2022-12-07   14:39:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 1 2020-2021, Stenungsund

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag förmiddag

Document
Resultat
UGP 1 Snu
Plats: Stenungsund Arena Arrangör: VSSF & S77 Stenungsund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 11, 200m Frisim D 15-17 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Abrahamsson 2005 Föreningen Uddevalla Sim 697 2:04.52
50m: 28.90
100m: 1:00.20
(31.30)
150m: 1:32.25
(32.05)
200m: 2:04.52
(32.27)
2 Amanda Cederqvist 2005 Göteborg Sim 588 2:11.80 +7.28
50m: 29.40
100m: 1:02.29
(32.89)
150m: 1:37.01
(34.72)
200m: 2:11.80
(34.79)
3 Matilda Lundberg 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 494 2:19.67 +15.15
50m: 31.99
100m: 1:08.48
(36.49)
150m: 1:45.30
(36.82)
200m: 2:19.67
(34.37)
4 Lova Rodin 2005 Föreningen Uddevalla Sim 479 2:21.08 +16.56
50m: 32.49
100m: 1:08.29
(35.80)
150m: 1:44.63
(36.34)
200m: 2:21.08
(36.45)
5 Frida Rångeby 2005 Föreningen Uddevalla Sim 464 2:22.56 +18.04
50m: 31.82
100m: 1:07.97
(36.15)
150m: 1:45.75
(37.78)
200m: 2:22.56
(36.81)
6 Alicia Smith 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 448 2:24.23 +19.71
50m: 33.02
100m: 1:09.78
(36.76)
150m: 1:47.18
(37.40)
200m: 2:24.23
(37.05)
7 Nora Eriksson 2005 Föreningen Uddevalla Sim 400 2:29.80 +25.28
50m: 3:05.93
100m: 32.65
()
150m: 1:10.06
(37.41)
200m: 2:29.80
(1:19.74)
8 Matilda Magnusson 2005 Kungälvs Simsällskap 389 2:31.20 +26.68
50m: 33.94
100m: 1:12.97
(39.03)
150m: 1:53.09
(40.12)
200m: 2:31.20
(38.11)
9 Alva  Sonberger 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 363 2:34.74 +30.22
50m: 33.14
100m: 1:11.95
(38.81)
150m: 1:52.53
(40.58)
200m: 2:34.74
(42.21)
10 Ingrid Toresäter 2005 Mölndals Allmänna Simsällskap 357 2:35.54 +31.02
50m: 34.25
100m: 1:14.17
(39.92)
150m: 1:54.61
(40.44)
200m: 2:35.54
(40.93)
11 Louise Ottosson 2005 Kungälvs Simsällskap 321 2:41.20 +36.68
50m: 36.75
100m: 1:18.01
(41.26)
150m: 2:00.08
(42.07)
200m: 2:41.20
(41.12)
12 Emma Nedholm 2005 Göteborg Sim 257 2:53.58 +49.06
50m: 37.79
100m: 1:21.16
(43.37)
150m: 2:07.62
(46.46)
200m: 2:53.58
(45.96)
13 Kajsa Lövbrand 2005 Trollhättans Simsällskap 209 3:05.93 +1:01.41
50m: 40.95
100m: 1:27.91
(46.96)
150m: 2:17.40
(49.49)
200m: 3:05.93
(48.53)
Grenen officiell:  2020-10-10 09:12:04
Gren 11, 200m Frisim D 15-17 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anya Chen 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 482 2:20.81
50m: 33.16
100m: 1:08.60
(35.44)
150m: 1:44.86
(36.26)
200m: 2:20.81
(35.95)
2 Wilma Andrée 2004 Trollhättans Simsällskap 470 2:22.00 +1.19
50m: 32.81
100m: 1:09.32
(36.51)
150m: 1:46.61
(37.29)
200m: 2:22.00
(35.39)
3 Kasandra Svan 2004 Föreningen Uddevalla Sim 437 2:25.43 +4.62
50m: 2:53.58
100m: 33.06
()
150m: 1:10.12
(37.06)
200m: 2:25.43
(1:15.31)
4 Emilia Isberg 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 382 2:32.18 +11.37
50m: 34.43
100m: 1:12.97
(38.54)
150m: 1:53.10
(40.13)
200m: 2:32.18
(39.08)
5 Elsa Höstner 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap 376 2:32.95 +12.14
50m: 2:41.20
100m: 32.80
()
150m: 1:10.69
(37.89)
200m: 2:32.95
(1:22.26)
6 Gabriella Rolf 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap 366 2:34.34 +13.53
50m: 34.22
100m: 1:12.90
(38.68)
150m: 1:53.62
(40.72)
200m: 2:34.34
(40.72)
Grenen officiell:  2020-10-10 09:12:04
2020-10-10 09:13:30 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: S 77 Stenungsund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner