2022-01-25   18:02:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Tensta cup 3 2020 Simiaden

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Tensta Cup 3 2020 Simiaden
Plats: Spångabadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 okt 2020 till den 4 okt 2020
Gren 1, 50m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening 50.46 50m Ryggsim
Helen Bono 2011 Spårvägen Simförening DSQ 50m Bröstsim
Vida Brink 2010 Spårvägen Simförening 44.56 50m Frisim
Sophia Ebenhag 2012 Spårvägen Simförening DSQ 50m Bröstsim
Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening 45.44 50m Frisim
Alice Holmberg 2008 Spårvägen Simförening DSQ 50m Bröstsim
Ella Jarting 2010 Spårvägen Simförening 1:06.25 50m Bröstsim
Venus Kidane 2009 Spårvägen Simförening 42.52 50m Frisim
Clara Korch 2005 Spårvägen Simförening 59.80 50m Ryggsim
Astrid Lindkvist 2010 Spårvägen Simförening 55.03 50m Frisim
Esther Mesch 2010 Spårvägen Simförening 53.89 50m Frisim
Agnes Munters 1996 Spårvägen Simförening 48.58 50m Frisim
Louise Olsson 1992 Spårvägen Simförening 57.86 50m Bröstsim
Lovi Palmborg 2013 Spårvägen Simförening DSQ 50m Frisim
Lykke Palmborg 2009 Spårvägen Simförening 44.65 50m Ryggsim
Anna Quas 2011 Spårvägen Simförening 48.38 50m Ryggsim
Alexandra Sioti 2010 Spårvägen Simförening 57.81 50m Ryggsim
Josefine Skoog 1995 Spårvägen Simförening 1:05.94 50m Frisim
Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening DSQ 50m Bröstsim
Wilma Wiselqvist 2008 Spårvägen Simförening 1:35.42 50m Ryggsim
2020-10-04 16:11:04 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta Cup 3 2020 Simiaden
Plats: Spångabadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 okt 2020 till den 4 okt 2020
Gren 2, 50m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening 42.39 50m Frisim
Tor Andlinger 2008 Spårvägen Simförening 50.23 50m Frisim
Gustav Bernhardsson 2009 Spårvägen Simförening DSQ 50m Frisim
Hugo Brolin 2011 Spårvägen Simförening DSQ 50m Frisim
Oscar Ebenhag 2010 Spårvägen Simförening DSQ 50m Frisim
Elliot Erneholm 2012 Spårvägen Simförening DSQ 50m Ryggsim
Felix Hansson 2008 Spårvägen Simförening 41.30 50m Ryggsim
Edvin Kasper 2011 Spårvägen Simförening 1:05.51 50m Bröstsim
Philip Kindgren 2011 Spårvägen Simförening 52.60 50m Frisim
Emil Ljung 2011 Spårvägen Simförening DSQ 50m Bröstsim
Eric Malmgren 2012 Spårvägen Simförening 55.91 50m Ryggsim
Cyprien Morera 2009 Spårvägen Simförening 37.87 50m Frisim
Sven Quas 2009 Spårvägen Simförening 53.90 50m Ryggsim
Owen Ringh Harding 2011 Spårvägen Simförening DSQ 50m Bröstsim
Felix von Arronet 2012 Spårvägen Simförening 48.13 50m Frisim
David Westén 2009 Spårvägen Simförening 54.22 50m Ryggsim
Folke Wik 2014 Spårvägen Simförening DSQ 50m Frisim
Harry Willners 2010 Spårvägen Simförening DSQ 50m Ryggsim
2020-10-04 16:24:48 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta Cup 3 2020 Simiaden
Plats: Spångabadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 okt 2020 till den 4 okt 2020
Gren 3, 100m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Katarina Alkas Alias 2010 Spårvägen Simförening 1:44.76 100m Bröstsim
50m: 48.51
100m: 1:44.76
(56.25)
Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening 1:42.97 100m Bröstsim
50m: 49.50
100m: 1:42.97
(53.47)
Mia Hellström 2009 Spårvägen Simförening 1:29.96 100m Medley
50m: 38.52
100m: 1:29.96
(51.44)
Delina Kidane 2009 Spårvägen Simförening DSQ 100m Bröstsim
Eira Ljung 2008 Spårvägen Simförening 2:01.43 100m Medley
50m: 56.84
100m: 2:01.43
(1:04.59)
Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening DSQ 100m Bröstsim
Agnes Munters 1996 Spårvägen Simförening 1:53.21 100m Frisim
50m: 52.38
100m: 1:53.21
(1:00.83)
Louise Olsson 1992 Spårvägen Simförening 2:04.51 100m Bröstsim
50m: 59.85
100m: 2:04.51
(1:04.66)
Astrid Tegel 2010 Spårvägen Simförening 2:16.72 100m Bröstsim
50m: 1:03.01
100m: 2:16.72
(1:13.71)
Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening 1:29.24 100m Frisim
50m: 41.56
100m: 1:29.24
(47.68)
2020-10-04 16:32:43 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta Cup 3 2020 Simiaden
Plats: Spångabadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 okt 2020 till den 4 okt 2020
Gren 4, 100m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Igor Bedlinski 2008 Spårvägen Simförening 1:32.87 100m Ryggsim
50m: 44.34
100m: 1:32.87
(48.53)
Victor Behring 2011 Spårvägen Simförening 1:47.07 100m Frisim
50m: 47.66
100m: 1:47.07
(59.41)
Georg Blomgren 2008 Spårvägen Simförening DSQ 100m Ryggsim
Rafael Kidane 2008 Spårvägen Simförening 1:38.79 100m Frisim
50m: 46.76
100m: 1:38.79
(52.03)
Gabriel Lundgren 2011 Spårvägen Simförening 1:36.28 100m Frisim
50m: 43.75
100m: 1:36.28
(52.53)
Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening 1:50.38 100m Medley
50m: 47.62
100m: 1:50.38
(1:02.76)
Linus Salminen 2010 Spårvägen Simförening DSQ 100m Bröstsim
Aleksi Thörnquist 2009 Spårvägen Simförening DSQ 100m Frisim
Mark Van Den Heuvel 2011 Spårvägen Simförening 1:59.31 100m Frisim
50m: 52.43
100m: 1:59.31
(1:06.88)
Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening 1:18.37 100m Frisim
50m: 36.05
100m: 1:18.37
(42.32)
Alexander von Rosen 2008 Spårvägen Simförening 1:27.94 100m Frisim
50m: 40.35
100m: 1:27.94
(47.59)
Rasmus Widne 2008 Spårvägen Simförening 1:21.88 100m Frisim
50m: 36.54
100m: 1:21.88
(45.34)
2020-10-04 16:40:57 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta Cup 3 2020 Simiaden
Plats: Spångabadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 okt 2020 till den 4 okt 2020
Gren 5, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Agnes Gustafson 2008 Spårvägen Simförening 2:57.24 200m Medley
50m: 36.88
100m: 1:20.65
(43.77)
150m: 2:16.13
(55.48)
200m: 2:57.24
(41.11)
Lisa Larsson 2008 Spårvägen Simförening 2:52.97 200m Frisim
50m: 37.03
100m: 1:21.20
(44.17)
150m: 2:08.05
(46.85)
200m: 2:52.97
(44.92)
Sigrid Wååg 2010 Spårvägen Simförening 4:17.41 200m Bröstsim
50m: 53.56
100m: 1:58.97
(1:05.41)
150m: 3:09.24
(1:10.27)
200m: 4:17.41
(1:08.17)
2020-10-04 16:45:53 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta Cup 3 2020 Simiaden
Plats: Spångabadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 okt 2020 till den 4 okt 2020
Gren 7, 50m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening 1:03.23 50m Bröstsim
Helen Bono 2011 Spårvägen Simförening 59.22 50m Ryggsim
Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening 54.10 50m Bröstsim
Mia Hellström 2009 Spårvägen Simförening 40.69 50m Ryggsim
Alice Holmberg 2008 Spårvägen Simförening 52.97 50m Ryggsim
Delina Kidane 2009 Spårvägen Simförening 59.95 50m Ryggsim
Venus Kidane 2009 Spårvägen Simförening 54.62 50m Bröstsim
Clara Korch 2005 Spårvägen Simförening 1:09.68 50m Bröstsim
Lisa Larsson 2008 Spårvägen Simförening 40.74 50m Fjärilsim
Astrid Lindkvist 2010 Spårvägen Simförening 57.76 50m Ryggsim
Eira Ljung 2008 Spårvägen Simförening 1:05.55 50m Bröstsim
Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening 48.65 50m Frisim
Louise Olsson 1992 Spårvägen Simförening 54.45 50m Frisim
Lovi Palmborg 2013 Spårvägen Simförening 1:14.88 50m Ryggsim
Anna Quas 2011 Spårvägen Simförening 46.04 50m Frisim
Alexandra Sioti 2010 Spårvägen Simförening DSQ 50m Bröstsim
Astrid Tegel 2010 Spårvägen Simförening 59.30 50m Ryggsim
Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening DSQ 50m Frisim
Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening 46.20 50m Bröstsim
Sigrid Wååg 2010 Spårvägen Simförening 48.58 50m Frisim
2020-10-04 17:01:44 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta Cup 3 2020 Simiaden
Plats: Spångabadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 okt 2020 till den 4 okt 2020
Gren 8, 50m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Victor Behring 2011 Spårvägen Simförening 50.39 50m Ryggsim
Gustav Bernhardsson 2009 Spårvägen Simförening 52.93 50m Fjärilsim
Hugo Brolin 2011 Spårvägen Simförening DSQ 50m Bröstsim
Rafael Kidane 2008 Spårvägen Simförening 59.25 50m Ryggsim
Philip Kindgren 2011 Spårvägen Simförening 1:06.28 50m Ryggsim
Emil Ljung 2011 Spårvägen Simförening DSQ 50m Bröstsim
Gabriel Lundgren 2011 Spårvägen Simförening 48.35 50m Ryggsim
Eric Malmgren 2012 Spårvägen Simförening 1:00.82 50m Bröstsim
Cyprien Morera 2009 Spårvägen Simförening 52.63 50m Bröstsim
Aleksi Thörnquist 2009 Spårvägen Simförening DSQ 50m Ryggsim
Felix von Arronet 2012 Spårvägen Simförening 54.31 50m Ryggsim
Alexander von Rosen 2008 Spårvägen Simförening 50.98 50m Bröstsim
David Westén 2009 Spårvägen Simförening 51.21 50m Frisim
Harry Willners 2010 Spårvägen Simförening DSQ 50m Bröstsim
2020-10-04 17:11:01 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta Cup 3 2020 Simiaden
Plats: Spångabadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 okt 2020 till den 4 okt 2020
Gren 9, 100m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Katarina Alkas Alias 2010 Spårvägen Simförening 1:49.62 100m Medley
50m: 53.79
100m: 1:49.62
(55.83)
Vida Brink 2010 Spårvägen Simförening 1:47.86 100m Frisim
50m: 52.03
100m: 1:47.86
(55.83)
Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening 1:24.94 100m Frisim
50m: 40.71
100m: 1:24.94
(44.23)
Agnes Gustafson 2008 Spårvägen Simförening 1:09.25 100m Frisim
50m: 33.42
100m: 1:09.25
(35.83)
Ella Jarting 2010 Spårvägen Simförening DSQ 100m Medley
Clara Korch 2005 Spårvägen Simförening 1:57.14 100m Frisim
50m: 55.19
100m: 1:57.14
(1:01.95)
Lykke Palmborg 2009 Spårvägen Simförening 1:46.41 100m Medley
50m: 49.77
100m: 1:46.41
(56.64)
Josefine Skoog 1995 Spårvägen Simförening 2:51.16 100m Bröstsim
50m: 1:14.13
100m: 2:51.16
(1:37.03)
2020-10-04 17:17:49 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta Cup 3 2020 Simiaden
Plats: Spångabadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 okt 2020 till den 4 okt 2020
Gren 10, 100m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening 1:38.91 100m Frisim
50m: 46.47
100m: 1:38.91
(52.44)
Tor Andlinger 2008 Spårvägen Simförening DSQ 100m Ryggsim
Igor Bedlinski 2008 Spårvägen Simförening 1:40.74 100m Bröstsim
50m: 46.56
100m: 1:40.74
(54.18)
Georg Blomgren 2008 Spårvägen Simförening 1:43.11 100m Frisim
50m: 48.66
100m: 1:43.11
(54.45)
Oscar Ebenhag 2010 Spårvägen Simförening DSQ 100m Medley
Felix Hansson 2008 Spårvägen Simförening 1:27.61 100m Frisim
50m: 40.36
100m: 1:27.61
(47.25)
Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening 1:36.64 100m Frisim
50m: 45.15
100m: 1:36.64
(51.49)
Sven Quas 2009 Spårvägen Simförening 1:59.69 100m Medley
50m: 51.82
100m: 1:59.69
(1:07.87)
Owen Ringh Harding 2011 Spårvägen Simförening DSQ 100m Bröstsim
Linus Salminen 2010 Spårvägen Simförening 1:53.32 100m Medley
50m: 58.09
100m: 1:53.32
(55.23)
Mark Van Den Heuvel 2011 Spårvägen Simförening DSQ 100m Ryggsim
Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening 1:26.78 100m Ryggsim
50m: 41.58
100m: 1:26.78
(45.20)
Rasmus Widne 2008 Spårvägen Simförening 1:38.27 100m Ryggsim
50m: 47.03
100m: 1:38.27
(51.24)
2020-10-04 17:28:03 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta Cup 3 2020 Simiaden
Plats: Spångabadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 okt 2020 till den 4 okt 2020
Gren 11, 50m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Greta Adamsson 2011 Spårvägen Simförening 51.86 50m Frisim
Katarina Alkas Alias 2010 Spårvägen Simförening 43.60 50m Frisim
Vida Brink 2010 Spårvägen Simförening DSQ 50m Fjärilsim
Emelie Granhällen 2008 Spårvägen Simförening 48.16 50m Bröstsim
Agnes Gustafson 2008 Spårvägen Simförening 45.16 50m Bröstsim
Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening DSQ 50m Ryggsim
Mia Hellström 2009 Spårvägen Simförening 36.04 50m Frisim
Ella Jarting 2010 Spårvägen Simförening DSQ 50m Frisim
Delina Kidane 2009 Spårvägen Simförening 50.95 50m Frisim
Venus Kidane 2009 Spårvägen Simförening 57.31 50m Ryggsim
Eira Ljung 2008 Spårvägen Simförening 51.37 50m Frisim
Sophia Malmgren 2010 Spårvägen Simförening 53.95 50m Ryggsim
Esther Mesch 2010 Spårvägen Simförening 1:00.02 50m Ryggsim
Agnes Munters 1996 Spårvägen Simförening 1:02.59 50m Bröstsim
Lykke Palmborg 2009 Spårvägen Simförening 44.53 50m Frisim
Alexandra Sioti 2010 Spårvägen Simförening 1:09.37 50m Frisim
Josefine Skoog 1995 Spårvägen Simförening 1:13.67 50m Bröstsim
Astrid Tegel 2010 Spårvägen Simförening 51.19 50m Frisim
Signe Wååg 2008 Spårvägen Simförening 46.20 50m Ryggsim
Sigrid Wååg 2010 Spårvägen Simförening 56.61 50m Ryggsim
2020-10-04 17:36:26 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening
Document
Resultat
Tensta Cup 3 2020 Simiaden
Plats: Spångabadet Arrangör: Spårvägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 okt 2020 till den 4 okt 2020
Gren 12, 50m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening DSQ 50m Fjärilsim
Tor Andlinger 2008 Spårvägen Simförening 57.57 50m Bröstsim
Igor Bedlinski 2008 Spårvägen Simförening 34.83 50m Frisim
Victor Behring 2011 Spårvägen Simförening 57.93 50m Bröstsim
Felix Hansson 2008 Spårvägen Simförening DSQ 50m Fjärilsim
Rafael Kidane 2008 Spårvägen Simförening DSQ 50m Bröstsim
Gabriel Lundgren 2011 Spårvägen Simförening 58.83 50m Bröstsim
Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening 48.46 50m Ryggsim
Cyprien Morera 2009 Spårvägen Simförening 53.22 50m Fjärilsim
Linus Salminen 2010 Spårvägen Simförening 44.22 50m Frisim
Aleksi Thörnquist 2009 Spårvägen Simförening 37.24 50m Frisim
Otto von Arronet 2009 Spårvägen Simförening 34.39 50m Frisim
Rasmus Widne 2008 Spårvägen Simförening DSQ 50m Fjärilsim
Harry Willners 2010 Spårvägen Simförening 56.67 50m Frisim
2020-10-04 17:44:23 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner