2023-02-06   22:37:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP2 2019-2020, Stockholm - Söra simhall

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
UGP 2-2020 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 1, 200m Frisim Damer Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Larsson 2002 Järfälla Simsällskap 2:16.04
50m: 32.29
100m: 1:06.63
(34.34)
150m: 1:41.61
(34.98)
200m: 2:16.04
(34.43)
2 Cornelia Ericsson 2003 Turebergs Simklubb 2:21.18 +5.14
50m: 32.93
100m: 1:08.82
(35.89)
150m: 1:45.88
(37.06)
200m: 2:21.18
(35.30)
3 Ylva Lindén 2003 Täby Sim 2:24.71 +8.67
50m: 33.20
100m: 1:10.48
(37.28)
150m: 1:47.75
(37.27)
200m: 2:24.71
(36.96)
4 Elin Bergman 2003 Väsby Simsällskap 2:26.68 +10.64
50m: 33.34
100m: 1:10.29
(36.95)
150m: 1:48.19
(37.90)
200m: 2:26.68
(38.49)
5 Emelie Bergvall 2003 Täby Sim 2:26.69 +10.65
50m: 33.43
100m: 1:10.57
(37.14)
150m: 1:48.86
(38.29)
200m: 2:26.69
(37.83)
6 Klara Isaksson 2003 Åkersberga Simsällskap 2:31.39 +15.35
50m: 34.37
100m: 1:12.22
(37.85)
150m: 1:51.77
(39.55)
200m: 2:31.39
(39.62)
7 Nora Lundberg 2003 Åkersberga Simsällskap 2:33.12 +17.08
50m: 34.57
100m: 1:13.76
(39.19)
150m: 1:53.90
(40.14)
200m: 2:33.12
(39.22)
8 Oliwia Kantecki 2003 Väsby Simsällskap 2:35.53 +19.49
50m: 33.06
100m: 1:10.95
(37.89)
150m: 1:52.58
(41.63)
200m: 2:35.53
(42.95)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:40:31
Gren 1, 200m Frisim Damer Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Takala 2004 Väsby Simsällskap 2:12.60
50m: 31.62
100m: 1:05.06
(33.44)
150m: 1:38.54
(33.48)
200m: 2:12.60
(34.06)
2 Louise Hertegren 2004 Järfälla Simsällskap 2:16.70 +4.10
50m: 32.04
100m: 1:06.38
(34.34)
150m: 1:41.51
(35.13)
200m: 2:16.70
(35.19)
3 Filippa Bolling 2004 Täby Sim 2:17.96 +5.36
50m: 31.92
100m: 1:07.07
(35.15)
150m: 1:42.74
(35.67)
200m: 2:17.96
(35.22)
4 Elina Hellgren 2004 Täby Sim 2:23.89 +11.29
50m: 33.35
100m: 1:09.86
(36.51)
150m: 1:47.10
(37.24)
200m: 2:23.89
(36.79)
5 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap 2:26.63 +14.03
50m: 33.32
100m: 1:10.00
(36.68)
150m: 1:48.19
(38.19)
200m: 2:26.63
(38.44)
6 Lovisa Fantenberg 2004 Väsby Simsällskap 2:27.32 +14.72
50m: 33.29
100m: 1:10.96
(37.67)
150m: 1:49.10
(38.14)
200m: 2:27.32
(38.22)
7 Hanna Åkerman 2004 Väsby Simsällskap 2:27.77 +15.17
50m: 33.70
100m: 1:11.72
(38.02)
150m: 1:49.84
(38.12)
200m: 2:27.77
(37.93)
8 Hannah Haux 2004 Täby Sim 2:27.95 +15.35
50m: 33.56
100m: 1:10.69
(37.13)
150m: 1:49.51
(38.82)
200m: 2:27.95
(38.44)
9 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim 2:29.31 +16.71
50m: 33.77
100m: 1:11.51
(37.74)
150m: 1:51.03
(39.52)
200m: 2:29.31
(38.28)
10 Alice Davies 2004 Täby Sim 2:32.61 +20.01
50m: 34.79
100m: 1:13.91
(39.12)
150m: 1:54.03
(40.12)
200m: 2:32.61
(38.58)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:40:31
Gren 1, 200m Frisim Damer Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linn Melander 2005 Väsby Simsällskap 2:15.49
50m: 31.70
100m: 1:05.83
(34.13)
150m: 1:40.80
(34.97)
200m: 2:15.49
(34.69)
2 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap 2:20.84 +5.35
50m: 33.13
100m: 1:09.12
(35.99)
150m: 1:45.41
(36.29)
200m: 2:20.84
(35.43)
3 Clara Westerdahl 2005 Täby Sim 2:21.49 +6.00
50m: 32.38
100m: 1:08.58
(36.20)
150m: 1:45.32
(36.74)
200m: 2:21.49
(36.17)
4 Emelie Sidén 2005 Järfälla Simsällskap 2:21.64 +6.15
50m: 33.78
100m: 1:09.41
(35.63)
150m: 1:46.65
(37.24)
200m: 2:21.64
(34.99)
5 Louise Franks 2005 Täby Sim 2:24.29 +8.80
50m: 32.92
100m: 1:09.43
(36.51)
150m: 1:47.30
(37.87)
200m: 2:24.29
(36.99)
6 Signe Lundh 2005 Väsby Simsällskap 2:24.51 +9.02
50m: 33.41
100m: 1:09.74
(36.33)
150m: 1:47.19
(37.45)
200m: 2:24.51
(37.32)
7 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim 2:24.85 +9.36
50m: 32.30
100m: 1:08.64
(36.34)
150m: 1:47.00
(38.36)
200m: 2:24.85
(37.85)
8 Filippa Bonorden 2005 Danderyds Simförening 2:26.03 +10.54
50m: 32.70
100m: 1:09.37
(36.67)
150m: 1:47.82
(38.45)
200m: 2:26.03
(38.21)
9 Elin Höök 2005 Väsby Simsällskap 2:28.47 +12.98
50m: 35.12
100m: 1:13.06
(37.94)
150m: 1:51.52
(38.46)
200m: 2:28.47
(36.95)
10 Ebba Rosander 2005 Danderyds Simförening 2:29.07 +13.58
50m: 35.28
100m: 1:12.86
(37.58)
150m: 1:50.96
(38.10)
200m: 2:29.07
(38.11)
11 Hanna Sköld 2005 Väsby Simsällskap 2:29.49 +14.00
50m: 34.92
100m: 1:12.74
(37.82)
150m: 1:51.50
(38.76)
200m: 2:29.49
(37.99)
12 Felicia Malkan-Juvelin 2005 Danderyds Simförening 2:31.39 +15.90
50m: 33.06
100m: 1:11.38
(38.32)
150m: 1:52.07
(40.69)
200m: 2:31.39
(39.32)
13 Cecilia Eklund 2005 Väsby Simsällskap 2:32.77 +17.28
50m: 35.20
100m: 1:14.35
(39.15)
150m: 1:54.40
(40.05)
200m: 2:32.77
(38.37)
14 Isabelle Skytt 2005 Väsby Simsällskap 2:34.02 +18.53
50m: 33.26
100m: 1:13.22
(39.96)
150m: 1:54.79
(41.57)
200m: 2:34.02
(39.23)
15 Irma Ehrengren 2005 Danderyds Simförening 2:36.76 +21.27
50m: 34.91
100m: 1:14.47
(39.56)
150m: 1:55.84
(41.37)
200m: 2:36.76
(40.92)
16 Boel Jägerskog 2005 Järfälla Simsällskap 2:39.66 +24.17
50m: 35.64
100m: 1:15.57
(39.93)
150m: 1:57.71
(42.14)
200m: 2:39.66
(41.95)
17 Elise Klingh 2005 Väsby Simsällskap 2:39.68 +24.19
50m: 36.27
100m: 1:16.68
(40.41)
150m: 1:58.30
(41.62)
200m: 2:39.68
(41.38)
18 Stella Finnhammar 2005 Järfälla Simsällskap 2:42.16 +26.67
50m: 35.34
100m: 1:17.27
(41.93)
150m: 1:59.71
(42.44)
200m: 2:42.16
(42.45)
19 Alexandra Dombos 2005 Åkersberga Simsällskap 3:13.06 +57.57
50m: 39.33
100m: 1:27.78
(48.45)
150m: 2:20.42
(52.64)
200m: 3:13.06
(52.64)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:40:31
Gren 1, 200m Frisim Damer Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Brännbäck 2006 Väsby Simsällskap 2:15.86
50m: 30.97
100m: 1:05.26
(34.29)
150m: 1:40.66
(35.40)
200m: 2:15.86
(35.20)
2 Hannah Kinane 2006 Järfälla Simsällskap 2:20.24 +4.38
50m: 33.18
100m: 1:08.93
(35.75)
150m: 1:45.03
(36.10)
200m: 2:20.24
(35.21)
3 Mira Wallin 2006 Järfälla Simsällskap 2:20.32 +4.46
50m: 32.68
100m: 1:08.96
(36.28)
150m: 1:45.50
(36.54)
200m: 2:20.32
(34.82)
4 Jessika Watanabe 2006 Väsby Simsällskap 2:20.66 +4.80
50m: 31.74
100m: 1:07.35
(35.61)
150m: 1:44.15
(36.80)
200m: 2:20.66
(36.51)
5 Milla Wahlund 2006 Väsby Simsällskap 2:21.53 +5.67
50m: 33.32
100m: 1:09.52
(36.20)
150m: 1:46.12
(36.60)
200m: 2:21.53
(35.41)
6 Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap 2:22.71 +6.85
50m: 32.96
100m: 1:08.91
(35.95)
150m: 1:46.14
(37.23)
200m: 2:22.71
(36.57)
7 Leia Ångman 2006 Järfälla Simsällskap 2:23.02 +7.16
50m: 33.00
100m: 1:09.43
(36.43)
150m: 1:46.36
(36.93)
200m: 2:23.02
(36.66)
8 Rose Li 2006 Täby Sim 2:24.28 +8.42
50m: 33.05
100m: 1:10.02
(36.97)
150m: 1:47.44
(37.42)
200m: 2:24.28
(36.84)
9 Amanda Björklund 2006 Täby Sim 2:28.41 +12.55
50m: 33.26
100m: 1:10.14
(36.88)
150m: 1:48.67
(38.53)
200m: 2:28.41
(39.74)
10 Elsa Ekenbäck 2006 Danderyds Simförening 2:29.08 +13.22
50m: 34.35
100m: 1:12.30
(37.95)
150m: 1:51.67
(39.37)
200m: 2:29.08
(37.41)
11 Ebba Näsvall 2006 Turebergs Simklubb 2:34.19 +18.33
50m: 35.67
100m: 1:13.83
(38.16)
150m: 1:54.12
(40.29)
200m: 2:34.19
(40.07)
12 Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb 2:36.08 +20.22
50m: 36.72
100m: 1:16.14
(39.42)
150m: 1:56.67
(40.53)
200m: 2:36.08
(39.41)
13 Linnea Wiberg 2006 Täby Sim 2:44.15 +28.29
50m: 37.44
100m: 1:19.64
(42.20)
150m: 2:02.65
(43.01)
200m: 2:44.15
(41.50)
14 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim 2:44.24 +28.38
50m: 36.23
100m: 1:18.28
(42.05)
150m: 2:01.89
(43.61)
200m: 2:44.24
(42.35)
15 Emma Van De Beek 2006 Väsby Simsällskap 2:47.46 +31.60
50m: 37.24
100m: 1:18.73
(41.49)
150m: 2:04.84
(46.11)
200m: 2:47.46
(42.62)
16 Fanny Krekula 2006 Väsby Simsällskap 2:51.61 +35.75
50m: 37.90
100m: 1:22.59
(44.69)
150m: 2:08.50
(45.91)
200m: 2:51.61
(43.11)
17 Hanna Bolinder 2006 Danderyds Simförening 2:51.81 +35.95
50m: 37.76
100m: 1:20.90
(43.14)
150m: 2:06.74
(45.84)
200m: 2:51.81
(45.07)
18 Bea Hellborg 2006 Täby Sim 2:53.71 +37.85
50m: 39.50
100m: 1:25.42
(45.92)
150m: 2:12.46
(47.04)
200m: 2:53.71
(41.25)
19 Astrid Enbom 2006 Täby Sim 3:12.19 +56.33
50m: 42.39
100m: 1:31.84
(49.45)
150m: 2:23.21
(51.37)
200m: 3:12.19
(48.98)
20 Embla Thorgrimsdottir 2006 Täby Sim 3:13.96 +58.10
50m: 41.88
100m: 1:32.22
(50.34)
150m: 2:23.99
(51.77)
200m: 3:13.96
(49.97)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:40:31
Gren 1, 200m Frisim Damer Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Svahn 2007 Väsby Simsällskap 2:17.01
50m: 31.96
100m: 1:06.95
(34.99)
150m: 1:42.24
(35.29)
200m: 2:17.01
(34.77)
2 Olivia Elmquist 2007 Järfälla Simsällskap 2:17.68 +0.67
50m: 32.07
100m: 1:07.00
(34.93)
150m: 1:42.40
(35.40)
200m: 2:17.68
(35.28)
3 Linn Bengtsson 2007 Järfälla Simsällskap 2:20.47 +3.46
50m: 32.56
100m: 1:08.73
(36.17)
150m: 1:45.45
(36.72)
200m: 2:20.47
(35.02)
4 Emma Alsén 2007 Täby Sim 2:22.04 +5.03
50m: 32.19
100m: 1:08.48
(36.29)
150m: 1:46.35
(37.87)
200m: 2:22.04
(35.69)
5 Isabella Westberg 2007 Järfälla Simsällskap 2:24.56 +7.55
50m: 32.64
100m: 1:09.53
(36.89)
150m: 1:47.52
(37.99)
200m: 2:24.56
(37.04)
6 Hanna Gong 2007 Täby Sim 2:25.10 +8.09
50m: 33.29
100m: 1:10.50
(37.21)
150m: 1:48.08
(37.58)
200m: 2:25.10
(37.02)
7 Hanna Melander 2007 Väsby Simsällskap 2:26.34 +9.33
50m: 31.70
100m: 1:07.79
(36.09)
150m: 1:46.30
(38.51)
200m: 2:26.34
(40.04)
8 Rebecka Barkvall 2007 Danderyds Simförening 2:29.36 +12.35
50m: 33.38
100m: 1:11.69
(38.31)
150m: 1:51.91
(40.22)
200m: 2:29.36
(37.45)
9 Hanna Areblad 2007 Väsby Simsällskap 2:36.00 +18.99
50m: 35.69
100m: 1:15.17
(39.48)
150m: 1:56.14
(40.97)
200m: 2:36.00
(39.86)
10 Olivia Larsson 2007 Järfälla Simsällskap 2:42.61 +25.60
50m: 35.09
100m: 1:15.76
(40.67)
150m: 1:59.51
(43.75)
200m: 2:42.61
(43.10)
11 Tilda Flodin 2007 Väsby Simsällskap 2:44.01 +27.00
50m: 37.64
100m: 1:19.40
(41.76)
150m: 2:03.60
(44.20)
200m: 2:44.01
(40.41)
12 Kajsa Henriksson 2007 Järfälla Simsällskap 2:45.44 +28.43
50m: 35.83
100m: 1:17.93
(42.10)
150m: 2:02.72
(44.79)
200m: 2:45.44
(42.72)
13 Wilma Söderqvist 2007 Åkersberga Simsällskap 2:53.32 +36.31
50m: 36.73
100m: 1:19.47
(42.74)
150m: 2:06.90
(47.43)
200m: 2:53.32
(46.42)
14 Fanny Karls 2007 Väsby Simsällskap 2:55.71 +38.70
50m: 37.42
100m: 1:22.14
(44.72)
150m: 2:09.19
(47.05)
200m: 2:55.71
(46.52)
15 Elvira Sjöblom Hallner 2007 Järfälla Simsällskap 2:56.25 +39.24
50m: 40.15
100m: 1:25.07
(44.92)
150m: 2:10.99
(45.92)
200m: 2:56.25
(45.26)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:40:31
2020-01-25 09:43:33 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
UGP 2-2020 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hampus Wikner 2002 Åkersberga Simsällskap 1:04.82
50m: 29.37
100m: 1:04.82
(35.45)
2 Sid Lundgren 2003 Järfälla Simsällskap 1:05.13 +0.31
50m: 30.16
100m: 1:05.13
(34.97)
3 Kevin Rathnasiri 2003 Väsby Simsällskap 1:05.45 +0.63
50m: 30.12
100m: 1:05.45
(35.33)
4 Linus Wickström 2003 Danderyds Simförening 1:09.14 +4.32
50m: 31.25
100m: 1:09.14
(37.89)
5 Filip Westlund 2003 Turebergs Simklubb 1:11.91 +7.09
50m: 32.22
100m: 1:11.91
(39.69)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:53:39
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap 1:00.80
50m: 28.47
100m: 1:00.80
(32.33)
2 Erik Bergman 2004 Väsby Simsällskap 1:04.90 +4.10
50m: 30.20
100m: 1:04.90
(34.70)
3 Niclas Ruimeng Li 2004 Turebergs Simklubb 1:06.55 +5.75
50m: 30.69
100m: 1:06.55
(35.86)
4 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap 1:07.12 +6.32
50m: 30.47
100m: 1:07.12
(36.65)
5 Bilal Mustefa 2004 Järfälla Simsällskap 1:08.90 +8.10
50m: 31.99
100m: 1:08.90
(36.91)
6 Ragnar Simonsson 2004 Väsby Simsällskap 1:09.05 +8.25
50m: 32.55
100m: 1:09.05
(36.50)
7 Joseph Aljumaah 2004 Järfälla Simsällskap 1:39.36 +38.56
50m: 43.29
100m: 1:39.36
(56.07)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:53:39
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Montero 2005 Väsby Simsällskap 1:03.89
50m: 30.17
100m: 1:03.89
(33.72)
2 Caspian Humble 2005 Täby Sim 1:05.87 +1.98
50m: 30.74
100m: 1:05.87
(35.13)
3 Marcus Persson Taylor 2005 Turebergs Simklubb 1:07.91 +4.02
50m: 31.08
100m: 1:07.91
(36.83)
4 Oliver Harper 2005 Järfälla Simsällskap 1:07.94 +4.05
50m: 31.40
100m: 1:07.94
(36.54)
5 Albin Argelius 2005 Turebergs Simklubb 1:08.59 +4.70
50m: 32.35
100m: 1:08.59
(36.24)
6 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim 1:09.54 +5.65
50m: 31.17
100m: 1:09.54
(38.37)
7 Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap 1:09.56 +5.67
50m: 31.48
100m: 1:09.56
(38.08)
8 Alexander Arnö 2005 Turebergs Simklubb 1:10.18 +6.29
50m: 32.04
100m: 1:10.18
(38.14)
9 Oliver Haux 2005 Täby Sim 1:12.92 +9.03
50m: 33.57
100m: 1:12.92
(39.35)
10 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim 1:28.45 +24.56
50m: 39.65
100m: 1:28.45
(48.80)
11 Kevin Lenstad 2005 Täby Sim 1:34.53 +30.64
50m: 42.18
100m: 1:34.53
(52.35)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:53:39
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim 1:10.71
50m: 32.36
100m: 1:10.71
(38.35)
2 Anton Lind 2006 Järfälla Simsällskap 1:13.15 +2.44
50m: 33.90
100m: 1:13.15
(39.25)
3 Emil Alsered Fällman 2006 Järfälla Simsällskap 1:14.51 +3.80
50m: 33.67
100m: 1:14.51
(40.84)
4 Henrik Larsson 2006 Turebergs Simklubb 1:14.69 +3.98
50m: 33.10
100m: 1:14.69
(41.59)
5 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap 1:14.97 +4.26
50m: 34.04
100m: 1:14.97
(40.93)
6 Daniel Bebenek 2006 Turebergs Simklubb 1:17.71 +7.00
50m: 35.03
100m: 1:17.71
(42.68)
7 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap 1:17.85 +7.14
50m: 36.12
100m: 1:17.85
(41.73)
8 Junes Khattab 2006 Väsby Simsällskap 1:19.88 +9.17
50m: 36.89
100m: 1:19.88
(42.99)
9 Simon Söderberg 2006 Järfälla Simsällskap 1:20.73 +10.02
50m: 36.10
100m: 1:20.73
(44.63)
10 Henrik Fjellström 2006 Väsby Simsällskap 1:21.70 +10.99
50m: 37.32
100m: 1:21.70
(44.38)
11 Erik Frantz 2006 Väsby Simsällskap 1:21.83 +11.12
50m: 38.69
100m: 1:21.83
(43.14)
- William Zhao 2006 Täby Sim DNS
Grenen officiell:  2020-01-25 09:53:39
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap 1:08.33
50m: 31.60
100m: 1:08.33
(36.73)
2 William Lagerlöf 2007 Danderyds Simförening 1:12.66 +4.33
50m: 33.34
100m: 1:12.66
(39.32)
3 Oscar Sjöberg 2007 Järfälla Simsällskap 1:21.09 +12.76
50m: 37.02
100m: 1:21.09
(44.07)
4 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap 1:23.04 +14.71
50m: 37.26
100m: 1:23.04
(45.78)
5 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap 1:36.04 +27.71
50m: 39.85
100m: 1:36.04
(56.19)
6 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap 1:36.38 +28.05
50m: 42.72
100m: 1:36.38
(53.66)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:53:39
2020-01-25 09:57:17 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
UGP 2-2020 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Sandberg 2003 Täby Sim 1:20.22
50m: 38.12
100m: 1:20.22
(42.10)
2 Olivia Svensson 2003 Täby Sim 1:21.05 +0.83
50m: 37.83
100m: 1:21.05
(43.22)
3 Elin Bergman 2003 Väsby Simsällskap 1:23.94 +3.72
50m: 39.68
100m: 1:23.94
(44.26)
4 Klara Isaksson 2003 Åkersberga Simsällskap 1:24.65 +4.43
50m: 39.36
100m: 1:24.65
(45.29)
5 Oliwia Kantecki 2003 Väsby Simsällskap 1:27.39 +7.17
50m: 41.01
100m: 1:27.39
(46.38)
6 Nora Lundberg 2003 Åkersberga Simsällskap 1:28.37 +8.15
50m: 41.70
100m: 1:28.37
(46.67)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:17:49
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Klass B  - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tindra Håbro Karjanmaa 2004 Täby Sim 1:17.79
50m: 36.73
100m: 1:17.79
(41.06)
2 Amanda Takala 2004 Väsby Simsällskap 1:22.72 +4.93
50m: 38.63
100m: 1:22.72
(44.09)
3 Willma Hållinder 2004 Norrtälje Simklubb 1:23.02 +5.23
50m: 38.42
100m: 1:23.02
(44.60)
4 Hanna Åkerman 2004 Väsby Simsällskap 1:23.11 +5.32
50m: 39.25
100m: 1:23.11
(43.86)
5 Alice Davies 2004 Täby Sim 1:26.18 +8.39
50m: 39.67
100m: 1:26.18
(46.51)
6 Lovisa Fantenberg 2004 Väsby Simsällskap 1:27.15 +9.36
50m: 41.54
100m: 1:27.15
(45.61)
7 Hannah Haux 2004 Täby Sim 1:36.18 +18.39
50m: 45.05
100m: 1:36.18
(51.13)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:17:49
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim 1:13.51
50m: 34.73
100m: 1:13.51
(38.78)
2 Moa Nyblom 2005 Täby Sim 1:20.09 +6.58
50m: 37.44
100m: 1:20.09
(42.65)
3 Ella Thermaenius 2005 Täby Sim 1:21.90 +8.39
50m: 39.15
100m: 1:21.90
(42.75)
4 Sofia Tossavainen 2005 Täby Sim 1:24.09 +10.58
50m: 39.31
100m: 1:24.09
(44.78)
5 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap 1:24.83 +11.32
50m: 39.98
100m: 1:24.83
(44.85)
6 Elin Höök 2005 Väsby Simsällskap 1:27.96 +14.45
50m: 41.43
100m: 1:27.96
(46.53)
7 Boel Jägerskog 2005 Järfälla Simsällskap 1:28.43 +14.92
50m: 41.72
100m: 1:28.43
(46.71)
8 Signe Lundh 2005 Väsby Simsällskap 1:29.57 +16.06
50m: 42.06
100m: 1:29.57
(47.51)
9 Felicia Malkan-Juvelin 2005 Danderyds Simförening 1:29.84 +16.33
50m: 40.27
100m: 1:29.84
(49.57)
10 Irma Ehrengren 2005 Danderyds Simförening 1:31.23 +17.72
50m: 42.59
100m: 1:31.23
(48.64)
11 Hanna Sköld 2005 Väsby Simsällskap 1:32.83 +19.32
50m: 43.46
100m: 1:32.83
(49.37)
12 Ebba Rosander 2005 Danderyds Simförening 1:36.22 +22.71
50m: 45.41
100m: 1:36.22
(50.81)
13 Elise Klingh 2005 Väsby Simsällskap 1:37.08 +23.57
50m: 45.97
100m: 1:37.08
(51.11)
14 Emelie Sidén 2005 Järfälla Simsällskap 1:42.37 +28.86
50m: 47.63
100m: 1:42.37
(54.74)
15 Emma Wallmark 2005 Kanaans Simsällskap 1:43.71 +30.20
50m: 48.71
100m: 1:43.71
(55.00)
16 Alexandra Dombos 2005 Åkersberga Simsällskap 1:53.13 +39.62
50m: 53.47
100m: 1:53.13
(59.66)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:17:49
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Milla Wahlund 2006 Väsby Simsällskap 1:16.21
50m: 36.07
100m: 1:16.21
(40.14)
2 Jessika Watanabe 2006 Väsby Simsällskap 1:19.16 +2.95
50m: 37.02
100m: 1:19.16
(42.14)
3 Mikaela Erneholm 2006 Danderyds Simförening 1:26.45 +10.24
50m: 40.14
100m: 1:26.45
(46.31)
4 Leia Ångman 2006 Järfälla Simsällskap 1:27.09 +10.88
50m: 41.07
100m: 1:27.09
(46.02)
5 Hannah Kinane 2006 Järfälla Simsällskap 1:27.97 +11.76
50m: 41.61
100m: 1:27.97
(46.36)
6 Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb 1:31.47 +15.26
50m: 42.93
100m: 1:31.47
(48.54)
7 Fanny Krekula 2006 Väsby Simsällskap 1:33.12 +16.91
50m: 44.16
100m: 1:33.12
(48.96)
8 Bea Hellborg 2006 Täby Sim 1:34.82 +18.61
50m: 45.41
100m: 1:34.82
(49.41)
9 Linnéa Ågren Lundman 2006 Danderyds Simförening 1:35.56 +19.35
50m: 45.08
100m: 1:35.56
(50.48)
10 Linnea Wiberg 2006 Täby Sim 1:40.71 +24.50
50m: 47.98
100m: 1:40.71
(52.73)
11 Astrid Enbom 2006 Täby Sim 1:42.70 +26.49
50m: 48.29
100m: 1:42.70
(54.41)
12 Agnes Arver 2006 Danderyds Simförening 1:44.88 +28.67
50m: 48.98
100m: 1:44.88
(55.90)
13 Hanna Bolinder 2006 Danderyds Simförening 1:45.22 +29.01
50m: 50.36
100m: 1:45.22
(54.86)
14 Emma Van De Beek 2006 Väsby Simsällskap 1:47.52 +31.31
50m: 48.67
100m: 1:47.52
(58.85)
15 Embla Thorgrimsdottir 2006 Täby Sim 1:48.08 +31.87
50m: 50.33
100m: 1:48.08
(57.75)
- Carolina Axelsson 2006 Danderyds Simförening DNS
Grenen officiell:  2020-01-25 10:17:49
Gren 3, 100m Bröstsim Damer Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isabella Westberg 2007 Järfälla Simsällskap 1:20.30
50m: 37.73
100m: 1:20.30
(42.57)
2 Linn Bengtsson 2007 Järfälla Simsällskap 1:20.99 +0.69
50m: 38.59
100m: 1:20.99
(42.40)
3 Olivia Elmquist 2007 Järfälla Simsällskap 1:27.97 +7.67
50m: 41.31
100m: 1:27.97
(46.66)
4 Olivia Larsson 2007 Järfälla Simsällskap 1:29.60 +9.30
50m: 42.34
100m: 1:29.60
(47.26)
5 Ebba Björkén 2007 Väsby Simsällskap 1:29.89 +9.59
50m: 42.50
100m: 1:29.89
(47.39)
6 Hanna Melander 2007 Väsby Simsällskap 1:30.52 +10.22
50m: 42.10
100m: 1:30.52
(48.42)
7 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb 1:30.64 +10.34
50m: 42.32
100m: 1:30.64
(48.32)
8 Tilda Flodin 2007 Väsby Simsällskap 1:31.50 +11.20
50m: 43.56
100m: 1:31.50
(47.94)
9 Elvira Sjöblom Hallner 2007 Järfälla Simsällskap 1:31.70 +11.40
50m: 43.55
100m: 1:31.70
(48.15)
10 Fanny Karls 2007 Väsby Simsällskap 1:36.23 +15.93
50m: 45.46
100m: 1:36.23
(50.77)
11 Elsa Svahn 2007 Väsby Simsällskap 1:38.87 +18.57
50m: 46.19
100m: 1:38.87
(52.68)
12 Kajsa Henriksson 2007 Järfälla Simsällskap 1:39.59 +19.29
50m: 46.86
100m: 1:39.59
(52.73)
13 Alma Cederholm 2007 Åkersberga Simsällskap 1:43.20 +22.90
50m: 47.50
100m: 1:43.20
(55.70)
14 Ceverina Lindström 2007 Åkersberga Simsällskap 1:46.15 +25.85
50m: 50.47
100m: 1:46.15
(55.68)
15 Sarah Föreland 2007 Väsby Simsällskap 1:50.20 +29.90
50m: 51.84
100m: 1:50.20
(58.36)
16 Wilma Söderqvist 2007 Åkersberga Simsällskap 1:54.33 +34.03
50m: 51.35
100m: 1:54.33
(1:02.98)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:17:49
2020-01-25 10:18:44 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
UGP 2-2020 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Tikkanen 2002 Åkersberga Simsällskap 2:30.41
50m: 33.15
100m: 1:10.90
(37.75)
150m: 1:50.14
(39.24)
200m: 2:30.41
(40.27)
2 Alexander Bergström 2002 Täby Sim 2:41.74 +11.33
50m: 35.81
100m: 1:16.80
(40.99)
150m: 1:58.95
(42.15)
200m: 2:41.74
(42.79)
3 Victor Karell 2003 Norrtälje Simklubb 2:44.36 +13.95
50m: 35.42
100m: 1:16.72
(41.30)
150m: 2:00.55
(43.83)
200m: 2:44.36
(43.81)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:32:16
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Nykvist 2004 Järfälla Simsällskap 2:27.67
50m: 32.60
100m: 1:09.35
(36.75)
150m: 1:47.64
(38.29)
200m: 2:27.67
(40.03)
2 Hugo Westholm 2004 Täby Sim 2:36.07 +8.40
50m: 34.71
100m: 1:14.47
(39.76)
150m: 1:55.46
(40.99)
200m: 2:36.07
(40.61)
3 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap 2:58.09 +30.42
50m: 38.97
100m: 1:24.45
(45.48)
150m: 2:10.88
(46.43)
200m: 2:58.09
(47.21)
4 Isak Widstrand 2004 Åkersberga Simsällskap 2:58.18 +30.51
50m: 39.40
100m: 1:25.22
(45.82)
150m: 2:11.46
(46.24)
200m: 2:58.18
(46.72)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:32:16
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Benjamin Poehler 2005 Danderyds Simförening 2:34.58
50m: 34.81
100m: 1:13.72
(38.91)
150m: 1:54.47
(40.75)
200m: 2:34.58
(40.11)
2 Johan Montero 2005 Väsby Simsällskap 2:47.66 +13.08
50m: 38.79
100m: 1:22.74
(43.95)
150m: 2:05.34
(42.60)
200m: 2:47.66
(42.32)
3 Filip Norlin 2005 Täby Sim 3:23.83 +49.25
50m: 44.24
100m: 1:37.22
(52.98)
150m: 2:30.68
(53.46)
200m: 3:23.83
(53.15)
4 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim 3:28.84 +54.26
50m: 46.21
100m: 1:40.16
(53.95)
150m: 2:34.50
(54.34)
200m: 3:28.84
(54.34)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:32:16
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Klass D - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Casper Rengart 2006 Väsby Simsällskap 2:40.80
50m: 36.80
100m: 1:16.65
(39.85)
150m: 1:58.46
(41.81)
200m: 2:40.80
(42.34)
2 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim 2:45.49 +4.69
50m: 36.81
100m: 1:20.06
(43.25)
150m: 2:03.78
(43.72)
200m: 2:45.49
(41.71)
3 Henry Israelsson 2006 Järfälla Simsällskap 2:46.68 +5.88
50m: 37.29
100m: 1:19.58
(42.29)
150m: 2:03.50
(43.92)
200m: 2:46.68
(43.18)
4 Junes Khattab 2006 Väsby Simsällskap 2:58.53 +17.73
50m: 40.19
100m: 1:26.10
(45.91)
150m: 2:13.76
(47.66)
200m: 2:58.53
(44.77)
5 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap 3:04.03 +23.23
50m: 41.39
100m: 1:28.78
(47.39)
150m: 2:16.77
(47.99)
200m: 3:04.03
(47.26)
6 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap 3:11.01 +30.21
50m: 43.30
100m: 1:31.64
(48.34)
150m: 2:20.79
(49.15)
200m: 3:11.01
(50.22)
7 Henrik Fjellström 2006 Väsby Simsällskap 3:16.42 +35.62
50m: 43.92
100m: 1:34.88
(50.96)
150m: 2:26.90
(52.02)
200m: 3:16.42
(49.52)
- Erik Frantz 2006 Väsby Simsällskap DSQ
- William Zhao 2006 Täby Sim DNS
Grenen officiell:  2020-01-25 10:32:16
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar Klass E - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap 3:19.78
50m: 45.60
100m: 1:37.80
(52.20)
150m: 2:28.88
(51.08)
200m: 3:19.78
(50.90)
2 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap 3:23.47 +3.69
50m: 45.31
100m: 1:37.98
(52.67)
150m: 2:31.31
(53.33)
200m: 3:23.47
(52.16)
- Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 10:32:16
2020-01-25 10:33:45 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
UGP 2-2020 Åkersberga
Plats: Arrangör: Stockholms Simförbund
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 5, 400m Medley Damer Klass A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Larsson 2002 Järfälla Simsällskap 5:24.09
50m: 35.11
100m: 1:15.07
(39.96)
150m: 1:59.04
(43.97)
200m: 2:42.53
(43.49)
250m: 3:26.74
(44.21)
300m: 4:11.55
(44.81)
350m: 4:48.65
(37.10)
400m: 5:24.09
(35.44)
2 Amanda Sandberg 2003 Täby Sim 5:34.30 +10.21
50m: 35.48
100m: 1:17.54
(42.06)
150m: 2:01.71
(44.17)
200m: 2:45.46
(43.75)
250m: 3:29.95
(44.49)
300m: 4:15.22
(45.27)
350m: 4:55.85
(40.63)
400m: 5:34.30
(38.45)
3 Olivia Svensson 2003 Täby Sim 5:42.41 +18.32
50m: 37.60
100m: 1:24.51
(46.91)
150m: 2:09.73
(45.22)
200m: 2:53.45
(43.72)
250m: 3:39.61
(46.16)
300m: 4:26.32
(46.71)
350m: 5:05.24
(38.92)
400m: 5:42.41
(37.17)
- Ylva Lindén 2003 Täby Sim 5:42.94 +18.85
50m: 37.03
100m: 1:19.80
(42.77)
150m: 2:02.24
(42.44)
200m: 2:43.87
(41.63)
250m: 3:35.38
(51.51)
300m: 4:25.57
(50.19)
350m: 5:05.46
(39.89)
400m: 5:42.94
(37.48)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:05:51
Gren 5, 400m Medley Damer Klass B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elina Hellgren 2004 Täby Sim 5:37.53
50m: 33.34
100m: 1:12.42
(39.08)
150m: 1:58.04
(45.62)
200m: 2:43.70
(45.66)
250m: 3:31.82
(48.12)
300m: 4:21.40
(49.58)
350m: 4:59.71
(38.31)
400m: 5:37.53
(37.82)
2 Filippa Bolling 2004 Täby Sim 5:42.53 +5.00
50m: 34.26
100m: 1:15.25
(40.99)
150m: 2:00.62
(45.37)
200m: 2:44.81
(44.19)
250m: 3:35.61
(50.80)
300m: 4:27.90
(52.29)
350m: 5:06.09
(38.19)
400m: 5:42.53
(36.44)
3 Louise Hertegren 2004 Järfälla Simsällskap 5:43.29 +5.76
50m: 34.93
100m: 1:15.95
(41.02)
150m: 2:02.26
(46.31)
200m: 2:46.75
(44.49)
250m: 3:37.44
(50.69)
300m: 4:28.86
(51.42)
350m: 5:07.14
(38.28)
400m: 5:43.29
(36.15)
4 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim 5:52.36 +14.83
50m: 37.72
100m: 1:22.83
(45.11)
150m: 2:08.29
(45.46)
200m: 2:54.02
(45.73)
250m: 3:40.53
(46.51)
300m: 4:28.62
(48.09)
350m: 5:11.85
(43.23)
400m: 5:52.36
(40.51)
5 Alice Davies 2004 Täby Sim 6:19.58 +42.05
50m: 40.36
100m: 1:33.17
(52.81)
150m: 2:20.32
(47.15)
200m: 3:08.64
(48.32)
250m: 4:00.82
(52.18)
300m: 4:53.84
(53.02)
350m: 5:37.20
(43.36)
400m: 6:19.58
(42.38)
Grenen officiell:  2020-01-25 11:05:51
Gren 5, 400m Medley Damer Klass C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim 5:15.42
50m: 33.07
100m: 1:12.43
(39.36)
150m: 1:52.95
(40.52)
200m: 2:32.34
(39.39)
250m: 3:16.10
(43.76)
300m: 4:00.69
(44.59)
350m: 4:38.48
(37.79)
400m: 5:15.42
(36.94)
2 Moa Nyblom 2005 Täby Sim 5:26.85 +11.43
50m: 35.07
100m: 1:17.98
(42.91)
150m: 1:59.95
(41.97)
200m: 2:41.79
(41.84)
250m: 3:25.73
(43.94)
300m: 4:11.94
(46.21)
350m: 4:49.50