2022-01-20   00:34:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for SydCup 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Friday Afternoon

Document
Results
SydCup2021
Place: Kløvermarkhallen Organizer: Haderslev Svømmeklub
Pool: 25m Competition Date: Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende
SydCup 28.88 Mette Jacobsen 1973 Nakskov (DEN) Haderslev (Dan) 10-01-1995
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Alinda Dingshoff 2000 ZPC Hoogeveen +0.73 591 30.50
2 Senna Veen 2004 ZPC Hoogeveen +0.72 576 30.76 +0.26
3 Celine Schoenmaker 1998 DWK +0.68 569 30.89 +0.39
4 Charlotte Wilbers 2004 ZPC Hoogeveen +0.68 543 31.37 +0.87
5 Marie-Louise Stentved 2000 H2Odense +0.73 533 31.57 +1.07
6 Maja Stamholt 2005 Haderslev Svømme Klub +0.82 468 32.96 +2.46
7 Dominique Dingshoff 2004 ZPC Hoogeveen +0.69 467 32.98 +2.48
8 Mathilde Stilund 2005 H2Odense +0.74 430 33.91 +3.41
9 Cathrine Høst 2004 Nyborg Svømmeklub +0.73 380 35.34 +4.84
10 Maja Emilie Skjødt 2005 Haderslev Svømme Klub +0.76 338 36.74 +6.24
11 Maja Kirstine Karlsen 2005 Haderslev Svømme Klub +0.78 278 39.19 +8.69
- Sophie E. Modeweg-Hansen 1997 H2Odense DNS
Event official at: 29-10-2021 18:31:09
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende
SydCup 28.88 Mette Jacobsen 1973 Nakskov (DEN) Haderslev (Dan) 10-01-1995
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Naja Færgemann 2006 H2Odense +0.72 528 31.67
2 Carlijn Gruppen 2007 ZPC Hoogeveen +0.71 518 31.86 +0.19
3 Maxine Nijziel 2006 PSV +0.56 511 32.02 +0.35
4 Jasmijn Sterken 2007 ZPC Hoogeveen +0.82 490 32.47 +0.80
5 Anne Thastrup-Hansen 2006 Haderslev Svømme Klub +0.70 453 33.33 +1.66
6 Imre Bouwland 2007 ZPC Hoogeveen +0.77 446 33.49 +1.82
7 Maud Dokter 2006 ZPC Hoogeveen +0.89 442 33.60 +1.93
8 Almyra Santing 2006 ZPC Hoogeveen +0.66 433 33.82 +2.15
9 Mejse Vinther-Okholm 2006 H2Odense +0.98 429 33.93 +2.26
10 Félinn Lienden 2006 Hieronymus +0.62 414 34.34 +2.67
11 Birgit Hage 2006 PSV +0.83 406 34.57 +2.90
12 Mette Mathilde Johannsen 2007 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.82 368 35.71 +4.04
13 Sille Holm-Nissen 2007 Haderslev Svømme Klub +0.91 331 37.00 +5.33
14 Louise Kipper Pedersen 2006 Nyborg Svømmeklub +0.71 276 39.28 +7.61
15 Astrid Hansen 2006 Vejle Svømmeklub +0.75 266 39.76 +8.09
16 Ea Gram Møller 2006 Vejle Svømmeklub +0.77 210 43.02 +11.35
Event official at: 29-10-2021 18:31:09
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende
SydCup 28.88 Mette Jacobsen 1973 Nakskov (DEN) Haderslev (Dan) 10-01-1995
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Joy Hoove 2008 ZPC Hoogeveen +0.77 450 33.40 QB
2 Esmee Tuuk 2008 ZPC Hoogeveen +0.85 414 34.33 +0.93 QB
3 Fenna Westerneng 2009 ZPC Hoogeveen +0.89 408 34.51 +1.11 QB
4 Sofie Vos 2008 ZPC Hoogeveen +0.71 392 34.97 +1.57 QB
5 Laura Volkers 2008 DWK +0.69 390 35.02 +1.62 QB
6 Julia Wroblewski 2008 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.95 381 35.29 +1.89 QB
7 Lene Thielemann 2009 Flensburger Schwimmklub v. 19 +0.82 310 37.80 +4.40
8 Sille Grønfeldt 2008 Nyborg Svømmeklub +0.92 291 38.61 +5.21
9 Oceane Cailho 2008 Nyborg Svømmeklub +1.25 270 39.56 +6.16
10 Asta Sofia Lauridsen 2008 Vejle Svømmeklub +0.81 264 39.90 +6.50
11 Sofie Emily Clavsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.70 238 41.29 +7.89
12 Olivia Bækkegård Svendsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.80 205 43.36 +9.96
13 Søs Skovrup 2009 Haderslev Svømme Klub +0.95 151 48.04 +14.64
14 Lea Jensen 2008 Haderslev Svømme Klub +1.11 148 48.32 +14.92
15 Thea Hansen 2009 Haderslev Svømme Klub +1.13 133 50.08 +16.68
16 Sonila Ramadani 2009 Haderslev Svømme Klub +1.23 98 55.47 +22.07
- Nienke Koster 2009 ZPC Hoogeveen +0.69 DSQ ej forts. bev. 25 m
- Louise Mikkelsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.82 DSQ ej fortsat. bev.
- Ida Marie Bo Nielsen 2008 Nyborg Svømmeklub +0.79 DSQ ej forts. bev. 25 m
- Olivia Bonde Deeskamp 2009 Vejle Svømmeklub +0.83 DSQ udsvøm mave 25 m
Event official at: 29-10-2021 18:31:09
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 4 - Indledende
SydCup 28.88 Mette Jacobsen 1973 Nakskov (DEN) Haderslev (Dan) 10-01-1995
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Sille Lindberg 2011 Vejle Svømmeklub +0.81 178 45.46 QA
2 Camilla H Graversen 2010 Vejle Svømmeklub +0.87 175 45.69 +0.23 QA
3 Sofie Hartmann 2011 Vejle Svømmeklub +0.77 170 46.18 +0.72 QA
4 Medina Munch-Elvstrøm 2010 Vejle Svømmeklub +0.69 166 46.52 +1.06 QA
5 Mira Kaehne Poulsen 2011 Haderslev Svømme Klub +0.70 164 46.76 +1.30 QA
- Alberte Buhl Pinholt 2010 Vejle Svømmeklub +0.96 DSQ udsvøm mave 25 m
Event official at: 29-10-2021 18:31:09
2021-10-29 21:38:28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licensed to: Haderslev Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner