2023-01-27   05:07:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP3 2019-2020, Jönköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
UGP 3 2020
Plats: Arrangör: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
Gren 7, 800m Frisim 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ruben Staaf 2002 Linköpings Allmänna SS +0.68 9:17.85
50m: 31.97
100m: 1:06.28
(34.31)
150m: 1:41.49
(35.21)
200m: 2:16.83
(35.34)
250m: 2:52.39
(35.56)
300m: 3:27.43
(35.04)
350m: 4:02.45
(35.02)
400m: 4:37.29
(34.84)
450m: 5:12.73
(35.44)
500m: 5:47.81
(35.08)
550m: 6:23.14
(35.33)
600m: 6:58.21
(35.07)
650m: 7:33.57
(35.36)
700m: 8:08.35
(34.78)
750m: 8:43.89
(35.54)
800m: 9:17.85
(33.96)
2 Dennis Partanen 2003 Jönköpings Simsällskap +0.69 9:32.46 +14.61
50m: 30.87
100m: 1:05.53
(34.66)
150m: 1:40.46
(34.93)
200m: 2:15.99
(35.53)
250m: 2:51.91
(35.92)
300m: 3:28.24
(36.33)
350m: 4:04.42
(36.18)
400m: 4:40.50
(36.08)
450m: 5:16.47
(35.97)
500m: 5:52.64
(36.17)
550m: 6:29.12
(36.48)
600m: 7:05.58
(36.46)
650m: 7:42.01
(36.43)
700m: 8:19.08
(37.07)
750m: 8:56.20
(37.12)
800m: 9:32.46
(36.26)
3 Anton Bäckman 2003 Värnamo Simsällskap +0.83 9:40.42 +22.57
50m: 31.40
100m: 1:06.21
(34.81)
150m: 1:41.43
(35.22)
200m: 2:16.92
(35.49)
250m: 2:53.10
(36.18)
300m: 3:28.85
(35.75)
350m: 4:05.27
(36.42)
400m: 4:41.58
(36.31)
450m: 5:18.58
(37.00)
500m: 5:55.60
(37.02)
550m: 6:33.39
(37.79)
600m: 7:11.03
(37.64)
650m: 7:48.41
(37.38)
700m: 8:25.90
(37.49)
750m: 9:03.79
(37.89)
800m: 9:40.42
(36.63)
4 Sergej Basov 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.65 10:11.44 +53.59
100m: 1:06.68
(1:06.68)
200m: 2:18.83
(2:18.83)
400m: 4:47.47
(4:47.47)
800m: 10:11.44
(10:11.44)
5 Filip Håll 2002 Kungälvs Simsällskap 10:22.54 +1:04.69
100m: 1:10.01
(1:10.01)
200m: 2:28.23
(2:28.23)
400m: 5:09.70
(5:09.70)
800m: 10:22.54
(10:22.54)
6 Pavle Skoric 2003 Värnamo Simsällskap +0.87 11:24.10 +2:06.25
100m: 1:19.23
(1:19.23)
200m: 2:43.17
(2:43.17)
400m: 5:36.26
(5:36.26)
800m: 11:24.10
(11:24.10)
7 Filip Nymberg 2003 Växjö Simsällskap +0.84 11:57.38 +2:39.53
100m: 1:18.77
(1:18.77)
200m: 2:49.67
(2:49.67)
400m: 5:52.91
(5:52.91)
800m: 11:57.38
(11:57.38)
- Jonathan Thelin 2003 Värnamo Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-03-07 14:37:01
Gren 7, 800m Frisim 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Fabian Lagström 2004 Oskarshamns Simsällskap +0.77 9:27.92
50m: 30.78
100m: 1:04.81
(34.03)
150m: 1:39.74
(34.93)
200m: 2:15.03
(35.29)
250m: 2:50.32
(35.29)
300m: 3:26.50
(36.18)
350m: 4:02.90
(36.40)
400m: 4:38.53
(35.63)
450m: 5:15.11
(36.58)
500m: 5:51.56
(36.45)
550m: 6:28.40
(36.84)
600m: 7:05.56
(37.16)
650m: 7:42.42
(36.86)
700m: 8:18.36
(35.94)
750m: 8:53.95
(35.59)
800m: 9:27.92
(33.97)
2 Edvin Karlsson 2004 Oskarshamns Simsällskap +0.75 10:06.05 +38.13
50m: 31.89
100m: 1:08.34
(36.45)
150m: 1:45.98
(37.64)
200m: 2:23.53
(37.55)
250m: 3:01.61
(38.08)
300m: 3:39.54
(37.93)
350m: 4:17.86
(38.32)
400m: 4:56.37
(38.51)
450m: 5:35.06
(38.69)
500m: 6:14.05
(38.99)
550m: 6:52.76
(38.71)
600m: 7:31.81
(39.05)
650m: 8:10.81
(39.00)
700m: 8:49.85
(39.04)
750m: 9:28.30
(38.45)
800m: 10:06.05
(37.75)
3 Ville Seppälä 2004 Smålandsstenars Simsällskap 10:20.90 +52.98
100m: 1:08.92
(1:08.92)
200m: 2:25.51
(2:25.51)
400m: 5:03.20
(5:03.20)
800m: 10:20.90
(10:20.90)
4 Rasmus Kristiansson 2004 Trollhättans Simsällskap +0.75 11:08.78 +1:40.86
100m: 1:15.66
(1:15.66)
200m: 2:40.08
(2:40.08)
400m: 5:31.05
(5:31.05)
800m: 11:08.78
(11:08.78)
5 Carl Thelin 2004 Värnamo Simsällskap 11:31.38 +2:03.46
100m: 1:17.67
(1:17.67)
200m: 2:42.95
(2:42.95)
400m: 5:38.76
(5:38.76)
800m: 11:31.38
(11:31.38)
- Hugo Hermansson 2004 Växjö Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-03-07 14:37:01
Gren 7, 800m Frisim 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henrik Kraemer 2005 Lidköpings Gymnastik o SS 9:24.21
50m: 31.00
100m: 1:06.05
(35.05)
150m: 1:41.52
(35.47)
200m: 2:17.19
(35.67)
250m: 2:52.70
(35.51)
300m: 3:28.14
(35.44)
350m: 4:03.87
(35.73)
400m: 4:39.72
(35.85)
450m: 5:15.94
(36.22)
500m: 5:52.21
(36.27)
550m: 6:28.59
(36.38)
600m: 7:04.46
(35.87)
650m: 7:40.40
(35.94)
700m: 8:15.33
(34.93)
750m: 8:50.37
(35.04)
800m: 9:24.21
(33.84)
2 Jens Magnusson 2005 SK Triton 10:02.18 +37.97
100m: 1:10.23
(1:10.23)
200m: 2:28.10
(2:28.10)
400m: 5:04.66
(5:04.66)
800m: 10:02.18
(10:02.18)
3 Rasmus Faarinen 2005 Trollhättans Simsällskap 10:42.17 +1:17.96
100m: 1:11.53
(1:11.53)
200m: 2:31.64
(2:31.64)
400m: 5:15.30
(5:15.30)
800m: 10:42.17
(10:42.17)
4 Anders Runeqvist 2005 Värnamo Simsällskap 10:42.94 +1:18.73
100m: 1:13.10
(1:13.10)
200m: 2:33.94
(2:33.94)
400m: 5:17.79
(5:17.79)
800m: 10:42.94
(10:42.94)
5 Jacob Lindström 2005 Jönköpings Simsällskap +0.74 10:58.87 +1:34.66
100m: 1:14.63
(1:14.63)
200m: 2:35.64
(2:35.64)
400m: 5:23.08
(5:23.08)
800m: 10:58.87
(10:58.87)
6 Alfred Enlund 2005 Nässjö SLS 11:38.59 +2:14.38
100m: 1:14.67
(1:14.67)
200m: 2:42.01
(2:42.01)
400m: 5:43.67
(5:43.67)
800m: 11:38.59
(11:38.59)
7 Isac Uhre 2005 Oskarshamns Simsällskap 11:52.75 +2:28.54
100m: 1:20.93
(1:20.93)
200m: 2:53.45
(2:53.45)
400m: 5:58.66
(5:58.66)
800m: 11:52.75
(11:52.75)
8 Erik Isaksson 2005 Kungälvs Simsällskap 12:10.57 +2:46.36
100m: 1:16.66
(1:16.66)
200m: 2:46.95
(2:46.95)
400m: 5:57.26
(5:57.26)
800m: 12:10.57
(12:10.57)
Grenen officiell:  2020-03-07 14:37:01
Gren 7, 800m Frisim 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liam Nilsson 2006 Växjö Simsällskap 9:47.63
50m: 31.30
100m: 1:06.35
(35.05)
150m: 1:42.17
(35.82)
200m: 2:18.98
(36.81)
250m: 2:55.81
(36.83)
300m: 3:32.98
(37.17)
350m: 4:09.56
(36.58)
400m: 4:47.63
(38.07)
450m: 5:24.79
(37.16)
500m: 6:03.14
(38.35)
550m: 6:40.82
(37.68)
600m: 7:19.33
(38.51)
650m: 7:56.97
(37.64)
700m: 8:34.38
(37.41)
750m: 9:11.03
(36.65)
800m: 9:47.63
(36.60)
2 Carl Bönnemark 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.67 9:52.49 +4.86
100m: 1:07.26
(1:07.26)
200m: 2:20.13
(2:20.13)
400m: 4:49.46
(4:49.46)
800m: 9:52.49
(9:52.49)
3 Mattias Jönsson 2006 Växjö Simsällskap 10:14.69 +27.06
50m: 32.52
100m: 1:09.21
(36.69)
150m: 1:47.60
(38.39)
200m: 2:25.94
(38.34)
250m: 3:05.09
(39.15)
300m: 3:43.27
(38.18)
350m: 4:21.90
(38.63)
400m: 5:00.94
(39.04)
450m: 5:40.33
(39.39)
500m: 6:19.72
(39.39)
550m: 6:58.78
(39.06)
600m: 7:38.55
(39.77)
650m: 8:18.29
(39.74)
700m: 8:58.35
(40.06)
750m: 9:37.12
(38.77)
800m: 10:14.69
(37.57)
4 Simon Axelsson 2006 Linköpings Allmänna SS 10:25.35 +37.72
100m: 1:11.36
(1:11.36)
200m: 2:29.92
(2:29.92)
400m: 5:09.02
(5:09.02)
800m: 10:25.35
(10:25.35)
5 Fredrik Höglund 2006 Linköpings Allmänna SS 10:27.87 +40.24
100m: 1:11.37
(1:11.37)
200m: 2:29.94
(2:29.94)
400m: 5:11.72
(5:11.72)
800m: 10:27.87
(10:27.87)
6 Ludvig Hjelmberg 2006 Växjö Simsällskap +0.55 10:30.22 +42.59
100m: 1:09.17
(1:09.17)
200m: 2:27.32
(2:27.32)
400m: 5:08.30
(5:08.30)
800m: 10:30.22
(10:30.22)
7 Daniel Sainz 2006 Jönköpings Simsällskap +0.76 10:41.44 +53.81
100m: 1:14.95
(1:14.95)
200m: 2:35.58
(2:35.58)
400m: 5:18.67
(5:18.67)
800m: 10:41.44
(10:41.44)
8 Theo Nordholm 2006 Jönköpings Simsällskap 11:05.12 +1:17.49
100m: 1:07.08
(1:07.08)
200m: 2:33.99
(2:33.99)
400m: 5:30.74
(5:30.74)
800m: 11:05.12
(11:05.12)
9 Frans Johansson 2006 Växjö Simsällskap 12:20.42 +2:32.79
100m: 1:23.83
(1:23.83)
200m: 2:57.73
(2:57.73)
400m: 6:10.05
(6:10.05)
800m: 12:20.42
(12:20.42)
10 Viggo  Stjärnås 2006 Jönköpings Simsällskap 12:42.73 +2:55.10
100m: 1:24.54
(1:24.54)
200m: 3:00.07
(3:00.07)
400m: 6:18.16
(6:18.16)
800m: 12:42.73
(12:42.73)
11 Danis Jugo 2006 Värnamo Simsällskap +0.77 12:54.28 +3:06.65
100m: 1:26.29
(1:26.29)
200m: 3:02.48
(3:02.48)
400m: 6:21.54
(6:21.54)
800m: 12:54.28
(12:54.28)
12 Joel Johansson 2006 Jönköpings Simsällskap 13:09.12 +3:21.49
100m: 1:26.77
(1:26.77)
200m: 3:08.67
(3:08.67)
400m: 6:35.27
(6:35.27)
800m: 13:09.12
(13:09.12)
13 Zed Roos 2006 Värnamo Simsällskap 13:25.26 +3:37.63
100m: 1:26.48
(1:26.48)
200m: 3:07.02
(3:07.02)
400m: 6:33.96
(6:33.96)
800m: 13:25.26
(13:25.26)
Grenen officiell:  2020-03-07 14:37:01
Gren 7, 800m Frisim 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Svante Tjernström 2007 Kungälvs Simsällskap 10:48.04
100m: 1:13.98
(1:13.98)
200m: 2:35.92
(2:35.92)
400m: 5:21.20
(5:21.20)
800m: 10:48.04
(10:48.04)
2 Josef Holmén 2007 Kungälvs Simsällskap +0.83 11:17.64 +29.60
100m: 1:17.40
(1:17.40)
200m: 2:42.89
(2:42.89)
400m: 5:37.24
(5:37.24)
800m: 11:17.64
(11:17.64)
3 Markus Andelius 2007 Nässjö SLS +0.80 11:33.63 +45.59
100m: 1:19.56
(1:19.56)
200m: 2:49.05
(2:49.05)
400m: 5:47.77
(5:47.77)
800m: 11:33.63
(11:33.63)
4 Felix Sandstedt 2007 Jönköpings Simsällskap +0.67 12:11.00 +1:22.96
100m: 1:21.47
(1:21.47)
200m: 2:56.39
(2:56.39)
400m: 6:09.48
(6:09.48)
800m: 12:11.00
(12:11.00)
5 Simon Olofsson 2007 Trollhättans Simsällskap 12:30.99 +1:42.95
100m: 1:27.65
(1:27.65)
200m: 3:04.93
(3:04.93)
400m: 6:17.87
(6:17.87)
800m: 12:30.99
(12:30.99)
6 Olle Lutgård 2007 Jönköpings Simsällskap 12:42.67 +1:54.63
100m: 1:30.04
(1:30.04)
200m: 3:10.39
(3:10.39)
400m: 6:25.26
(6:25.26)
800m: 12:42.67
(12:42.67)
7 Felix Falk 2007 Jönköpings Simsällskap +0.75 12:56.95 +2:08.91
100m: 1:29.34
(1:29.34)
200m: 3:08.21
(3:08.21)
400m: 6:27.22
(6:27.22)
800m: 12:56.95
(12:56.95)
8 Benjamin Nilsson 2007 Nässjö SLS +0.59 13:07.11 +2:19.07
100m: 1:31.39
(1:31.39)
200m: 3:12.58
(3:12.58)
400m: 6:34.83
(6:34.83)
800m: 13:07.11
(13:07.11)
9 Love Kling 2007 Växjö Simsällskap +0.91 13:07.85 +2:19.81
100m: 1:27.99
(1:27.99)
200m: 3:06.65
(3:06.65)
400m: 6:28.24
(6:28.24)
800m: 13:07.85
(13:07.85)
10 Viktor Leo 2007 Jönköpings Simsällskap +0.70 13:18.07 +2:30.03
100m: 1:29.65
(1:29.65)
200m: 3:10.69
(3:10.69)
400m: 6:32.72
(6:32.72)
800m: 13:18.07
(13:18.07)
11 Theo Nordin 2007 Trollhättans Simsällskap +0.78 13:36.57 +2:48.53
100m: 1:43.10
(1:43.10)
200m: 3:12.31
(3:12.31)
400m: 6:39.54
(6:39.54)
800m: 13:36.57
(13:36.57)
12 Wilgot Olausson 2007 Nässjö SLS 13:49.97 +3:01.93
100m: 1:34.83
(1:34.83)
200m: 3:21.64
(3:21.64)
400m: 6:57.70
(6:57.70)
800m: 13:49.97
(13:49.97)
- Adis Nukovic 2007 Jönköpings Simsällskap DNS
- Anton Håkansson 2007 Jönköpings Simsällskap DNS
- Edwin Håkansson 2007 Jönköpings Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-03-07 14:37:01
Gren 7, 800m Frisim 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilmer Jakobsson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 11:24.99
100m: 1:20.49
(1:20.49)
200m: 2:48.79
(2:48.79)
400m: 5:43.67
(5:43.67)
800m: 11:24.99
(11:24.99)
2 Theodor Grinnemo 2008 Jönköpings Simsällskap +0.73 11:53.59 +28.60
100m: 1:23.25
(1:23.25)
200m: 2:54.27
(2:54.27)
400m: 5:58.30
(5:58.30)
800m: 11:53.59
(11:53.59)
- Elias Kilebrand 2008 Nässjö SLS DNS
Grenen officiell:  2020-03-07 14:37:01
2020-03-07 14:39:09 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner