Results for Länstrofén 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Fjärilsim Fl 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vera Stefanovic |
2006 |
Kalmar Län |
|
|
1:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Mirkhan |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
1:08.84 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mara Nichitelea |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
1:15.50 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Erlandsson |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
1:16.10 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Jacobsen |
2006 |
Kronobergs Län |
|
|
1:16.79 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Engla Dunhagen |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
1:19.08 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Österberg |
2006 |
Kronobergs Län |
|
|
1:24.84 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfrida Lagström |
2006 |
Kalmar Län |
|
|
1:24.84 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 15:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 15:48:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Po 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
1:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fredrik Höglund |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
1:08.13 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Szymon Machaj |
2006 |
Kalmar Län |
|
|
1:12.77 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mattias Jönsson |
2006 |
Kronobergs Län |
|
|
1:15.43 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theo Nordholm |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
1:17.48 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melker Åkesson |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
1:19.19 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludvig Hjelmberg |
2006 |
Kronobergs Län |
|
|
1:20.66 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 15:49:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 15:49:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Fjärilsim Fl 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Althaea Süsskind |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
1:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Thom |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
1:15.19 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilda Rångeby |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
1:18.56 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Greta Sjögren |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
1:21.02 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edit Olofsson |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
1:21.47 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Dinic |
2007 |
Kalmar Län |
|
|
1:22.21 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Natalie Rantzer |
2007 |
Kalmar Län |
|
|
1:26.30 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Pehrsson |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 15:52:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 15:52:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Po 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Sandstedt |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
1:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Gustafsson |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
1:14.23 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Andelius |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
1:18.56 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Axelsson |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
1:20.81 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milo Forsberg |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
1:24.72 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Eliasson Ringborg |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
1:31.93 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Johansson Wild |
2007 |
Kalmar Län |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 15:56:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 15:57:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Fjärilsim Fl 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gresa Hasi |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Larsson |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
36.93 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ester Sainz |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
37.29 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Axelsson |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
37.77 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nathalie Hjalmarsson |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
38.84 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Berggren |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
43.07 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Johansson |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
43.81 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mahdya Ziraki |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
44.28 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 16:01:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 16:01:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Po 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olof Karlsson |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sixten Lejon |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
37.07 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Wall |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
37.32 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Thunberg |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
38.75 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max König |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
40.98 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adrian Mustafa |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
41.32 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theo Ekblad |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
42.40 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theo Arvidsson |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
47.19 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 16:06:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 16:06:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Fjärilsim Fl 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuva Svensson |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Comstedt |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
42.25 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nellie Johansson Jöngren |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
43.10 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Andersson |
2009 |
Kronobergs Län |
|
|
43.44 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Kläppe |
2009 |
Kalmar Län |
|
|
46.35 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilde Olsson |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Machaj |
2009 |
Kalmar Län |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 16:06:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 16:08:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Fjärilsim Po 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Berntsson |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Timon Rineholm |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
38.06 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olof Johansson |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
39.09 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joel Bjärsholm |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
41.60 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mohammed Alshaban |
2009 |
Kronobergs Län |
|
|
43.59 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Hedman |
2009 |
Kalmar Län |
|
|
44.15 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melvin Nilsson |
2009 |
Kronobergs Län |
|
|
49.08 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 16:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 16:10:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Ryggsim Fl 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leija Johansson Junttila |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
1:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Blickfors |
2006 |
Kalmar Län |
|
|
1:11.90 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Sjö |
2006 |
Kronobergs Län |
|
|
1:15.78 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Liis Eerik |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
1:16.17 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuva Jämtin |
2006 |
Kalmar Län |
|
|
1:17.89 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Österberg |
2006 |
Kronobergs Län |
|
|
1:21.26 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilma Liljedahl |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
1:24.45 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emelie Jansson |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
1:26.71 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 16:13:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 16:14:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Po 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Nordholm |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattias Jönsson |
2006 |
Kronobergs Län |
|
|
1:09.60 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
1:10.08 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Hjelmberg |
2006 |
Kronobergs Län |
|
|
1:13.45 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Szymon Machaj |
2006 |
Kalmar Län |
|
|
1:19.70 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilgot Westman |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
1:20.88 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Nerlén |
2006 |
Kalmar Län |
|
|
1:22.53 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Hellman |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 16:18:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 16:19:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Fl 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Skarpnord |
2007 |
Kalmar Län |
|
|
1:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Almquist |
2007 |
Kalmar Län |
|
|
1:15.45 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amelia Hultqvist |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
1:18.15 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Andersson-Lundin |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
1:18.85 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilda Rångeby |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
1:19.16 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Widströmer |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
1:19.42 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edith Nyman |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
1:20.07 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Jansson |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
1:21.22 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 16:23:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 16:28:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Po 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Gustafsson |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
1:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Axelsson |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
1:15.23 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Bjärsholm |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
1:18.96 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Sillén |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
1:25.42 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Kramer |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
1:25.86 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Östensson |
2007 |
Kalmar Län |
|
|
1:28.17 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Johansson Wild |
2007 |
Kalmar Län |
|
|
1:34.30 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isak Hässlebro |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
1:39.57 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 16:29:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 16:29:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Ryggsim Fl 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gresa Hasi |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
1:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fidelie Olsson - Lindqvist |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
1:17.97 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Holmqvist |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
1:19.85 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
1:22.86 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Karlsson |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
1:23.69 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Ilyes |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
1:27.31 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Berggren |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
1:27.33 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Dahlberg |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
1:28.45 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 16:36:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 16:36:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Ryggsim Po 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
1:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olof Karlsson |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
1:18.63 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adrian Mustafa |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
1:23.09 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Grinnemo |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
1:26.99 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bobo Leijon |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
1:27.94 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Engebladh |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
1:32.73 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theo Arvidsson |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
1:41.56 |
+24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Johansson |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
1:43.29 |
+25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 16:36:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 16:37:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Fl 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Livia Wåhlin |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
1:27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Pantzar |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
1:27.72 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Andersson |
2009 |
Kronobergs Län |
|
|
1:31.19 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Hietanen |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
1:32.87 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hedda Mirus |
2009 |
Kalmar Län |
|
|
1:36.12 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuva Svensson |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
1:37.28 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Skarpnord |
2009 |
Kalmar Län |
|
|
1:43.15 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alice Pehrsson |
2009 |
Kronobergs Län |
|
|
1:44.48 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 16:42:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 16:42:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Po 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Timon Rineholm |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Klintåker |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
1:31.85 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Hedman |
2009 |
Kalmar Län |
|
|
1:34.14 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freddy Gilius |
2009 |
Kronobergs Län |
|
|
1:45.62 |
+20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesper Jönsson |
2009 |
Kronobergs Län |
|
|
1:46.73 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Jansson |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
1:50.88 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ruben Kramer |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 16:44:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 16:44:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Medley Fl 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leija Johansson Junttila |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
2:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Mirkhan |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
2:33.61 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nina Gustavsson |
2006 |
Kronobergs Län |
|
|
2:38.11 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Stefanovic |
2006 |
Kalmar Län |
|
|
2:40.56 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Blickfors |
2006 |
Kalmar Län |
|
|
2:40.74 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Engla Dunhagen |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
2:45.57 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Boglarka Kovacs |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
2:46.37 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Sjö |
2006 |
Kronobergs Län |
|
|
2:49.39 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 16:57:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 16:57:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Medley Po 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Nordholm |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
2:31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liam Nilsson |
2006 |
Kronobergs Län |
|
|
2:33.48 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fredrik Höglund |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
2:33.59 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
2:33.88 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melker Åkesson |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
2:41.51 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig Hjelmberg |
2006 |
Kronobergs Län |
|
|
2:47.84 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Szymon Machaj |
2006 |
Kalmar Län |
|
|
2:53.93 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludvig Löfgren |
2006 |
Kalmar Län |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 17:01:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 17:03:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Medley Fl 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Althaea Süsskind |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
2:36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Pehrsson |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
2:45.43 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Greta Sjögren |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
2:45.46 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Dinic |
2007 |
Kalmar Län |
|
|
2:49.47 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Almquist |
2007 |
Kalmar Län |
|
|
2:51.28 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Isomaa |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
2:52.36 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Thom |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
2:52.64 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Edit Olofsson |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
2:57.04 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 17:08:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 17:08:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Medley Po 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Sandstedt |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
2:39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Gustafsson |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
2:40.33 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Markus Andelius |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
2:49.80 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Eliasson Ringborg |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
3:07.46 |
+27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dimitri Basov |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
3:12.80 |
+32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Johansson Wild |
2007 |
Kalmar Län |
|
|
3:18.55 |
+38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Havskog |
2007 |
Kalmar Län |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Axelsson |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 17:12:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 17:12:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Medley Fl 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Holmqvist |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ester Sainz |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
1:22.11 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fidelie Olsson - Lindqvist |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
1:23.75 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Nilsson |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
1:23.89 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Karlsson |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
1:24.18 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Ilyes |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
1:29.25 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Brorson |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
1:29.25 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Axelsson |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 17:18:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 17:18:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Medley Po 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arthur Forsfält |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
1:16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
1:17.95 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theodor Grinnemo |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
1:26.12 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sixten Lejon |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
1:26.32 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Thunberg |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
1:26.53 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Perez |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
1:32.58 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl Engebladh |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
1:38.89 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joel Wall |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 17:24:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 17:24:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Medley Fl 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Comstedt |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
1:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Liljedahl |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
1:31.81 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Pantzar |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
1:37.54 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nike Grans |
2009 |
Kronobergs Län |
|
|
1:38.88 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Pehrsson |
2009 |
Kronobergs Län |
|
|
1:39.98 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Molly Kläppe |
2009 |
Kalmar Län |
|
|
1:46.65 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Machaj |
2009 |
Kalmar Län |
|
|
1:58.80 |
+27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Borg |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 17:26:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 17:26:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Medley Po 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Timon Rineholm |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
1:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Bjärsholm |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
1:32.63 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ture Lilllskogen |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
1:32.86 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olof Johansson |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
1:33.59 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mohammed Alshaban |
2009 |
Kronobergs Län |
|
|
1:33.91 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Hedman |
2009 |
Kalmar Län |
|
|
1:37.68 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melvin Nilsson |
2009 |
Kronobergs Län |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Andersson |
2009 |
Kalmar Län |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 17:30:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 17:37:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Bröstsim Fl 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Gustavsson |
2006 |
Kronobergs Län |
|
|
1:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Boglarka Kovacs |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
1:20.09 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuva Jämtin |
2006 |
Kalmar Län |
|
|
1:23.35 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Engla Dunhagen |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
1:24.44 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vera Stefanovic |
2006 |
Kalmar Län |
|
|
1:27.67 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Cosic |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
1:28.98 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Jacobsen |
2006 |
Kronobergs Län |
|
|
1:32.96 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Manninen |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 17:47:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 17:47:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Bröstsim Po 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Hellman |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
1:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melker Åkesson |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
1:17.48 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Justin Rineholm |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
1:17.66 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liam Nilsson |
2006 |
Kronobergs Län |
|
|
1:25.14 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Johansson |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
1:29.02 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig Löfgren |
2006 |
Kalmar Län |
|
|
1:29.68 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Nerlén |
2006 |
Kalmar Län |
|
|
1:34.99 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 17:47:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 17:47:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Bröstsim Fl 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Dinic |
2007 |
Kalmar Län |
|
|
1:25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viola Högberg |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
1:26.07 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amelia Hultqvist |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
1:26.82 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Jansson |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
1:29.76 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Wallberg |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
1:29.87 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Natalie Rantzer |
2007 |
Kalmar Län |
|
|
1:33.94 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Irma Hildebrand Vesterberg |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
1:34.55 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Isomaa |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 17:48:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 17:48:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Bröstsim Po 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Sandstedt |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
1:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Falk |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
1:31.12 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dimitri Basov |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
1:34.49 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milo Forsberg |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
1:36.87 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Havskog |
2007 |
Kalmar Län |
|
|
1:40.12 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Östensson |
2007 |
Kalmar Län |
|
|
1:52.36 |
+27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isak Hässlebro |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
1:53.04 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Love Kling |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 17:52:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 17:52:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Bröstsim Fl 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gresa Hasi |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
1:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Björnholm |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
1:31.36 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gréta Soltész |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
1:32.17 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Brorson |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
1:33.45 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilda Larsson |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
1:33.54 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Karlsson |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
1:36.69 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mahdya Ziraki |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
1:40.01 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Johansson |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
1:40.61 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 18:01:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 18:01:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Bröstsim Po 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
1:24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arthur Forsfält |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
1:27.97 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Wall |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
1:28.13 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Bartoszek |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
1:31.55 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Perez |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
1:40.73 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sixten Lejon |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
1:41.15 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl Engebladh |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
1:45.47 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theo Ekblad |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 18:04:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 18:04:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Bröstsim Fl 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nellie Johansson Jöngren |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
1:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Rineholm |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
1:44.44 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nike Grans |
2009 |
Kronobergs Län |
|
|
1:46.88 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuva Svensson |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
1:50.76 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Pehrsson |
2009 |
Kronobergs Län |
|
|
1:52.12 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Pantzar |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
1:54.95 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rebecka Gustafsson |
2009 |
Kalmar Län |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Skarpnord |
2009 |
Kalmar Län |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 18:06:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 18:06:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Bröstsim Po 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Eriksson |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
1:42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ruben Kramer |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
1:42.89 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elis Berntsson |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
1:43.16 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Jansson |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
1:47.76 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesper Jönsson |
2009 |
Kronobergs Län |
|
|
1:50.85 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melvin Nilsson |
2009 |
Kronobergs Län |
|
|
1:56.54 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Andersson |
2009 |
Kalmar Län |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 18:12:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 18:12:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Frisim Fl 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Mirkhan |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leija Johansson Junttila |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
1:02.29 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nina Gustavsson |
2006 |
Kronobergs Län |
|
|
1:04.05 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Sjö |
2006 |
Kronobergs Län |
|
|
1:04.81 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mara Nichitelea |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
1:05.50 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Klara Blickfors |
2006 |
Kalmar Län |
|
|
1:06.63 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Liis Eerik |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
1:06.79 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuva Jämtin |
2006 |
Kalmar Län |
|
|
1:08.60 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 18:16:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 18:16:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Po 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Hellman |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liam Nilsson |
2006 |
Kronobergs Län |
|
|
59.17 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mattias Jönsson |
2006 |
Kronobergs Län |
|
|
1:02.26 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Justin Rineholm |
2006 |
Östergötlands Län |
|
|
1:03.45 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludvig Löfgren |
2006 |
Kalmar Län |
|
|
1:09.83 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilgot Westman |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
1:09.93 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Nerlén |
2006 |
Kalmar Län |
|
|
1:13.71 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joel Johansson |
2006 |
Jönköpings Län |
|
|
1:17.35 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 18:20:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 18:20:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Frisim Fl 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Althaea Süsskind |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
1:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Skarpnord |
2007 |
Kalmar Län |
|
|
1:03.90 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Pehrsson |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
1:05.74 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amelia Hultqvist |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
1:07.90 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Greta Sjögren |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
1:08.02 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Almquist |
2007 |
Kalmar Län |
|
|
1:10.67 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilda Rångeby |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
1:10.67 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Isomaa |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
1:11.07 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 18:25:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 18:25:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Frisim Po 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Andelius |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
1:05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Bjärsholm |
2007 |
Jönköpings Län |
|
|
1:11.54 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Eliasson Ringborg |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
1:12.09 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Sillén |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
1:13.99 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milo Forsberg |
2007 |
Östergötlands Län |
|
|
1:14.69 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Östensson |
2007 |
Kalmar Län |
|
|
1:16.78 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Love Kling |
2007 |
Kronobergs Län |
|
|
1:18.24 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Havskog |
2007 |
Kalmar Län |
|
|
1:23.04 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 18:28:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 18:28:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m Frisim Fl 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Holmqvist |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
1:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ester Sainz |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
1:08.86 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fidelie Olsson - Lindqvist |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
1:13.47 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Björnholm |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
1:14.23 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Glamocanin |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
1:15.17 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Ilyes |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
1:21.36 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanna Brorson |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
1:21.87 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Johansson |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
1:23.19 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 18:32:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 18:32:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Frisim Po 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olof Karlsson |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
1:05.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arthur Forsfält |
2008 |
Östergötlands Län |
|
|
1:07.97 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theodor Grinnemo |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
1:14.34 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Bartoszek |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
1:15.49 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bobo Leijon |
2008 |
Jönköpings Län |
|
|
1:17.25 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adrian Mustafa |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
1:17.41 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Thunberg |
2008 |
Kalmar Län |
|
|
1:18.58 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Perez |
2008 |
Kronobergs Län |
|
|
1:23.01 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 18:37:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 18:37:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 100m Frisim Fl 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Comstedt |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
1:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Borg |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
1:19.45 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Bard |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
1:22.09 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Andersson |
2009 |
Kronobergs Län |
|
|
1:22.27 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Liljedahl |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
1:26.88 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nike Grans |
2009 |
Kronobergs Län |
|
|
1:33.25 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecka Gustafsson |
2009 |
Kalmar Län |
|
|
1:42.16 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hedda Mirus |
2009 |
Kalmar Län |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 18:40:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 18:43:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Frisim Po 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ture Lilllskogen |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
1:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Bjärsholm |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
1:19.80 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mohammed Alshaban |
2009 |
Kronobergs Län |
|
|
1:21.03 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elis Berntsson |
2009 |
Östergötlands Län |
|
|
1:23.69 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olof Johansson |
2009 |
Jönköpings Län |
|
|
1:26.67 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Andersson |
2009 |
Kalmar Län |
|
|
1:42.51 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jesper Jönsson |
2009 |
Kronobergs Län |
|
|
1:44.18 |
+24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 18:45:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 18:45:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Nässjö SLS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 29 feb 2020 till den 29 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 8x50 m frisim mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
E-Län H2 |
14 |
Östergötlands Län |
|
|
|
|
|
4:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Gustafsson |
2007 |
AB8907 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Althaea Süsskind |
2007 |
AF7807 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elis Berntsson |
2009 |
AE5109 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Livia Wåhlin |
2009 |
AC3809 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Hellman |
2006 |
AF0506 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leija Johansson Junttila |
2006 |
AK2206 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olof Karlsson |
2008 |
AA0108 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Holmqvist |
2008 |
AB1408 |
|
4:00.59 |
|
|
|
|
4:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
F-Län H2 |
14 |
Jönköpings Län |
|
|
|
|
|
4:09.80 |
+9.21 |
|
|
|
|
Nina Mirkhan |
2006 |
AD3806 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Nordholm |
2006 |
AE0906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Thom |
2007 |
AF8407 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Andelius |
2007 |
AI8307 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gresa Hasi |
2008 |
AV3608 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Grinnemo |
2008 |
AC6908 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Pantzar |
2009 |
AE4609 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Bjärsholm |
2009 |
AG2909 |
|
4:09.80 |
|
|
|
|
4:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
E-Län H1 |
14 |
Östergötlands Län |
|
|
|
|
|
4:14.17 |
+13.58 |
|
|
|
|
Milo Forsberg |
2007 |
AE2307 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Andersson-Lundin |
2007 |
AQ4207 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Timon Rineholm |
2009 |
AC1109 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Borg |
2009 |
AE2209 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fredrik Höglund |
2006 |
AG3906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Liis Eerik |
2006 |
BP5606 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arthur Forsfält |
2008 |
AB8508 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Björnholm |
2008 |
AF6408 |
|
4:14.17 |
|
|
|
|
4:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
G-Län H2 |
14 |
Kronobergs Län |
|
|
|
|
|
4:18.76 |
+18.17 |
|
|
|
|
Liam Nilsson |
2006 |
AM0306 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Sjö |
2006 |
AT1606 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Axelsson |
2007 |
AA3307 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Pehrsson |
2007 |
AK3207 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Wall |
2008 |
AI7508 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Brorson |
2008 |
AL2608 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mohammed Alshaban |
2009 |
AH5309 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Andersson |
2009 |
AA6409 |
|
4:18.76 |
|
|
|
|
4:18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
F-Län H1 |
14 |
Jönköpings Län |
|
|
|
|
|
4:20.05 |
+19.46 |
|
|
|
|
Mara Nichitelea |
2006 |
AM3406 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melker Åkesson |
2006 |
AB8306 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Jansson |
2007 |
AA5607 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Sandstedt |
2007 |
AB7307 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Sainz |
2008 |
AC8808 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Lejon |
2008 |
AB4108 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Bard |
2009 |
AO9809 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joshua Norrfjärd |
2009 |
AF0309 |
|
4:20.05 |
|
|
|
|
4:20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
G-Län H1 |
14 |
Kronobergs Län |
|
|
|
|
|
4:26.71 |
+26.12 |
|
|
|
|
Mattias Jönsson |
2006 |
AI8906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Gustavsson |
2006 |
AT2206 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Eliasson Ringborg |
2007 |
AH0707 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelia Hultqvist |
2007 |
AF4807 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Mustafa |
2008 |
AN2708 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Berggren |
2008 |
BB7808 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Nilsson |
2009 |
AA0109 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Pehrsson |
2009 |
AB5809 |
|
4:26.71 |
|
|
|
|
4:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
H-Län H1 |
14 |
Kalmar Län |
|
|
|
|
|
4:34.21 |
+33.62 |
|
|
|
|
Elsa Skarpnord |
2007 |
AS2207 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Thunberg |
2008 |
AO3508 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Szymon Machaj |
2006 |
AV7306 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Hedman |
2009 |
AC5109 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Kläppe |
2009 |
AO3609 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Stefanovic |
2006 |
AF4806 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Havskog |
2007 |
AA6707 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fidelie Olsson - Lindqvist |
2008 |
AC6608 |
|
4:34.21 |
|
|
|
|
4:34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
H-Län H2 |
14 |
Kalmar Län |
|
|
|
|
|
4:49.91 |
+49.32 |
|
|
|
|
Klara Blickfors |
2006 |
AQ6206 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Bartoszek |
2008 |
AH6308 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Löfgren |
2006 |
AD9506 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Andersson |
2009 |
AG4509 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Skarpnord |
2009 |
AN2409 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Almquist |
2007 |
AD4407 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Johansson Wild |
2007 |
AM9307 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Karlsson |
2008 |
AE2408 |
|
4:49.91 |
|
|
|
|
4:49.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-29 18:58:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 18:59:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Nässjö SLS |
|
|
|
|