Results for Kronborg Open 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 19:21 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 103, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Coffee Trade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | 30.97 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 31.09 | |||||||||
2 | Alice Gulin | 2006 | 31.43 | |||||||
Kristianstads SLS | 30.65 | |||||||||
3 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 31.96 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 31.86 | |||||||||
4 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 32.25 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.06 | |||||||||
5 | Mille Frydendahl | 2006 | 32.42 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 32.96 | |||||||||
6 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 32.52 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.40 | |||||||||
7 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 32.64 | |||||||
Vallensbæk IF af 1939 | 32.45 | |||||||||
8 | Haide Nikelis | 2006 | 32.69 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 33.32 | |||||||||
9 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 32.73 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.59 | |||||||||
10 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 32.82 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | 32.98 | |||||||||
11 | Astrid Nørgaard | 2007 | 33.03 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 35.40 | |||||||||
12 | Rikke Parkhøi | 2006 | 33.16 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.91 | |||||||||
13 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 33.23 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | 33.32 | |||||||||
14 | Nadia Walløe | 2007 | 33.46 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 33.05 | |||||||||
15 | Mathilde Johansen | 2007 | 33.68 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | 34.36 | |||||||||
16 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 33.92 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 35.07 | |||||||||
17 | Sarah Højlund | 2006 | 33.96 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 33.84 | |||||||||
18 | Isabella Wahlund | 2006 | 34.03 | |||||||
Kristianstads SLS | 33.65 | |||||||||
19 | Caroline Haugland | 2007 | 34.06 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.73 | |||||||||
20 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 34.18 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.37 | |||||||||
20 | Olga Vejlby | 2006 | 34.18 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.62 | |||||||||
22 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 34.69 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 34.42 | |||||||||
23 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 34.90 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.03 | |||||||||
24 | Helene Friis Fanø | 2007 | 34.93 | |||||||
Farum Svømmeklub | 44.24 | |||||||||
25 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 35.25 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.22 | |||||||||
26 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 35.33 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.06 | |||||||||
26 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 35.33 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.73 | |||||||||
28 | Milena B Bonde | 2006 | 35.66 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Caroline Hansen | 2007 | 35.88 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 36.11 | |||||||||
30 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 36.00 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.92 | |||||||||
31 | Mina Medhaug Rossebø | 2006 | 36.40 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 36.65 | |||||||||
32 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 36.54 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 36.04 | |||||||||
33 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 36.73 | |||||||
Herlev Svømning | 36.21 | |||||||||
34 | Natasja Boesgaard | 2007 | 37.10 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 38.75 | |||||||||
35 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 37.43 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | 38.61 | |||||||||
36 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | 37.78 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 43.66 | |||||||||
37 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 37.94 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 40.82 | |||||||||
38 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 39.25 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 37.76 | |||||||||
39 | Selma Thomsen Lind | 2007 | 39.54 | |||||||
Farum Svømmeklub | 43.14 | |||||||||
40 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 40.59 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.95 | |||||||||
41 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 41.09 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 42.41 | |||||||||
42 | Olivia Barfoed | 2007 | 42.06 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.94 | |||||||||
43 | Molly E. Schmidt-Nielsen | 2007 | 42.49 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.10 | |||||||||
44 | Patricia Christensen | 2007 | 44.75 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 51.17 | |||||||||
- | Røskva Rosenbohm | 2007 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.95 | |||||||||
- | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 36.57 | |||||||||
- | Vivian Bahador Snitker | 2007 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.02 | |||||||||
Løb 103, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Coffee Trade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 34.20 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.91 | |||||||||
2 | Ida Mathiesen | 2008 | 36.15 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.64 | |||||||||
3 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 36.68 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.68 | |||||||||
4 | Wilma Berg | 2008 | 36.75 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.41 | |||||||||
5 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 37.04 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.35 | |||||||||
6 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | 37.56 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.75 | |||||||||
7 | Julie Truelsen | 2008 | 37.59 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 40.64 | |||||||||
8 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 37.72 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 38.75 | |||||||||
9 | Filippa Redestam | 2008 | 38.25 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.71 | |||||||||
10 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 38.79 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 40.87 | |||||||||
11 | Anna Sofie Skov | 2008 | 39.87 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.34 | |||||||||
12 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | 40.20 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.39 | |||||||||
13 | Amalie Olsen | 2008 | 41.07 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 42.59 | |||||||||
14 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 41.57 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.53 | |||||||||
15 | Laura Sandgreen | 2008 | 44.14 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 46.99 | |||||||||
16 | Kornelia Eg | 2008 | 44.57 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 45.99 | |||||||||
17 | Caroline Madsen | 2008 | 45.71 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 48.20 | |||||||||
18 | Sofie Ross | 2008 | 46.58 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.96 | |||||||||
19 | Freja Itenov | 2008 | 47.70 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 46.02 | |||||||||
20 | Mathilde Søgaard | 2008 | 47.92 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 52.34 | |||||||||
21 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | 48.92 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 48.84 | |||||||||
22 | Ellen Fenger | 2009 | 50.11 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 55.72 | |||||||||
23 | Amanda Hartvigsen | 2010 | 50.84 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.04 | |||||||||
24 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 50.97 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 55.71 | |||||||||
25 | Andrea Borg | 2008 | 51.00 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 51.73 | |||||||||
- | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:21 |