2022-12-05   02:33:28
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Toivo Virtaset 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Toivo Virtaset 2020
Place: Pirkkola Organizer: Helsingin Uimarit
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 3, 2020
Event 1, 4x50m Vapaauinti T12, N T12 - Final
Rank Name Age Team FINA Time Diff
1 GLADIUS 1 12 Gladius Kirkkonummi 2:17.60
Ava Herranen 2009 09A299 -.-- 38.27 38.27
Iida Pahkala 2010 10A139 -.-- 33.31 1:11.58
Anni Kahlos 2008 08A595 -.-- 32.53 1:44.11
Liine Raantse 2008 08A344 -.-- 33.49 2:17.60
2 GLADIUS 2 12 Gladius Kirkkonummi 2:36.66 +19.06
Ilona Lehtonen 2008 08A884 -.-- 43.84 43.84
Amanda Uusitalo 2008 08A726 -.-- 33.18 1:17.02
Emma Hakanen 2008 08A924 -.-- 38.36 1:55.38
Keona Avae 2010 10A223 -.-- 41.28 2:36.66
3 HU Rollo 1 11 Helsingin Uimarit 2:38.78 +21.18
Linnea Wuoristo 2009 09A914 -.--
Dasha Popik 2010 10A209 -.-- 1:23.32 1:23.32
Ada-Sofia Koivula 2009 09A478 -.-- 1:23.32
Stella Lahtinen 2009 09A191 -.-- 2:38.78 2:38.78
Event official at: 3.10.2020 16.22.50
Event 1, 4x50m Vapaauinti T12, N N - Final
Rank Name Age Team FINA Time Diff
1 HU SM-NSM 2 19 Helsingin Uimarit 1:58.59
Aava Aula 2004 04A128 -.-- 30.47 30.47
Milla Paavola 2005 05B246 -.-- 32.30 1:02.77
Anna Mattila 2004 04A644 -.-- 28.53 1:31.30
Pippi Nordström 2001 01A854 -.-- 27.29 1:58.59
2 HU SM-NSM 1 17 Helsingin Uimarit 1:59.08 +0.49
Emma Hakala 2004 04A330 -.-- 29.26 29.26
Anni Seppälä 2003 03A398 -.-- 30.54 59.80
Beatriz Coloma Vanhala 2003 03B192 -.-- 30.27 1:30.07
Rauha Heikkinen 2005 05A366 -.-- 29.01 1:59.08
3 HU IKM 2021 14 Helsingin Uimarit 2:09.86 +11.27
selma korhonen 2006 06A143 -.-- 33.05 33.05
Teela Saarentaus 2007 07A070 -.-- 31.80 1:04.85
Kiti Konttinen 2006 06A745 -.-- 32.00 1:36.85
Lumi Öller 2006 06A074 -.-- 33.01 2:09.86
4 Gladius Kirkkonummi 15 Gladius Kirkkonummi 2:11.56 +12.97
Fanni Mäkelä 2007 07A745 -.-- 34.21 34.21
Pinja Suominen 2006 06A141 -.-- 31.61 1:05.82
Sofie Johansson 2005 05A346 -.-- 35.43 1:41.25
Ella Haavisto 2007 07A573 -.-- 30.31 2:11.56
- HU IKM 2022 13 Helsingin Uimarit DSQ SW 10.
Siiri Paavonen 2008 08A407 -.-- 41.37 41.37
Lumi Lintula 2008 08A511 -.-- 36.44 1:17.81
Hazel Liuska 2008 08A255 -.-- 34.85 1:52.66
Silja Salonsaari 2007 07A778 -.--
Event official at: 3.10.2020 16.22.50
2020-10-03 16.35.59 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
Toivo Virtaset 2020
Place: Pirkkola Organizer: Helsingin Uimarit
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 3, 2020
Event 2, 4x50m Vapaauinti P13, M P13 - Final
Rank Name Age Team FINA Time Diff
1 HU IKM 2022 1 13 Helsingin Uimarit 2:08.44
Niilo Kommeri 2007 07A494 -.-- 37.48 37.48
Renaldo Rosental 2007 07A875 -.-- 31.80 1:09.28
Veikko Moilanen 2007 07A262 -.-- 31.06 1:40.34
Otso Heikkinen 2007 07A161 -.-- 28.10 2:08.44
2 Gladius pojat 1 13 Gladius Kirkkonummi 2:14.43 +5.99
Noel Ehrlund 2007 07A533 -.-- 31.34 31.34
Luukas Ojanperä 2007 07B173 -.-- 36.17 1:07.51
Voitto Vuorenjuuri 2007 07A586 -.-- 33.15 1:40.66
Otso Jalli 2008 08A724 -.-- 33.77 2:14.43
3 Gladius pojat 2 13 Gladius Kirkkonummi 2:28.71 +20.27
Arttu Kaskimies 2008 08A463 -.-- 38.17 38.17
Julius Cario 2008 08A932 -.-- 38.11 1:16.28
Toivo Vuorenjuuri 2009 09A827 -.-- 36.81 1:53.09
Kaspar Ragnar Markus Varik 2007 07A748 -.-- 35.62 2:28.71
4 HU P-13 12 Helsingin Uimarit 2:46.63 +38.19
Leo Niemi 2008 08A136 -.-- 34.99 34.99
Noel Masalin 2008 08A393 -.-- 43.73 1:18.72
Ville Luukkanen 2008 08A778 -.-- 40.78 1:59.50
Luka Kyllönen 2008 08A159 -.-- 47.13 2:46.63
- HU P-12-11 11 Helsingin Uimarit DSQ SW 10.
Georgy Shchukin 2010 10A130 -.-- 38.91 38.91
Daniel Vinogradoff 2010 10A082 -.--
Nooa Tuovinen 2010 10A292 -.--
Leon Andersson 2009 09A824 -.--
- HU P-12 1 11 Helsingin Uimarit DSQ SW 10.
Oskar Kaisto 2009 09A491 -.-- 40.68 40.68
Topias Verneri Heikkinen 2009 09A300 -.-- 38.07 1:18.75
Roope Pirhonen 2009 09A625 -.--
Niilo Kivelä 2009 09A728 -.--
Event official at: 3.10.2020 16.24.24
Event 2, 4x50m Vapaauinti P13, M M - Final
Rank Name Age Team FINA Time Diff
1 HU IKM 2021 16 Helsingin Uimarit 2:04.92
Otso Koskela 2005 05A836 -.-- 32.63 32.63
Henri Piipponen 2005 05A848 -.-- 33.07 1:05.70
Miska Sarkkinen 2005 05A510 -.-- 28.35 1:34.05
Ville Nieminen 2004 04B274 -.-- 30.87 2:04.92
2 HU IKM 2022 2 15 Helsingin Uimarit 2:14.22 +9.30
Lasse Niemi 2006 06A032 -.-- 31.55 31.55
Miklas Sarkkinen 2007 07A317 -.-- 32.44 1:03.99
Bruuno Aleksanteri Patrakka 2005 05A525 -.-- 32.98 1:36.97
Matias Pontalti 2007 07B037 -.-- 37.25 2:14.22
Event official at: 3.10.2020 16.24.24
2020-10-03 16.40.28 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
Toivo Virtaset 2020
Place: Pirkkola Organizer: Helsingin Uimarit
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 3, 2020
Event 3, 50m Perhosuinti T10, T12, N T10 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Iida Pahkala 2010 Gladius Kirkkonummi -.-- 39.97
2 Eva Matrosova 2010 Uimaseura Helsinki -.-- 43.46 +3.49
3 Alisa Gatsuk 2010 Uimaseura Helsinki -.-- 50.34 +10.37
- Linda Hämäläinen 2010 Uimaseura Helsinki -.-- DSQ SW 4.4
Event official at: 3.10.2020 16.31.33
Event 3, 50m Perhosuinti T10, T12, N T12 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Liine Raantse 2008 Gladius Kirkkonummi -.-- 35.54
2 Marja Anna Siimes 2008 Uimaseura Helsinki -.-- 38.11 +2.57
3 Lumi Lintula 2008 Helsingin Uimarit -.-- 44.07 +8.53
4 Siiri Paavonen 2008 Helsingin Uimarit -.-- 48.29 +12.75
5 Stella Lahtinen 2009 Helsingin Uimarit -.-- 51.42 +15.88
6 Ada-Sofia Koivula 2009 Helsingin Uimarit -.-- 53.83 +18.29
- Siiri Tapaninen 2009 HTU Stadi -.-- DNF
Event official at: 3.10.2020 16.31.33
Event 3, 50m Perhosuinti T10, T12, N N - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ursula Ursin 2007 Helsingfors Simsällskap -.-- 33.46
2 Anni Seppälä 2003 Helsingin Uimarit -.-- 33.50 +0.04
3 Ella Haavisto 2007 Gladius Kirkkonummi -.-- 34.45 +0.99
4 Naomi Hillers 2007 Helsingfors Simsällskap -.-- 35.18 +1.72
5 Päivi Steffen 1971 Simmis Wanda ry -.-- 35.38 +1.92
6 Lily Päivänen 2006 Helsingfors Simsällskap -.-- 35.81 +2.35
7 Iida Keskinarkaus 2005 HTU Stadi -.-- 36.25 +2.79
8 Pinja Suominen 2006 Gladius Kirkkonummi -.-- 37.11 +3.65
9 Ella Meriläinen 2006 Helsingfors Simsällskap -.-- 37.56 +4.10
10 Anna Bernards 2005 Helsingfors Simsällskap -.-- 38.29 +4.83
11 Heidi Oksanen 1974 Simmis Wanda ry -.-- 38.71 +5.25
12 Sofie Johansson 2005 Gladius Kirkkonummi -.-- 39.35 +5.89
13 SAARA TURUNEN 2005 HTU Stadi -.-- 39.64 +6.18
14 Linn Nickels 2007 Gladius Kirkkonummi -.-- 40.12 +6.66
15 Lumi Öller 2006 Helsingin Uimarit -.-- 40.78 +7.32
16 Janika Hinkkanen 2005 Gladius Kirkkonummi -.-- 41.39 +7.93
17 Pinja Kaisla 1998 Tuusulan Uimaseura ry -.-- 41.63 +8.17
18 Venla Hämäläinen 2007 HTU Stadi -.-- 43.05 +9.59
Event official at: 3.10.2020 16.31.33
2020-10-03 16.40.48 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
Toivo Virtaset 2020
Place: Pirkkola Organizer: Helsingin Uimarit
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 3, 2020
Event 4, 50m Perhosuinti P11, P13, M P11 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Oleg Vladimirov 2009 Uimaseura Helsinki -.-- 38.54
2 Vadim Nikolashin 2010 Uimaseura Helsinki -.-- 39.33 +0.79
3 Nikita Dzura 2010 Uimaseura Helsinki -.-- 40.96 +2.42
4 Justus Lipiäinen 2009 Vanders -.-- 49.94 +11.40
5 Oskar Kaisto 2009 Helsingin Uimarit -.-- 51.41 +12.87
6 Roope Pirhonen 2009 Helsingin Uimarit -.-- 51.74 +13.20
7 Eelis Hakulinen 2010 Cetus Espoo -.-- 57.98 +19.44
- Matvei Mindukshov 2010 Uimaseura Helsinki -.-- DSQ SW 8.4
- Emil Mattila 2009 Helsingin Uimarit -.-- DSQ SW 8.2
Event official at: 3.10.2020 16.34.56
Event 4, 50m Perhosuinti P11, P13, M P13 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry -.-- 29.99
2 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap -.-- 33.43 +3.44
3 Miklas Sarkkinen 2007 Helsingin Uimarit -.-- 39.85 +9.86
4 Voitto Vuorenjuuri 2007 Gladius Kirkkonummi -.-- 40.29 +10.30
5 Kaspar Ragnar Markus Varik 2007 Gladius Kirkkonummi -.-- 42.39 +12.40
- Niilo Kommeri 2007 Helsingin Uimarit -.-- DSQ SW 7.4
- Luukas Ojanperä 2007 Gladius Kirkkonummi -.-- DSQ SW 4.4
- Tuukka Visto 2007 Riihimäen Uimaseura -.-- DNS
- Leo Kervinen 2008 HTU Stadi -.-- DNS
Event official at: 3.10.2020 16.34.56
Event 4, 50m Perhosuinti P11, P13, M M - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Eero Asikainen 2004 Tuusulan Uimaseura ry -.-- 28.28
2 Petri Rahko 1965 HTU Stadi -.-- 30.55 +2.27
3 Nikolai Teiramaa 2006 Helsingfors Simsällskap -.-- 32.57 +4.29
4 Tuukka Richardson 2005 Helsingfors Simsällskap -.-- 33.96 +5.68
5 Lasse Niemi 2006 Helsingin Uimarit -.-- 36.43 +8.15
- Henri Piipponen 2005 Helsingin Uimarit -.-- DSQ SW 7.4
- Matti Alpola 1953 Simmis Wanda ry -.-- DNF
Event official at: 3.10.2020 16.34.56
2020-10-03 16.41.08 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
Toivo Virtaset 2020
Place: Pirkkola Organizer: Helsingin Uimarit
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 3, 2020
Event 5, 100m Rintauinti T12, N T12 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anni Kahlos 2008 Gladius Kirkkonummi -.-- 1:30.11
50m: 43.27
100m: 1:30.11
(46.84)
2 Ava Herranen 2009 Gladius Kirkkonummi -.-- 1:45.37 +15.26
50m: 49.57
100m: 1:45.37
(55.80)
3 Keona Avae 2010 Gladius Kirkkonummi -.-- 2:09.94 +39.83
50m: 1:02.34
100m: 2:09.94
(1:07.60)
- Hazel Liuska 2008 Helsingin Uimarit -.-- DSQ SW 7.6
Event official at: 3.10.2020 16.47.00
Event 5, 100m Rintauinti T12, N N - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anna Mattila 2004 Helsingin Uimarit -.-- 1:18.14
50m: 36.94
100m: 1:18.14
(41.20)
2 Sofia Nurkkala 2004 Helsingfors Simsällskap -.-- 1:22.70 +4.56
50m: 38.65
100m: 1:22.70
(44.05)
3 Minea Partanen 2005 Helsingfors Simsällskap -.-- 1:26.73 +8.59
50m: 40.06
100m: 1:26.73
(46.67)
4 selma korhonen 2006 Helsingin Uimarit -.-- 1:29.12 +10.98
50m: 41.90
100m: 1:29.12
(47.22)
5 Sofie Johansson 2005 Gladius Kirkkonummi -.-- 1:36.25 +18.11
50m: 44.33
100m: 1:36.25
(51.92)
6 Fanni Mäkelä 2007 Gladius Kirkkonummi -.-- 1:41.08 +22.94
50m: 47.65
100m: 1:41.08
(53.43)
7 Janika Hinkkanen 2005 Gladius Kirkkonummi -.-- 1:47.11 +28.97
50m: 49.89
100m: 1:47.11
(57.22)
- Silja Salonsaari 2007 Helsingin Uimarit -.-- DSQ SW 4.4
Event official at: 3.10.2020 16.47.00
2020-10-03 17.07.11 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
Toivo Virtaset 2020
Place: Pirkkola Organizer: Helsingin Uimarit
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 3, 2020
Event 6, 100m Rintauinti P13, M P13 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Otso Heikkinen 2007 Helsingin Uimarit -.-- 1:17.37
50m: 36.46
100m: 1:17.37
(40.91)
2 Noel Ehrlund 2007 Gladius Kirkkonummi -.-- 1:30.94 +13.57
50m: 42.65
100m: 1:30.94
(48.29)
3 Renaldo Rosental 2007 Helsingin Uimarit -.-- 1:36.49 +19.12
50m: 44.66
100m: 1:36.49
(51.83)
4 Otso Jalli 2008 Gladius Kirkkonummi -.-- 1:41.94 +24.57
50m: 48.52
100m: 1:41.94
(53.42)
5 Niilo Kommeri 2007 Helsingin Uimarit -.-- 1:43.17 +25.80
50m: 48.46
100m: 1:43.17
(54.71)
6 Julius Cario 2008 Gladius Kirkkonummi -.-- 1:53.45 +36.08
50m: 52.41
100m: 1:53.45
(1:01.04)
7 Valtteri Vaahtola 2009 Vanders -.-- 1:56.30 +38.93
50m: 51.95
100m: 1:56.30
(1:04.35)
- Veikko Moilanen 2007 Helsingin Uimarit -.-- DSQ Uima-asu polviin asti
- Joona Rissanen 2009 Vanders -.-- DSQ SW 7.4
- Tuukka Visto 2007 Riihimäen Uimaseura -.-- DNS
Event official at: 3.10.2020 16.53.43
Event 6, 100m Rintauinti P13, M M - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap -.-- 1:12.86
50m: 33.94
100m: 1:12.86
(38.92)
2 Miska Sarkkinen 2005 Helsingin Uimarit -.-- 1:19.10 +6.24
50m: 36.82
100m: 1:19.10
(42.28)
3 Aleksander Sibirtsev 2005 Helsingfors Simsällskap -.-- 1:28.52 +15.66
50m: 41.23
100m: 1:28.52
(47.29)
4 Ville Nieminen 2004 Helsingin Uimarit -.-- 1:31.32 +18.46
50m: 42.10
100m: 1:31.32
(49.22)
5 Otso Koskela 2005 Helsingin Uimarit -.-- 1:33.73 +20.87
50m: 44.59
100m: 1:33.73
(49.14)
- Tatu Kuosa 1991 Simmis Wanda ry -.-- DSQ SW 7.4
Event official at: 3.10.2020 16.53.43
2020-10-03 17.35.28 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
Toivo Virtaset 2020
Place: Pirkkola Organizer: Helsingin Uimarit
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 3, 2020
Event 7, 50m Vapaauinti T9, T10, T11, N T9 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aino Salminen 2011 Cetus Espoo -.-- 41.41
2 Alexandra Lindfors 2011 Helsingin Uimarit -.-- 45.71 +4.30
3 Vanessa Knutar 2011 Cetus Espoo -.-- 45.73 +4.32
4 Emma Marttila 2012 Cetus Espoo -.-- 46.34 +4.93
5 Anna Johanna Heikkinen 2011 Helsingin Uimarit -.-- 47.08 +5.67
6 Aada Taipale 2011 Cetus Espoo -.-- 47.23 +5.82
7 Erin Liikkanen 2011 Cetus Espoo -.-- 49.46 +8.05
8 Jenna Wahlman 2012 Vanders -.-- 50.83 +9.42
9 Taimi Saarela 2011 Cetus Espoo -.-- 56.48 +15.07
10 Elsa Korpinen 2011 Helsingin Uimarit -.-- 58.86 +17.45
Event official at: 3.10.2020 17.03.40
Event 7, 50m Vapaauinti T9, T10, T11, N T10 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Dasha Popik 2010 Helsingin Uimarit -.-- 38.47
2 Linda Hämäläinen 2010 Uimaseura Helsinki -.-- 40.86 +2.39
3 MAISA PAANANEN 2010 Cetus Espoo -.-- 42.17 +3.70
4 Inka Kajander 2010 Gladius Kirkkonummi -.-- 42.49 +4.02
5 Keona Avae 2010 Gladius Kirkkonummi -.-- 46.14 +7.67
6 Alisa Gatsuk 2010 Uimaseura Helsinki -.-- 46.92 +8.45
7 Sanni Korpiola 2010 Helsingin Uimarit -.-- 51.86 +13.39
- Eva Matrosova 2010 Uimaseura Helsinki -.-- DSQ SW 4.4
Event official at: 3.10.2020 17.03.40
Event 7, 50m Vapaauinti T9, T10, T11, N T11 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aino Isrikki 2009 Vanders -.-- 37.33
2 Ava Herranen 2009 Gladius Kirkkonummi -.-- 39.94 +2.61
3 Linnea Wuoristo 2009 Helsingin Uimarit -.-- 40.44 +3.11
4 Frida Viinikainen 2009 Cetus Espoo -.-- 44.70 +7.37
5 Helmi Onkamo 2009 Helsingin Uimarit -.-- 44.91 +7.58
6 Sofia Lounatmaa 2009 Helsingin Uimarit -.-- 48.92 +11.59
7 Siiri Rossi 2009 Helsingin Uimarit -.-- 55.18 +17.85
8 Ellen Hämäläinen 2009 Cetus Espoo -.-- 59.88 +22.55
Event official at: 3.10.2020 17.03.40
Event 7, 50m Vapaauinti T9, T10, T11, N N - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Naomi Hillers 2007 Helsingfors Simsällskap -.-- 29.29
2 Ursula Ursin 2007 Helsingfors Simsällskap -.-- 29.30 +0.01
3 Anni Seppälä 2003 Helsingin Uimarit -.-- 31.65 +2.36
4 Päivi Steffen 1971 Simmis Wanda ry -.-- 32.24 +2.95
5 Milla Paavola 2005 Helsingin Uimarit -.-- 33.11 +3.82
6 Janna Pysäys 2005 Helsingin Uimarit -.-- 34.27 +4.98
7 Heidi Oksanen 1974 Simmis Wanda ry -.-- 35.07 +5.78
8 Amanda Uusitalo 2008 Gladius Kirkkonummi -.-- 36.79 +7.50
9 Nea Laurén 2006 Helsingin Uimarit -.-- 37.98 +8.69
10 Ronja Weckström 2005 Helsingin Uimarit -.-- 43.60 +14.31
11 Patrisia Kaisla 1998 Tuusulan Uimaseura ry -.-- 45.51 +16.22
Event official at: 3.10.2020 17.03.40
2020-10-03 17.07.33 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
Toivo Virtaset 2020
Place: Pirkkola Organizer: Helsingin Uimarit
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 3, 2020
Event 8, 50m Vapaauinti P10, P11, P12, M P10 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nikita Dzura 2010 Uimaseura Helsinki -.-- 35.99
2 Vadim Nikolashin 2010 Uimaseura Helsinki -.-- 36.77 +0.78
3 Georgy Shchukin 2010 Helsingin Uimarit -.-- 37.23 +1.24
4 Daniel Vinogradoff 2010 Helsingin Uimarit -.-- 37.77 +1.78
5 Matvei Mindukshov 2010 Uimaseura Helsinki -.-- 38.67 +2.68
6 Oliver Jalo 2010 Cetus Espoo -.-- 41.79 +5.80
7 Eelis Hakulinen 2010 Cetus Espoo -.-- 43.25 +7.26
8 Ville Tressel 2010 Cetus Espoo -.-- 43.33 +7.34
9 Axel Paananen 2010 Cetus Espoo -.-- 43.46 +7.47
10 Miikka Laitinen 2010 Cetus Espoo -.-- 44.61 +8.62
11 Jaro Pyrhönen 2010 Cetus Espoo -.-- 45.28 +9.29
12 Ahti Tuomainen 2010 Cetus Espoo -.-- 46.83 +10.84
13 Jussi Moilanen 2010 Helsingin Uimarit -.-- 50.30 +14.31
14 Matteus Åberg 2011 Helsingin Uimarit -.-- 51.06 +15.07
15 Matvei Lavrukov 2011 Helsingin Uimarit -.-- 51.41 +15.42
16 Leevi Heino 2010 Helsingin Uimarit -.-- 52.06 +16.07
17 Nooa Tuovinen 2010 Helsingin Uimarit -.-- 53.05 +17.06
18 Rasmus Lönnqvist 2010 Cetus Espoo -.-- 54.32 +18.33
19 Viljami Kontinen 2011 Helsingin Uimarit -.-- 1:16.61 +40.62
- Kalle Kemppainen 2010 Cetus Espoo -.-- DSQ sw 4.4
- Leo Aarnio 2010 Cetus Espoo -.-- DNS
Event official at: 3.10.2020 17.08.20
Event 8, 50m Vapaauinti P10, P11, P12, M P11 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Oleg Vladimirov 2009 Uimaseura Helsinki -.-- 36.48
2 Toivo Vuorenjuuri 2009 Gladius Kirkkonummi -.-- 36.94 +0.46
3 Niilo Kivelä 2009 Helsingin Uimarit -.-- 38.61 +2.13
4 Topias Verneri Heikkinen 2009 Helsingin Uimarit -.-- 38.85 +2.37
5 Oskar Kaisto 2009 Helsingin Uimarit -.-- 40.90 +4.42
6 Toni Lehikoinen 2009 Helsingin Uimarit -.-- 41.23 +4.75
7 Oiva Mandelin 2009 HTU Stadi -.-- 41.33 +4.85
8 Eemeli Koskinen 2009 Cetus Espoo -.-- 41.63 +5.15
9 Niilo Halonen 2009 HTU Stadi -.-- 42.51 +6.03
10 Emil Mattila 2009 Helsingin Uimarit -.-- 43.92 +7.44
11 Leon Andersson 2009 Helsingin Uimarit -.-- 44.41 +7.93
12 Roope Pirhonen 2009 Helsingin Uimarit -.-- 45.92 +9.44
13 Samuel Mähönen 2009 Helsingin Uimarit -.-- 48.84 +12.36
14 Ruu Marjola 2009 Helsingin Uimarit -.-- 52.15 +15.67
Event official at: 3.10.2020 17.08.20
Event 8, 50m Vapaauinti P10, P11, P12, M P12 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Otso Jalli 2008 Gladius Kirkkonummi -.-- 34.45
2 Ville Luukkanen 2008 Helsingin Uimarit -.-- 40.61 +6.16
3 Noel Masalin 2008 Helsingin Uimarit -.-- 44.83 +10.38
4 Atso Huilla 2008 Cetus Espoo -.-- 48.31 +13.86
Event official at: 3.10.2020 17.08.20
Event 8, 50m Vapaauinti P10, P11, P12, M M - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Rami Laakso 1992 Helsingin Uimarit -.-- 26.98
2 Petri Rahko 1965 HTU Stadi -.-- 28.22 +1.24
3 Nikolai Teiramaa 2006 Helsingfors Simsällskap -.-- 29.39 +2.41
4 Voitto Vuorenjuuri 2007 Gladius Kirkkonummi -.-- 31.78 +4.80
5 Matti Alpola 1953 Simmis Wanda ry -.-- 37.57 +10.59
6 Luukas Ojanperä 2007 Gladius Kirkkonummi -.-- 37.96 +10.98
Event official at: 3.10.2020 17.08.20
2020-10-03 17.10.02 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
Toivo Virtaset 2020
Place: Pirkkola Organizer: Helsingin Uimarit
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 3, 2020
Event 9, 100m Vapaauinti T12, T13, N T12 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anni Kahlos 2008 Gladius Kirkkonummi -.-- 1:13.73
50m: 35.44
100m: 1:13.73
(38.29)
2 Iida Pahkala 2010 Gladius Kirkkonummi -.-- 1:18.20 +4.47
50m: 37.02
100m: 1:18.20
(41.18)
3 Siiri Tapaninen 2009 HTU Stadi -.-- 1:19.25 +5.52
50m: 38.33
100m: 1:19.25
(40.92)
4 Amanda Uusitalo 2008 Gladius Kirkkonummi -.-- 1:25.60 +11.87
50m: 40.62
100m: 1:25.60
(44.98)
5 Ilona Lehtonen 2008 Gladius Kirkkonummi -.-- 1:29.67 +15.94
50m: 42.20
100m: 1:29.67
(47.47)
6 Vilma Paukkunen 2010 Vanders -.-- 1:30.78 +17.05
50m: 43.33
100m: 1:30.78
(47.45)
7 Emma Hakanen 2008 Gladius Kirkkonummi -.-- 1:31.53 +17.80
50m: 43.16
100m: 1:31.53
(48.37)
8 Kajsa Strandberg 2011 Vanders -.-- 1:33.23 +19.50
50m: 43.34
100m: 1:33.23
(49.89)
9 Saara Viinikainen 2010 Vanders -.-- 1:35.37 +21.64
50m: 43.05
100m: 1:35.37
(52.32)
10 Linda Scheuer 2011 Vanders -.-- 1:37.33 +23.60
50m: 43.46
100m: 1:37.33
(53.87)
11 Silja Kotila 2009 Vanders -.-- 1:38.09 +24.36
50m: 44.47
100m: 1:38.09
(53.62)
12 Lila Rantsi 2010 Vanders -.-- 1:41.18 +27.45
50m: 47.18
100m: 1:41.18
(54.00)
13 Taimi Myllykangas 2010 Vanders -.-- 1:43.24 +29.51
50m: 45.54
100m: 1:43.24
(57.70)
14 Mia Conniffe 2010 Vanders -.-- 1:43.71 +29.98
50m: 47.69
100m: 1:43.71
(56.02)
15 Vilhelmiina Vainoniemi 2011 Vanders -.-- 1:43.95 +30.22
50m: 47.11
100m: 1:43.95
(56.84)
16 Kädli Niilo 2010 Vanders -.-- 1:45.84 +32.11
50m: 46.50
100m: 1:45.84
(59.34)
17 Isabella Heikkilä 2011 Vanders -.-- 1:49.73 +36.00
50m: 50.77
100m: 1:49.73
(58.96)
Event official at: 3.10.2020 17.20.26
Event 9, 100m Vapaauinti T12, T13, N T13 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Teela Saarentaus 2007 Helsingin Uimarit -.-- 1:11.90
50m: 34.42
100m: 1:11.90
(37.48)
2 Linn Nickels 2007 Gladius Kirkkonummi -.-- 1:15.41 +3.51
50m: 36.41
100m: 1:15.41
(39.00)
3 Silja Salonsaari 2007 Helsingin Uimarit -.-- 1:18.47 +6.57
50m: 36.24
100m: 1:18.47
(42.23)
4 Venla Hämäläinen 2007 HTU Stadi -.-- 1:18.81 +6.91
50m: 37.71
100m: 1:18.81
(41.10)
Event official at: 3.10.2020 17.20.26
Event 9, 100m Vapaauinti T12, T13, N N - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Sofia Nurkkala 2004 Helsingfors Simsällskap -.-- 1:04.69
50m: 30.67
100m: 1:04.69
(34.02)
2 Rauha Heikkinen 2005 Helsingin Uimarit -.-- 1:06.22 +1.53
50m: 31.55
100m: 1:06.22
(34.67)
3 Minea Partanen 2005 Helsingfors Simsällskap -.-- 1:06.34 +1.65
50m: 32.03
100m: 1:06.34
(34.31)
4 Beatriz Coloma Vanhala 2003 Helsingin Uimarit -.-- 1:07.09 +2.40
50m: 31.91
100m: 1:07.09
(35.18)
5 Lily Päivänen 2006 Helsingfors Simsällskap -.-- 1:09.21 +4.52
50m: 32.99
100m: 1:09.21
(36.22)
6 Iida Keskinarkaus 2005 HTU Stadi -.-- 1:09.51 +4.82
50m: 33.94
100m: 1:09.51
(35.57)
7 Ella Meriläinen 2006 Helsingfors Simsällskap -.-- 1:09.86 +5.17
50m: 32.48
100m: 1:09.86
(37.38)
8 Kiti Konttinen 2006 Helsingin Uimarit -.-- 1:10.83 +6.14
50m: 34.75
100m: 1:10.83
(36.08)
9 Anna Bernards 2005 Helsingfors Simsällskap -.-- 1:10.92 +6.23
50m: 33.81
100m: 1:10.92
(37.11)
10 SAARA TURUNEN 2005 HTU Stadi -.-- 1:14.19 +9.50
50m: 35.03
100m: 1:14.19
(39.16)
11 selma korhonen 2006 Helsingin Uimarit -.-- 1:14.49 +9.80
50m: 35.74
100m: 1:14.49
(38.75)
12 Pinja Kaisla 1998 Tuusulan Uimaseura ry -.-- 1:19.24 +14.55
50m: 38.25
100m: 1:19.24
(40.99)
13 Patrisia Kaisla 1998 Tuusulan Uimaseura ry -.-- 1:39.81 +35.12
50m: 47.09
100m: 1:39.81
(52.72)
Event official at: 3.10.2020 17.20.26
2020-10-03 17.22.46 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
Toivo Virtaset 2020
Place: Pirkkola Organizer: Helsingin Uimarit
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 3, 2020
Event 10, 100m Vapaauinti P13, P14, M P13 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry -.-- 1:02.47
50m: 30.27
100m: 1:02.47
(32.20)
2 Leevi Pixa 2007 Helsingfors Simsällskap -.-- 1:03.34 +0.87
50m: 30.52
100m: 1:03.34
(32.82)
3 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap -.-- 1:03.81 +1.34
50m: 31.08
100m: 1:03.81
(32.73)
4 Daniel Kajava 2007 Helsingfors Simsällskap -.-- 1:05.98 +3.51
50m: 32.06
100m: 1:05.98
(33.92)
5 Noel Ehrlund 2007 Gladius Kirkkonummi -.-- 1:09.11 +6.64
50m: 33.23
100m: 1:09.11
(35.88)
6 Voitto Vuorenjuuri 2007 Gladius Kirkkonummi -.-- 1:13.06 +10.59
50m: 35.90
100m: 1:13.06
(37.16)
7 Leo Kervinen 2008 HTU Stadi -.-- 1:19.50 +17.03
50m: 37.57
100m: 1:19.50
(41.93)
8 Matias Pontalti 2007 Helsingin Uimarit -.-- 1:23.63 +21.16
50m: 40.16
100m: 1:23.63
(43.47)
9 Andrei Teittinen 2008 Vanders -.-- 1:29.36 +26.89
50m: 41.61
100m: 1:29.36
(47.75)
10 Arttu Kaskimies 2008 Gladius Kirkkonummi -.-- 1:29.96 +27.49
50m: 42.64
100m: 1:29.96
(47.32)
11 Joona Rissanen 2009 Vanders -.-- 1:32.41 +29.94
50m: 42.50
100m: 1:32.41
(49.91)
12 Valtteri Vaahtola 2009 Vanders -.-- 1:34.60 +32.13
50m: 45.40
100m: 1:34.60
(49.20)
13 Justus Lipiäinen 2009 Vanders -.-- 1:35.66 +33.19
50m: 45.76
100m: 1:35.66
(49.90)
14 Gabriel Kannisto 2011 Vanders -.-- 1:37.38 +34.91
50m: 44.50
100m: 1:37.38
(52.88)
15 Niilo Halonen 2009 HTU Stadi -.-- 1:39.49 +37.02
50m: 45.60
100m: 1:39.49
(53.89)
16 Sebastian paukkunen 2010 Vanders -.-- 1:39.76 +37.29
50m: 45.26
100m: 1:39.76
(54.50)
17 Emil Wolgast 2009 Vanders -.-- 1:40.23 +37.76
50m: 47.62
100m: 1:40.23
(52.61)
18 Urho Leppälä 2010 Vanders -.-- 1:41.55 +39.08
50m: 47.26
100m: 1:41.55
(54.29)
19 Luka Kyllönen 2008 Helsingin Uimarit -.-- 1:46.05 +43.58
50m: 50.48
100m: 1:46.05
(55.57)
20 Hugo Skants 2010 Vanders -.-- 1:47.10 +44.63
50m: 49.49
100m: 1:47.10
(57.61)
21 Eero Takamäki 2010 Vanders -.-- 1:48.99 +46.52
50m: 50.24
100m: 1:48.99
(58.75)
22 Niklas Lindroth 2011 Vanders -.-- 2:01.30 +58.83
50m: 51.91
100m: 2:01.30
(1:09.39)
- Tuukka Visto 2007 Riihimäen Uimaseura -.-- DNS
Event official at: 3.10.2020 17.36.48
Event 10, 100m Vapaauinti P13, P14, M P14 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nikolai Teiramaa 2006 Helsingfors Simsällskap -.-- 1:05.00
50m: 31.02
100m: 1:05.00
(33.98)
Event official at: 3.10.2020 17.36.48
Event 10, 100m Vapaauinti P13, P14, M M - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Eero Asikainen 2004 Tuusulan Uimaseura ry -.-- 55.94
50m: 26.62
100m: 55.94
(29.32)
2 Anton Kettunen 2005 Gladius Kirkkonummi -.-- 1:00.11 +4.17
50m: 28.30
100m: 1:00.11
(31.81)
3 Aleksander Sibirtsev 2005 Helsingfors Simsällskap -.-- 1:09.32 +13.38
50m: 32.16
100m: 1:09.32
(37.16)
4 Ville Nieminen 2004 Helsingin Uimarit -.-- 1:11.59 +15.65
50m: 33.76
100m: 1:11.59
(37.83)
Event official at: 3.10.2020 17.36.48
2020-10-03 17.50.48 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
Toivo Virtaset 2020
Place: Pirkkola Organizer: Helsingin Uimarit
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 3, 2020
Event 11, 50m Selkäuinti T10, T12, N T10 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Linda Hämäläinen 2010 Uimaseura Helsinki +0.99 44.34
2 Eva Matrosova 2010 Uimaseura Helsinki +0.77 45.93 +1.59
3 Dasha Popik 2010 Helsingin Uimarit +0.74 48.02 +3.68
4 Saara Viinikainen 2010 Vanders +0.76 48.15 +3.81
5 Aino Salminen 2011 Cetus Espoo +0.71 48.47 +4.13
6 Linda Scheuer 2011 Vanders +1.06 49.19 +4.85
7 Mia Conniffe 2010 Vanders +0.74 50.88 +6.54
8 Alisa Gatsuk 2010 Uimaseura Helsinki +0.84 51.70 +7.36
9 Aada Taipale 2011 Cetus Espoo +0.87 52.28 +7.94
10 Erin Liikkanen 2011 Cetus Espoo +0.46 52.84 +8.50
11 Vilhelmiina Vainoniemi 2011 Vanders +0.63 54.38 +10.04
12 Emma Marttila 2012 Cetus Espoo +0.85 54.84 +10.50
13 Isabella Heikkilä 2011 Vanders +1.00 55.80 +11.46
14 Anna Johanna Heikkinen 2011 Helsingin Uimarit +0.58 58.71 +14.37
15 Vanessa Knutar 2011 Cetus Espoo +0.68 59.03 +14.69
16 Taimi Saarela 2011 Cetus Espoo +0.73 59.65 +15.31
17 Sanni Korpiola 2010 Helsingin Uimarit +0.77 1:00.08 +15.74
18 Jenna Wahlman 2012 Vanders +0.84 1:00.95 +16.61
19 Elsa Korpinen 2011 Helsingin Uimarit +0.73 1:01.93 +17.59
20 Alexandra Lindfors 2011 Helsingin Uimarit +0.92 1:08.40 +24.06
- MAISA PAANANEN 2010 Cetus Espoo +0.27 DSQ SW 4.4
- Nora Karu 2010 Cetus Espoo +0.96 DSQ SW 6.2
Event official at: 3.10.2020 17.41.37
Event 11, 50m Selkäuinti T10, T12, N T12 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Liine Raantse 2008 Gladius Kirkkonummi +0.67 38.23
2 Marja Anna Siimes 2008 Uimaseura Helsinki +0.71 39.67 +1.44
3 Sofia Lounatmaa 2009 Helsingin Uimarit +0.69 51.86 +13.63
4 Ellen Hämäläinen 2009 Cetus Espoo +0.91 1:01.46 +23.23
- Siiri Rossi 2009 Helsingin Uimarit +0.98 DSQ SW 6.5
- Frida Viinikainen 2009 Cetus Espoo +0.94 DSQ SW 6.2
- Helmi Degerlund 2009 Cetus Espoo +0.67 DSQ SW 6.2
Event official at: 3.10.2020 17.41.37
Event 11, 50m Selkäuinti T10, T12, N N - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Pinja Suominen 2006 Gladius Kirkkonummi +0.71 38.86
2 Ronja Weckström 2005 Helsingin Uimarit +1.28 49.96 +11.10
3 Nea Laurén 2006 Helsingin Uimarit +0.79 50.23 +11.37
Event official at: 3.10.2020 17.41.37
2020-10-03 17.53.10 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Helsingin Uimarit
Document
Results
Toivo Virtaset 2020
Place: Pirkkola Organizer: Helsingin Uimarit
Pool: 25m Competition Date: loka 3, 2020 to loka 3, 2020
Event 12, 50m Selkäuinti P11, P13, M P11 - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nikita Dzura 2010 Uimaseura Helsinki +0.65 40.04
2 Vadim Nikolashin 2010 Uimaseura Helsinki +0.85 40.40 +0.36
3 Oleg Vladimirov 2009 Uimaseura Helsinki +0.82 40.92 +0.88
4 Georgy Shchukin 2010 Helsingin Uimarit +0.65 45.95 +5.91
5 Daniel Vinogradoff 2010 Helsingin Uimarit +0.65 46.19 +6.15
6 Sebastian paukkunen 2010 Vanders +1.00 49.04 +9.00
7 Oliver Jalo 2010 Cetus Espoo +0.81 49.76 +9.72
8 Gabriel Kannisto 2011 Vanders +0.84 50.22 +10.18
9 Kalle Kemppainen 2010 Cetus Espoo +0.68 50.49 +10.45
10 Ville Tressel 2010 Cetus Espoo +0.68 50.54 +10.50
11 Urho Leppälä 2010 Vanders +1.14 51.31 +11.27
12 Hugo Skants 2010 Vanders +0.92 51.63 +11.59