2021-08-06   04:56:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Tritonsimmet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 1, 100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noel Persson 2002 SK Triton 1:00.15
50m: 28.83
100m: 1:00.15
(31.32)
2 Jens Magnusson 2005 SK Triton 1:03.10 +2.95
50m: 30.14
100m: 1:03.10
(32.96)
3 Max Alm 2003 SK Triton 1:05.11 +4.96
50m: 31.14
100m: 1:05.11
(33.97)
4 Lucas Gyllenskiöld 2004 SK Triton 1:06.67 +6.52
50m: 31.47
100m: 1:06.67
(35.20)
5 William Madsen 2006 SK Triton 1:07.59 +7.44
50m: 32.38
100m: 1:07.59
(35.21)
6 Alfred Sternerup 2006 SK Triton 1:09.41 +9.26
50m: 32.82
100m: 1:09.41
(36.59)
7 Oscar Rasmusson 2006 SK Triton 1:11.72 +11.57
50m: 34.14
100m: 1:11.72
(37.58)
8 Albin Björnström 2007 SK Triton 1:12.01 +11.86
50m: 33.91
100m: 1:12.01
(38.10)
9 Otto Gjelvold 2009 SK Triton 1:30.86 +30.71
50m: 41.94
100m: 1:30.86
(48.92)
10 Albin Lindman 2009 SK Triton 1:37.83 +37.68
50m: 45.23
100m: 1:37.83
(52.60)
11 Elias Cederås 2000 SK Triton 1:55.00 +54.85
50m: 50.86
100m: 1:55.00
(1:04.14)
12 Noah Tsiparis 2008 SK Triton 1:57.04 +56.89
50m: 51.33
100m: 1:57.04
(1:05.71)
- Jonathan Palminger 2004 SK Triton DSQ
- Julian Tsiparis 2009 SK Triton DSQ
Grenen officiell:  2020-06-06 09:45:36
2020-06-06 09:45:49 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 2, 200m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Jörgensen 2007 SK Triton 2:36.62
50m: 33.81
100m: 1:13.83
(40.02)
150m: 1:55.36
(41.53)
200m: 2:36.62
(41.26)
Grenen officiell:  2020-06-06 09:48:58
2020-06-06 09:49:07 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilmer Petersson 2010 SK Triton 52.21
2 Viktor Eklund 2009 SK Triton 52.66 +0.45
3 Noah Tsiparis 2008 SK Triton 58.40 +6.19
4 Otto Gjelvold 2009 SK Triton 1:00.66 +8.45
5 Julian Tsiparis 2009 SK Triton 1:02.19 +9.98
Grenen officiell:  2020-06-06 09:57:59
2020-06-06 09:58:03 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 4, 100m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Zinna Bengtsson Nimander 2005 SK Triton 1:23.91
50m: 40.93
100m: 1:23.91
(42.98)
2 Maja Björnström 2005 SK Triton 1:25.23 +1.32
50m: 40.03
100m: 1:25.23
(45.20)
3 Emma Ramic 2004 SK Triton 1:28.46 +4.55
50m: 41.24
100m: 1:28.46
(47.22)
4 Linnéa Kamstad 2008 SK Triton 1:41.20 +17.29
50m: 46.57
100m: 1:41.20
(54.63)
5 Lova Millbourn 2009 SK Triton 1:53.89 +29.98
50m: 55.08
100m: 1:53.89
(58.81)
6 Marie Rönn Frigård 2008 SK Triton 1:54.06 +30.15
50m: 55.02
100m: 1:54.06
(59.04)
7 Signe Larzenius 2008 SK Triton 1:56.25 +32.34
50m: 53.57
100m: 1:56.25
(1:02.68)
8 Clara Lindström 2008 SK Triton 1:56.41 +32.50
50m: 54.33
100m: 1:56.41
(1:02.08)
9 Malin Andersson 2001 SK Triton 2:32.27 +1:08.36
50m: 1:05.76
100m: 2:32.27
(1:26.51)
Grenen officiell:  2020-06-06 10:02:15
2020-06-06 10:02:24 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tyra Öhlin 2004 SK Triton 1:20.73
50m: 36.29
100m: 1:20.73
(44.44)
2 Amanda Pålsson 2005 SK Triton 1:22.51 +1.78
50m: 36.31
100m: 1:22.51
(46.20)
3 Julia Stenström 2002 SK Triton 1:29.28 +8.55
50m: 40.86
100m: 1:29.28
(48.42)
4 Frida Mårtensson 2009 SK Triton 2:02.69 +41.96
50m: 54.42
100m: 2:02.69
(1:08.27)
Grenen officiell:  2020-06-06 10:05:05
2020-06-06 10:10:38 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 7, 100m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Nilsson 2003 SK Triton 1:03.73
50m: 30.90
100m: 1:03.73
(32.83)
2 Jens Magnusson 2005 SK Triton 1:12.46 +8.73
50m: 34.79
100m: 1:12.46
(37.67)
3 Lucas Gyllenskiöld 2004 SK Triton 1:22.63 +18.90
50m: 39.69
100m: 1:22.63
(42.94)
4 Sam Bengtsson Nimander 2008 SK Triton 1:23.08 +19.35
50m: 39.70
100m: 1:23.08
(43.38)
5 Oscar Rasmusson 2006 SK Triton 1:29.05 +25.32
100m: 1:29.05
(1:29.05)
6 Viktor Eklund 2009 SK Triton 1:56.45 +52.72
50m: 56.42
100m: 1:56.45
(1:00.03)
Grenen officiell:  2020-06-06 10:09:58
2020-06-06 10:10:34 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 8, 50m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Blomliden 2004 SK Triton 32.74
2 Julia Nilsson 2006 SK Triton 36.94 +4.20
3 Beata Åsberg 2010 SK Triton 44.13 +11.39
4 Ellen Åsberg 2009 SK Triton 49.90 +17.16
5 Malin Andersson 2001 SK Triton 1:14.76 +42.02
Grenen officiell:  2020-06-06 10:13:38
2020-06-06 10:13:41 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 9, 200m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Borg 2005 SK Triton 2:41.94
50m: 32.52
100m: 1:13.14
(40.62)
150m: 1:56.50
(43.36)
200m: 2:41.94
(45.44)
Grenen officiell:  2020-06-06 10:17:15
2020-06-06 10:17:24 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 10, 200m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabel Persson 2004 SK Triton 2:50.37
50m: 33.07
100m: 1:16.43
(43.36)
150m: 2:05.99
(49.56)
200m: 2:50.37
(44.38)
2 Liv Stalbohm 2007 SK Triton 2:59.85 +9.48
50m: 39.98
100m: 1:27.60
(47.62)
150m: 2:19.12
(51.52)
200m: 2:59.85
(40.73)
3 Amy Clarén 2007 SK Triton 3:02.93 +12.56
50m: 40.81
100m: 1:28.50
(47.69)
150m: 2:22.60
(54.10)
200m: 3:02.93
(40.33)
4 Nellie Hånell 2006 SK Triton 3:22.73 +32.36
50m: 43.16
100m: 1:38.11
(54.95)
150m: 2:39.38
(1:01.27)
200m: 3:22.73
(43.35)
5 Linnéa Kamstad 2008 SK Triton 3:22.91 +32.54
50m: 47.56
100m: 1:42.93
(55.37)
150m: 2:37.90
(54.97)
200m: 3:22.91
(45.01)
6 Frida Mårtensson 2009 SK Triton 3:45.34 +54.97
50m: 50.78
100m: 1:55.12
(1:04.34)
150m: 2:54.65
(59.53)
200m: 3:45.34
(50.69)
Grenen officiell:  2020-06-06 10:26:27
2020-06-06 10:26:29 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 12, 50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Blomliden 2004 SK Triton 28.74
2 Zinna Bengtsson Nimander 2005 SK Triton 29.34 +0.60
3 Maja Björnström 2005 SK Triton 30.16 +1.42
4 Julia Nilsson 2006 SK Triton 31.10 +2.36
5 Isabel Persson 2004 SK Triton 31.30 +2.56
6 Emma Ramic 2004 SK Triton 31.40 +2.66
7 Tyra Öhlin 2004 SK Triton 31.42 +2.68
8 Liv Stalbohm 2007 SK Triton 31.95 +3.21
9 Amanda Pålsson 2005 SK Triton 32.03 +3.29
10 Anna Jörgensen 2007 SK Triton 32.04 +3.30
11 Amy Clarén 2007 SK Triton 33.92 +5.18
12 Nellie Hånell 2006 SK Triton 36.16 +7.42
13 Beata Åsberg 2010 SK Triton 39.20 +10.46
14 Clara Lindström 2008 SK Triton 39.33 +10.59
15 Ellen Åsberg 2009 SK Triton 41.53 +12.79
16 Signe Larzenius 2008 SK Triton 42.39 +13.65
Grenen officiell:  2020-06-06 10:38:45
2020-06-06 10:38:48 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 13, 200m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Björnström 2007 SK Triton 3:01.40
50m: 38.49
100m: 1:24.89
(46.40)
150m: 2:12.86
(47.97)
200m: 3:01.40
(48.54)
Grenen officiell:  2020-06-06 10:42:17
2020-06-06 10:46:54 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Nilsson 2003 SK Triton 29.47
2 Victor Borg 2005 SK Triton 30.21 +0.74
3 Noel Persson 2002 SK Triton 30.39 +0.92
4 Max Alm 2003 SK Triton 32.53 +3.06
5 William Madsen 2006 SK Triton 33.85 +4.38
6 Alfred Sternerup 2006 SK Triton 36.30 +6.83
7 Sam Bengtsson Nimander 2008 SK Triton 36.50 +7.03
8 Rasmus Mårtensson 2006 SK Triton 37.63 +8.16
9 Albin Lindman 2009 SK Triton 56.60 +27.13
10 Elias Cederås 2000 SK Triton 58.58 +29.11
Grenen officiell:  2020-06-06 10:46:43
2020-06-06 10:46:48 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 16, 200m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marie Rönn Frigård 2008 SK Triton 3:40.37
50m: 51.35
100m: 1:50.26
(58.91)
150m: 2:45.24
(54.98)
200m: 3:40.37
(55.13)
Grenen officiell:  2020-06-06 10:52:00
2020-06-06 11:32:21 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 17, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Blomliden 2004 SK Triton 1:03.18
50m: 30.33
100m: 1:03.18
(32.85)
2 Mica Nolén 2004 SK Triton 1:03.38 +0.20
50m: 30.62
100m: 1:03.38
(32.76)
4 Maja Björnström 2005 SK Triton 1:06.47 +3.29
50m: 31.82
100m: 1:06.47
(34.65)
5 Julia Nilsson 2006 SK Triton 1:07.75 +4.57
50m: 32.61
100m: 1:07.75
(35.14)
6 Tyra Öhlin 2004 SK Triton 1:08.17 +4.99
50m: 32.62
100m: 1:08.17
(35.55)
7 Isabel Persson 2004 SK Triton 1:08.71 +5.53
50m: 32.84
100m: 1:08.71
(35.87)
8 Emma Ramic 2004 SK Triton 1:09.64 +6.46
50m: 32.54
100m: 1:09.64
(37.10)
9 Anna Jörgensen 2007 SK Triton 1:10.75 +7.57
50m: 33.63
100m: 1:10.75
(37.12)
10 Amanda Pålsson 2005 SK Triton 1:12.42 +9.24
50m: 33.96
100m: 1:12.42
(38.46)
11 Amy Clarén 2007 SK Triton 1:16.25 +13.07
50m: 35.32
100m: 1:16.25
(40.93)
12 Nellie Hånell 2006 SK Triton 1:22.09 +18.91
50m: 38.96
100m: 1:22.09
(43.13)
13 Linnéa Kamstad 2008 SK Triton 1:27.95 +24.77
50m: 41.06
100m: 1:27.95
(46.89)
14 Frida Mårtensson 2009 SK Triton 1:35.01 +31.83
50m: 43.64
100m: 1:35.01
(51.37)
- Zinna Bengtsson Nimander 2005 SK Triton 1:04.81 +1.63
50m: 30.60
100m: 1:04.81
(34.21)
Grenen officiell:  2020-06-06 11:35:26
2020-06-06 11:35:29 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 18, 200m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Palminger 2004 SK Triton 2:06.74
50m: 30.49
100m: 1:02.99
(32.50)
150m: 1:35.93
(32.94)
200m: 2:06.74
(30.81)
2 Nicolas Nolén 2000 SK Triton 2:07.00 +0.26
50m: 30.16
100m: 1:02.74
(32.58)
150m: 1:35.18
(32.44)
200m: 2:07.00
(31.82)
3 Jens Magnusson 2005 SK Triton 2:17.04 +10.30
50m: 32.05
100m: 1:06.25
(34.20)
150m: 1:41.93
(35.68)
200m: 2:17.04
(35.11)
Grenen officiell:  2020-06-06 11:38:36
2020-06-06 11:38:40 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 19, 50m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabel Persson 2004 SK Triton 40.53
2 Liv Stalbohm 2007 SK Triton 42.34 +1.81
3 Anna Jörgensen 2007 SK Triton 43.26 +2.73
4 Julia Stenström 2002 SK Triton 43.92 +3.39
5 Lova Millbourn 2009 SK Triton 53.58 +13.05
6 Ellen Åsberg 2009 SK Triton 56.76 +16.23
7 Malin Andersson 2001 SK Triton 1:12.34 +31.81
Grenen officiell:  2020-06-06 11:42:51
2020-06-06 11:42:55 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Björnström 2007 SK Triton 1:28.35
50m: 40.63
100m: 1:28.35
(47.72)
2 Oscar Rasmusson 2006 SK Triton 1:31.71 +3.36
50m: 44.20
100m: 1:31.71
(47.51)
3 William Madsen 2006 SK Triton 1:33.81 +5.46
50m: 43.50
100m: 1:33.81
(50.31)
4 Viktor Eklund 2009 SK Triton 1:50.99 +22.64
50m: 52.52
100m: 1:50.99
(58.47)
5 Wilmer Petersson 2010 SK Triton 1:54.89 +26.54
50m: 53.89
100m: 1:54.89
(1:01.00)
6 Elias Cederås 2000 SK Triton 2:06.14 +37.79
50m: 53.95
100m: 2:06.14
(1:12.19)
7 Julian Tsiparis 2009 SK Triton 2:11.11 +42.76
50m: 1:02.14
100m: 2:11.11
(1:08.97)
Grenen officiell:  2020-06-06 11:48:30
2020-06-06 11:48:35 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 21, 400m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Lindström 2008 SK Triton 7:46.41
50m: 47.23
100m: 3:41.57
(2:54.34)
150m: 4:48.73
(1:07.16)
200m: 5:58.30
(1:09.57)
250m: 6:53.04
(54.74)
300m: 7:46.41
(53.37)
Grenen officiell:  2020-06-06 11:57:01
2020-06-06 11:57:06 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Inofficiella resultat
Efter 1 av 1 heat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noel Persson 2002 SK Triton 1:05.99
50m: 30.53
100m: 1:05.99
(35.46)
2 Victor Borg 2005 SK Triton 1:06.07 +0.08
50m: 30.36
100m: 1:06.07
(35.71)
2020-06-06 11:59:04 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 23, 100m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Blomliden 2004 SK Triton 1:12.71
50m: 35.08
100m: 1:12.71
(37.63)
2 Zinna Bengtsson Nimander 2005 SK Triton 1:17.08 +4.37
50m: 36.27
100m: 1:17.08
(40.81)
3 Tyra Öhlin 2004 SK Triton 1:18.28 +5.57
50m: 37.99
100m: 1:18.28
(40.29)
4 Anna Jörgensen 2007 SK Triton 1:25.69 +12.98
50m: 41.63
100m: 1:25.69
(44.06)
5 Beata Åsberg 2010 SK Triton 1:49.04 +36.33
50m: 49.35
100m: 1:49.04
(59.69)
6 Ellen Åsberg 2009 SK Triton 1:55.73 +43.02
50m: 53.58
100m: 1:55.73
(1:02.15)
- Signe Larzenius 2008 SK Triton DNS
Grenen officiell:  2020-06-06 12:04:30
2020-06-06 12:04:33 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Nilsson 2003 SK Triton 29.97
2 Lucas Gyllenskiöld 2004 SK Triton 36.38 +6.41
3 Rasmus Mårtensson 2006 SK Triton 37.29 +7.32
4 Sam Bengtsson Nimander 2008 SK Triton 37.95 +7.98
5 Alfred Sternerup 2006 SK Triton 38.07 +8.10
6 Theo Westberg 2009 SK Triton 44.75 +14.78
Grenen officiell:  2020-06-06 12:07:01
2020-06-06 12:07:05 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 26, 200m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jens Magnusson 2005 SK Triton 2:35.10
50m: 35.60
100m: 1:15.15
(39.55)
150m: 1:34.61
(19.46)
200m: 2:35.10
(1:00.49)
2 Victor Borg 2005 SK Triton 2:36.28 +1.18
50m: 32.36
100m: 1:12.78
(40.42)
150m: 1:21.57
(8.79)
200m: 2:36.28
(1:14.71)
3 Albin Björnström 2007 SK Triton 2:58.29 +23.19
50m: 39.36
100m: 1:27.76
(48.40)
150m: 2:17.26
(49.50)
200m: 2:58.29
(41.03)
- Max Alm 2003 SK Triton DSQ
Grenen officiell:  2020-06-06 12:11:53
2020-06-06 12:13:12 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 27, 400m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mica Nolén 2004 SK Triton 4:49.24
50m: 33.15
100m: 1:09.78
(36.63)
150m: 1:45.93
(36.15)
200m: 2:23.10
(37.17)
250m: 2:59.26
(36.16)
300m: 3:36.14
(36.88)
350m: 4:12.79
(36.65)
400m: 4:49.24
(36.45)
Grenen officiell:  2020-06-06 12:17:18
2020-06-06 12:17:26 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 28, 50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nicolas Nolén 2000 SK Triton 27.00
2 Noel Persson 2002 SK Triton 29.19 +2.19
3 Max Alm 2003 SK Triton 29.83 +2.83
4 Lucas Gyllenskiöld 2004 SK Triton 30.23 +3.23
5 William Madsen 2006 SK Triton 31.07 +4.07
6 Alfred Sternerup 2006 SK Triton 31.16 +4.16
7 Rasmus Mårtensson 2006 SK Triton 31.80 +4.80
8 Sam Bengtsson Nimander 2008 SK Triton 33.62 +6.62
9 Viktor Eklund 2009 SK Triton 39.97 +12.97
10 Theo Westberg 2009 SK Triton 40.08 +13.08
11 Julian Tsiparis 2009 SK Triton 43.94 +16.94
12 Elias Cederås 2000 SK Triton 46.64 +19.64
13 Noah Tsiparis 2008 SK Triton 48.56 +21.56
Grenen officiell:  2020-06-06 12:28:25
2020-06-06 12:28:28 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 29, 200m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Björnström 2005 SK Triton 3:11.50
50m: 3:11.59
100m: 41.88
()
200m: 3:11.50
(3:11.50)
2 Frida Mårtensson 2009 SK Triton 3:45.02 +33.52
50m: 3:44.76
100m: 51.31
()
200m: 3:45.02
(3:45.02)
Grenen officiell:  2020-06-06 12:35:34
2020-06-06 12:35:39 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 31, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mica Nolén 2004 SK Triton 32.48
2 Julia Nilsson 2006 SK Triton 32.78 +0.30
3 Amanda Pålsson 2005 SK Triton 33.65 +1.17
4 Liv Stalbohm 2007 SK Triton 37.02 +4.54
5 Julia Stenström 2002 SK Triton 39.77 +7.29
6 Amy Clarén 2007 SK Triton 41.18 +8.70
7 Nellie Hånell 2006 SK Triton 43.82 +11.34
8 Linnéa Kamstad 2008 SK Triton 47.28 +14.80
9 Clara Lindström 2008 SK Triton 48.87 +16.39
- Malin Andersson 2001 SK Triton DSQ
- Beata Åsberg 2010 SK Triton DNS
- Signe Larzenius 2008 SK Triton DNS
Grenen officiell:  2020-06-06 12:41:09
2020-06-06 12:41:13 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton
Document
Resultat
Tritonsimmet
Plats: Arrangör: SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 6 jun 2020 till den 6 jun 2020
Gren 32, 200m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Nilsson 2003 SK Triton 2:24.01
50m: 34.00
100m: 1:10.73
(36.73)
150m: 1:47.57
(36.84)
200m: 2:24.01
(36.44)
Grenen officiell:  2020-06-06 12:44:22
2020-06-06 12:44:29 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Triton

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner