Results for Dansk Open Masters
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-1660 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
10:54 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1660 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
10:54 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1660 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
10:54 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:58 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
52.67 |
|
|
|
1:50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bente Sørensen |
1947 |
SVØM Korsør |
|
49.72 |
|
|
|
1:46.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanne Klausen |
1960 |
SVØM Korsør |
|
47.72 |
|
|
|
1:38.22 |
|
2 |
Inge-Lise Damberg |
1957 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
47.29 |
|
|
|
1:40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bettina Honore |
1971 |
Gentofte Svømme Klub |
|
36.87 |
|
|
|
1:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernille Hansen |
1991 |
SVØM Korsør |
|
32.99 |
|
|
|
1:12.23 |
|
2 |
Camilla Hansen |
1995 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
34.73 |
|
|
|
1:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
10:58 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
11:11 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
47.51 |
|
|
|
1:48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bo Hyllested |
1949 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
41.81 |
|
|
|
1:28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Halgreen |
1954 |
Herlev Svømning |
|
42.38 |
|
|
|
1:27.14 |
|
2 |
Flemming Nielsen |
1954 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
42.58 |
|
|
|
1:29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Steen Elborne |
1957 |
Sigma Swim Allerød |
|
47.55 |
|
|
|
1:39.12 |
|
- |
Søren Toft |
1956 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
SW9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Morten Pedersen |
1964 |
H2Odense |
|
36.60 |
|
|
|
1:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Dalsgaard |
1970 |
Sigma Swim Birkerød |
|
35.06 |
|
|
|
1:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 5, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 5, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 5, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 5, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
11:11 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
11:09 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanne Juel |
1965 |
Næstved IF |
|
36.42 |
|
|
|
1:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dorit Zobel |
1975 |
Herlev Svømning |
|
43.49 |
|
|
|
1:32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carola Pedersen |
1989 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
35.66 |
|
|
|
1:16.20 |
|
2 |
Ane Andersen |
1990 |
Sigma Swim Birkerød |
|
35.72 |
|
|
|
1:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Løb 6, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
31.09 |
|
|
|
1:07.99 |
|
2 |
Nicole Jensen |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
33.57 |
|
|
|
1:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
11:09 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
11:32 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Thomsen |
1960 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
32.11 |
|
|
|
1:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klaus Nissen |
1964 |
Gentofte Svømme Klub |
|
31.84 |
|
|
|
1:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Lange |
1967 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
36.08 |
|
|
|
1:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 7, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
11:32 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
11:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bente Sørensen |
1947 |
SVØM Korsør |
|
|
|
|
|
48.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilia Maunsbach |
1964 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
11:45 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
11:57 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Kjær |
1935 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Halgreen |
1954 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
40.57 |
|
2 |
Olav Ryan |
1951 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henry Stokholm |
1969 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
31.86 |
|
2 |
Jess Brink |
1966 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
11:57 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:00 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Berit Marx Pedersen |
1950 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
52.83 |
1:52.64 |
2:56.54 |
|
4:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanne Møller |
1958 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
54.78 |
1:58.11 |
3:06.22 |
|
4:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kate Sørensen |
1961 |
Glostrup Svømmeklub |
|
42.86 |
1:31.36 |
2:20.22 |
|
3:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sinne Lundgaard |
1966 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
59.16 |
2:06.30 |
3:14.96 |
|
4:23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Line Rønn Shakoor |
1974 |
Hillerød Svømmeklub |
|
40.83 |
1:26.37 |
2:12.38 |
|
2:56.95 |
|
2 |
Dorit Zobel |
1975 |
Herlev Svømning |
|
53.53 |
1:54.09 |
2:54.53 |
|
3:54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thea Sejr Hansen |
1984 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
41.73 |
1:27.10 |
2:12.60 |
|
2:57.05 |
|
2 |
Sabina Romanova |
1983 |
Swimming Club Nostars |
|
41.23 |
1:26.77 |
2:13.39 |
|
3:00.68 |
|
3 |
Louise Delani |
1984 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
44.65 |
1:33.36 |
2:23.51 |
|
3:13.23 |
|
4 |
Eveliina Puustjärvi |
1985 |
Simmis Wanda |
|
45.99 |
1:39.48 |
2:35.95 |
|
3:33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karen Mikkelsen |
1986 |
H2Odense |
|
44.97 |
1:35.26 |
2:27.55 |
|
3:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
12:00 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:09 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lars Kruse Byron |
1960 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
42.38 |
1:31.23 |
2:21.45 |
|
3:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Morten Pedersen |
1964 |
H2Odense |
|
42.51 |
1:30.97 |
2:19.84 |
|
3:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Toft |
1968 |
Gentofte Svømme Klub |
|
37.42 |
1:18.64 |
2:00.42 |
|
2:42.06 |
|
2 |
Jesper Lange |
1967 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
45.35 |
1:36.24 |
2:28.06 |
|
3:17.04 |
|
3 |
Morten Harning |
1966 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
44.32 |
1:34.40 |
2:27.10 |
|
3:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christian Bundgaard |
1971 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Boier Pedersen |
1983 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
35.75 |
1:15.82 |
1:57.53 |
|
2:40.29 |
|
2 |
Michael Nielsen |
1985 |
Sigma Swim Birkerød |
|
38.85 |
1:22.00 |
2:06.69 |
|
2:50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Klingberg |
1987 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
31.79 |
1:07.77 |
1:44.82 |
|
2:22.01 |
|
2 |
Christian Jensen |
1987 |
Glostrup Svømmeklub |
|
33.68 |
1:12.96 |
1:54.72 |
|
2:37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
34.29 |
1:15.18 |
1:56.24 |
|
2:35.35 |
|
2 |
Emil Andersen |
1992 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
35.23 |
1:15.28 |
1:56.06 |
|
2:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
12:09 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:40 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1660 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
12:40 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:37 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1660 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
12:37 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:46 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dorit Zobel |
1975 |
Herlev Svømning |
|
1:38.89 |
3:27.24 |
5:31.59 |
|
7:06.89 |
|
- |
Caroline Suhr |
1971 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
DSQ |
sw7.4 v 225 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lone Tolstrup Karlby |
1976 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:22.41 |
2:56.06 |
4:36.56 |
|
5:55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linda Lund Tietze |
1984 |
Haslev Svømmeklub |
|
1:11.16 |
2:36.42 |
4:08.45 |
|
5:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma F. Nyström |
1996 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
1:10.03 |
2:33.35 |
3:59.80 |
|
5:18.02 |
|
2 |
Nicole Jensen |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:17.50 |
2:47.60 |
4:45.97 |
|
6:06.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
12:46 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Pedersen |
1965 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:12.32 |
2:36.16 |
4:09.72 |
|
5:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Waterval |
1975 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:09.87 |
2:30.63 |
3:58.85 |
|
5:08.24 |
|
2 |
Thomas Dessau |
1972 |
Gentofte Svømme Klub |
|
1:14.55 |
2:42.57 |
4:19.81 |
|
5:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claus Lerche Iversen |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:04.43 |
2:15.45 |
3:37.60 |
|
4:40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Boier Pedersen |
1983 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:07.90 |
2:27.41 |
3:51.11 |
|
5:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Jensen |
1987 |
Glostrup Svømmeklub |
|
1:07.35 |
2:25.82 |
3:46.83 |
|
4:54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
12:48 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
15:12 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanne Juel |
1965 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Line Rønn Shakoor |
1974 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Løb 16, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
15:12 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
15:16 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Løb 17, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Hofgaard |
1998 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
|
|
|
28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
15:16 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
15:24 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
42.05 |
|
|
|
1:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bente Sørensen |
1947 |
SVØM Korsør |
|
47.03 |
|
|
|
1:40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pia Vibe Petersen |
1964 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
36.26 |
|
|
|
1:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Margit Sørensen |
1972 |
Køge Svømmeklub |
|
32.45 |
|
|
|
1:07.27 |
|
2 |
Bettina Honore |
1971 |
Gentofte Svømme Klub |
|
31.10 |
|
|
|
1:07.66 |
|
3 |
Tilde Juul |
1974 |
Sigma Swim Birkerød |
|
32.98 |
|
|
|
1:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anette Vickery |
1976 |
Glostrup Svømmeklub |
|
34.16 |
|
|
|
1:10.97 |
|
2 |
Dorte Linsderoth |
1977 |
Sigma Swim Allerød |
|
33.53 |
|
|
|
1:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Løb 18, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
15:24 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
15 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
15:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
43.05 |
|
|
|
1:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Finn Hyllested |
1944 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
44.30 |
|
|
|
1:33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bo Hyllested |
1949 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:13.75 |
|
|
|
1:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Per Olsen |
1954 |
Hillerød Svømmeklub |
|
47.97 |
|
|
|
1:45.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dan Ole Johansen |
1960 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
29.12 |
|
|
|
59.45 |
|
2 |
Jens L. Petersen |
1957 |
Gentofte Svømme Klub |
|
31.56 |
|
|
|
1:06.94 |
|
3 |
Sofus Lyngbo |
1960 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
37.11 |
|
|
|
1:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Holmsteen |
1963 |
Sigma Swim Birkerød |
|
28.63 |
|
|
|
1:00.58 |
|
2 |
Hamish Waddell |
1965 |
Sandefjord Svømmeklubb |
|
29.87 |
|
|
|
1:04.18 |
|
3 |
Ulrik Schäfer |
1962 |
Sigma Swim Birkerød |
|
33.25 |
|
|
|
1:09.82 |
|
4 |
Jan Råsø Rasmussen |
1962 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
33.33 |
|
|
|
1:10.22 |
|
5 |
Michael Ruhn Jensen |
1962 |
Hillerød Svømmeklub |
|
44.19 |
|
|
|
1:33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Løb 19, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
15 marts 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:06 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
15:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Berit Marx Pedersen |
1950 |
|
144 |
50.66 |
1:53.02 |
2:54.42 |
|
3:52.09 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
3:41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Else Møller |
1958 |
|
97 |
1:04.82 |
2:16.65 |
3:26.69 |
|
4:24.84 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanne Juel |
1965 |
|
364 |
37.43 |
1:23.59 |
2:11.51 |
|
2:50.53 |
|
|
Næstved IF |
3:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Suhr |
1971 |
|
401 |
34.86 |
1:19.84 |
2:07.05 |
|
2:45.24 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tina D. Poulsen |
1973 |
|
264 |
40.50 |
1:30.38 |
2:24.26 |
|
3:09.76 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lone Tolstrup Karlby |
1976 |
|
398 |
35.79 |
1:18.62 |
2:07.72 |
|
2:45.53 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linda Lund Tietze |
1984 |
|
517 |
31.03 |
1:10.90 |
1:55.62 |
|
2:31.77 |
|
|
Haslev Svømmeklub |
2:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michelle Borgstrøm |
1989 |
|
326 |
36.79 |
1:24.02 |
2:16.10 |
|
2:56.91 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:52.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernille Hansen |
1991 |
|
429 |
34.00 |
1:15.64 |
2:03.56 |
|
2:41.46 |
|
|
SVØM Korsør |
2:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Signe Kjær Jacobsen |
1994 |
|
278 |
38.55 |
1:26.97 |
2:23.83 |
|
3:06.71 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
|
550 |
32.23 |
1:12.95 |
1:55.60 |
|
2:28.67 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma F. Nyström |
1996 |
|
538 |
32.20 |
1:12.91 |
1:54.87 |
|
2:29.81 |
|
|
KU Svømning og Vandpolo |
2:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
|
438 |
35.38 |
1:17.29 |
2:04.21 |
|
2:40.38 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
15:49 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
16:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Torsten Ringberg |
1958 |
Gentofte Svømme Klub |
|
34.73 |
1:18.28 |
2:10.91 |
|
2:48.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Pedersen |
1965 |
Sigma Swim Birkerød |
|
30.83 |
1:09.13 |
1:54.59 |
|
2:28.18 |
|
2 |
Klaus Nissen |
1964 |
Gentofte Svømme Klub |
|
32.39 |
1:14.54 |
2:01.03 |
|
2:37.08 |
|
3 |
Morten Pedersen |
1964 |
H2Odense |
|
37.10 |
1:23.92 |
2:14.99 |
|
2:55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Toft |
1968 |
Gentofte Svømme Klub |
|
33.05 |
1:12.08 |
1:53.18 |
|
2:28.86 |
|
2 |
Jesper Lange |
1967 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
37.38 |
1:24.26 |
2:16.07 |
|
2:55.81 |
|
3 |
Jess Brink |
1966 |
Glostrup Svømmeklub |
|
38.89 |
1:26.44 |
2:19.41 |
|
3:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Waterval |
1975 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
30.33 |
1:08.38 |
1:50.75 |
|
2:24.93 |
|
2 |
Peter Kristensen |
1972 |
Gentofte Svømme Klub |
|
32.87 |
2:04.00 |
2:43.76 |
|
2:43.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claus Lerche Iversen |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
|
28.73 |
1:01.99 |
1:40.74 |
|
2:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Lercke Skytte |
1984 |
Sigma Swim Birkerød |
|
29.00 |
1:02.28 |
1:40.21 |
|
2:09.97 |
|
2 |
Jan Boier Pedersen |
1983 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
30.82 |
1:07.57 |
1:47.56 |
|
2:22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Jensen |
1987 |
Glostrup Svømmeklub |
|
29.86 |
1:06.70 |
1:45.28 |
|
2:18.49 |
|
2 |
Rasmus Jørgensen |
1989 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
30.16 |
1:08.61 |
1:51.98 |
|
2:24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Christensen |
1991 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
30.31 |
1:07.13 |
1:47.82 |
|
2:23.37 |
|
2 |
Peter Lund Hansen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
29.86 |
1:07.70 |
1:52.64 |
|
2:28.73 |
|
3 |
Lauge Bruun |
1992 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
32.61 |
1:14.18 |
1:58.95 |
|
2:34.79 |
|
4 |
Emil Andersen |
1992 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
34.69 |
1:18.67 |
2:01.28 |
|
2:39.31 |
|
5 |
Anders Jørgensen |
1992 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
35.73 |
1:19.07 |
2:08.69 |
|
2:48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
16:02 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirsten Strange |
1944 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bente Sørensen |
1947 |
SVØM Korsør |
|
|
|
|
|
54.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanne Møller |
1958 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
50.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dorte Linsderoth |
1977 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linda Lund Tietze |
1984 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
34.09 |
|
2 |
Sabina Romanova |
1983 |
Swimming Club Nostars |
|
|
|
|
|
38.83 |
|
3 |
Eveliina Puustjärvi |
1985 |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
16:07 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
16:17 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jens Halgreen |
1954 |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hamish Waddell |
1965 |
Sandefjord Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
35.04 |
|
2 |
Mads Bo Larsen |
1964 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
35.84 |
|
3 |
Søren Østberg |
1962 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
37.11 |
|
4 |
Bjørn Starcke |
1963 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Henriksen |
1975 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Hofgaard |
1998 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
|
|
|
|
35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
16:17 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
16:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1660 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
16:39 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
17:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1660 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
17:06 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
17:26 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne-Mette L. Pedersen |
1960 |
|
194 |
1:34.80 |
3:19.90 |
5:07.33 |
6:54.14 |
26:26.92 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
28:10.00 |
|
|
8:40.55 |
10:27.52 |
12:14.64 |
14:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
15:47.89 |
17:36.01 |
19:23.20 |
21:10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
22:58.08 |
24:44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilia Maunsbach |
1964 |
|
332 |
1:21.96 |
2:51.21 |
4:20.41 |
5:50.22 |
22:07.67 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
22:45.00 |
|
|
7:19.24 |
8:47.38 |
10:16.92 |
11:46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
13:14.43 |
14:43.88 |
16:14.35 |
17:44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
19:14.05 |
20:44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rikke Møller Nicolaisen |
1980 |
|
500 |
1:12.21 |
2:29.03 |
3:46.64 |
5:04.00 |
19:18.24 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
20:37.00 |
|
|
6:21.31 |
7:38.71 |
8:56.18 |
10:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
12:10.10 |
16:43.12 |
18:39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Delani |
1984 |
|
409 |
1:15.43 |
2:37.01 |
4:00.72 |
5:24.88 |
20:38.26 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
20:26.41 |
|
|
6:48.27 |
8:10.44 |
9:34.71 |
10:58.96 |
|
|
|
|
|
|
|
12:23.36 |
13:47.60 |
15:10.87 |
16:33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
17:56.11 |
19:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michelle Skjoldsøge |
1990 |
|
321 |
1:17.07 |
2:43.44 |
4:12.63 |
5:42.89 |
22:23.08 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
23:30.00 |
|
|
7:13.57 |
8:43.84 |
10:13.75 |
11:44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
13:15.67 |
14:46.73 |
16:17.45 |
17:48.69 |
|
|
|
|
|
|
|
19:20.27 |
20:52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicole Jensen |
1996 |
|
403 |
1:15.59 |
2:38.25 |
4:02.29 |
5:25.93 |
20:44.80 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
20:02.53 |
|
|
6:48.77 |
8:12.10 |
9:35.83 |
10:58.88 |
|
|
|
|
|
|
|
12:22.62 |
13:47.24 |
15:10.75 |
16:34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
17:57.63 |
19:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
17:26 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
18:08 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Meinert Pedersen |
1961 |
DeltaSwim |
|
1:16.76 |
2:41.13 |
4:05.94 |
5:30.91 |
21:08.83 |
|
|
|
|
|
|
6:56.14 |
8:21.71 |
9:46.87 |
11:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
12:38.37 |
14:04.24 |
15:30.19 |
16:56.03 |
|
|
|
|
|
|
|
18:20.99 |
19:46.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henry Stokholm |
1969 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:13.42 |
2:31.80 |
3:50.22 |
5:08.39 |
19:17.31 |
|
|
|
|
|
|
6:25.98 |
7:42.91 |
8:59.65 |
10:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
11:33.30 |
12:49.80 |
14:07.25 |
15:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
16:42.40 |
18:00.85 |
|
|
|
|
2 |
Christian Drachmann |
1968 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:11.58 |
2:29.84 |
3:49.83 |
5:09.46 |
20:01.51 |
|
|
|
|
|
|
6:29.10 |
7:49.66 |
9:10.50 |
10:31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
11:53.26 |
13:14.77 |
14:36.50 |
15:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
17:20.08 |
18:42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:10.87 |
2:26.77 |
3:42.85 |
4:58.70 |
18:42.70 |
|
|
|
|
|
|
6:14.84 |
7:30.18 |
8:45.61 |
10:00.97 |
|
|
|
|
|
|
|
11:16.13 |
12:30.65 |
13:45.19 |
14:59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
16:14.57 |
17:29.31 |
|
|
|
|
2 |
Erik Nørgaard |
1974 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
1:09.73 |
2:26.97 |
3:43.55 |
5:00.81 |
19:12.37 |
|
|
|
|
|
|
6:18.23 |
7:37.26 |
8:54.06 |
10:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
11:29.37 |
12:47.37 |
14:04.69 |
15:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
16:39.37 |
17:56.35 |
|
|
|
|
3 |
Torben Marott Klint |
1974 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
1:14.14 |
2:32.14 |
3:51.12 |
5:10.00 |
19:36.39 |
|
|
|
|
|
|
6:29.62 |
7:48.55 |
9:08.36 |
10:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
11:46.68 |
13:05.58 |
14:23.75 |
15:42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
17:01.12 |
18:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tue Vestergaard Nielsen |
1976 |
Glostrup Svømmeklub |
|
1:11.60 |
2:30.08 |
3:49.31 |
5:08.65 |
19:46.56 |
|
|
|
|
|
|
6:27.52 |
7:46.44 |
9:05.48 |
10:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
11:43.56 |
13:03.48 |
14:24.45 |
15:45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
17:07.31 |
18:29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dennis Ejsehardt Paustian |
1982 |
Haslev Svømmeklub |
|
1:36.49 |
3:26.81 |
5:18.99 |
7:11.59 |
27:55.15 |
|
|
|
|
|
|
9:03.95 |
10:57.49 |
12:49.66 |
14:42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
16:35.45 |
18:29.24 |
20:22.38 |
22:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
24:10.80 |
26:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Møhl |
1994 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:07.48 |
2:19.99 |
3:33.59 |
4:47.66 |
18:37.09 |
|
|
|
|
|
|
6:01.57 |
7:15.39 |
8:29.67 |
9:44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
10:59.15 |
12:14.99 |
13:30.74 |
14:46.61 |
|
|
|
|
|
|
|
16:03.32 |
17:21.82 |
|
|
|
|
2 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
1:07.43 |
2:21.62 |
3:35.49 |
4:50.80 |
18:52.35 |
|
|
|
|
|
|
6:08.85 |
7:24.81 |
8:41.44 |
9:57.70 |
|
|
|
|
|
|
|
11:13.07 |
12:30.16 |
13:46.31 |
15:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
16:22.96 |
17:40.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Sandberg Schiess |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
1:14.26 |
4:14.08 |
5:44.83 |
8:00.99 |
22:03.24 |
|
|
|
|
|
|
9:32.45 |
13:14.20 |
14:44.09 |
16:55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
19:10.50 |
20:39.83 |
22:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
18:08 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
18:32 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1660 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
18:32 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1660 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
12:49 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-1660 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
12:49 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:24 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Majken Johansen |
1958 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
sw6.4 v75m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vibeke Larsen |
1961 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
1:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Margit Sørensen |
1972 |
Køge Svømmeklub |
|
37.34 |
|
|
|
1:15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carola Pedersen |
1989 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
40.24 |
|
|
|
1:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
10:24 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:33 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Erik Kjær |
1935 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
SW6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
49.79 |
|
|
|
1:44.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofus Lyngbo |
1960 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
35.49 |
|
|
|
1:27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henry Stokholm |
1969 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
33.59 |
|
|
|
1:08.27 |
|
2 |
Jesper Lange |
1967 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
36.94 |
|
|
|
1:18.89 |
|
3 |
Jess Brink |
1966 |
Glostrup Svømmeklub |
|
39.39 |
|
|
|
1:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Waterval |
1975 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
32.45 |
|
|
|
1:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim Birkerød |
|
35.09 |
|
|
|
1:11.95 |
|
2 |
Peter Schmidt |
1979 |
Glostrup Svømmeklub |
|
35.62 |
|
|
|
1:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
10:33 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:37 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Berit Marx Pedersen |
1950 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
48.26 |
|
|
|
1:48.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanne Møller |
1958 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
51.58 |
|
|
|
1:51.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pia Thulstrup |
1961 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
40.30 |
|
|
|
1:23.13 |
|
2 |
Kate Sørensen |
1961 |
Glostrup Svømmeklub |
|
40.79 |
|
|
|
1:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sinne Lundgaard |
1966 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
57.99 |
|
|
|
2:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Suhr |
1971 |
Sigma Swim Birkerød |
|
38.41 |
|
|
|
1:21.18 |
|
2 |
Line Rønn Shakoor |
1974 |
Hillerød Svømmeklub |
|
39.12 |
|
|
|
1:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Ambjørn |
1992 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
39.47 |
|
|
|
1:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
10:37 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
10:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Flemming Nielsen |
1954 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
45.46 |
|
|
|
1:36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lars Kruse Byron |
1960 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
39.85 |
|
|
|
1:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Morten Harning |
1966 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
42.55 |
|
|
|
1:29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Henriksen |
1975 |
Sigma Swim Allerød |
|
33.20 |
|
|
|
1:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michael Nielsen |
1985 |
Sigma Swim Birkerød |
|
36.14 |
|
|
|
1:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Klingberg |
1987 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
30.88 |
|
|
|
1:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
10:45 |
|
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
11:03 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Inge-Lise Damberg |
1957 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
|
|
|
|
36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tilde Juul |
1974 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
31.27 |
|
2 |
Anja Kostecki |
1973 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dorte Dugbæk |
1976 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
11:03 |
|
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
11:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Erik Kjær |
1935 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
SW10.5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Johansen |
1940 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lars Nielsen |
1979 |
Næstved IF |
|
|
|
|
|
26.54 |
|
2 |
Rhys Thomas |
1976 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
11:06 |
|
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
11:16 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanne Møller |
1958 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
6:14.49 |
|
|
|
6:14.49 |
|
- |
Else Møller |
1958 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
SW6.5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilia Maunsbach |
1964 |
Sigma Swim Birkerød |
|
44.17 |
1:31.66 |
2:17.77 |
|
2:59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Margit Sørensen |
1972 |
Køge Svømmeklub |
|
39.43 |
1:21.67 |
2:04.74 |
|
2:45.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
11:16 |
|
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Kjær |
1935 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:33.75 |
5:20.49 |
7:02.92 |
|
7:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Steen Elborne |
1957 |
Sigma Swim Allerød |
|
51.29 |
1:48.80 |
2:46.60 |
|
3:40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Flemming Bertram |
1964 |
H2Odense |
|
40.97 |
1:23.45 |
2:08.63 |
|
2:54.69 |
|
2 |
Morten Pedersen |
1964 |
H2Odense |
|
41.92 |
1:27.36 |
2:14.64 |
|
2:59.51 |
|
3 |
Ulrik Schäfer |
1962 |
Sigma Swim Birkerød |
|
41.57 |
1:27.48 |
2:15.15 |
|
3:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henry Stokholm |
1969 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
35.28 |
1:11.83 |
1:48.80 |
|
2:25.30 |
|
2 |
Jesper Lange |
1967 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
40.31 |
1:27.07 |
2:14.89 |
|
2:57.31 |
|
3 |
Jess Brink |
1966 |
Glostrup Svømmeklub |
|
42.82 |
1:29.61 |
2:17.45 |
|
3:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Waterval |
1975 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
33.57 |
1:09.69 |
1:46.59 |
|
2:22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claus Lerche Iversen |
1977 |
Sigma Swim Birkerød |
|
31.37 |
1:04.20 |
1:37.37 |
|
2:09.53 |
|
2 |
Peter Schmidt |
1979 |
Glostrup Svømmeklub |
|
37.03 |
1:18.64 |
2:02.58 |
|
2:46.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Lercke Skytte |
1984 |
Sigma Swim Birkerød |
|
30.36 |
1:02.61 |
1:35.49 |
|
2:08.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Lund Hansen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
33.62 |
1:10.52 |
1:47.94 |
|
2:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Sandberg Schiess |
1997 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
39.75 |
1:27.29 |
2:16.39 |
|
3:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
12:49 |
|
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:08 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Ketelsen |
1943 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
44.78 |
1:36.27 |
2:29.29 |
|
3:21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulla Olin |
1963 |
Sigma Swim Birkerød |
|
39.43 |
1:20.92 |
2:01.06 |
|
2:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Susanne Metzsch |
1968 |
H2Odense |
|
32.57 |
1:07.66 |
1:43.40 |
|
2:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tilde Juul |
1974 |
Sigma Swim Birkerød |
|
36.17 |
1:14.77 |
1:54.50 |
|
2:33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Løb 39, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1981-1985 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Delani |
1984 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
34.73 |
1:12.22 |
1:51.24 |
|
2:28.84 |
|
2 |
Eveliina Puustjärvi |
1985 |
Simmis Wanda |
|
40.15 |
1:26.30 |
2:16.06 |
|
3:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ane Andersen |
1990 |
Sigma Swim Birkerød |
|
33.00 |
1:09.64 |
1:47.60 |
|
2:25.13 |
|
2 |
Michelle Borgstrøm |
1989 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
35.13 |
1:14.54 |
1:55.21 |
|
2:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nanna M. Christiansen |
1993 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
31.55 |
1:06.44 |
1:43.09 |
|
2:20.22 |
|
2 |
Maria Jensen |
1992 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
32.90 |
1:10.05 |
1:49.84 |
|
2:28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
29.83 |
1:01.91 |
1:32.98 |
|
2:04.38 |
|
2 |
Nicole Jensen |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
34.51 |
1:11.70 |
1:49.65 |
|
2:26.90 |
|
3 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
30.02 |
1:04.15 |
1:47.74 |
|
2:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
12:08 |
|
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
15 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
15:07 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1941-1945 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Finn Hyllested |
1944 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
46.89 |
1:39.32 |
2:34.27 |
|
3:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1946-1950 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Bo Hyllested |
1949 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:18.72 |
|
|
2:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Kragerup |
1952 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
41.64 |
1:28.90 |
2:17.12 |
|
3:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Flemming Bertram |
1964 |
H2Odense |
|
35.00 |
1:13.24 |
1:53.49 |
|
2:32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carsten Andersen |
1967 |
Hareskovens Triathlonklub |
|
31.28 |
1:04.01 |
1:36.59 |
|
2:09.04 |
|
2 |
Anders Dalsgaard |
1970 |
Sigma Swim Birkerød |
|
32.17 |
1:07.39 |
1:44.27 |
|
2:20.76 |
|
3 |
Claus Damgaard Nielsen |
1968 |
Hillerød Svømmeklub |
|
37.03 |
1:19.27 |
2:05.26 |
|
2:49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Gjerløv |
1972 |
Sigma Swim Birkerød |
|
29.46 |
1:02.20 |
1:35.90 |
|
2:08.85 |
|
2 |
Torben Marott Klint |
1974 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
32.88 |
1:08.32 |
1:43.13 |
|
2:16.57 |
|
3 |
Erik Nørgaard |
1974 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
31.64 |
1:06.90 |
1:42.97 |
|
2:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ole Garm Nissen |
1978 |
Sigma Swim Birkerød |
|
31.81 |
1:06.68 |
1:42.21 |
|
2:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Jørgensen |
1989 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
27.57 |
58.08 |
1:31.16 |
|
2:04.21 |
|
2 |
Sigurd Christiansen |
1989 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
29.68 |
1:02.04 |
1:35.01 |
|
2:07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Sander Pedersen |
1992 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
28.10 |
58.12 |
1:29.15 |
|
2:01.22 |
|
2 |
Lauge Bruun |
1992 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
29.32 |
1:02.31 |
1:37.57 |
|
2:13.74 |
|
3 |
Sørin Martin Johannessen |
1991 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
28.71 |
1:00.63 |
1:36.52 |
|
2:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
15 marts 2020 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
15:07 |
|
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:33 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1660 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
12:33 |
|
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Danske Open Masters (K) |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:13 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Sigma |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
07 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1660 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
08 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
12:13 |
|