2021-08-03   00:51:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Skuru Klubbmästerskap

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Vår KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 jun 2020 till den 13 jun 2020
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Lundberg 2005 Skuru Idrottsklubb 30.53
2 Tora Hansson 2002 Skuru Idrottsklubb 31.20 +0.67
3 Elin Furingsten 2004 Skuru Idrottsklubb 31.97 +1.44
4 Linnea Bäckström 2006 Skuru Idrottsklubb 32.36 +1.83
5 Elsa Bäckström 2004 Skuru Idrottsklubb 32.56 +2.03
6 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb 33.03 +2.50
7 Ida Edvinsson 2004 Skuru Idrottsklubb 33.55 +3.02
8 Nicole Wahlström 2005 Skuru Idrottsklubb 34.25 +3.72
9 Elisia Berg 2006 Skuru Idrottsklubb 35.20 +4.67
10 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb 35.98 +5.45
11 Aurora Pinho 2006 Skuru Idrottsklubb 39.21 +8.68
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:05
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb 33.48
2 Tilde Furingsten 2008 Skuru Idrottsklubb 38.80 +5.32
3 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb 42.64 +9.16
4 Jennifer Harrvik 2008 Skuru Idrottsklubb 51.96 +18.48
- Ellen Skoglund 2008 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:05
2020-06-13 12:28:10 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Vår KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 jun 2020 till den 13 jun 2020
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Hallenborg 2002 Skuru Idrottsklubb 26.32
2 Lukas  Malmström 2003 Skuru Idrottsklubb 27.19 +0.87
3 Arvid Nilsson 2003 Skuru Idrottsklubb 27.96 +1.64
4 Victor Bäckström 2003 Skuru Idrottsklubb 28.47 +2.15
5 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb 29.40 +3.08
6 Ted Wiker 2004 Skuru Idrottsklubb 29.73 +3.41
7 Siavash Vatani 2003 Skuru Idrottsklubb 30.59 +4.27
8 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb 38.27 +11.95
9 Alexander Lindblom 2007 Skuru Idrottsklubb 42.50 +16.18
10 Morten Brattgård 2004 Skuru Idrottsklubb 46.79 +20.47
- Matteo Lesse 2006 Skuru Idrottsklubb DSQ
- Xander Nolte 2006 Skuru Idrottsklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:10
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albert Sharpe 2008 Skuru Idrottsklubb 40.77
2 Eric Björkholm 2009 Skuru Idrottsklubb 42.62 +1.85
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:10
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nils Ekengren 2010 Skuru Idrottsklubb 57.06
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:10
2020-06-13 12:28:22 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Vår KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 jun 2020 till den 13 jun 2020
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tora Hansson 2002 Skuru Idrottsklubb 1:14.94 Felaktig tid - officiell tid 
50m: 35.73
100m: 1:14.94
(39.21)
2 Tyra Berglin 2007 Skuru Idrottsklubb 1:42.16 +27.22
100m: 1:42.16
(1:42.16)
- Liv Öhrman 2007 Skuru Idrottsklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:15
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb 1:35.41
50m: 44.60
100m: 1:35.41
(50.81)
2 Molly McKechnie 2008 Skuru Idrottsklubb 1:37.67 +2.26
50m: 47.56
100m: 1:37.67
(50.11)
3 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb 1:47.97 +12.56
50m: 50.82
100m: 1:47.97
(57.15)
4 Jennifer Harrvik 2008 Skuru Idrottsklubb 1:59.27 +23.86
100m: 1:59.27
(1:59.27)
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:15
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Sjökvist 2010 Skuru Idrottsklubb 2:07.05
50m: 59.52
100m: 2:07.05
(1:07.53)
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:15
2020-06-15 08:20:36 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Vår KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 jun 2020 till den 13 jun 2020
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb 1:13.42
50m: 34.41
100m: 1:13.42
(39.01)
2 Matteo Lesse 2006 Skuru Idrottsklubb 1:39.85 +26.43
50m: 46.24
100m: 1:39.85
(53.61)
3 Albin Bjurström 2007 Skuru Idrottsklubb 1:51.77 +38.35
50m: 51.29
100m: 1:51.77
(1:00.48)
4 Ture Ståhlberg 2007 Skuru Idrottsklubb 1:54.96 +41.54
50m: 53.67
100m: 1:54.96
(1:01.29)
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:21
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albert Sharpe 2008 Skuru Idrottsklubb 1:34.89
50m: 44.53
100m: 1:34.89
(50.36)
2 Eric Björkholm 2009 Skuru Idrottsklubb 1:49.80 +14.91
50m: 51.80
100m: 1:49.80
(58.00)
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:21
2020-06-13 12:28:44 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Vår KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 jun 2020 till den 13 jun 2020
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb 34.15
2 Emma Lidell 2005 Skuru Idrottsklubb 35.99 +1.84
3 Ida Edvinsson 2004 Skuru Idrottsklubb 36.67 +2.52
4 Matilda Bergström 2005 Skuru Idrottsklubb 37.26 +3.11
5 Isabelle Persson 2004 Skuru Idrottsklubb 38.43 +4.28
6 Denise Sörnäs 2007 Skuru Idrottsklubb 40.33 +6.18
7 Sabina Mihalache 2007 Skuru Idrottsklubb 44.34 +10.19
8 Madeleine Andersson 2005 Skuru Idrottsklubb 52.51 +18.36
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:29
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb 43.85
2 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb 47.73 +3.88
3 Tea Orneman 2008 Skuru Idrottsklubb 49.50 +5.65
- Ellen Skoglund 2008 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:29
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Sjökvist 2010 Skuru Idrottsklubb 54.98
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:29
2020-06-13 12:28:51 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Vår KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 jun 2020 till den 13 jun 2020
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Hallenborg 2002 Skuru Idrottsklubb 29.29
2 Ted Wiker 2004 Skuru Idrottsklubb 29.60 +0.31
3 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb 33.62 +4.33
4 Mikael Lanestrand 2005 Skuru Idrottsklubb 34.30 +5.01
5 Eskil Bränström 2006 Skuru Idrottsklubb 35.82 +6.53
6 Emilio Urtoller 2007 Skuru Idrottsklubb 38.24 +8.95
7 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb 40.15 +10.86
8 Matteo Lesse 2006 Skuru Idrottsklubb 43.31 +14.02
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:40
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albert Sharpe 2008 Skuru Idrottsklubb 40.26
2 Alexander Kvarfordh Andres 2009 Skuru Idrottsklubb 44.76 +4.50
3 Eric Björkholm 2009 Skuru Idrottsklubb 47.00 +6.74
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:40
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nils Ekengren 2010 Skuru Idrottsklubb 58.15
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:40
2020-06-13 12:28:59 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Vår KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 jun 2020 till den 13 jun 2020
Gren 7, 100m Frisim Damer 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Lundberg 2005 Skuru Idrottsklubb 1:01.53
50m: 29.57
100m: 1:01.53
(31.96)
2 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb 1:03.08 +1.55
50m: 30.62
100m: 1:03.08
(32.46)
3 Elsa Bäckström 2004 Skuru Idrottsklubb 1:06.09 +4.56
50m: 31.22
100m: 1:06.09
(34.87)
4 Emma Lidell 2005 Skuru Idrottsklubb 1:07.83 +6.30
50m: 32.06
100m: 1:07.83
(35.77)
5 Elin Furingsten 2004 Skuru Idrottsklubb 1:08.38 +6.85
50m: 32.36
100m: 1:08.38
(36.02)
6 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb 1:08.53 +7.00
50m: 33.27
100m: 1:08.53
(35.26)
7 Elisia Berg 2006 Skuru Idrottsklubb 1:08.98 +7.45
50m: 33.47
100m: 1:08.98
(35.51)
8 Nicole Wahlström 2005 Skuru Idrottsklubb 1:09.54 +8.01
50m: 34.15
100m: 1:09.54
(35.39)
9 Matilda Bergström 2005 Skuru Idrottsklubb 1:10.41 +8.88
50m: 33.97
100m: 1:10.41
(36.44)
10 Isabelle Persson 2004 Skuru Idrottsklubb 1:10.62 +9.09
50m: 32.97
100m: 1:10.62
(37.65)
11 Ida Edvinsson 2004 Skuru Idrottsklubb 1:12.80 +11.27
50m: 34.38
100m: 1:12.80
(38.42)
12 Boel Araskog 2007 Skuru Idrottsklubb 1:13.59 +12.06
50m: 34.76
100m: 1:13.59
(38.83)
13 Liv Öhrman 2007 Skuru Idrottsklubb 1:17.87 +16.34
50m: 36.90
100m: 1:17.87
(40.97)
14 Aurora Pinho 2006 Skuru Idrottsklubb 1:18.68 +17.15
50m: 38.18
100m: 1:18.68
(40.50)
15 Tyra Berglin 2007 Skuru Idrottsklubb 1:25.70 +24.17
50m: 40.19
100m: 1:25.70
(45.51)
16 Sabina Mihalache 2007 Skuru Idrottsklubb 1:27.75 +26.22
50m: 42.04
100m: 1:27.75
(45.71)
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:45
Gren 7, 100m Frisim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Molly McKechnie 2008 Skuru Idrottsklubb 1:24.80
50m: 40.28
100m: 1:24.80
(44.52)
2 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb 1:25.60 +0.80
100m: 1:25.60
(1:25.60)
3 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb 1:31.79 +6.99
100m: 1:31.79
(1:31.79)
4 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb 1:32.30 +7.50
50m: 42.32
100m: 1:32.30
(49.98)
- Jennifer Harrvik 2008 Skuru Idrottsklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:45
2020-06-13 12:29:06 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Vår KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 jun 2020 till den 13 jun 2020
Gren 8, 100m Frisim Herrar 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ted Wiker 2004 Skuru Idrottsklubb 57.97
50m: 28.23
100m: 57.97
(29.74)
2 Arvid Nilsson 2003 Skuru Idrottsklubb 58.86 +0.89
50m: 28.00
100m: 58.86
(30.86)
3 Morten Brattgård 2004 Skuru Idrottsklubb 59.44 +1.47
50m: 28.18
100m: 59.44
(31.26)
4 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb 59.60 +1.63
50m: 29.39
100m: 59.60
(30.21)
5 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb 1:13.74 +15.77
50m: 35.22
100m: 1:13.74
(38.52)
6 Matteo Lesse 2006 Skuru Idrottsklubb 1:15.52 +17.55
50m: 35.61
100m: 1:15.52
(39.91)
7 Emilio Urtoller 2007 Skuru Idrottsklubb 1:17.19 +19.22
50m: 35.56
100m: 1:17.19
(41.63)
8 Alexander Lindblom 2007 Skuru Idrottsklubb 1:32.39 +34.42
50m: 44.50
100m: 1:32.39
(47.89)
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:50
Gren 8, 100m Frisim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albert Sharpe 2008 Skuru Idrottsklubb 1:17.82
50m: 36.07
100m: 1:17.82
(41.75)
2 Eric Björkholm 2009 Skuru Idrottsklubb 1:31.48 +13.66
50m: 42.77
100m: 1:31.48
(48.71)
3 Anton Rejnwahl 2008 Skuru Idrottsklubb 1:31.73 +13.91
50m: 43.53
100m: 1:31.73
(48.20)
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:50
2020-06-13 12:29:12 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Vår KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 jun 2020 till den 13 jun 2020
Gren 9, 100m Medley Damer 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb 1:14.58
50m: 34.22
100m: 1:14.58
(40.36)
2 Emma Lidell 2005 Skuru Idrottsklubb 1:19.05 +4.47
50m: 36.49
100m: 1:19.05
(42.56)
3 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb 1:22.68 +8.10
50m: 36.76
100m: 1:22.68
(45.92)
4 Boel Araskog 2007 Skuru Idrottsklubb 1:26.29 +11.71
50m: 38.73
100m: 1:26.29
(47.56)
5 Denise Sörnäs 2007 Skuru Idrottsklubb 1:27.73 +13.15
50m: 40.93
100m: 1:27.73
(46.80)
6 Liv Öhrman 2007 Skuru Idrottsklubb 1:28.05 +13.47
50m: 42.13
100m: 1:28.05
(45.92)
7 Alice Blomqvist 2006 Skuru Idrottsklubb 1:32.31 +17.73
50m: 42.77
100m: 1:32.31
(49.54)
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:56
Gren 9, 100m Medley Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb 1:18.08
50m: 34.53
100m: 1:18.08
(43.55)
2 Tilde Furingsten 2008 Skuru Idrottsklubb 1:32.08 +14.00
50m: 41.43
100m: 1:32.08
(50.65)
3 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb 1:35.39 +17.31
50m: 44.47
100m: 1:35.39
(50.92)
4 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb 1:36.19 +18.11
50m: 46.47
100m: 1:36.19
(49.72)
5 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb 1:39.63 +21.55
50m: 46.38
100m: 1:39.63
(53.25)
6 Tea Orneman 2008 Skuru Idrottsklubb 1:47.54 +29.46
50m: 47.75
100m: 1:47.54
(59.79)
- Tuva Jervaeus 2008 Skuru Idrottsklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-06-13 11:48:56
2020-06-13 12:29:18 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Vår KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 jun 2020 till den 13 jun 2020
Gren 10, 100m Medley Herrar 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas  Malmström 2003 Skuru Idrottsklubb 1:02.44
50m: 29.41
100m: 1:02.44
(33.03)
2 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb 1:05.44 +3.00
50m: 30.72
100m: 1:05.44
(34.72)
3 Morten Brattgård 2004 Skuru Idrottsklubb 1:10.05 +7.61
50m: 32.69
100m: 1:10.05
(37.36)
4 Mikael Lanestrand 2005 Skuru Idrottsklubb 1:18.86 +16.42
50m: 35.35
100m: 1:18.86
(43.51)
5 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb 1:25.60 +23.16
50m: 40.08
100m: 1:25.60
(45.52)
6 Matteo Lesse 2006 Skuru Idrottsklubb 1:32.78 +30.34
50m: 42.76
100m: 1:32.78
(50.02)
7 Alexander Lindblom 2007 Skuru Idrottsklubb 1:37.20 +34.76
50m: 48.18
100m: 1:37.20
(49.02)
Grenen officiell:  2020-06-13 11:49:01
Gren 10, 100m Medley Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albert Sharpe 2008 Skuru Idrottsklubb 1:29.67
50m: 41.67
100m: 1:29.67
(48.00)
2 Alexander Kvarfordh Andres 2009 Skuru Idrottsklubb 1:35.79 +6.12
50m: 43.60
100m: 1:35.79
(52.19)
3 Eric Björkholm 2009 Skuru Idrottsklubb 1:38.46 +8.79
50m: 47.84
100m: 1:38.46
(50.62)
- Anton Rejnwahl 2008 Skuru Idrottsklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-06-13 11:49:01
Gren 10, 100m Medley Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nils Ekengren 2010 Skuru Idrottsklubb 2:01.00
50m: 59.59
100m: 2:01.00
(1:01.41)
Grenen officiell:  2020-06-13 11:49:01
2020-06-13 12:29:24 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Vår KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 jun 2020 till den 13 jun 2020
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nicole Wahlström 2005 Skuru Idrottsklubb 1:19.09
50m: 35.60
100m: 1:19.09
(43.49)
2 Aurora Pinho 2006 Skuru Idrottsklubb 1:31.41 +12.32
50m: 41.17
100m: 1:31.41
(50.24)
Grenen officiell:  2020-06-13 12:29:31
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb 1:42.74
50m: 45.90
100m: 1:42.74
(56.84)
Grenen officiell:  2020-06-13 12:29:31
2020-06-13 12:29:37 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Vår KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 jun 2020 till den 13 jun 2020
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Bäckström 2003 Skuru Idrottsklubb 1:04.16
50m: 29.91
100m: 1:04.16
(34.25)
2 Ted Wiker 2004 Skuru Idrottsklubb 1:05.41 +1.25
50m: 30.69
100m: 1:05.41
(34.72)
3 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb 1:06.81 +2.65
50m: 30.82
100m: 1:06.81
(35.99)
- Arvid Hallenborg 2002 Skuru Idrottsklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-06-13 12:29:45
2020-06-13 12:29:50 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Vår KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 jun 2020 till den 13 jun 2020
Gren 13, 50m Bröstsim Damer 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tora Hansson 2002 Skuru Idrottsklubb 34.85
2 Liv Öhrman 2007 Skuru Idrottsklubb 42.48 +7.63
3 Denise Sörnäs 2007 Skuru Idrottsklubb 47.87 +13.02
4 Sabina Mihalache 2007 Skuru Idrottsklubb 49.34 +14.49
5 Madeleine Andersson 2005 Skuru Idrottsklubb 1:01.42 +26.57
- Elin Modin 2007 Skuru Idrottsklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-06-13 12:29:58
Gren 13, 50m Bröstsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb 44.61
2 Tilde Furingsten 2008 Skuru Idrottsklubb 44.70 +0.09
3 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb 50.07 +5.46
- Tuva Jervaeus 2008 Skuru Idrottsklubb DSQ
- Ellen Skoglund 2008 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2020-06-13 12:29:58
2020-06-13 12:30:03 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Vår KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 jun 2020 till den 13 jun 2020
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lukas  Malmström 2003 Skuru Idrottsklubb 30.48
2 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb 34.67 +4.19
3 Morten Brattgård 2004 Skuru Idrottsklubb 37.09 +6.61
4 Eskil Bränström 2006 Skuru Idrottsklubb 40.92 +10.44
5 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb 44.06 +13.58
6 Ture Ståhlberg 2007 Skuru Idrottsklubb 55.84 +25.36
- Jack Söderström 2005 Skuru Idrottsklubb DSQ
- Anton Stockhaus 2006 Skuru Idrottsklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-06-13 12:30:15
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albert Sharpe 2008 Skuru Idrottsklubb 44.80
2 Anton Rejnwahl 2008 Skuru Idrottsklubb 51.29 +6.49
Grenen officiell:  2020-06-13 12:30:15
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nils Ekengren 2010 Skuru Idrottsklubb 1:01.96
Grenen officiell:  2020-06-13 12:30:15
2020-06-13 12:30:19 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Vår KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 jun 2020 till den 13 jun 2020
Gren 15, 100m Ryggsim Damer 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb 1:13.72
50m: 35.56
100m: 1:13.72
(38.16)
2 Emma Lidell 2005 Skuru Idrottsklubb 1:18.28 +4.56
50m: 38.12
100m: 1:18.28
(40.16)
3 Matilda Bergström 2005 Skuru Idrottsklubb 1:20.92 +7.20
50m: 39.03
100m: 1:20.92
(41.89)
Grenen officiell:  2020-06-13 12:30:27
Gren 15, 100m Ryggsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb 1:18.19
50m: 37.59
100m: 1:18.19
(40.60)
2 Molly McKechnie 2008 Skuru Idrottsklubb 1:35.75 +17.56
50m: 47.25
100m: 1:35.75
(48.50)
3 Jennifer Harrvik 2008 Skuru Idrottsklubb 1:52.47 +34.28
50m: 54.33
100m: 1:52.47
(58.14)
- Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2020-06-13 12:30:27
2020-06-13 12:30:31 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Vår KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 jun 2020 till den 13 jun 2020
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Hallenborg 2002 Skuru Idrottsklubb 1:02.63
50m: 30.16
100m: 1:02.63
(32.47)
2 Ted Wiker 2004 Skuru Idrottsklubb 1:04.14 +1.51
50m: 31.21
100m: 1:04.14
(32.93)
3 Mikael Lanestrand 2005 Skuru Idrottsklubb 1:15.50 +12.87
100m: 1:15.50
(1:15.50)
4 Alexander Lindblom 2007 Skuru Idrottsklubb 1:42.53 +39.90
50m: 51.20
100m: 1:42.53
(51.33)
Grenen officiell:  2020-06-13 12:30:38
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Kvarfordh Andres 2009 Skuru Idrottsklubb 1:37.69
50m: 49.00
100m: 1:37.69
(48.69)
- Albert Sharpe 2008 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2020-06-13 12:30:38
2020-06-13 12:30:42 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Vår KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 jun 2020 till den 13 jun 2020
Gren 17, 50m Frisim Damer 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Lundberg 2005 Skuru Idrottsklubb 28.30
2 Alva Furingsten 2006 Skuru Idrottsklubb 28.79 +0.49
3 Tora Hansson 2002 Skuru Idrottsklubb 29.75 +1.45
4 Elsa Bäckström 2004 Skuru Idrottsklubb 30.04 +1.74
5 Linnea Bäckström 2006 Skuru Idrottsklubb 30.07 +1.77
6 Emma Lidell 2005 Skuru Idrottsklubb 30.85 +2.55
7 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb 31.42 +3.12
8 Elisia Berg 2006 Skuru Idrottsklubb 31.44 +3.14
9 Ida Edvinsson 2004 Skuru Idrottsklubb 31.45 +3.15
10 Isabelle Persson 2004 Skuru Idrottsklubb 31.77 +3.47
11 Nicole Wahlström 2005 Skuru Idrottsklubb 32.47 +4.17
12 Matilda Bergström 2005 Skuru Idrottsklubb 32.74 +4.44
13 Boel Araskog 2007 Skuru Idrottsklubb 33.68 +5.38
14 Alice Blomqvist 2006 Skuru Idrottsklubb 34.03 +5.73
15 Liv Öhrman 2007 Skuru Idrottsklubb 35.82 +7.52
16 Aurora Pinho 2006 Skuru Idrottsklubb 36.40 +8.10
17 Denise Sörnäs 2007 Skuru Idrottsklubb 36.46 +8.16
18 Tyra Berglin 2007 Skuru Idrottsklubb 37.47 +9.17
19 Elin Modin 2007 Skuru Idrottsklubb 37.87 +9.57
20 Madeleine Andersson 2005 Skuru Idrottsklubb 44.75 +16.45
Grenen officiell:  2020-06-13 12:30:48
Gren 17, 50m Frisim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb 32.33
2 Tilde Furingsten 2008 Skuru Idrottsklubb 34.87 +2.54
3 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb 38.03 +5.70
4 Tuva Jervaeus 2008 Skuru Idrottsklubb 39.24 +6.91
5 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb 40.63 +8.30
6 Tea Orneman 2008 Skuru Idrottsklubb 44.27 +11.94
- Ellen Skoglund 2008 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2020-06-13 12:30:48
2020-06-15 08:20:09 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Vår KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 jun 2020 till den 13 jun 2020
Gren 18, 50m Frisim Herrar 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Nilsson 2003 Skuru Idrottsklubb 26.52
2 Ted Wiker 2004 Skuru Idrottsklubb 27.31 +0.79
3 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb 27.70 +1.18
4 Morten Brattgård 2004 Skuru Idrottsklubb 28.09 +1.57
5 Victor Bäckström 2003 Skuru Idrottsklubb 28.18 +1.66
6 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb 28.47 +1.95
7 Eskil Bränström 2006 Skuru Idrottsklubb 30.30 +3.78
8 Philip Hedqvist Göthberg 2007 Skuru Idrottsklubb 30.97 +4.45
9 Mikael Lanestrand 2005 Skuru Idrottsklubb 31.61 +5.09
10 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb 32.48 +5.96
11 Anton Stockhaus 2006 Skuru Idrottsklubb 39.42 +12.90
12 Jack Söderström 2005 Skuru Idrottsklubb 43.22 +16.70
13 Albin Bjurström 2007 Skuru Idrottsklubb 43.55 +17.03
14 Ture Ståhlberg 2007 Skuru Idrottsklubb 46.53 +20.01
- Xander Nolte 2006 Skuru Idrottsklubb DSQ
- Siavash Vatani 2003 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2020-06-13 12:31:01
Gren 18, 50m Frisim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albert Sharpe 2008 Skuru Idrottsklubb 34.20
2 Alexander Kvarfordh Andres 2009 Skuru Idrottsklubb 41.46 +7.26
- Eric Björkholm 2009 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2020-06-13 12:31:01
Gren 18, 50m Frisim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nils Ekengren 2010 Skuru Idrottsklubb 49.58
Grenen officiell:  2020-06-13 12:31:01
2020-06-13 12:31:04 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb
Document
Resultat
Vår KM
Plats: Nacka Simhall Arrangör: Skuru IK Simning
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 jun 2020 till den 13 jun 2020
Gren 19, 4x50m Medley Mixed  - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Skuru Lag 1 18 Skuru Idrottsklubb 1:56.27
Arvid Hallenborg 2002 AM1902 28.85 28.85
Lukas  Malmström 2003 AF5303 29.88 58.73
Tora Hansson 2002 AW6802 30.53 1:29.26
Emma Lundberg 2005 BR0405 27.01 1:56.27
2 Skuru Lag 5 17 Skuru Idrottsklubb 2:08.57 +12.30
Adrian Ekström 2004 AV6104 0.26 3.24 3.24
Liv Öhrman 2007 BH3407 27.11 30.35
Arvid Nilsson 2003 AG2703 40.19 1:10.54
Isabelle Persson 2004 AC7604 58.03 2:08.57
3 Skuru Lag 2 16 Skuru Idrottsklubb 2:09.10 +12.83
Ted Wiker 2004 AE1304 3.04 3.04
Morten Brattgård 2004 AE8104 26.74 29.78
Elisia Berg 2006 AL4606 35.71 1:05.49
Elsa Bäckström 2004 AU3204 1:03.61 2:09.10
4 Skuru Lag 3 16 Skuru Idrottsklubb 2:16.29 +20.02
Axel Hallenborg 2004 AO5504 32.50 32.50
Albert Sharpe 2008 AL4308 41.85 1:14.35
Ida Edvinsson 2004 AE0804 33.27 1:47.62
Alva Furingsten 2006 AH5806 28.67 2:16.29
5 Skuru Lag 6 17 Skuru Idrottsklubb 2:16.91 +20.64
Siavash Vatani 2003 AP0503 4.76 4.76
Eskil Bränström 2006 AE3506 29.73 34.49
Nicole Wahlström 2005 AN3405 39.55 1:14.04
Julia Rodriguez Räms 2007 AR8407 1:02.87 2:16.91
6 Skuru Lag 4 17 Skuru Idrottsklubb 2:20.95 +24.68
Victor Bäckström 2003 AQ1303 0.10 34.88 34.88
Alexander Lundström-Gars 2007 AS3107 42.55 1:17.43
Linnea Bäckström 2006 AH8806 31.88 1:49.31
Matilda Bergström 2005 AU9605 31.64 2:20.95
7 Skuru Lag 7 15 Skuru Idrottsklubb 2:24.00 +27.73
Mikael Lanestrand 2005 AI7705 0.15 33.83 33.83
Boel Araskog 2007 AH9207 45.35 1:19.18
Viktoria Milic 2008 AT5408 33.43 1:52.61
Philip Hedqvist Göthberg 2007 AP0907 31.39 2:24.00
8 Skuru Lag 9 14 Skuru Idrottsklubb 2:48.14 +51.87
Linnea Björkholm 2008 AD7408 0.15 42.07 42.07
Matteo Lesse 2006 AE4506 44.92 1:26.99
Ellen Ekengren 2008 AZ7608 41.30 2:08.29
Alexander Kvarfordh Andres 2009 AE6509 39.85 2:48.14
9 Skuru Lag 10 13 Skuru Idrottsklubb 3:05.03 +1:08.7
Eric Björkholm 2009 AD2109 46.09 46.09
Sabina Mihalache 2007 BD5607 47.07 1:33.16
Nils Ekengren 2010 AD2510 57.89 2:31.05
Molly McKechnie 2008 BG8808 33.98 3:05.03
10 Skuru Lag 8 13 Skuru Idrottsklubb 3:05.10 +1:08.8
Alexander Lindblom 2007 46.47 46.47
Jennifer Harrvik 2008 BH5608 54.12 1:40.59
Tea Orneman 2008 BG2608 45.89 2:26.48
Anton Rejnwahl 2008 AS0308 38.62 3:05.10
Grenen officiell:  2020-06-13 11:47:58
2020-06-13 11:49:32 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Skuru Idrottsklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner