2023-01-30   22:13:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2019-2020, Tibble

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3

Document
Resultat
UGP 3- Tibble, 2020
Plats: Tibble Arrangör: Stockholms Simförbund & Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Tikkanen 2002 Åkersberga Simsällskap +0.63 1:10.59
50m: 32.82
100m: 1:10.59
(37.77)
2 Victor Karell 2003 Täby Sim +0.69 1:16.51 +5.92
50m: 35.84
100m: 1:16.51
(40.67)
3 Eric Hansson 2002 Väsby Simsällskap +0.66 1:17.16 +6.57
50m: 36.09
100m: 1:17.16
(41.07)
4 Alexander Bergström 2002 Täby Sim +0.70 1:18.23 +7.64
50m: 36.26
100m: 1:18.23
(41.97)
5 Marcus Johnsson 2002 Väsby Simsällskap +0.73 1:18.59 +8.00
50m: 37.13
100m: 1:18.59
(41.46)
6 Isak Jederström 2002 Åkersberga Simsällskap +0.71 1:19.32 +8.73
50m: 37.13
100m: 1:19.32
(42.19)
7 Jousef Hanna 2003 Täby Sim +0.77 1:31.05 +20.46
50m: 42.72
100m: 1:31.05
(48.33)
Grenen officiell:  2020-03-08 09:42:52
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ragnar Simonsson 2004 Väsby Simsällskap +0.74 1:16.04
50m: 34.78
100m: 1:16.04
(41.26)
2 Isak Widstrand 2004 Åkersberga Simsällskap +0.70 1:21.85 +5.81
50m: 38.83
100m: 1:21.85
(43.02)
3 Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap +0.68 1:23.55 +7.51
50m: 39.47
100m: 1:23.55
(44.08)
4 peter Gabriel Lozinski 2004 Kanaans Simsällskap +0.73 1:37.58 +21.54
50m: 45.28
100m: 1:37.58
(52.30)
Grenen officiell:  2020-03-08 09:42:52
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Caspian Humble 2005 Täby Sim -.-- 1:17.81
50m: 36.20
100m: 1:17.81
(41.61)
2 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.84 1:18.78 +0.97
50m: 36.84
100m: 1:18.78
(41.94)
3 Gustav Åsbrink 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 1:24.09 +6.28
50m: 39.73
100m: 1:24.09
(44.36)
4 Simon Alveskär Lundfeldt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:27.06 +9.25
50m: 39.76
100m: 1:27.06
(47.30)
5 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 1:34.84 +17.03
50m: 43.06
100m: 1:34.84
(51.78)
6 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.85 1:37.20 +19.39
50m: 42.52
100m: 1:37.20
(54.68)
7 Kevin Lenstad 2005 Täby Sim -.-- 1:42.59 +24.78
50m: 48.33
100m: 1:42.59
(54.26)
Grenen officiell:  2020-03-08 09:42:52
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim +0.75 1:16.37
50m: 35.50
100m: 1:16.37
(40.87)
2 Casper Rengart 2006 Väsby Simsällskap +0.73 1:18.86 +2.49
50m: 36.51
100m: 1:18.86
(42.35)
3 Robin Suves 2006 Täby Sim +0.73 1:20.35 +3.98
50m: 37.60
100m: 1:20.35
(42.75)
4 Junes Khattab 2006 Väsby Simsällskap +0.85 1:23.92 +7.55
50m: 39.07
100m: 1:23.92
(44.85)
Grenen officiell:  2020-03-08 09:42:52
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap -.-- 1:21.95
50m: 38.13
100m: 1:21.95
(43.82)
2 Sixten Ersson 2007 Täby Sim -.-- 1:32.40 +10.45
50m: 43.88
100m: 1:32.40
(48.52)
3 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap -.-- 1:32.85 +10.90
50m: 44.28
100m: 1:32.85
(48.57)
4 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- 1:36.35 +14.40
50m: 45.73
100m: 1:36.35
(50.62)
5 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap -.-- 1:37.80 +15.85
50m: 45.35
100m: 1:37.80
(52.45)
6 Noel Lundström 2007 Täby Sim +0.56 1:38.12 +16.17
50m: 47.30
100m: 1:38.12
(50.82)
7 Johannes Lörinc 2007 Täby Sim +0.80 1:38.43 +16.48
50m: 45.78
100m: 1:38.43
(52.65)
8 Erik Talipov 2007 Täby Sim +0.70 1:41.33 +19.38
50m: 46.65
100m: 1:41.33
(54.68)
9 Arvid Larsson 2007 Täby Sim -.-- 1:42.28 +20.33
50m: 48.30
100m: 1:42.28
(53.98)
10 Philip Rydholm 2007 Täby Sim +0.71 2:01.83 +39.88
50m: 54.57
100m: 2:01.83
(1:07.26)
Grenen officiell:  2020-03-08 09:42:52
2020-03-08 09:43:38 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Täby Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner