2022-01-19   23:07:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for SydCup 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Friday Afternoon

Document
Results
SydCup2021
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev Svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021
Event 8, 100m Medley Herrer Gruppe 1 - Indledende
SydCup 55.58 Jens Thiele 1980 Hamburg/Germany (GER) Haderslev (DEN) 07-10-2007
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kylian Heederik 2003 ZPC Hoogeveen +0.70 575 59.26 QB
50m: 27.44
100m: 59.26
(31.82)
2 Niek Heethaar 1999 DWK +0.70 570 59.43 +0.17 QB
50m: 26.52
100m: 59.43
(32.91)
3 Max Voortman 1999 DWK +0.66 533 1:00.78 +1.52 QB
50m: 28.01
100m: 1:00.78
(32.77)
4 Pieter Wisse 2004 PSV +0.77 529 1:00.92 +1.66 -
50m: 29.70
100m: 1:00.92
(31.22)
5 Maik Huser 1999 ZPC Hoogeveen +0.83 509 1:01.70 +2.44 -
50m: 28.28
100m: 1:01.70
(33.42)
6 Darryl Lubbinge 1997 ZPC Hoogeveen +0.72 490 1:02.49 +3.23 QB
50m: 28.93
100m: 1:02.49
(33.56)
7 Kasper Christiansen 2003 Haderslev Svømme Klub +0.67 465 1:03.58 +4.32 QB
50m: 30.12
100m: 1:03.58
(33.46)
8 Koen Vissers 2004 PSV +0.82 461 1:03.76 +4.50 -
50m: 30.28
100m: 1:03.76
(33.48)
9 Oliver Hallenborg 2002 H2Odense +0.66 460 1:03.80 +4.54 -
50m: 31.62
100m: 1:03.80
(32.18)
10 Quinn Heederik 2004 ZPC Hoogeveen +0.82 458 1:03.89 +4.63 QB
50m: 29.48
100m: 1:03.89
(34.41)
11 Taco Hengstman 2003 ZPC Hoogeveen +0.75 404 1:06.66 +7.40
50m: 29.88
100m: 1:06.66
(36.78)
12 Justin Steenkamp 2004 PSV +0.71 382 1:07.87 +8.61 -
50m: 29.91
100m: 1:07.87
(37.96)
13 Mannan Handa 2004 PSV +0.64 323 1:11.78 +12.52 -
50m: 33.60
100m: 1:11.78
(38.18)
Event official at: 29-10-2021 20:33:31
Event 8, 100m Medley Herrer Gruppe 2 - Indledende
SydCup 55.58 Jens Thiele 1980 Hamburg/Germany (GER) Haderslev (DEN) 07-10-2007
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Olivier Wilbers 2006 ZPC Hoogeveen +0.82 414 1:06.07 QA
50m: 30.73
100m: 1:06.07
(35.34)
2 Cai Mink 2006 ZPC Hoogeveen +0.81 406 1:06.54 +0.47 QA
50m: 31.08
100m: 1:06.54
(35.46)
3 Ludvig L. Møller 2006 H2Odense +0.70 395 1:07.13 +1.06 -
50m: 32.03
100m: 1:07.13
(35.10)
4 Andreas Bahnsen 2005 Haderslev Svømme Klub +0.71 394 1:07.20 +1.13 QA
50m: 32.07
100m: 1:07.20
(35.13)
5 Mathias Gramstrup Madsen 2006 Nyborg Svømmeklub +0.76 366 1:08.89 +2.82 QA
50m: 32.70
100m: 1:08.89
(36.19)
6 Ruben Westerneng 2006 ZPC Hoogeveen +0.84 364 1:09.01 +2.94 QA
50m: 31.19
100m: 1:09.01
(37.82)
7 David Hansen Hobolth 2006 Haderslev Svømme Klub +0.75 344 1:10.32 +4.25 QA
50m: 33.57
100m: 1:10.32
(36.75)
8 Zsolt Bokor 2006 Haderslev Svømme Klub +0.74 300 1:13.61 +7.54
50m: 34.90
100m: 1:13.61
(38.71)
9 Lukas Skov Christiansen 2005 Nyborg Svømmeklub +0.77 274 1:15.84 +9.77
50m: 34.93
100m: 1:15.84
(40.91)
10 Laurits Holm 2006 Haderslev Svømme Klub +0.72 264 1:16.79 +10.72
50m: 36.54
100m: 1:16.79
(40.25)
11 Tobias Holt 2006 Svømmeklubben Grindsted +0.86 250 1:18.18 +12.11
50m: 37.40
100m: 1:18.18
(40.78)
12 Simon Juel 2006 Vejle Svømmeklub +0.72 232 1:20.13 +14.06
50m: 35.73
100m: 1:20.13
(44.40)
Event official at: 29-10-2021 20:33:31
Event 8, 100m Medley Herrer Gruppe 3 - Indledende
SydCup 55.58 Jens Thiele 1980 Hamburg/Germany (GER) Haderslev (DEN) 07-10-2007
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jordey Thole 2007 ZPC Hoogeveen +0.71 312 1:12.59
50m: 34.50
100m: 1:12.59
(38.09)
2 Tim Zuurman 2007 ZPC Hoogeveen +0.85 298 1:13.75 +1.16
50m: 34.91
100m: 1:13.75
(38.84)
3 Otto Milther 2007 Haderslev Svømme Klub +0.76 270 1:16.17 +3.58
50m: 36.92
100m: 1:16.17
(39.25)
4 Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub +0.83 266 1:16.62 +4.03
50m: 35.09
100m: 1:16.62
(41.53)
5 Niels Peter E. Sørensen 2007 Svømmeklubben Grindsted +0.71 256 1:17.56 +4.97
50m: 36.81
100m: 1:17.56
(40.75)
6 Kasper O. Jensen 2007 Haderslev Svømme Klub +0.78 225 1:21.00 +8.41
50m: 37.97
100m: 1:21.00
(43.03)
7 Chrisopher Bonde Deeskamp 2007 Vejle Svømmeklub +0.75 159 1:30.96 +18.37
50m: 43.12
100m: 1:30.96
(47.84)
8 Kristian Lauridsen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.69 117 1:40.70 +28.11
50m: 49.37
100m: 1:40.70
(51.33)
9 Mikkel Kallestrup Thomsen 2007 Vejle Svømmeklub +0.73 114 1:41.62 +29.03
50m: 46.35
100m: 1:41.62
(55.27)
- Bertram Poser Jensen 2008 Nyborg Svømmeklub +0.81 DSQ afslut mave 50 m
- Adrian Vaarning 2007 Nyborg Svømmeklub +0.71 DSQ Afslut ryg på mave
- Malthe Skovshoved 2008 Haderslev Svømme Klub +0.57 DSQ tyvstart
Event official at: 29-10-2021 20:33:31
Event 8, 100m Medley Herrer Gruppe 4 - Indledende
SydCup 55.58 Jens Thiele 1980 Hamburg/Germany (GER) Haderslev (DEN) 07-10-2007
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Eskild Meyer 2009 Haderslev Svømme Klub +0.81 212 1:22.54
50m: 39.29
100m: 1:22.54
(43.25)
2 Jesse Berk 2009 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.74 183 1:26.72 +4.18
50m: 40.31
100m: 1:26.72
(46.41)
3 Oskar Rugholm 2009 Vejle Svømmeklub +0.76 142 1:34.43 +11.89
100m: 1:34.43
(1:34.43)
4 Vitus Stæhr Bentsen 2012 H2Odense +0.92 123 1:38.85 +16.31
50m: 47.95
100m: 1:38.85
(50.90)
5 Milo Vinter-Bjerg 2010 Vejle Svømmeklub +0.84 56 2:08.72 +46.18
100m: 2:08.72
(2:08.72)
6 Hugo Rixen 2011 Vejle Svømmeklub 40 2:23.51 +1:00.97
50m: 1:08.78
100m: 2:23.51
(1:14.73)
- Jonathan R. S. Pedersen 2011 H2Odense +1.05 DSQ Brystsvøm i fri 75 m
- Nikolaj Skou Larsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.79 DSQ Asynk arm i fly
- Asger Juel 2009 Vejle Svømmeklub DNS
Event official at: 29-10-2021 20:33:31
2021-10-31 13:23:56 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner