Tulokset Talviuinnit 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai klo 12
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
helmi 8, 2020 to helmi 8, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Selkäuinti Naiset 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
204 |
43.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Taimi Myllykangas |
2010 |
Vanders |
|
171 |
46.24 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dasha Popik |
2010 |
Helsingin Uimarit |
|
103 |
54.67 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
|
102 |
54.81 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sanni Korpiola |
2010 |
Helsingin Uimarit |
|
87 |
57.77 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Johanna Heikkinen |
2011 |
Helsingin Uimarit |
|
63 |
1:04.31 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eva Matrosova |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
DSQ |
|
|
sw 6.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 8.2.2020 12.34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Selkäuinti Naiset 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Serafima Ratner |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
|
305 |
38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
263 |
40.05 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
|
259 |
40.25 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lumi Lintula |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
216 |
42.77 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotte Borremans |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
203 |
43.62 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siiri Tapaninen |
2009 |
HTU Stadi |
|
202 |
43.72 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hazel Liuska |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
190 |
44.65 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leonina Haapanen |
2009 |
Vanders |
|
162 |
47.04 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
158 |
47.42 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maisa Vihola |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
156 |
47.64 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ilona Sauliala |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
151 |
48.15 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leia Heinonen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
145 |
48.84 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Unna Palaste |
2009 |
Vanders |
|
143 |
48.98 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stella Lahtinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
140 |
49.33 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ea Paajanen |
2009 |
Vanders |
|
124 |
51.35 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isla-Erika Nella Leinonen |
2009 |
Vanders |
|
123 |
51.58 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofia Lounatmaa |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
109 |
53.58 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siiri Paavonen |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
sw 6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 8.2.2020 12.34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Selkäuinti Naiset 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
413 |
34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilda Kupila |
2006 |
Vanders |
|
393 |
35.02 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Kuusisto |
2006 |
Nurmijärven Uinti |
|
378 |
35.49 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teela Saarentaus |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
247 |
40.90 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pinja Lepistö |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
243 |
41.08 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Hämäläinen |
2007 |
HTU Stadi |
|
233 |
41.71 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silja Salonsaari |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
224 |
42.21 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Ryynänen |
2007 |
HTU Stadi |
|
116 |
52.49 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 8.2.2020 12.34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Selkäuinti Naiset 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma-Lotta Ahola |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
508 |
32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
|
471 |
32.97 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iina Rissanen |
2005 |
Vanders |
|
423 |
34.18 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mea Melissa Miettinen |
2005 |
Vanders |
|
393 |
35.02 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kreetta Somero |
2004 |
Lahden Kaleva |
|
385 |
35.26 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
|
324 |
37.37 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edith Nuutinen |
2005 |
Lahden Kaleva |
|
178 |
45.61 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 8.2.2020 12.34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Selkäuinti Naiset 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilja Grundström |
2003 |
Vanders |
|
573 |
30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Satu Immonen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
476 |
32.87 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasmin Vacker |
1999 |
Vanders |
|
401 |
34.81 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Walther |
2001 |
HTU Stadi |
|
391 |
35.08 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilja Laaksonen |
2002 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
387 |
35.20 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna-Maria Lebedeva |
2001 |
Vanders |
|
366 |
35.86 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Pitkänen |
2002 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
334 |
36.98 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Beatriz Coloma Vanhala |
2003 |
Helsingin Uimarit |
|
334 |
36.98 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 8.2.2020 12.34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-08 12.35.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|