2023-02-06   22:40:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP2 2019-2020, Stockholm - Söra simhall

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
UGP 2-2020 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 5, 400m Medley Damer Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Larsson 2002 Järfälla Simsällskap 5:24.09
50m: 35.11
100m: 1:15.07
(39.96)
150m: 1:59.04
(43.97)
200m: 2:42.53
(43.49)
250m: 3:26.74
(44.21)
300m: 4:11.55
(44.81)
350m: 4:48.65
(37.10)
400m: 5:24.09
(35.44)
2 Amanda Sandberg 2003 Täby Sim 5:34.30 +10.21
50m: 35.48
100m: 1:17.54
(42.06)
150m: 2:01.71
(44.17)
200m: 2:45.46
(43.75)
250m: 3:29.95
(44.49)
300m: 4:15.22
(45.27)
350m: 4:55.85
(40.63)
400m: 5:34.30
(38.45)
3 Olivia Svensson 2003 Täby Sim 5:42.41 +18.32
50m: 37.60
100m: 1:24.51
(46.91)
150m: 2:09.73
(45.22)
200m: 2:53.45
(43.72)
250m: 3:39.61
(46.16)
300m: 4:26.32
(46.71)
350m: 5:05.24
(38.92)
400m: 5:42.41
(37.17)
- Ylva Lindén 2003 Täby Sim 5:42.94 +18.85
50m: 37.03
100m: 1:19.80
(42.77)
150m: 2:02.24
(42.44)
200m: 2:43.87
(41.63)
250m: 3:35.38
(51.51)
300m: 4:25.57
(50.19)
350m: 5:05.46
(39.89)
400m: 5:42.94
(37.48)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:05:51
Gren 5, 400m Medley Damer Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elina Hellgren 2004 Täby Sim 5:37.53
50m: 33.34
100m: 1:12.42
(39.08)
150m: 1:58.04
(45.62)
200m: 2:43.70
(45.66)
250m: 3:31.82
(48.12)
300m: 4:21.40
(49.58)
350m: 4:59.71
(38.31)
400m: 5:37.53
(37.82)
2 Filippa Bolling 2004 Täby Sim 5:42.53 +5.00
50m: 34.26
100m: 1:15.25
(40.99)
150m: 2:00.62
(45.37)
200m: 2:44.81
(44.19)
250m: 3:35.61
(50.80)
300m: 4:27.90
(52.29)
350m: 5:06.09
(38.19)
400m: 5:42.53
(36.44)
3 Louise Hertegren 2004 Järfälla Simsällskap 5:43.29 +5.76
50m: 34.93
100m: 1:15.95
(41.02)
150m: 2:02.26
(46.31)
200m: 2:46.75
(44.49)
250m: 3:37.44
(50.69)
300m: 4:28.86
(51.42)
350m: 5:07.14
(38.28)
400m: 5:43.29
(36.15)
4 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim 5:52.36 +14.83
50m: 37.72
100m: 1:22.83
(45.11)
150m: 2:08.29
(45.46)
200m: 2:54.02
(45.73)
250m: 3:40.53
(46.51)
300m: 4:28.62
(48.09)
350m: 5:11.85
(43.23)
400m: 5:52.36
(40.51)
5 Alice Davies 2004 Täby Sim 6:19.58 +42.05
50m: 40.36
100m: 1:33.17
(52.81)
150m: 2:20.32
(47.15)
200m: 3:08.64
(48.32)
250m: 4:00.82
(52.18)
300m: 4:53.84
(53.02)
350m: 5:37.20
(43.36)
400m: 6:19.58
(42.38)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:05:51
Gren 5, 400m Medley Damer Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim 5:15.42
50m: 33.07
100m: 1:12.43
(39.36)
150m: 1:52.95
(40.52)
200m: 2:32.34
(39.39)
250m: 3:16.10
(43.76)
300m: 4:00.69
(44.59)
350m: 4:38.48
(37.79)
400m: 5:15.42
(36.94)
2 Moa Nyblom 2005 Täby Sim 5:26.85 +11.43
50m: 35.07
100m: 1:17.98
(42.91)
150m: 1:59.95
(41.97)
200m: 2:41.79
(41.84)
250m: 3:25.73
(43.94)
300m: 4:11.94
(46.21)
350m: 4:49.50
(37.56)
400m: 5:26.85
(37.35)
3 Clara Westerdahl 2005 Täby Sim 5:40.60 +25.18
50m: 37.98
100m: 1:23.80
(45.82)
150m: 2:08.62
(44.82)
200m: 2:51.59
(42.97)
250m: 3:37.54
(45.95)
300m: 4:24.52
(46.98)
350m: 5:04.21
(39.69)
400m: 5:40.60
(36.39)
4 Louise Franks 2005 Täby Sim 5:45.60 +30.18
50m: 38.84
100m: 1:23.51
(44.67)
150m: 2:04.93
(41.42)
200m: 2:45.68
(40.75)
250m: 3:38.67
(52.99)
300m: 4:29.09
(50.42)
350m: 5:07.66
(38.57)
400m: 5:45.60
(37.94)
5 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim 5:48.04 +32.62
50m: 36.34
100m: 1:19.40
(43.06)
150m: 2:01.88
(42.48)
200m: 2:45.45
(43.57)
250m: 3:36.35
(50.90)
300m: 4:28.18
(51.83)
350m: 5:08.65
(40.47)
400m: 5:48.04
(39.39)
6 Sofia Tossavainen 2005 Täby Sim 5:49.99 +34.57
50m: 34.08
100m: 1:14.23
(40.15)
150m: 2:00.02
(45.79)
200m: 2:44.69
(44.67)
250m: 3:36.65
(51.96)
300m: 4:29.67
(53.02)
350m: 5:10.80
(41.13)
400m: 5:49.99
(39.19)
7 Cecilia Eklund 2005 Väsby Simsällskap 5:52.40 +36.98
50m: 37.50
100m: 1:20.93
(43.43)
150m: 2:06.79
(45.86)
200m: 2:50.31
(43.52)
250m: 3:41.49
(51.18)
300m: 4:33.02
(51.53)
350m: 5:14.12
(41.10)
400m: 5:52.40
(38.28)
8 Filippa Bonorden 2005 Danderyds Simförening 5:56.93 +41.51
50m: 38.57
100m: 1:24.55
(45.98)
150m: 2:08.35
(43.80)
200m: 2:51.18
(42.83)
250m: 3:44.16
(52.98)
300m: 4:37.61
(53.45)
350m: 5:18.06
(40.45)
400m: 5:56.93
(38.87)
9 Isabelle Skytt 2005 Väsby Simsällskap 6:23.43 +1:08.01
50m: 36.40
100m: 1:26.37
(49.97)
150m: 2:17.64
(51.27)
200m: 3:03.79
(46.15)
250m: 3:59.63
(55.84)
300m: 4:55.56
(55.93)
350m: 5:40.72
(45.16)
400m: 6:23.43
(42.71)
10 Alexandra Dombos 2005 Åkersberga Simsällskap 7:42.84 +2:27.42
50m: 49.38
100m: 1:50.71
(1:01.33)
150m: 2:48.09
(57.38)
200m: 3:46.91
(58.82)
250m: 4:50.95
(1:04.04)
300m: 5:56.09
(1:05.14)
350m: 6:49.66
(53.57)
400m: 7:42.84
(53.18)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:05:51
Gren 5, 400m Medley Damer Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Brännbäck 2006 Väsby Simsällskap 5:33.27
50m: 34.57
100m: 1:16.81
(42.24)
150m: 2:00.31
(43.50)
200m: 2:42.15
(41.84)
250m: 3:30.12
(47.97)
300m: 4:19.52
(49.40)
350m: 4:57.32
(37.80)
400m: 5:33.27
(35.95)
2 Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap 5:37.33 +4.06
50m: 33.57
100m: 1:13.06
(39.49)
150m: 1:58.35
(45.29)
200m: 2:41.76
(43.41)
250m: 3:30.43
(48.67)
300m: 4:19.88
(49.45)
350m: 4:59.83
(39.95)
400m: 5:37.33
(37.50)
3 Amanda Björklund 2006 Täby Sim 5:47.20 +13.93
50m: 36.35
100m: 1:23.12
(46.77)
150m: 2:09.33
(46.21)
200m: 2:54.76
(45.43)
250m: 3:40.64
(45.88)
300m: 4:27.75
(47.11)
350m: 5:08.13
(40.38)
400m: 5:47.20
(39.07)
4 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim 6:51.23 +1:17.96
50m: 42.25
100m: 1:40.52
(58.27)
150m: 2:36.40
(55.88)
200m: 3:31.95
(55.55)
250m: 4:23.90
(51.95)
300m: 5:19.24
(55.34)
350m: 6:06.65
(47.41)
400m: 6:51.23
(44.58)
- Rose Li 2006 Täby Sim DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 11:05:51
Gren 5, 400m Medley Damer Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Alsén 2007 Täby Sim 5:34.19
50m: 35.44
100m: 1:17.22
(41.78)
150m: 2:00.65
(43.43)
200m: 2:43.12
(42.47)
250m: 3:30.94
(47.82)
300m: 4:20.12
(49.18)
350m: 4:58.25
(38.13)
400m: 5:34.19
(35.94)
2 Hanna Gong 2007 Täby Sim 6:02.38 +28.19
50m: 39.17
100m: 1:25.05
(45.88)
150m: 2:12.81
(47.76)
200m: 2:59.73
(46.92)
250m: 3:49.59
(49.86)
300m: 4:38.88
(49.29)
350m: 5:21.45
(42.57)
400m: 6:02.38
(40.93)
3 Hanna Areblad 2007 Väsby Simsällskap 6:12.95 +38.76
50m: 39.01
100m: 1:27.18
(48.17)
150m: 2:13.42
(46.24)
200m: 2:58.47
(45.05)
250m: 3:54.63
(56.16)
300m: 4:51.73
(57.10)
350m: 5:33.36
(41.63)
400m: 6:12.95
(39.59)
4 Ebba Björkén 2007 Väsby Simsällskap 6:15.87 +41.68
50m: 43.94
100m: 1:39.22
(55.28)
150m: 2:26.47
(47.25)
200m: 3:13.97
(47.50)
250m: 4:05.08
(51.11)
300m: 4:56.72
(51.64)
350m: 5:37.08
(40.36)
400m: 6:15.87
(38.79)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:05:51
2020-01-25 11:16:58 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner