2022-01-19   23:54:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for SydCup 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Friday Afternoon

Document
Results
SydCup2021
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev Svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021
Event 7, 100m Medley Damer Gruppe 1 - Indledende
SydCup 1:03.16 Nele Schulze 2004 Haderslev Svømmeklub ( Haderslev (Dan) 17-11-2019
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Alinda Dingshoff 2000 ZPC Hoogeveen +0.75 633 1:05.80 QB
50m: 30.03
100m: 1:05.80
(35.77)
2 Alberte Hedevang Petersen 2003 Haderslev Svømme Klub +0.77 631 1:05.86 +0.06 QB
50m: 30.68
100m: 1:05.86
(35.18)
3 Charlotte Wilbers 2004 ZPC Hoogeveen +0.78 554 1:08.78 +2.98 QB
50m: 31.37
100m: 1:08.78
(37.41)
4 Celine Schoenmaker 1998 DWK +0.80 544 1:09.20 +3.40 QB
50m: 31.32
100m: 1:09.20
(37.88)
5 Inge Koekoek 2004 DWK +0.84 544 1:09.22 +3.42 QB
50m: 33.01
100m: 1:09.22
(36.21)
6 Maja Stamholt 2005 Haderslev Svømme Klub +0.81 522 1:10.16 +4.36 QB
50m: 32.40
100m: 1:10.16
(37.76)
7 Emma Nygaard 2005 H2Odense +0.76 516 1:10.41 +4.61 -
50m: 32.84
100m: 1:10.41
(37.57)
8 Annabel Kuipers 2000 DWK +0.77 515 1:10.49 +4.69
50m: 32.88
100m: 1:10.49
(37.61)
9 Cathy Milena Heuber 2005 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.75 496 1:11.35 +5.55
50m: 33.57
100m: 1:11.35
(37.78)
10 Dominique Dingshoff 2004 ZPC Hoogeveen +0.82 482 1:12.07 +6.27
50m: 32.86
100m: 1:12.07
(39.21)
11 Emma-Leigh Barkhuis 2005 PSV +0.68 459 1:13.23 +7.43 -
50m: 33.08
100m: 1:13.23
(40.15)
12 Nina Seirup 2005 Nyborg Svømmeklub +0.67 400 1:16.65 +10.85
50m: 35.60
100m: 1:16.65
(41.05)
13 Caroline Rooij 2005 PSV +0.74 385 1:17.66 +11.86 -
50m: 34.87
100m: 1:17.66
(42.79)
14 Riemke Tinnevelt 2005 ZPC Hoogeveen +0.92 376 1:18.26 +12.46
50m: 38.00
100m: 1:18.26
(40.26)
15 Cathrine Høst 2004 Nyborg Svømmeklub +0.81 369 1:18.72 +12.92
50m: 36.73
100m: 1:18.72
(41.99)
16 Maja Emilie Skjødt 2005 Haderslev Svømme Klub +0.69 321 1:22.45 +16.65
50m: 36.16
100m: 1:22.45
(46.29)
17 Daphne Damen 2005 PSV +0.82 316 1:22.92 +17.12 -
50m: 37.86
100m: 1:22.92
(45.06)
18 Maja Kirstine Karlsen 2005 Haderslev Svømme Klub +0.78 276 1:26.77 +20.97
50m: 39.04
100m: 1:26.77
(47.73)
Event official at: 29-10-2021 20:11:50
Event 7, 100m Medley Damer Gruppe 2 - Indledende
SydCup 1:03.16 Nele Schulze 2004 Haderslev Svømmeklub ( Haderslev (Dan) 17-11-2019
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anne Thastrup-Hansen 2006 Haderslev Svømme Klub +0.76 527 1:09.92 QA
50m: 32.91
100m: 1:09.92
(37.01)
2 Naja Færgemann 2006 H2Odense +0.68 523 1:10.10 +0.18 -
50m: 31.89
100m: 1:10.10
(38.21)
3 Maxine Nijziel 2006 PSV +0.65 515 1:10.49 +0.57 -
50m: 31.90
100m: 1:10.49
(38.59)
4 Carlijn Gruppen 2007 ZPC Hoogeveen +0.84 510 1:10.69 +0.77 QA
50m: 32.85
100m: 1:10.69
(37.84)
5 Jasmijn Sterken 2007 ZPC Hoogeveen +0.81 484 1:11.96 +2.04 QA
100m: 1:11.96
(1:11.96)
6 Maud Dokter 2006 ZPC Hoogeveen +0.72 483 1:12.00 +2.08 QA
50m: 32.32
100m: 1:12.00
(39.68)
7 Félinn Lienden 2006 Hieronymus +0.77 480 1:12.17 +2.25 QA
50m: 33.02
100m: 1:12.17
(39.15)
8 Marieke Koekoek 2006 DWK +0.79 467 1:12.82 +2.90 QA
50m: 34.78
100m: 1:12.82
(38.04)
9 Anja Kisielewicz 2007 Haderslev Svømme Klub +0.77 427 1:15.02 +5.10
50m: 35.03
100m: 1:15.02
(39.99)
10 Almyra Santing 2006 ZPC Hoogeveen +0.75 413 1:15.86 +5.94
50m: 34.50
100m: 1:15.86
(41.36)
11 Sille Holm-Nissen 2007 Haderslev Svømme Klub +0.73 410 1:16.06 +6.14
50m: 35.42
100m: 1:16.06
(40.64)
12 Imre Bouwland 2007 ZPC Hoogeveen +0.89 399 1:16.75 +6.83
50m: 34.47
100m: 1:16.75
(42.28)
13 Atalie R. L. Pedersen 2007 H2Odense +0.80 377 1:18.16 +8.24
50m: 37.38
100m: 1:18.16
(40.78)
14 Suus Bontrup 2006 PSV +0.80 376 1:18.26 +8.34 -
50m: 38.21
100m: 1:18.26
(40.05)
15 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted +0.90 370 1:18.71 +8.79
50m: 36.50
100m: 1:18.71
(42.21)
16 Fenne Peters 2006 PSV +0.74 358 1:19.58 +9.66 -
50m: 37.47
100m: 1:19.58
(42.11)
17 Augusta Dalsgaard 2007 Vejle Svømmeklub +0.74 356 1:19.71 +9.79
50m: 36.60
100m: 1:19.71
(43.11)
18 Eszter Vad 2007 Nyborg Svømmeklub +0.72 340 1:20.95 +11.03
50m: 37.11
100m: 1:20.95
(43.84)
19 Mathilde Vestergaard 2006 Nyborg Svømmeklub +0.78 338 1:21.08 +11.16
50m: 36.70
100m: 1:21.08
(44.38)
20 Sarah Qvist 2007 Nyborg Svømmeklub +0.92 324 1:22.25 +12.33
50m: 38.98
100m: 1:22.25
(43.27)
21 Delia Nainzadeh 2007 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.99 299 1:24.48 +14.56
50m: 38.04
100m: 1:24.48
(46.44)
22 Katrine Elholm Juliussen 2006 Nyborg Svømmeklub +0.85 296 1:24.77 +14.85
50m: 39.05
100m: 1:24.77
(45.72)
23 Silje Lunderskov 2007 Haderslev Svømme Klub +0.77 294 1:24.89 +14.97
50m: 40.81
100m: 1:24.89
(44.08)
24 Louise Kipper Pedersen 2006 Nyborg Svømmeklub +0.76 292 1:25.15 +15.23
50m: 39.62
100m: 1:25.15
(45.53)
25 Line Horn 2006 Haderslev Svømme Klub +0.91 290 1:25.31 +15.39
50m: 39.97
100m: 1:25.31
(45.34)
26 Josefine Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted +0.97 286 1:25.68 +15.76
50m: 39.62
100m: 1:25.68
(46.06)
27 Liv Ebel 2006 Vejle Svømmeklub +0.83 265 1:27.90 +17.98
50m: 40.21
100m: 1:27.90
(47.69)
28 Lisbeth Seidler Madsen 2007 Vejle Svømmeklub +0.83 258 1:28.70 +18.78
50m: 41.39
100m: 1:28.70
(47.31)
29 Astrid Hansen 2006 Vejle Svømmeklub +0.73 240 1:30.83 +20.91
50m: 41.32
100m: 1:30.83
(49.51)
30 Ida Bahnsen 2007 Haderslev Svømme Klub +1.04 184 1:39.33 +29.41
50m: 47.97
100m: 1:39.33
(51.36)
- Ea Gram Møller 2006 Vejle Svømmeklub +0.82 DSQ Afslut på maven
Event official at: 29-10-2021 20:11:50
Event 7, 100m Medley Damer Gruppe 3 - Indledende
SydCup 1:03.16 Nele Schulze 2004 Haderslev Svømmeklub ( Haderslev (Dan) 17-11-2019
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Dachen Haaijer 2008 ZPC Hoogeveen +0.79 492 1:11.55
50m: 33.13
100m: 1:11.55
(38.42)
2 Sofie Vos 2008 ZPC Hoogeveen +0.84 378 1:18.10 +6.55
50m: 35.62
100m: 1:18.10
(42.48)
3 Esmee Tuuk 2008 ZPC Hoogeveen +0.93 373 1:18.44 +6.89
50m: 35.04
100m: 1:18.44
(43.40)
4 Isa Kerpels 2008 ZPC Hoogeveen +0.87 362 1:19.28 +7.73
50m: 36.83
100m: 1:19.28
(42.45)
5 Fenna Westerneng 2009 ZPC Hoogeveen +0.83 355 1:19.78 +8.23
50m: 36.10
100m: 1:19.78
(43.68)
6 Julia Wroblewski 2008 Flensburger Schwimmklub v. 19 +1.02 347 1:20.36 +8.81
50m: 35.51
100m: 1:20.36
(44.85)
7 Lene Thielemann 2009 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.74 304 1:23.97 +12.42
50m: 39.13
100m: 1:23.97
(44.84)
8 Karlijn Siderius 2009 DWK +0.87 294 1:24.91 +13.36
50m: 39.39
100m: 1:24.91
(45.52)
9 Myrthe Rijpma 2008 DWK +0.82 290 1:25.35 +13.80
50m: 38.92
100m: 1:25.35
(46.43)
10 Helene Seidler Madsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.80 275 1:26.84 +15.29
50m: 41.62
100m: 1:26.84
(45.22)
11 Asta Sofia Lauridsen 2008 Vejle Svømmeklub +0.77 268 1:27.58 +16.03
50m: 40.68
100m: 1:27.58
(46.90)
12 Anne Sørensen 2008 Svømmeklubben Grindsted +0.74 256 1:28.89 +17.34
50m: 41.64
100m: 1:28.89
(47.25)
13 Oceane Cailho 2008 Nyborg Svømmeklub +0.93 256 1:28.92 +17.37
50m: 41.52
100m: 1:28.92
(47.40)
14 Anna Vaupell 2008 Haderslev Svømme Klub +0.85 255 1:29.06 +17.51
50m: 39.81
100m: 1:29.06
(49.25)
15 Olivia Bækkegård Svendsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.97 237 1:31.27 +19.72
50m: 43.08
100m: 1:31.27
(48.19)
16 Felicia Flüge 2009 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.90 228 1:32.50 +20.95
50m: 42.26
100m: 1:32.50
(50.24)
17 Kaya Bull-Sørensen 2009 Vejle Svømmeklub +0.91 213 1:34.48 +22.93
50m: 41.55
100m: 1:34.48
(52.93)
18 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.82 209 1:35.13 +23.58
50m: 43.18
100m: 1:35.13
(51.95)
19 Ann-Maria Malou Windfeld 2009 Vejle Svømmeklub +0.75 204 1:35.89 +24.34
50m: 44.86
100m: 1:35.89
(51.03)
20 Olivia Bonde Deeskamp 2009 Vejle Svømmeklub +0.84 161 1:43.75 +32.20
50m: 49.93
100m: 1:43.75
(53.82)
Event official at: 29-10-2021 20:11:50
Event 7, 100m Medley Damer Gruppe 4 - Indledende
SydCup 1:03.16 Nele Schulze 2004 Haderslev Svømmeklub ( Haderslev (Dan) 17-11-2019
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Elin Baars 2010 DWK +0.72 301 1:24.32
50m: 38.31
100m: 1:24.32
(46.01)
2 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub +0.88 182 1:39.67 +15.35
50m: 45.44
100m: 1:39.67
(54.23)
3 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub +0.82 178 1:40.45 +16.13
50m: 46.46
100m: 1:40.45
(53.99)
4 Medina Munch-Elvstrøm 2010 Vejle Svømmeklub +0.81 168 1:42.23 +17.91
50m: 51.49
100m: 1:42.23
(50.74)
5 Alberte Buhl Pinholt 2010 Vejle Svømmeklub +0.81 156 1:44.80 +20.48
50m: 52.69
100m: 1:44.80
(52.11)
Event official at: 29-10-2021 20:11:50
2021-10-31 13:23:48 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner