2023-01-27   05:48:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP3 2019-2020, Jönköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
UGP 3 2020
Plats: Arrangör: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020
Gren 1, 200m Frisim 19 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Roos 1999 Jönköpings Simsällskap 2:21.68
50m: 32.06
100m: 1:07.82
(35.76)
150m: 1:44.68
(36.86)
200m: 2:21.68
(37.00)
Grenen officiell:  2020-03-07 10:50:58
Gren 1, 200m Frisim 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tova Magnusson 2002 Jönköpings Simsällskap +0.72 2:16.15
50m: 31.54
100m: 1:05.70
(34.16)
150m: 1:41.26
(35.56)
200m: 2:16.15
(34.89)
2 Amanda Weiding 2003 Linköpings Allmänna SS +0.70 2:16.74 +0.59
50m: 31.41
100m: 1:06.29
(34.88)
150m: 1:42.04
(35.75)
200m: 2:16.74
(34.70)
3 Felicia Järvikari 2002 Linköpings Allmänna SS 2:16.78 +0.63
50m: 32.13
100m: 1:06.47
(34.34)
150m: 1:42.15
(35.68)
200m: 2:16.78
(34.63)
4 Jazmina Hedqvist 2002 Jönköpings Simsällskap 2:17.40 +1.25
50m: 30.81
100m: 1:05.51
(34.70)
150m: 1:41.64
(36.13)
200m: 2:17.40
(35.76)
5 Darja Koutchinskaia 2003 Linköpings Allmänna SS +0.72 2:20.56 +4.41
50m: 31.14
100m: 1:06.32
(35.18)
150m: 1:43.75
(37.43)
200m: 2:20.56
(36.81)
6 Emma Jobe 2003 Trollhättans Simsällskap +0.72 2:21.79 +5.64
50m: 30.94
100m: 1:06.16
(35.22)
150m: 1:44.43
(38.27)
200m: 2:21.79
(37.36)
7 Tilda Hellström 2002 Trollhättans Simsällskap +0.80 2:22.16 +6.01
50m: 32.09
100m: 1:08.69
(36.60)
150m: 1:46.17
(37.48)
200m: 2:22.16
(35.99)
8 Lina Gustafsson 2003 Kungälvs Simsällskap +0.72 2:22.59 +6.44
50m: 32.22
100m: 1:09.38
(37.16)
150m: 1:47.02
(37.64)
200m: 2:22.59
(35.57)
9 Natalie Stjärnås 2003 Jönköpings Simsällskap +0.73 2:23.69 +7.54
50m: 33.57
100m: 1:10.54
(36.97)
150m: 1:47.47
(36.93)
200m: 2:23.69
(36.22)
10 Elsa Linné 2003 Linköpings Allmänna SS 2:24.12 +7.97
50m: 33.23
100m: 1:09.58
(36.35)
150m: 1:46.61
(37.03)
200m: 2:24.12
(37.51)
11 Emmie Davis 2002 Jönköpings Simsällskap +0.98 2:25.00 +8.85
50m: 33.91
100m: 1:10.82
(36.91)
150m: 1:48.82
(38.00)
200m: 2:25.00
(36.18)
12 Victoria Danielsson 2002 Jönköpings Simsällskap +0.74 2:25.71 +9.56
50m: 33.76
100m: 1:10.64
(36.88)
150m: 1:48.53
(37.89)
200m: 2:25.71
(37.18)
13 Kajsa Månsson 2003 Växjö Simsällskap +0.83 2:26.67 +10.52
50m: 33.61
100m: 1:10.59
(36.98)
150m: 1:48.89
(38.30)
200m: 2:26.67
(37.78)
14 Alva Wardrum 2003 Växjö Simsällskap +0.41 2:26.93 +10.78
50m: 33.27
100m: 1:11.33
(38.06)
150m: 1:49.38
(38.05)
200m: 2:26.93
(37.55)
15 Sofia Wallengren 2002 Mariestads Simsällskap +0.64 2:29.97 +13.82
50m: 34.90
100m: 1:13.56
(38.66)
150m: 1:52.50
(38.94)
200m: 2:29.97
(37.47)
16 Thea Lindman 2003 Kalmar Simsällskap 2:30.29 +14.14
50m: 34.24
100m: 1:12.23
(37.99)
150m: 1:51.55
(39.32)
200m: 2:30.29
(38.74)
17 Wilma Carlheim 2003 Jönköpings Simsällskap +0.67 2:30.59 +14.44
50m: 35.00
100m: 1:13.34
(38.34)
150m: 1:52.24
(38.90)
200m: 2:30.59
(38.35)
18 Emmy Ericson 2003 Linköpings Allmänna SS 2:32.54 +16.39
50m: 35.64
100m: 1:14.48
(38.84)
150m: 1:53.82
(39.34)
200m: 2:32.54
(38.72)
19 Stefanie Petrovic 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 2:33.97 +17.82
50m: 35.22
100m: 1:14.33
(39.11)
150m: 1:54.47
(40.14)
200m: 2:33.97
(39.50)
19 Jenny Fröstberg 2002 Kalmar Simsällskap 2:33.97 +17.82
50m: 34.57
100m: 1:13.62
(39.05)
150m: 1:54.18
(40.56)
200m: 2:33.97
(39.79)
21 Agnes Torén 2003 Anderstorps Simsällskap +0.97 2:35.49 +19.34
50m: 34.93
100m: 1:14.69
(39.76)
150m: 1:56.46
(41.77)
200m: 2:35.49
(39.03)
22 Hilma Broden 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.75 2:36.42 +20.27
50m: 35.03
100m: 1:14.85
(39.82)
150m: 1:55.91
(41.06)
200m: 2:36.42
(40.51)
23 Rebecka Larsson 2003 Lidköpings Gymnastik o SS +0.90 2:40.45 +24.30
50m: 36.21
100m: 1:17.11
(40.90)
150m: 1:59.48
(42.37)
200m: 2:40.45
(40.97)
24 Klara  Tallbäck 2003 Anderstorps Simsällskap 2:40.71 +24.56
50m: 35.61
100m: 1:16.98
(41.37)
150m: 1:59.54
(42.56)
200m: 2:40.71
(41.17)
25 Cornelia Eidefors 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.81 2:42.97 +26.82
50m: 36.46
100m: 1:17.99
(41.53)
150m: 2:00.81
(42.82)
200m: 2:42.97
(42.16)
26 Ida Svensson 2003 Älmhults Simsällskap 2:43.37 +27.22
50m: 36.24
100m: 1:17.51
(41.27)
150m: 2:01.33
(43.82)
200m: 2:43.37
(42.04)
27 Elsa Olsson 2003 Mariestads Simsällskap +0.59 2:44.14 +27.99
50m: 36.51
100m: 1:18.12
(41.61)
150m: 2:01.05
(42.93)
200m: 2:44.14
(43.09)
- Lovisa Svensson 2002 Värnamo Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-03-07 10:50:58
Gren 1, 200m Frisim 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Holmquist 2004 Jönköpings Simsällskap +0.77 2:10.73
50m: 31.26
100m: 1:04.02
(32.76)
150m: 1:37.29
(33.27)
200m: 2:10.73
(33.44)
2 Ida Rudelius 2004 Jönköpings Simsällskap +0.71 2:17.72 +6.99
50m: 31.93
100m: 1:06.55
(34.62)
150m: 1:42.83
(36.28)
200m: 2:17.72
(34.89)
3 Nora Rogö 2004 Jönköpings Simsällskap +0.82 2:17.80 +7.07
50m: 32.55
100m: 1:07.99
(35.44)
150m: 1:43.45
(35.46)
200m: 2:17.80
(34.35)
4 Tyra Öhlin 2004 SK Triton +0.80 2:24.36 +13.63
50m: 32.32
100m: 1:08.96
(36.64)
150m: 1:46.86
(37.90)
200m: 2:24.36
(37.50)
5 Annie Seppälä 2004 Smålandsstenars Simsällskap 2:25.54 +14.81
50m: 34.21
100m: 1:11.54
(37.33)
150m: 1:48.89
(37.35)
200m: 2:25.54
(36.65)
6 Matilda Nilsson 2004 Jönköpings Simsällskap 2:28.74 +18.01
50m: 34.18
100m: 1:12.34
(38.16)
150m: 1:50.54
(38.20)
200m: 2:28.74
(38.20)
7 Wilma Andrée 2004 Trollhättans Simsällskap +0.75 2:30.00 +19.27
50m: 34.05
100m: 1:12.44
(38.39)
150m: 1:52.19
(39.75)
200m: 2:30.00
(37.81)
8 Iris Nyström 2004 Växjö Simsällskap +0.86 2:30.03 +19.30
50m: 35.41
100m: 1:13.63
(38.22)
150m: 1:52.47
(38.84)
200m: 2:30.03
(37.56)
9 Rebecka Ungureanu 2004 S 71 +0.43 2:30.43 +19.70
50m: 34.20
100m: 1:11.88
(37.68)
150m: 1:51.47
(39.59)
200m: 2:30.43
(38.96)
10 Ellen Persson 2004 Mariestads Simsällskap +0.82 2:32.44 +21.71
50m: 34.15
100m: 1:12.53
(38.38)
150m: 1:52.65
(40.12)
200m: 2:32.44
(39.79)
11 Isabel Persson 2004 SK Triton +0.70 2:32.90 +22.17
50m: 32.93
100m: 1:10.50
(37.57)
150m: 1:51.37
(40.87)
200m: 2:32.90
(41.53)
12 Ellen Lovinge 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.80 2:34.10 +23.37
50m: 35.56
100m: 1:14.28
(38.72)
150m: 1:54.50
(40.22)
200m: 2:34.10
(39.60)
13 Sofia  Viberg 2004 Kungälvs Simsällskap 2:34.64 +23.91
50m: 33.83
100m: 1:13.00
(39.17)
150m: 1:53.81
(40.81)
200m: 2:34.64
(40.83)
14 Elsa Olofsson 2004 Trollhättans Simsällskap +0.71 2:35.48 +24.75
50m: 34.96
100m: 1:14.25
(39.29)
150m: 1:54.95
(40.70)
200m: 2:35.48
(40.53)
15 Ebba Ringström 2004 SK Triton +0.80 2:38.75 +28.02
50m: 36.36
100m: 1:16.34
(39.98)
150m: 1:57.51
(41.17)
200m: 2:38.75
(41.24)
16 Agnes Sjö 2004 Växjö Simsällskap 2:39.56 +28.83
50m: 35.85
100m: 1:16.84
(40.99)
150m: 1:59.35
(42.51)
200m: 2:39.56
(40.21)
17 Anna Vikström 2004 Linköpings Allmänna SS 2:41.30 +30.57
50m: 35.82
100m: 1:16.30
(40.48)
150m: 1:59.28
(42.98)
200m: 2:41.30
(42.02)
18 Fanny Bergkvist 2004 Skövde Simsällskap +0.78 2:50.76 +40.03
50m: 37.70
100m: 1:20.51
(42.81)
150m: 2:06.87
(46.36)
200m: 2:50.76
(43.89)
19 Ebba Kemper 2004 Anderstorps Simsällskap 2:53.06 +42.33
50m: 39.83
100m: 1:25.58
(45.75)
150m: 2:11.40
(45.82)
200m: 2:53.06
(41.66)
20 Hedda Strandberg 2004 Kalmar Simsällskap +0.77 2:56.32 +45.59
50m: 39.16
100m: 1:23.27
(44.11)
150m: 2:09.93
(46.66)
200m: 2:56.32
(46.39)
- Siri Bälter 2004 Värnamo Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-03-07 10:50:58
Gren 1, 200m Frisim 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Märta Högfeldt 2005 Linköpings Allmänna SS 2:18.48
50m: 31.74
100m: 1:06.88
(35.14)
150m: 1:42.95
(36.07)
200m: 2:18.48
(35.53)
2 Zinna Bengtsson Nimander 2005 SK Triton 2:21.05 +2.57
50m: 32.71
100m: 1:09.86
(37.15)
150m: 1:46.84
(36.98)
200m: 2:21.05
(34.21)
3 Hilma Ihreborn 2005 Värnamo Simsällskap +0.94 2:22.09 +3.61
50m: 33.10
100m: 1:09.28
(36.18)
150m: 1:45.84
(36.56)
200m: 2:22.09
(36.25)
4 Ida Ekström 2005 Oskarshamns Simsällskap 2:22.53 +4.05
50m: 32.38
100m: 1:09.30
(36.92)
150m: 1:46.60
(37.30)
200m: 2:22.53
(35.93)
5 Alva Johannesson 2005 Jönköpings Simsällskap +0.80 2:24.23 +5.75
50m: 33.45
100m: 1:10.01
(36.56)
150m: 1:47.15
(37.14)
200m: 2:24.23
(37.08)
6 Lily Provencher 2005 Växjö Simsällskap +0.78 2:25.92 +7.44
50m: 34.52
100m: 1:12.41
(37.89)
150m: 1:49.75
(37.34)
200m: 2:25.92
(36.17)
7 Ida Jonsson 2005 Jönköpings Simsällskap 2:26.61 +8.13
50m: 33.57
100m: 1:10.13
(36.56)
150m: 1:48.21
(38.08)
200m: 2:26.61
(38.40)
8 Julia Arildsson 2005 Linköpings Allmänna SS 2:27.18 +8.70
50m: 34.26
100m: 1:10.94
(36.68)
150m: 1:49.20
(38.26)
200m: 2:27.18
(37.98)
9 Ebba Jukic 2005 Skövde Simsällskap +0.75 2:27.68 +9.20
50m: 33.60
100m: 1:11.46
(37.86)
150m: 1:50.61
(39.15)
200m: 2:27.68
(37.07)
10 Elin Gustafsson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.75 2:29.87 +11.39
50m: 34.41
100m: 1:12.98
(38.57)
150m: 1:52.53
(39.55)
200m: 2:29.87
(37.34)
11 Clara Axelsson 2005 Kungälvs Simsällskap 2:30.01 +11.53
50m: 33.70
100m: 1:12.30
(38.60)
150m: 1:52.25
(39.95)
200m: 2:30.01
(37.76)
12 Darya Abbaspour 2005 Linköpings Allmänna SS 2:33.12 +14.64
50m: 34.25
100m: 1:13.27
(39.02)
150m: 1:53.70
(40.43)
200m: 2:33.12
(39.42)
13 Stella  Åqvist 2005 Linköpings Allmänna SS 2:33.46 +14.98
50m: 35.22
100m: 1:15.06
(39.84)
150m: 1:55.29
(40.23)
200m: 2:33.46
(38.17)
14 Amanda Pålsson 2005 SK Triton +0.77 2:33.56 +15.08
50m: 35.32
100m: 1:13.86
(38.54)
150m: 1:54.42
(40.56)
200m: 2:33.56
(39.14)
15 Emma Werner 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.79 2:34.23 +15.75
50m: 34.46
100m: 1:14.02
(39.56)
150m: 1:54.60
(40.58)
200m: 2:34.23
(39.63)
16 Ella Stensson 2005 Värnamo Simsällskap +0.80 2:34.27 +15.79
50m: 35.09
100m: 1:13.77
(38.68)
150m: 1:53.58
(39.81)
200m: 2:34.27
(40.69)
17 Olivia Andersson Jansen 2005 Kalmar Simsällskap 2:34.75 +16.27
50m: 35.10
100m: 1:14.13
(39.03)
150m: 1:54.58
(40.45)
200m: 2:34.75
(40.17)
18 Ella Harrysson 2005 Växjö Simsällskap 2:35.53 +17.05
50m: 34.40
100m: 1:13.24
(38.84)
150m: 1:54.90
(41.66)
200m: 2:35.53
(40.63)
19 Sofia Marcusson 2005 Kalmar Simsällskap +0.85 2:36.20 +17.72
50m: 35.43
100m: 1:14.78
(39.35)
150m: 1:55.81
(41.03)
200m: 2:36.20
(40.39)
20 Alice Johansson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.89 2:37.15 +18.67
50m: 35.10
100m: 1:15.35
(40.25)
150m: 1:56.92
(41.57)
200m: 2:37.15
(40.23)
21 Emmy Dagberg 2005 Kungälvs Simsällskap 2:37.61 +19.13
50m: 35.10
100m: 1:15.76
(40.66)
150m: 1:57.16
(41.40)
200m: 2:37.61
(40.45)
22 Matilda Magnusson 2005 Kungälvs Simsällskap 2:38.36 +19.88
50m: 35.62
100m: 1:15.89
(40.27)
150m: 1:57.68
(41.79)
200m: 2:38.36
(40.68)
23 Linnéa Brüdigam 2005 Kungälvs Simsällskap +0.76 2:38.84 +20.36
50m: 35.51
100m: 1:16.18
(40.67)
150m: 1:58.59
(42.41)
200m: 2:38.84
(40.25)
24 Emma Rosenström 2005 Linköpings Allmänna SS 2:42.46 +23.98
50m: 36.00
100m: 1:17.08
(41.08)
150m: 2:00.37
(43.29)
200m: 2:42.46
(42.09)
25 Esther Mira Nath 2005 Linköpings Allmänna SS +0.84 2:42.56 +24.08
50m: 38.32
100m: 1:19.31
(40.99)
150m: 2:01.41
(42.10)
200m: 2:42.56
(41.15)
26 Moa Larsson 2005 Trollhättans Simsällskap 2:42.77 +24.29
50m: 36.97
100m: 1:19.23
(42.26)
150m: 2:02.93
(43.70)
200m: 2:42.77
(39.84)
27 Nina Krim 2005 Kalmar Simsällskap 2:44.11 +25.63
50m: 37.89
100m: 1:19.33
(41.44)
150m: 2:03.67
(44.34)
200m: 2:44.11
(40.44)
28 Sofia Yngvesson 2005 Kalmar Simsällskap +0.85 2:54.26 +35.78
50m: 38.05
100m: 1:22.04
(43.99)
150m: 2:08.86
(46.82)
200m: 2:54.26
(45.40)
29 Moa Olehag-Fornander 2005 Linköpings Allmänna SS +0.85 2:55.12 +36.64
50m: 38.84
100m: 1:25.46
(46.62)
150m: 2:12.10
(46.64)
200m: 2:55.12
(43.02)
30 Oliwia Koniusz 2005 Linköpings Allmänna SS 3:03.58 +45.10
50m: 40.98
100m: 1:28.87
(47.89)
150m: 2:18.72
(49.85)
200m: 3:03.58
(44.86)
31 Emelia Widströmer 2005 Växjö Simsällskap +0.86 3:06.61 +48.13
50m: 41.09
100m: 1:29.11
(48.02)
150m: 2:19.33
(50.22)
200m: 3:06.61
(47.28)
32 Kajsa Lövbrand 2005 Trollhättans Simsällskap 3:21.94 +1:03.46
50m: 43.21
100m: 1:34.29
(51.08)
150m: 2:28.74
(54.45)
200m: 3:21.94
(53.20)
- Majken Alvehus 2005 Linköpings Allmänna SS DNS
- Wilma Eringfeldt-Lager 2005 Hvetlanda Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-03-07 10:50:58
Gren 1, 200m Frisim 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nina Mirkhan 2006 Värnamo Simsällskap 2:15.37
50m: 32.81
100m: 1:07.48
(34.67)
150m: 1:41.35
(33.87)
200m: 2:15.37
(34.02)
2 Agnes Alm 2006 S 71 +0.82 2:23.53 +8.16
50m: 33.02
100m: 1:10.14
(37.12)
150m: 1:47.69
(37.55)
200m: 2:23.53
(35.84)
3 Nina Gustavsson 2006 Växjö Simsällskap +0.73 2:24.41 +9.04
50m: 33.75
100m: 1:10.56
(36.81)
150m: 1:48.07
(37.51)
200m: 2:24.41
(36.34)
4 Ella Sjö 2006 Växjö Simsällskap 2:28.01 +12.64
50m: 33.65
100m: 1:11.77
(38.12)
150m: 1:49.95
(38.18)
200m: 2:28.01
(38.06)
5 Julia Nilsson 2006 SK Triton +0.81 2:28.55 +13.18
50m: 35.25
100m: 1:13.64
(38.39)
150m: 1:51.49
(37.85)
200m: 2:28.55
(37.06)
6 Julia Erkselius 2006 SK Triton +0.59 2:28.95 +13.58
50m: 34.94
100m: 1:13.69
(38.75)
150m: 1:52.73
(39.04)
200m: 2:28.95
(36.22)
7 Tuva Jämtin 2006 Kalmar Simsällskap 2:29.58 +14.21
50m: 34.25
100m: 1:12.51
(38.26)
150m: 1:51.84
(39.33)
200m: 2:29.58
(37.74)
8 Alwa Merenius 2006 Linköpings Allmänna SS 2:31.27 +15.90
50m: 35.31
100m: 1:13.18
(37.87)
150m: 1:52.76
(39.58)
200m: 2:31.27
(38.51)
9 Henny Paläng 2006 Linköpings Allmänna SS 2:33.41 +18.04
50m: 34.75
100m: 1:15.20
(40.45)
150m: 1:55.54
(40.34)
200m: 2:33.41
(37.87)
10 Elsa Björnholm 2006 Linköpings Allmänna SS 2:36.07 +20.70
50m: 35.46
100m: 1:15.58
(40.12)
150m: 1:56.92
(41.34)
200m: 2:36.07
(39.15)
11 Sara Markevind 2006 Skövde Simsällskap +0.80 2:36.72 +21.35
50m: 35.14
100m: 1:15.17
(40.03)
150m: 1:56.78
(41.61)
200m: 2:36.72
(39.94)
12 Ajla Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap 2:37.25 +21.88
50m: 35.58
100m: 1:15.64
(40.06)
150m: 1:57.36
(41.72)
200m: 2:37.25
(39.89)
13 Tilda Dohrner 2006 Kungälvs Simsällskap 2:37.98 +22.61
50m: 35.17
100m: 1:15.02
(39.85)
150m: 1:56.93
(41.91)
200m: 2:37.98
(41.05)
14 Tilda Andersson 2006 Jönköpings Simsällskap 2:39.29 +23.92
50m: 36.54
100m: 1:16.74
(40.20)
150m: 1:58.12
(41.38)
200m: 2:39.29
(41.17)
15 Saga Törefors 2006 Värnamo Simsällskap 2:41.56 +26.19
50m: 35.83
100m: 1:16.18
(40.35)
150m: 1:59.34
(43.16)
200m: 2:41.56
(42.22)
16 Alice Linnarsson 2006 Trollhättans Simsällskap 2:43.11 +27.74
50m: 37.55
100m: 1:20.14
(42.59)
150m: 2:03.07
(42.93)
200m: 2:43.11
(40.04)
17 Saga Leo 2006 Skövde Simsällskap +0.63 2:43.91 +28.54
50m: 38.22
100m: 1:19.46
(41.24)
150m: 2:01.78
(42.32)
200m: 2:43.91
(42.13)
18 Nora Athley 2006 Växjö Simsällskap 2:45.78 +30.41
50m: 37.18
100m: 1:19.58
(42.40)
150m: 2:03.35
(43.77)
200m: 2:45.78
(42.43)
19 Alfrida Lagström 2006 Oskarshamns Simsällskap 2:46.58 +31.21
50m: 35.31
100m: 1:17.34
(42.03)
150m: 2:02.22
(44.88)
200m: 2:46.58
(44.36)
20 Ellen Österberg 2006 Växjö Simsällskap +0.84 2:47.45 +32.08
50m: 38.18
100m: 1:21.49
(43.31)
150m: 2:06.27
(44.78)
200m: 2:47.45
(41.18)
21 My Wallin 2006 Oskarshamns Simsällskap 2:52.10 +36.73
50m: 39.47
100m: 1:24.35
(44.88)
150m: 2:10.43
(46.08)
200m: 2:52.10
(41.67)
22 Linnea Alfredsson 2006 Trollhättans Simsällskap 2:53.22 +37.85
50m: 38.22
100m: 1:22.15
(43.93)
150m: 2:07.53
(45.38)
200m: 2:53.22
(45.69)
23 Nellie Hånell 2006 SK Triton +0.95 2:53.43 +38.06
50m: 36.93
100m: 1:20.73
(43.80)
150m: 2:07.61
(46.88)
200m: 2:53.43
(45.82)
24 Stella Caneus 2006 Kalmar Simsällskap +0.79 2:58.66 +43.29
50m: 39.42
100m: 1:24.72
(45.30)
150m: 2:12.05
(47.33)
200m: 2:58.66
(46.61)
25 Kajsa Andersson 2006 Kalmar Simsällskap +0.97 2:59.94 +44.57
50m: 38.61
100m: 1:23.88
(45.27)
150m: 2:12.17
(48.29)
200m: 2:59.94
(47.77)
26 Vilma Lagö 2006 Jönköpings Simsällskap 3:04.69 +49.32
50m: 40.12
100m: 1:27.06
(46.94)
150m: 2:17.00
(49.94)
200m: 3:04.69
(47.69)
27 Julia Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap +0.77 3:05.59 +50.22
50m: 42.42
100m: 1:31.55
(49.13)
150m: 2:20.65
(49.10)
200m: 3:05.59
(44.94)
28 Hanna Halldorf 2006 Kungälvs Simsällskap 3:09.42 +54.05
50m: 39.72
100m: 1:29.24
(49.52)
150m: 2:20.52
(51.28)
200m: 3:09.42
(48.90)
- Alva Beard 2006 Jönköpings Simsällskap DNS
- Lina Liljekvist 2006 Jönköpings Simsällskap DNS
- Emma Liis Eerik 2006 Linköpings Allmänna SS DNS
- Tilde Athley 2006 Växjö Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-03-07 10:50:58
Gren 1, 200m Frisim 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Althaea Süsskind 2007 Linköpings Allmänna SS +0.75 2:24.87
50m: 32.15
100m: 1:09.13
(36.98)
150m: 1:47.31
(38.18)
200m: 2:24.87
(37.56)
2 Agnes Pehrsson 2007 Markaryds Simsällskap +0.76 2:25.06 +0.19
50m: 32.78
100m: 1:10.28
(37.50)
150m: 1:48.43
(38.15)
200m: 2:25.06
(36.63)
3 Alina Andersson 2007 Nässjö SLS 2:28.25 +3.38
50m: 34.22
100m: 1:13.91
(39.69)
150m: 1:53.24
(39.33)
200m: 2:28.25
(35.01)
4 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap +0.69 2:32.90 +8.03
50m: 35.20
100m: 1:13.83
(38.63)
150m: 1:53.66
(39.83)
200m: 2:32.90
(39.24)
5 Julia Almquist 2007 Oskarshamns Simsällskap +0.85 2:33.96 +9.09
50m: 35.86
100m: 1:15.27
(39.41)
150m: 1:55.69
(40.42)
200m: 2:33.96
(38.27)
6 Ines Pereira Garcia 2007 Skövde Simsällskap 2:35.04 +10.17
50m: 36.58
100m: 1:17.15
(40.57)
150m: 1:56.31
(39.16)
200m: 2:35.04
(38.73)
7 Edith Nyman 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 2:35.35 +10.48
50m: 35.28
100m: 1:15.51
(40.23)
150m: 1:55.89
(40.38)
200m: 2:35.35
(39.46)
8 Freja Malmgren 2007 S 71 2:36.31 +11.44
50m: 35.24
100m: 1:16.00
(40.76)
150m: 1:56.44
(40.44)
200m: 2:36.31
(39.87)
9 Mathilda Rångeby 2007 Nässjö SLS +0.93 2:36.73 +11.86
50m: 35.43
100m: 1:15.68
(40.25)
150m: 1:57.51
(41.83)
200m: 2:36.73
(39.22)
10 Emma Wikberg 2007 Trollhättans Simsällskap +0.81 2:36.87 +12.00
50m: 34.78
100m: 1:13.84
(39.06)
150m: 1:55.78
(41.94)
200m: 2:36.87
(41.09)
11 Ida Robertsson 2007 Anderstorps Simsällskap +0.92 2:37.89 +13.02
50m: 35.31
100m: 1:14.84
(39.53)
150m: 1:56.75
(41.91)
200m: 2:37.89
(41.14)
11 Ella Jansson 2007 Nässjö SLS 2:37.89 +13.02
50m: 37.12
100m: 1:17.02
(39.90)
150m: 1:58.94
(41.92)
200m: 2:37.89
(38.95)
13 Ester Taléus 2007 Linköpings Allmänna SS 2:38.57 +13.70
50m: 35.19
100m: 1:13.77
(38.58)
150m: 1:55.92
(42.15)
200m: 2:38.57
(42.65)
14 Ida Osterman 2007 Kungälvs Simsällskap +0.80 2:38.74 +13.87
50m: 34.90
100m: 1:15.10
(40.20)
150m: 1:58.26
(43.16)
200m: 2:38.74
(40.48)
15 Isabella Dinic 2007 Kalmar Simsällskap 2:39.51 +14.64
50m: 37.24
100m: 1:19.08
(41.84)
150m: 2:01.33
(42.25)
200m: 2:39.51
(38.18)
16 Fanny Ivarsson 2007 Linköpings Allmänna SS +0.83 2:40.35 +15.48
50m: 36.38
100m: 1:17.52
(41.14)
150m: 2:00.24
(42.72)
200m: 2:40.35
(40.11)
17 Sara Hansen 2007 Kalmar Simsällskap 2:40.48 +15.61
50m: 36.69
100m: 1:18.23
(41.54)
150m: 2:00.88
(42.65)
200m: 2:40.48
(39.60)
18 Anna Jörgensen 2007 SK Triton 2:40.70 +15.83
50m: 36.15
100m: 1:16.87
(40.72)
150m: 1:59.51
(42.64)
200m: 2:40.70
(41.19)
19 Ida Thom 2007 Smålandsstenars Simsällskap +0.79 2:40.77 +15.90
50m: 36.82
100m: 1:19.30
(42.48)
150m: 2:01.09
(41.79)
200m: 2:40.77
(39.68)
20 Siri Gustafsson 2007 Värnamo Simsällskap 2:43.37 +18.50
50m: 36.10
100m: 1:17.44
(41.34)
150m: 2:00.79
(43.35)
200m: 2:43.37
(42.58)
21 Amanda Widströmer 2007 Växjö Simsällskap +0.65 2:44.11 +19.24
50m: 37.06
100m: 1:18.99
(41.93)
150m: 2:02.19
(43.20)
200m: 2:44.11
(41.92)
22 Stina Klavins 2007 Hultsfreds SS +0.87 2:47.06 +22.19
50m: 37.10
100m: 1:19.08
(41.98)
150m: 2:03.66
(44.58)
200m: 2:47.06
(43.40)
23 Meja Nilsson 2007 Alvesta Simsällskap 2:49.55 +24.68
50m: 36.94
100m: 1:19.68
(42.74)
150m: 2:06.11
(46.43)
200m: 2:49.55
(43.44)
24 Ella Hagström 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 2:50.83 +25.96
50m: 37.82
100m: 1:22.73
(44.91)
150m: 2:08.36
(45.63)
200m: 2:50.83
(42.47)
25 Elin Petersson 2007 Kalmar Simsällskap +0.82 2:50.92 +26.05
50m: 37.96
100m: 1:22.79
(44.83)
150m: 2:09.58
(46.79)
200m: 2:50.92
(41.34)
26 Molly Ainemo 2007 Hultsfreds SS 2:50.94 +26.07
50m: 40.70
100m: 1:24.18
(43.48)
150m: 2:09.09
(44.91)
200m: 2:50.94
(41.85)
27 Felicia Haugland 2007 Kungälvs Simsällskap +0.78 2:52.82 +27.95
50m: 37.62
100m: 1:21.26
(43.64)
150m: 2:08.01
(46.75)
200m: 2:52.82
(44.81)
28 Ronja Johansson Magnusson 2007 Jönköpings Simsällskap +0.82 2:55.07 +30.20
50m: 39.83
100m: 1:25.18
(45.35)
150m: 2:12.07
(46.89)
200m: 2:55.07
(43.00)
29 Julia Carmström 2007 Oskarshamns Simsällskap 2:57.30 +32.43
50m: 41.46
100m: 1:28.27
(46.81)
150m: 2:15.26
(46.99)
200m: 2:57.30
(42.04)
30 Emma Leandersson 2007 Jönköpings Simsällskap +0.87 2:57.51 +32.64
50m: 39.00
100m: 1:24.92
(45.92)
150m: 2:12.51
(47.59)
200m: 2:57.51
(45.00)
31 Isabella Westergren 2007 Hultsfreds SS 2:57.71 +32.84
50m: 39.38
100m: 1:24.26
(44.88)
150m: 2:11.24
(46.98)
200m: 2:57.71
(46.47)
32 Hanna Sandberg 2007 Jönköpings Simsällskap 2:58.62 +33.75
50m: 39.23
100m: 1:25.89
(46.66)
150m: 2:13.34
(47.45)
200m: 2:58.62
(45.28)
33 Meja Askebring 2007 Oskarshamns Simsällskap +0.89 2:59.93 +35.06
50m: 41.51
100m: 1:28.30
(46.79)
150m: 2:16.67
(48.37)
200m: 2:59.93
(43.26)
34 Ellen Kemper 2007 Anderstorps Simsällskap 3:00.57 +35.70
50m: 40.69
100m: 1:28.51
(47.82)
150m: 2:16.13
(47.62)
200m: 3:00.57
(44.44)
35 Freja Månsson 2007 Växjö Simsällskap 3:03.06 +38.19
50m: 40.27
100m: 1:27.58
(47.31)
150m: 2:16.51
(48.93)
200m: 3:03.06
(46.55)
- Adla Curt 2007 Jönköpings Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-03-07 10:50:58
Gren 1, 200m Frisim 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kerstin Landahl 2008 Skövde Simsällskap 2:27.76
50m: 34.70
100m: 1:13.09
(38.39)
150m: 1:51.55
(38.46)
200m: 2:27.76
(36.21)
2 Ester Sainz 2008 Jönköpings Simsällskap 2:33.77 +6.01
50m: 35.50
100m: 1:15.05
(39.55)
150m: 1:55.49
(40.44)
200m: 2:33.77
(38.28)
3 Sofia Holmqvist 2008 Linköpings Allmänna SS +0.82 2:39.36 +11.60
50m: 36.07
100m: 1:16.62
(40.55)
150m: 1:58.15
(41.53)
200m: 2:39.36
(41.21)
4 Elin Axelsson 2008 Linköpings Allmänna SS +0.73 2:40.73 +12.97
50m: 36.69
100m: 1:18.55
(41.86)
150m: 2:00.90
(42.35)
200m: 2:40.73
(39.83)
5 Saga Jukic 2008 Skövde Simsällskap 2:41.56 +13.80
50m: 37.22
100m: 1:18.85
(41.63)
150m: 2:00.54
(41.69)
200m: 2:41.56
(41.02)
6 Szofia Zana 2008 Trollhättans Simsällskap +0.93 2:42.97 +15.21
50m: 36.35
100m: 1:18.05
(41.70)
150m: 2:01.85
(43.80)
200m: 2:42.97
(41.12)
7 Lily Viberg 2008 Jönköpings Simsällskap 2:46.99 +19.23
50m: 39.48
100m: 1:23.19
(43.71)
150m: 2:05.82
(42.63)
200m: 2:46.99
(41.17)
8 Tuva Honsberg 2008 Kungälvs Simsällskap +0.77 2:48.11 +20.35
50m: 37.06
100m: 1:19.30
(42.24)
150m: 2:04.42
(45.12)
200m: 2:48.11
(43.69)
9 Gréta Soltész 2008 Jönköpings Simsällskap 2:56.67 +28.91
50m: 40.65
100m: 1:26.07
(45.42)
150m: 2:12.35
(46.28)
200m: 2:56.67
(44.32)
10 Josefine Karlsson 2008 Oskarshamns Simsällskap +0.87 2:57.92 +30.16
50m: 40.61
100m: 1:26.84
(46.23)
150m: 2:14.91
(48.07)
200m: 2:57.92
(43.01)
11 Cornelia Köpman 2008 Kungälvs Simsällskap 2:58.44 +30.68
50m: 38.37
100m: 1:24.69
(46.32)
150m: 2:13.08
(48.39)
200m: 2:58.44
(45.36)
12 Alva Johansson 2008 Hultsfreds SS 2:58.99 +31.23
50m: 40.42
100m: 1:26.40
(45.98)
150m: 2:13.98
(47.58)
200m: 2:58.99
(45.01)
13 Regina Zana 2010 Trollhättans Simsällskap 3:00.96 +33.20
50m: 39.79
100m: 1:26.94
(47.15)
150m: 2:16.06
(49.12)
200m: 3:00.96
(44.90)
14 Elsa Dahlberg 2008 Värnamo Simsällskap 3:01.11 +33.35
50m: 41.53
100m: 1:28.64
(47.11)
150m: 2:15.98
(47.34)
200m: 3:01.11
(45.13)
15 Selma Cosic 2008 Jönköpings Simsällskap 3:07.91 +40.15
50m: 42.98
100m: 1:32.34
(49.36)
150m: 2:22.07
(49.73)
200m: 3:07.91
(45.84)
16 Lovisa Holm 2010 Värnamo Simsällskap 3:20.55 +52.79
50m: 43.78
100m: 1:36.09
(52.31)
150m: 2:29.01
(52.92)
200m: 3:20.55
(51.54)
- Fidelie Olsson - Lindqvist 2008 Oskarshamns Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-03-07 10:50:58
2020-03-07 11:12:41 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner