2021-12-07   17:14:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP3 2019-2020, Falkenberg

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 - Lördag EM

Document
Resultat
UGP 3 Falkenberg
Plats: Klitterbadet Arrangör: Varbergs Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
Gren 9, 200m Medley Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Hedström 2007 Simklubben Laxen 372 2:38.41
50m: 34.32
100m: 1:16.49
(42.17)
150m: 2:01.69
(45.20)
200m: 2:38.41
(36.72)
2 Alejandro Poller 2007 Kungsbacka Simsällskap 331 2:44.68 +6.27
50m: 34.87
100m: 1:16.82
(41.95)
150m: 2:11.27
(54.45)
200m: 2:44.68
(33.41)
3 Axel Rodin 2007 Föreningen Uddevalla Sim 293 2:51.58 +13.17
50m: 38.87
100m: 1:24.81
(45.94)
150m: 2:14.16
(49.35)
200m: 2:51.58
(37.42)
4 Aaron Hullegård 2007 Simklubben Laxen 289 2:52.28 +13.87
50m: 36.43
100m: 1:20.78
(44.35)
150m: 2:14.36
(53.58)
200m: 2:52.28
(37.92)
5 Emrik Hammar 2007 Kungsbacka Simsällskap 253 3:00.20 +21.79
50m: 38.44
100m: 1:28.25
(49.81)
150m: 2:21.73
(53.48)
200m: 3:00.20
(38.47)
6 Lukas Engström 2007 Simklubben Elfsborg 251 3:00.60 +22.19
50m: 40.69
100m: 1:27.54
(46.85)
150m: 2:21.29
(53.75)
200m: 3:00.60
(39.31)
7 Otto Lövdahl 2007 Simklubben Laxen 246 3:01.90 +23.49
50m: 40.27
100m: 1:28.89
(48.62)
150m: 2:22.31
(53.42)
200m: 3:01.90
(39.59)
8 Calvin Lindén 2007 Göteborg Sim 243 3:02.45 +24.04
50m: 40.76
100m: 1:26.08
(45.32)
150m: 2:20.06
(53.98)
200m: 3:02.45
(42.39)
9 Valdemar Alström 2007 Föreningen Varbergs Sim 232 3:05.31 +26.90
50m: 42.74
100m: 1:32.99
(50.25)
150m: 2:26.21
(53.22)
200m: 3:05.31
(39.10)
10 Jakub Bober 2007 Göteborg Sim 232 3:05.38 +26.97
50m: 44.54
100m: 1:34.73
(50.19)
150m: 2:26.56
(51.83)
200m: 3:05.38
(38.82)
11 William Hörgren 2007 Kungsbacka Simsällskap 232 3:05.48 +27.07
50m: 41.11
100m: 1:27.29
(46.18)
150m: 2:18.99
(51.70)
200m: 3:05.48
(46.49)
12 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 227 3:06.63 +28.22
50m: 41.29
100m: 1:32.05
(50.76)
150m: 2:25.65
(53.60)
200m: 3:06.63
(40.98)
13 Mio Hernandez 2007 Simklubben S02 225 3:07.17 +28.76
50m: 41.35
100m: 1:29.31
(47.96)
150m: 2:26.66
(57.35)
200m: 3:07.17
(40.51)
14 Elias Klebom 2007 Simklubben Elfsborg 217 3:09.64 +31.23
50m: 44.76
100m: 1:33.15
(48.39)
150m: 2:28.70
(55.55)
200m: 3:09.64
(40.94)
15 Albin Jarhult 2007 Skene Sim o Idrottssällskap 216 3:09.74 +31.33
50m: 44.13
100m: 1:31.69
(47.56)
150m: 2:27.65
(55.96)
200m: 3:09.74
(42.09)
16 Leo Blomberg 2007 Föreningen Uddevalla Sim 202 3:14.03 +35.62
50m: 47.20
100m: 1:37.14
(49.94)
150m: 2:33.16
(56.02)
200m: 3:14.03
(40.87)
17 Viktor  de Jonge 2007 Göteborg Sim 200 3:14.83 +36.42
50m: 46.82
100m: 1:36.57
(49.75)
150m: 2:32.74
(56.17)
200m: 3:14.83
(42.09)
18 Philip Hansson 2007 Simklubben Elfsborg 198 3:15.50 +37.09
50m: 43.64
100m: 1:35.44
(51.80)
150m: 2:30.38
(54.94)
200m: 3:15.50
(45.12)
19 Elias Väinölä 2007 Kungsbacka Simsällskap 172 3:24.64 +46.23
50m: 51.03
100m: 1:49.06
(58.03)
150m: 2:41.49
(52.43)
200m: 3:24.64
(43.15)
- Victor Rudolfsson 2007 Göteborg Sim DSQ
- Vilgot Andersson 2007 Falkenbergs Simklubb DSQ
- Alexander Alvstrand 2007 Kungsbacka Simsällskap DSQ
- Filip Kalin 2007 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-03-07 15:47:00
Gren 9, 200m Medley Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonah Hullegård 2006 Simklubben Laxen 388 2:36.29
50m: 33.60
100m: 1:15.98
(42.38)
150m: 2:03.68
(47.70)
200m: 2:36.29
(32.61)
2 Emil Wannem 2006 Simklubben Laxen 375 2:38.08 +1.79
50m: 32.17
100m: 1:15.87
(43.70)
150m: 2:02.54
(46.67)
200m: 2:38.08
(35.54)
3 Elias Chawki 2006 Simklubben Laxen 348 2:42.02 +5.73
50m: 33.37
100m: 1:15.41
(42.04)
150m: 2:06.93
(51.52)
200m: 2:42.02
(35.09)
4 Leon Rössger 2006 Föreningen Uddevalla Sim 345 2:42.50 +6.21
50m: 34.38
100m: 1:20.14
(45.76)
150m: 2:07.31
(47.17)
200m: 2:42.50
(35.19)
5 Lucas Larsson 2006 Göteborg Sim 341 2:43.06 +6.77
50m: 34.11
100m: 1:18.91
(44.80)
150m: 2:04.61
(45.70)
200m: 2:43.06
(38.45)
6 Marcus Kvarnhäll 2006 Simklubben Laxen 312 2:47.95 +11.66
50m: 34.94
100m: 1:21.08
(46.14)
150m: 2:08.20
(47.12)
200m: 2:47.95
(39.75)
7 Max Törnqvist 2006 Kungsbacka Simsällskap 297 2:50.72 +14.43
50m: 37.35
100m: 1:22.68
(45.33)
150m: 2:12.53
(49.85)
200m: 2:50.72
(38.19)
8 David Happe 2006 Föreningen Uddevalla Sim 294 2:51.31 +15.02
50m: 37.19
100m: 1:23.87
(46.68)
150m: 2:12.61
(48.74)
200m: 2:51.31
(38.70)
9 Edvin Viktorsson 2006 Simklubben Laxen 274 2:55.33 +19.04
50m: 38.73
100m: 1:29.33
(50.60)
150m: 2:17.05
(47.72)
200m: 2:55.33
(38.28)
10 Albin Amrén 2006 Kungsbacka Simsällskap 262 2:57.94 +21.65
50m: 39.75
100m: 1:25.94
(46.19)
150m: 2:19.26
(53.32)
200m: 2:57.94
(38.68)
11 Samuel Nilsson 2006 Simklubben Stimmet 246 3:01.93 +25.64
50m: 36.96
100m: 1:23.15
(46.19)
150m: 2:20.68
(57.53)
200m: 3:01.93
(41.25)
12 Elias Lai 2006 Göteborg Sim 240 3:03.27 +26.98
50m: 39.95
100m: 1:29.50
(49.55)
150m: 2:23.21
(53.71)
200m: 3:03.27
(40.06)
13 Max Ha 2006 Göteborg Sim 208 3:12.12 +35.83
50m: 41.77
100m: 1:34.82
(53.05)
150m: 2:26.03
(51.21)
200m: 3:12.12
(46.09)
14 Nils Lindblad 2006 Göteborg Sim 187 3:19.23 +42.94
50m: 47.02
100m: 1:36.86
(49.84)
150m: 2:34.28
(57.42)
200m: 3:19.23
(44.95)
15 Liam Mumford 2006 Kungsbacka Simsällskap 185 3:19.84 +43.55
50m: 42.48
100m: 1:34.21
(51.73)
150m: 2:34.78
(1:00.57)
200m: 3:19.84
(45.06)
16 Axel Smith 2006 Göteborg Sim 136 3:41.16 +1:04.87
50m: 55.04
100m: 1:46.70
(51.66)
150m: 2:50.42
(1:03.72)
200m: 3:41.16
(50.74)
- Lukas Olofsson 2006 Simklubben S02 DSQ
Grenen officiell:  2020-03-07 15:47:00
Gren 9, 200m Medley Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakob Simonsson 2005 Föreningen Uddevalla Sim 387 2:36.33
50m: 32.24
100m: 1:16.52
(44.28)
150m: 2:02.07
(45.55)
200m: 2:36.33
(34.26)
2 Albert Lindroth 2005 Göteborg Sim 349 2:41.85 +5.52
50m: 33.07
100m: 1:15.74
(42.67)
150m: 2:04.95
(49.21)
200m: 2:41.85
(36.90)
3 Oliver Andersson 2005 Föreningen Uddevalla Sim 326 2:45.63 +9.30
50m: 34.31
100m: 1:19.14
(44.83)
150m: 2:10.43
(51.29)
200m: 2:45.63
(35.20)
4 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 322 2:46.22 +9.89
50m: 36.59
100m: 1:21.12
(44.53)
150m: 2:11.17
(50.05)
200m: 2:46.22
(35.05)
5 Love Nystedt 2005 Kungsbacka Simsällskap 318 2:47.00 +10.67
50m: 35.63
100m: 1:19.84
(44.21)
150m: 2:08.24
(48.40)
200m: 2:47.00
(38.76)
6 Wille Damber 2005 Göteborg Sim 263 2:57.85 +21.52
50m: 39.44
100m: 1:23.90
(44.46)
150m: 2:17.82
(53.92)
200m: 2:57.85
(40.03)
7 John Åhlund 2005 Falkenbergs Simklubb 166 3:27.30 +50.97
50m: 45.78
100m: 1:41.67
(55.89)
150m: 2:40.62
(58.95)
200m: 3:27.30
(46.68)
8 Joar Kivistö 2005 Simklubben 1970 150 3:34.36 +58.03
50m: 45.36
100m: 1:44.91
(59.55)
150m: 2:44.09
(59.18)
200m: 3:34.36
(50.27)
- Bence Barnabás Márkus 2005 Simklubben Laxen DSQ
- Willgot Malmström 2005 Föreningen Varbergs Sim DSQ
- Anton Ymén 2005 Simklubben Laxen DSQ
- Willem Barkebo Jalmgård 2005 Göteborg Sim DSQ
Grenen officiell:  2020-03-07 15:47:00
Gren 9, 200m Medley Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Bjering 2004 Simklubben Laxen 404 2:34.17
50m: 32.26
100m: 1:15.49
(43.23)
150m: 2:01.67
(46.18)
200m: 2:34.17
(32.50)
2 Anton Olsson 2004 Föreningen Uddevalla Sim 337 2:43.68 +9.51
50m: 35.11
100m: 1:21.58
(46.47)
150m: 2:06.62
(45.04)
200m: 2:43.68
(37.06)
3 Alexander McAdam 2004 Simklubben Laxen 328 2:45.15 +10.98
50m: 29.77
100m: 1:11.68
(41.91)
150m: 2:04.00
(52.32)
200m: 2:45.15
(41.15)
4 Zoobin Mohammadi 2004 Göteborg Sim 306 2:49.16 +14.99
50m: 33.34
100m: 1:20.45
(47.11)
150m: 2:08.89
(48.44)
200m: 2:49.16
(40.27)
5 Filip Carlqvist 2004 Föreningen Varbergs Sim 251 3:00.64 +26.47
50m: 38.94
100m: 1:27.41
(48.47)
150m: 2:22.02
(54.61)
200m: 3:00.64
(38.62)
6 Karl Pettersson 2004 Göteborg Sim 233 3:05.14 +30.97
50m: 41.69
100m: 1:31.30
(49.61)
150m: 2:22.28
(50.98)
200m: 3:05.14
(42.86)
- Roque Andersson Benedet 2004 Simklubben S02 DSQ
Grenen officiell:  2020-03-07 15:47:00
Gren 9, 200m Medley Herrar 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maximus Murray 2003 Simklubben S02 440 2:29.79
50m: 33.17
100m: 1:14.38
(41.21)
150m: 1:55.83
(41.45)
200m: 2:29.79
(33.96)
2 Pelle Huldén 2002 Föreningen Varbergs Sim 430 2:30.94 +1.15
50m: 31.03
100m: 1:11.44
(40.41)
150m: 1:55.02
(43.58)
200m: 2:30.94
(35.92)
3 Simon Andersson 2003 Föreningen Uddevalla Sim 423 2:31.81 +2.02
50m: 32.36
100m: 1:11.61
(39.25)
150m: 1:56.82
(45.21)
200m: 2:31.81
(34.99)
4 Oscar Lundgren 2003 Simklubben S02 411 2:33.32 +3.53
50m: 31.60
100m: 1:12.97
(41.37)
150m: 1:58.74
(45.77)
200m: 2:33.32
(34.58)
5 Philip Zasowski 2002 Simklubben S02 405 2:33.99 +4.20
50m: 30.22
100m: 1:10.65
(40.43)
150m: 1:57.82
(47.17)
200m: 2:33.99
(36.17)
6 Love Mellegård Fastén 2003 Göteborg Sim 404 2:34.14 +4.35
50m: 32.56
100m: 1:10.93
(38.37)
150m: 1:59.24
(48.31)
200m: 2:34.14
(34.90)
7 Loke Egnell 2003 Göteborg Sim 383 2:36.96 +7.17
50m: 32.95
100m: 1:14.06
(41.11)
150m: 2:01.84
(47.78)
200m: 2:36.96
(35.12)
8 Noel Bohlin 2003 Simklubben S02 358 2:40.50 +10.71
50m: 33.82
100m: 1:15.85
(42.03)
150m: 2:03.90
(48.05)
200m: 2:40.50
(36.60)
- Samuel Lövenklev 2003 Föreningen Varbergs Sim DSQ
Grenen officiell:  2020-03-07 15:47:00
2020-03-07 15:48:07 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Falkenbergs Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner