2022-01-25   17:08:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 1 2020-2021, Växjö

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
UGP 1 2020-2021, Växjö
Plats: Medley Växjö Arrangör: Växjö Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 2, 100m Fjärilsim Damer 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melissa Stålhammar Kierkegaa 2009 Oskarshamns Simsällskap 1:28.29
50m: 39.68
100m: 1:28.29
(48.61)
2 Emilia Gustafsson 2009 Karlskrona Simsällskap 1:43.03 +14.74
50m: 46.10
100m: 1:43.03
(56.93)
- Ylva Linder 2009 Karlskrona Simsällskap DNF
Grenen officiell:  2020-10-10 10:54:55
Gren 2, 100m Fjärilsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gresa Hasi 2008 Smålandsstenars Simsällskap 1:13.42
50m: 34.22
100m: 1:13.42
(39.20)
2 Fidelie Olsson - Lindqvist 2008 Oskarshamns Simsällskap 1:25.78 +12.36
50m: 39.40
100m: 1:25.78
(46.38)
3 Alva Johansson 2008 Hultsfreds SS 1:43.96 +30.54
50m: 49.33
100m: 1:43.96
(54.63)
4 Amelia Wroblewska 2008 Ljungby Simsällskap 1:46.90 +33.48
50m: 47.14
100m: 1:46.90
(59.76)
- Vilma Ilyes 2008 Ljungby Simsällskap DSQ
- Silje Larsen Roos 2008 Oskarshamns Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-10-10 10:54:55
Gren 2, 100m Fjärilsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Petersson 2007 Kalmar Simsällskap 1:22.45
50m: 37.32
100m: 1:22.45
(45.13)
2 Natalie Rantzer 2007 Kalmar Simsällskap 1:25.13 +2.68
50m: 38.58
100m: 1:25.13
(46.55)
3 Siri Gustafsson 2007 Värnamo Simsällskap 1:28.43 +5.98
50m: 39.61
100m: 1:28.43
(48.82)
4 Lisa Enwide 2007 Kalmar Simsällskap 1:29.99 +7.54
50m: 41.20
100m: 1:29.99
(48.79)
5 Stina Klavins 2007 Hultsfreds SS 1:30.10 +7.65
50m: 38.91
100m: 1:30.10
(51.19)
6 Maja Olofsson 2007 Kalmar Simsällskap 1:31.98 +9.53
50m: 41.91
100m: 1:31.98
(50.07)
Grenen officiell:  2020-10-10 10:54:55
Gren 2, 100m Fjärilsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nellie Skeppland 2006 Kalmar Simsällskap 1:05.34
50m: 30.52
100m: 1:05.34
(34.82)
2 Nina Mirkhan 2006 Värnamo Simsällskap 1:08.02 +2.68
50m: 32.88
100m: 1:08.02
(35.14)
3 Vera Stefanovic 2006 Oskarshamns Simsällskap 1:11.14 +5.80
50m: 32.75
100m: 1:11.14
(38.39)
4 Matilda Chenon Samuelsson 2006 Karlskrona Simsällskap 1:24.81 +19.47
50m: 37.98
100m: 1:24.81
(46.83)
5 Hilda Skullered 2006 Kalmar Simsällskap 1:25.52 +20.18
50m: 38.88
100m: 1:25.52
(46.64)
6 Ellen Österberg 2006 Växjö Simsällskap 1:27.20 +21.86
50m: 40.91
100m: 1:27.20
(46.29)
7 Tilde Athley 2006 Växjö Simsällskap 1:29.97 +24.63
50m: 41.40
100m: 1:29.97
(48.57)
8 My Wallin 2006 Oskarshamns Simsällskap 1:35.65 +30.31
50m: 42.24
100m: 1:35.65
(53.41)
9 Tyra Eek 2006 Hultsfreds SS 1:44.81 +39.47
50m: 46.12
100m: 1:44.81
(58.69)
Grenen officiell:  2020-10-10 10:54:55
Gren 2, 100m Fjärilsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Myra Ramström-Andersson 2005 Karlskrona Simsällskap 1:10.06
50m: 32.45
100m: 1:10.06
(37.61)
2 Towe Andersson 2005 Växjö Simsällskap 1:11.42 +1.36
50m: 32.43
100m: 1:11.42
(38.99)
3 Sofia Marcusson 2005 Kalmar Simsällskap 1:12.99 +2.93
50m: 33.84
100m: 1:12.99
(39.15)
4 Mia Samuelsson 2005 Wisby Simsällskap 1:13.97 +3.91
50m: 34.93
100m: 1:13.97
(39.04)
5 Ella Harrysson 2005 Växjö Simsällskap 1:14.47 +4.41
50m: 34.27
100m: 1:14.47
(40.20)
6 Ella Ekepil 2005 Wisby Simsällskap 1:16.44 +6.38
50m: 34.31
100m: 1:16.44
(42.13)
Grenen officiell:  2020-10-10 10:54:55
Gren 2, 100m Fjärilsim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Annie Seppälä 2004 Smålandsstenars Simsällskap 1:14.20
50m: 34.54
100m: 1:14.20
(39.66)
2 Vanja Magnusson 2004 Växjö Simsällskap 1:15.31 +1.11
50m: 34.32
100m: 1:15.31
(40.99)
3 Thea Lindman 2003 Kalmar Simsällskap 1:15.82 +1.62
50m: 34.49
100m: 1:15.82
(41.33)
4 Nella Silfwergård 2004 Wisby Simsällskap 1:16.49 +2.29
50m: 35.37
100m: 1:16.49
(41.12)
5 Agnes Torén 2003 Anderstorps Simsällskap 1:19.63 +5.43
50m: 36.27
100m: 1:19.63
(43.36)
6 Jennifer Jingmark 2003 Anderstorps Simsällskap 1:25.11 +10.91
50m: 37.76
100m: 1:25.11
(47.35)
7 Anna Zetterqvist 2003 Ölands Simklubb 1:26.20 +12.00
50m: 40.62
100m: 1:26.20
(45.58)
Grenen officiell:  2020-10-10 10:54:55
Gren 2, 100m Fjärilsim Damer 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joyce Muzito 2001 Njurunda Simsällskap 1:06.44
50m: 30.83
100m: 1:06.44
(35.61)
2 Jenny Fröstberg 2002 Kalmar Simsällskap 1:20.01 +13.57
50m: 34.44
100m: 1:20.01
(45.57)
Grenen officiell:  2020-10-10 10:54:55
2020-10-10 10:55:03 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner