Tulokset TUA NOI - uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Sku P15-17-M 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Porin Leipä Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
2:12.61 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
2:16.45 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juho Törmä |
2005 |
Porin Uimaseura |
|
|
2:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.36 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Akseli Liukkonen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
2:29.75 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.99 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
2:32.26 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.92 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
2:43.44 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.77 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sami Schrader |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
2:45.09 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.37 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Salo |
2006 |
Porin Uimaseura |
|
|
2:47.19 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.88 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Ruotoistenmäki |
2006 |
Uinti Tampere |
|
|
2:52.83 |
+23.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.99 |
(-9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 14.58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Sku P15-17-M 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Porin Leipä Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
2:12.61 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
2:16.45 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Akseli Hakala |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
2:14.30 |
|
|
|
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 2:15.65 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
2:22.52 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.05 |
(+5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Urho Lyytinen |
2003 |
Uinti Tampere |
|
|
2:25.53 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.79 |
(+4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesse Anoschkin |
2004 |
Rauman Uimaseura |
|
|
2:38.24 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.12 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
SW 9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilja Syrjä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 14.58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Sku P15-17-M 18 and older - Final |
|
|
Sponsor: |
Porin Leipä Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
2:12.61 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
NSM |
2:16.45 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
1.1.2020 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Werneri Koskinen |
1998 |
Uinti Tampere |
|
|
2:06.36 |
|
|
|
|
SM |
|
|
|
Entry time: 2:05.85 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wäinö Koskinen |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
2:13.68 |
+7.32 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 2:13.84 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jere Broman |
2002 |
Uinti Tampere |
|
|
2:18.76 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.49 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 14.58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 15.00.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|