Tulokset TUA NOI - uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Jakso 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Pu P15-16-M 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Satakunnan Kansa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
59.14 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:01.17 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Sainio |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.54 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Korte |
2005 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:07.28 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.87 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:08.71 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.70 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Salo |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:10.21 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.14 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Áron Zautasvili |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:11.13 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.39 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väinö Pitkänen |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:13.97 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.08 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sami Schrader |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:17.75 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.73 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saku Pietilä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:18.21 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.12 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Syrjä |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
1:18.72 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.81 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Kontula |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
1:20.55 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Pu P15-16-M 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Satakunnan Kansa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
59.14 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:01.17 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
1:00.68 |
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 1:01.90 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riccardo Castagno |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:02.21 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.20 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:02.72 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.43 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Rasimus |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
1:03.13 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.37 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Urho Lyytinen |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
1:03.18 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.66 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Nikkari |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Pu P15-16-M 18 and older - Final |
|
|
Sponsor: |
Satakunnan Kansa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
59.14 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
1:01.17 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemil Varho |
1997 |
Uinti Tampere |
|
|
55.75 |
|
|
|
SM |
|
|
|
Entry time: 53.91 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Werneri Koskinen |
1998 |
Uinti Tampere |
|
|
56.85 |
+1.10 |
|
SM |
|
|
|
Entry time: 56.93 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wäinö Koskinen |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
58.40 |
+2.65 |
|
SM |
|
|
|
Entry time: 57.52 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:00.76 |
+5.01 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 59.21 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 10.54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 13.54.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|