2022-09-25   19:43:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för SydCup 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Friday Afternoon

Document
Results
SydCup2021
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev Svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021
Event 4, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende
SydCup 1:01.19 Chris Christensen 1988 West Swim Esbjerg (DEN) Haderslev (DEN) 04-10-2009
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Oliver Hallenborg 2002 H2Odense +0.65 616 1:05.01 -
50m: 30.55
100m: 1:05.01
(34.46)
2 Kylian Heederik 2003 ZPC Hoogeveen +0.70 576 1:06.48 +1.47 QB
50m: 31.32
100m: 1:06.48
(35.16)
3 Max Voortman 1999 DWK +0.67 571 1:06.70 +1.69 QB
50m: 30.60
100m: 1:06.70
(36.10)
4 Raphael Mennen 2001 DWK +0.69 537 1:08.08 +3.07 QB
50m: 31.49
100m: 1:08.08
(36.59)
5 Maik Huser 1999 ZPC Hoogeveen +0.82 536 1:08.12 +3.11 QB
50m: 31.51
100m: 1:08.12
(36.61)
6 Darryl Lubbinge 1997 ZPC Hoogeveen +0.70 528 1:08.43 +3.42 QB
50m: 32.31
100m: 1:08.43
(36.12)
7 Pieter Wisse 2004 PSV +0.86 478 1:10.74 +5.73 QB
50m: 33.27
100m: 1:10.74
(37.47)
8 Taco Hengstman 2003 ZPC Hoogeveen +0.78 407 1:14.63 +9.62
50m: 34.04
100m: 1:14.63
(40.59)
9 Teun Essen 2004 DWK +0.89 298 1:22.76 +17.75
50m: 38.27
100m: 1:22.76
(44.49)
Event official at: 29-10-2021 18:51:41
Event 4, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende
SydCup 1:01.19 Chris Christensen 1988 West Swim Esbjerg (DEN) Haderslev (DEN) 04-10-2009
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Cai Mink 2006 ZPC Hoogeveen +0.82 435 1:12.99 QA
50m: 34.34
100m: 1:12.99
(38.65)
2 Ludvig L. Møller 2006 H2Odense +0.72 419 1:13.92 +0.93 -
50m: 34.92
100m: 1:13.92
(39.00)
3 David Hansen Hobolth 2006 Haderslev Svømme Klub +0.70 373 1:16.83 +3.84 QA
50m: 36.00
100m: 1:16.83
(40.83)
4 Laurits Holm 2006 Haderslev Svømme Klub +0.73 348 1:18.66 +5.67 QA
50m: 36.76
100m: 1:18.66
(41.90)
5 Zsolt Bokor 2006 Haderslev Svømme Klub +0.75 294 1:23.14 +10.15 QA
50m: 39.47
100m: 1:23.14
(43.67)
6 Niels Bjerrum 2005 Svømmeklubben Grindsted +0.90 226 1:30.77 +17.78 QA
50m: 41.96
100m: 1:30.77
(48.81)
Event official at: 29-10-2021 18:51:41
Event 4, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende
SydCup 1:01.19 Chris Christensen 1988 West Swim Esbjerg (DEN) Haderslev (DEN) 04-10-2009
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mathias Lykke Sandison 2007 Nyborg Svømmeklub +0.77 494 1:09.96
50m: 32.51
100m: 1:09.96
(37.45)
2 Jordey Thole 2007 ZPC Hoogeveen +0.74 371 1:16.97 +7.01
50m: 35.76
100m: 1:16.97
(41.21)
3 Tim Zuurman 2007 ZPC Hoogeveen +0.86 283 1:24.28 +14.32
50m: 40.13
100m: 1:24.28
(44.15)
4 Villas L. Bock 2007 Haderslev Svømme Klub +0.71 212 1:32.70 +22.74
50m: 43.49
100m: 1:32.70
(49.21)
5 Rasmus Mathiesen 2007 Vejle Svømmeklub +1.07 139 1:46.64 +36.68
50m: 49.72
100m: 1:46.64
(56.92)
6 Chrisopher Bonde Deeskamp 2007 Vejle Svømmeklub +0.77 137 1:47.21 +37.25
50m: 49.94
100m: 1:47.21
(57.27)
7 Oliver Lund Gotfredsen 2008 Haderslev Svømme Klub +0.93 133 1:48.36 +38.40
50m: 49.68
100m: 1:48.36
(58.68)
Event official at: 29-10-2021 18:51:41
Event 4, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende
SydCup 1:01.19 Chris Christensen 1988 West Swim Esbjerg (DEN) Haderslev (DEN) 04-10-2009
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Eskild Meyer 2009 Haderslev Svømme Klub +0.90 222 1:31.31
50m: 42.72
100m: 1:31.31
(48.59)
2 Jesse Berk 2009 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.96 164 1:40.95 +9.64
50m: 47.79
100m: 1:40.95
(53.16)
3 Milo Vinter-Bjerg 2010 Vejle Svømmeklub +0.98 81 2:07.65 +36.34
50m: 58.85
100m: 2:07.65
(1:08.80)
- Hugo Rixen 2011 Vejle Svømmeklub DSQ 2 fly 25 m
- Anes Ramadani 2011 Haderslev Svømme Klub +1.33 DSQ 2 fly efter start
- Anders Grove 2010 Vejle Svømmeklub DSQ Asynk ben
- Lucas Skovshoved 2011 Haderslev Svømme Klub DNS
Event official at: 29-10-2021 18:51:41
2021-10-29 21:39:03 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner