2023-01-30   21:44:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2019-2020, Tibble

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4

Document
Resultat
UGP 3- Tibble, 2020
Plats: Tibble Arrangör: Stockholms Simförbund & Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
Gren 26, 100m Frisim Damer Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Svensson 2003 Täby Sim +0.78 1:03.81
50m: 30.34
100m: 1:03.81
(33.47)
2 Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap +0.72 1:04.63 +0.82
50m: 30.82
100m: 1:04.63
(33.81)
3 Tuva Björkén 2003 Väsby Simsällskap +0.82 1:06.35 +2.54
50m: 31.73
100m: 1:06.35
(34.62)
4 Klara Isaksson 2003 Åkersberga Simsällskap +0.79 1:10.07 +6.26
50m: 33.12
100m: 1:10.07
(36.95)
5 Nora Lundberg 2003 Åkersberga Simsällskap +0.70 1:10.22 +6.41
50m: 33.93
100m: 1:10.22
(36.29)
6 Mimmi Krekula 2003 Väsby Simsällskap +0.82 1:13.15 +9.34
50m: 34.84
100m: 1:13.15
(38.31)
Grenen officiell:  2020-03-08 16:56:09
Gren 26, 100m Frisim Damer Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tindra Håbro Karjanmaa 2004 Täby Sim +0.74 1:02.09
50m: 30.35
100m: 1:02.09
(31.74)
2 Ella  Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 1:02.50 +0.41
50m: 30.64
100m: 1:02.50
(31.86)
3 Amanda Takala 2004 Väsby Simsällskap +0.75 1:02.68 +0.59
50m: 30.41
100m: 1:02.68
(32.27)
4 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim +0.74 1:07.56 +5.47
50m: 32.00
100m: 1:07.56
(35.56)
5 Hannah Haux 2004 Täby Sim +0.74 1:08.71 +6.62
50m: 33.12
100m: 1:08.71
(35.59)
6 Engla Ellbrant 2004 Täby Sim +0.79 1:10.76 +8.67
50m: 34.03
100m: 1:10.76
(36.73)
7 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap -.-- 1:11.80 +9.71
50m: 34.26
100m: 1:11.80
(37.54)
8 Lisa  Palo 2004 Åkersberga Simsällskap +0.72 1:15.50 +13.41
50m: 35.25
100m: 1:15.50
(40.25)
9 Leah Schöneberg 2004 Norrtälje Simklubb +0.69 1:16.71 +14.62
50m: 36.39
100m: 1:16.71
(40.32)
10 Alfdis Areskoug 2004 Norrtälje Simklubb +0.84 1:26.08 +23.99
50m: 40.04
100m: 1:26.08
(46.04)
Grenen officiell:  2020-03-08 16:56:09
Gren 26, 100m Frisim Damer Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Lindgren 2005 Väsby Simsällskap +0.79 1:04.55
50m: 31.00
100m: 1:04.55
(33.55)
2 Sofia Tossavainen 2005 Täby Sim +0.77 1:05.04 +0.49
50m: 31.20
100m: 1:05.04
(33.84)
3 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 1:05.10 +0.55
50m: 31.40
100m: 1:05.10
(33.70)
4 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap +0.88 1:05.49 +0.94
50m: 31.53
100m: 1:05.49
(33.96)
5 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb -.-- 1:05.70 +1.15
50m: 31.66
100m: 1:05.70
(34.04)
6 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim +0.75 1:06.06 +1.51
50m: 31.63
100m: 1:06.06
(34.43)
7 Clara Westerdahl 2005 Täby Sim +0.70 1:06.16 +1.61
50m: 31.94
100m: 1:06.16
(34.22)
8 Ella Thermaenius 2005 Täby Sim -.-- 1:07.75 +3.20
50m: 32.63
100m: 1:07.75
(35.12)
9 Elin Höök 2005 Väsby Simsällskap -.-- 1:09.58 +5.03
50m: 33.81
100m: 1:09.58
(35.77)
10 Hanna Sköld 2005 Väsby Simsällskap +0.76 1:11.07 +6.52
50m: 34.73
100m: 1:11.07
(36.34)
11 Cecilia Eklund 2005 Väsby Simsällskap +0.79 1:14.59 +10.04
50m: 35.38
100m: 1:14.59
(39.21)
12 Anna SJöberg 2005 Kanaans Simsällskap +0.89 1:15.37 +10.82
50m: 35.63
100m: 1:15.37
(39.74)
13 Elise Klingh 2005 Väsby Simsällskap +0.89 1:17.20 +12.65
50m: 36.65
100m: 1:17.20
(40.55)
14 Alexandra Kanhamn 2005 Täby Sim -.-- 1:21.16 +16.61
50m: 36.90
100m: 1:21.16
(44.26)
Grenen officiell:  2020-03-08 16:56:09
Gren 26, 100m Frisim Damer Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Brännbäck 2006 Väsby Simsällskap -.-- 1:03.59
50m: 30.63
100m: 1:03.59
(32.96)
2 Jessika Watanabe 2006 Väsby Simsällskap +0.84 1:05.40 +1.81
50m: 31.35
100m: 1:05.40
(34.05)
3 Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap +0.82 1:06.70 +3.11
50m: 32.24
100m: 1:06.70
(34.46)
4 Vida Haesert 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 1:06.97 +3.38
50m: 32.13
100m: 1:06.97
(34.84)
5 Sofia Lövqvist 2006 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:08.88 +5.29
50m: 33.38
100m: 1:08.88
(35.50)
6 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:10.82 +7.23
50m: 33.83
100m: 1:10.82
(36.99)
7 Amanda Björklund 2006 Täby Sim +0.66 1:12.54 +8.95
50m: 34.12
100m: 1:12.54
(38.42)
8 Bea Hellborg 2006 Täby Sim +0.72 1:15.65 +12.06
50m: 38.00
100m: 1:15.65
(37.65)
9 Ida Johansson 2006 Väsby Simsällskap -.-- 1:16.44 +12.85
50m: 36.14
100m: 1:16.44
(40.30)
10 Emma Van De Beek 2006 Väsby Simsällskap +0.80 1:16.48 +12.89
50m: 36.11
100m: 1:16.48
(40.37)
11 Fanny Krekula 2006 Väsby Simsällskap -.-- 1:19.36 +15.77
50m: 37.25
100m: 1:19.36
(42.11)
12 Embla Thorgrimsdottir 2006 Täby Sim +0.75 1:24.08 +20.49
50m: 39.52
100m: 1:24.08
(44.56)
Grenen officiell:  2020-03-08 16:56:09
Gren 26, 100m Frisim Damer Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Melander 2007 Väsby Simsällskap +0.84 1:04.56
50m: 31.64
100m: 1:04.56
(32.92)
2 Emma Alsén 2007 Täby Sim +0.83 1:05.83 +1.27
50m: 31.71
100m: 1:05.83
(34.12)
3 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 1:07.63 +3.07
50m: 32.52
100m: 1:07.63
(35.11)
4 Olivia Allert 2007 Täby Sim +0.80 1:09.01 +4.45
50m: 33.68
100m: 1:09.01
(35.33)
5 Elsa Svahn 2007 Väsby Simsällskap +0.81 1:11.04 +6.48
50m: 32.99
100m: 1:11.04
(38.05)
6 Nicole Dvali 2007 Täby Sim -.-- 1:11.41 +6.85
50m: 34.12
100m: 1:11.41
(37.29)
7 Hanna Areblad 2007 Väsby Simsällskap +0.81 1:12.07 +7.51
50m: 34.55
100m: 1:12.07
(37.52)
8 Stina Pedersen 2007 Täby Sim -.-- 1:12.34 +7.78
50m: 34.29
100m: 1:12.34
(38.05)
9 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 1:12.84 +8.28
50m: 35.06
100m: 1:12.84
(37.78)
10 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 1:13.63 +9.07
50m: 35.32
100m: 1:13.63
(38.31)
11 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.84 1:13.69 +9.13
50m: 35.60
100m: 1:13.69
(38.09)
12 Fanny Karls 2007 Väsby Simsällskap +0.64 1:15.67 +11.11
50m: 35.32
100m: 1:15.67
(40.35)
13 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim +0.81 1:15.89 +11.33
50m: 35.46
100m: 1:15.89
(40.43)
14 Ebba Björkén 2007 Väsby Simsällskap +0.71 1:16.60 +12.04
50m: 36.38
100m: 1:16.60
(40.22)
15 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.82 1:16.79 +12.23
50m: 36.73
100m: 1:16.79
(40.06)
16 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim +0.81 1:18.66 +14.10
50m: 38.29
100m: 1:18.66
(40.37)
17 Josefine Hafstad 2007 Väsby Simsällskap +0.86 1:19.82 +15.26
50m: 37.91
100m: 1:19.82
(41.91)
18 Matilda Elofsson 2007 Täby Sim +0.74 1:33.58 +29.02
50m: 43.26
100m: 1:33.58
(50.32)
- Estelle Liljeblad 2007 Åkersberga Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-03-08 16:56:09
2020-03-08 16:56:18 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Täby Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner