2021-06-14   01:24:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Minimani Games 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Minimani Games 2020    Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  11:19   
  Jrjestj  KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 tammikuu 2020         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emil Jungner  2010    61          55.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
Tuomas Lmps  2010    59          55.98   
  Vieskan Uimarit                   
Carl-Victor Tidstrm  2010              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  52.79                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Turunen  2008    169          39.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  38.83                 
Frej Kaslin  2008    149          41.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  40.71                 
Topias Ruuska  2009    123          43.73   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  46.51                 
Eemeli Nygrd  2008    103          46.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  45.97                 
Karl Wik  2008    80          50.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
Sylvester Pihlaja  2009    70          52.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  52.13                 
Lukas Friman  2008    68          53.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  54.95                 
Anton Qvisn  2009              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  51.84                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Johannes Nikko  2009              DSQ   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:07.89                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Korpi  2006    334          31.40   
  Ilmajoen Kisailijat  31.08                 
Torsti Saarela  2006    317          31.95   
  Vieskan Uimarit  33.91                 
Viljo Varsanp  2006    289          32.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  33.68                 
Andras Galos  2006    241          35.01   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  34.06                 
Erik Kotanen  2006    217          36.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  36.32                 
Netanel Hong  2007    190          37.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  37.30                 
Iivari Launonen  2007    129          43.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  42.94                 
Nicky Rajala  2007    90          48.64   
  Kokkolan Uimaseura  49.40                 
Leo Leskinen  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  45.99                 
  SW 8.4 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Filip Jfs  2004    424          29.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  28.37                 
Riku Mttl  2005    344          31.09   
  Kokkolan Uimaseura  31.81                 
Salomo Pihlaja  2005    341          31.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  29.75                 
Visa Nissinen  2004    338          31.29   
  Kokkolan Uimaseura  31.57                 
Konsta Joensuu  2005    319          31.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  31.23                 
Sohneel Mandpe  2004    317          31.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  30.95                 
Ville Ikola  2005    302          32.48   
  Kokkolan Uimaseura                   
Rasmus Saarimaa  2004    294          32.75   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  32.89                 
Totti Juho Tapani Laukkala  2004    278          33.38   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  33.53                 
10  Joel Jokiaho  2004    239          35.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
11  Eskil Halmelinna  2005    199          37.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  37.81                 
12  Linus Vuollet  2004    185          38.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  37.52                 
13  Ilari Raninen  2004    138          42.18   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  41.54                 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Korri  1992    506          27.34   
  Kokkolan Uimaseura  26.71                 
Jesse Anttila  2002    504          27.38   
  Kokkolan Uimaseura  27.06                 
Jere Kotomki  1997    478          27.87   
  Kokkolan Uimaseura  27.63                 
Teemu Oksakari  2003    444          28.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  28.46                 
Hugo Mattola  2001    430          28.87   
  Kokkolan Uimaseura  28.53                 
Eeli Hanka  2003    274          33.55   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  35.48                 
Matias Ylipelkonen  2003    185          38.24   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  44.12                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  11:19 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Minimani Games 2020    Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  11:27   
  Jrjestj  KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 tammikuu 2020         
 
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Seela Ristimki  2010    98          52.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  54.96                 
Alma Jms  2011    86          55.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  53.47                 
Emma Hertsbacka  2010    64          1:00.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  49.12                 
Maija Karjalainen  2010    56          1:03.54   
  Kokkolan Uimaseura  58.83                 
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liina Ylinen  2008    229          39.84   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  42.54                 
Lina Koivulahti  2009    189          42.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  44.05                 
Laura Isabel Bjrkstrand  2009    173          43.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  42.09                 
Anni Lmps  2008    166          44.34   
  Vieskan Uimarit  53.93                 
Aino Jms  2008    155          45.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  47.49                 
Siiri Karhulahti  2009    93          53.71   
  Kokkolan Uimaseura  59.31                 
Isabelle Fellman  2009    93          53.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  53.91                 
Lilja Latvala  2008              DNS   
  Ilmajoen Kisailijat  50.42                 
Ava Hannula  2008              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
Emma Palola  2008              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 8.2 Ksien palautus ei tapahtunut veden pinnan ylpuolella               
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Krkkinen  2006    535          30.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
Joanna Hgback  2007    406          32.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  31.67                 
Noora-Maria Linna  2006    384          33.54   
  Vieskan Uimarit  34.12                 
Pinja Pakkanen  2006    329          35.31   
  Kankaanpn Uimarit  37.75                 
Nelly Korvakangas  2006    315          35.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  35.09                 
Tilda Saarela  2006    303          36.29   
  Vieskan Uimarit  37.83                 
Aina Keiski  2007    298          36.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  36.60                 
Michelle Fellman  2007    275          37.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  37.15                 
Siiri Rantala  2007    270          37.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  36.45                 
10  Ida Koivulahti  2007    237          39.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  42.19                 
11  Arina Karasonova  2007    217          40.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  37.27                 
12  Siiri Suominen  2006    213          40.78   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  38.84                 
13  Sohvi Kiviluoma  2006    196          41.94   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  40.26                 
14  Ilona Potinkara  2007    186          42.64   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  48.01                 
15  Evelina Myllykoski  2006    173          43.74   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  46.62                 
16  Lumi Hautasaari-Mckie  2007    165          44.38   
  Kokkolan Uimaseura  44.75                 
17  Joanna Kivimki  2007    85          55.28   
  Ilmajoen Kisailijat                   
Lovisa Karlsson  2006              DSQ   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  44.66                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
Peppi Ojakippola  2006              DSQ   
  Vieskan Uimarit  37.39                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuulia Harju  2005    511          30.48   
  Kokkolan Uimaseura  31.16                 
Veera Vlivainio  2005    462          31.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  32.65                 
Veera Varsanp  2004    429          32.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
Henna Knskangas  2004    419          32.57   
  Kokkolan Uimaseura  32.46                 
Sofia Nurkkala  2004    373          33.85   
  Kokkolan Uimaseura  31.82                 
Ida Helena Ekebohm  2005    372          33.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  33.39                 
Matilda Holmlund  2005    356          34.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  33.82                 
Vilma Rintala  2005    351          34.54   
  Kokkolan Uimaseura  34.76                 
Emma Lng  2004    322          35.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  39.02                 
10  Jaana Nevala  2005    300          36.38   
  Vieskan Uimarit  35.28                 
11  Hanna Hietanen  2005    291          36.78   
  Lapuan Virki  36.80                 
12  Sofia Heiskanen  2005    257          38.34   
  Kokkolan Uimaseura  40.14                 
13  Oosa Paavola  2005    241          39.17   
  Kokkolan Uimaseura  40.55                 
14  Aamu Kannosto  2005    226          39.99   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  40.02                 
15  Mirella Hakala  2005    217          40.57   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  41.44                 
16  Aino Lhelm  2005    179          43.20   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  43.48                 
Elina Koskela  2005              DSQ   
  Vieskan Uimarit  53.51                 
  SW 8.2 Ksien palautus ei tapahtunut veden pinnan ylpuolella               
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Lahtinen  2002    499          30.73   
  Kokkolan Uimaseura  31.12                 
Matilda Lindholm  2001    391          33.34   
  Kokkolan Uimaseura  33.12                 
Milla Laiteenmki  2001    376          33.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  33.05                 
Salla-Maaria Kauppinen  2002    372          33.89   
  Kokkolan Uimaseura  33.60                 
Aada Koskela  2003    371          33.90   
  Vieskan Uimarit  35.85                 
Annukka Jouppila  2003    370          33.95   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  33.32                 
Hanna Virtanen  2002    345          34.75   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  34.50                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  11:27 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Minimani Games 2020    Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  11:40   
  Jrjestj  KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 tammikuu 2020         
 
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Turunen  2008    178  46.04        1:38.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:39.80                 
                     
Michail Angelos Karagiannis  2009    132  50.67        1:48.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:51.47                 
                     
Topias Myllykoski  2008    121  53.28        1:52.43   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:55.10                 
                     
Teppo Turtiainen  2008    117  54.70        1:53.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:15.15                 
                     
Herman Sandbacka  2008    117  52.94        1:53.53   
  Kokkolan Uimaseura  2:03.83                 
                     
Frej Kaslin  2008    104  54.81        1:57.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:02.51                 
                     
Wili Laiho  2008    103  54.94        1:58.35   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:58.03                 
                     
Olli Korvakangas  2008    83  1:01.27        2:07.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:21.39                 
                     
Edvin Pulkkinen  2008    77  1:01.77        2:10.24   
  Kokkolan Uimaseura  2:14.31                 
                     
10  Johannes Ventsas  2009    71  1:03.12        2:14.24   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  2:21.70                 
                     
11  Leevi Koskela  2010    70  1:04.97        2:14.30   
  Vieskan Uimarit  2:21.05                 
                     
12  Miko Niemel  2009    70  1:03.49        2:14.68   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  2:32.94                 
                     
13  Eino Hirvilammi  2010    70  1:02.09        2:14.77   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  2:28.02                 
                     
Eemeli Nygrd  2008              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:47.97                 
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
Eemil Sytchak  2008              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  2:02.17                 
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilari Hatunen  2006    376  36.23        1:17.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:17.92                 
                     
Erik Kotanen  2006    310  38.72        1:22.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:28.31                 
                     
Samu Herronen  2007    289  39.91        1:24.02   
  Kokkolan Uimaseura  1:26.48                 
                     
Aaron Qvisn  2007    221  43.95        1:31.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:31.72                 
                     
Verneri Viljanen  2007    147  49.68        1:45.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:43.42                 
                     
Kie Roukus  2007    139  49.54        1:47.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:46.64                 
                     
Seeti Uusi-Panula  2007    118  53.12        1:53.27   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:59.48                 
                     
Vili Lahtinen  2007    109  53.97        1:56.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:22.52                 
                     
Hannes Strmbck  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:42.23                 
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
Oskar Sderlund  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:38.10                 
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roy Nukala  2005    298  38.04        1:23.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:21.54                 
                     
Lassi Lahtinen  2004    290  38.57        1:23.97   
  Kokkolan Uimaseura  1:22.38                 
                     
Sohneel Mandpe  2004    284  39.64        1:24.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:22.39                 
                     
Salomo Pihlaja  2005    272  39.45        1:25.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:22.93                 
                     
Matias Pikkala  2004    271  39.82        1:25.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:24.99                 
                     
Akseli Klutas  2004    228  43.13        1:30.90   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:28.91                 
                     
Eskil Halmelinna  2005    210  43.57        1:33.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:31.26                 
                     
Arttu Syrj  2005    200  45.03        1:35.07   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:39.24                 
                     
Alex Koskela  2004    191  44.98        1:36.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:34.57                 
                     
 
Laji 3, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teppo Jestoi  2003    489  32.71        1:10.55   
  Kokkolan Uimaseura  1:11.28                 
                     
Joona Oksakari  2000    410  34.12        1:14.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:09.71                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  11:40 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Minimani Games 2020    Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  11:56   
  Jrjestj  KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 tammikuu 2020         
 
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milena Elomaa  2008    247  47.35        1:39.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:40.12                 
                     
Lina Koivulahti  2009    203  49.03        1:46.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:54.90                 
                     
Tessa Herronen  2008    198  50.75        1:47.49   
  Kokkolan Uimaseura  1:53.14                 
                     
Mai Hirvilammi  2008    194  51.17        1:48.14   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:52.79                 
                     
Aada Vataja  2008    189  51.96        1:49.08   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:53.34                 
                     
Meimi Heikell  2009    181  53.05        1:50.81   
  Kokkolan Uimaseura  1:57.77                 
                     
Fanni Perl  2008    175  53.49        1:52.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:51.27                 
                     
Anna Kotanen  2010    165  55.14        1:54.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:58.60                 
                     
Fanny Laiho  2010    163  55.53        1:54.66   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:55.04                 
                     
10  Iida Eskola  2008    154  52.44        1:56.75   
  Vieskan Uimarit                   
                     
11  Vera Cantell  2008    150  55.03        1:57.87   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
                     
12  Kerttu Ylinen  2009    141  56.45        2:00.44   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:55.79                 
                     
13  Minea Kangas  2009    123  57.50        2:05.77   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  2:12.11                 
                     
14  Vilma Latvala  2011    121  58.79        2:06.63   
  Ilmajoen Kisailijat  2:12.73                 
                     
15  Emma Palola  2008    118  1:02.58        2:07.58   
  Kokkolan Uimaseura  2:04.70                 
                     
16  Enni Kataja  2009    112  1:01.12        2:10.01   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  2:36.95                 
                     
17  Anna Korpi  2008    104  1:00.13        2:13.01   
  Ilmajoen Kisailijat  2:21.37                 
                     
Senja Pakkanen  2008              DSQ   
  Kankaanpn Uimarit  1:34.21                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Williamsson  2006    427  39.13        1:23.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:23.19                 
                     
Hannah Lamminmki  2006    401  40.43        1:25.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:25.79                 
                     
Elsi Vedenjuoksu  2007    388  39.31        1:25.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:31.79                 
                     
Anni Turunen  2006    372  41.62        1:27.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:30.71                 
                     
Olivia Kivel  2006    344  41.51        1:29.48   
  Kokkolan Uimaseura  1:26.41                 
                     
Kristina Helsing  2007    325  42.63        1:31.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:30.70                 
                     
Iina Hulkki  2006    318  43.39        1:31.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:26.83                 
                     
Aada Antila  2007    301  44.35        1:33.53   
  Lapuan Virki  1:36.17                 
                     
Mikaela Ainassaari  2007    257  46.41        1:38.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:41.49                 
                     
10  Alma Holmlund  2007    250  47.27        1:39.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:41.17                 
                     
11  Eeva Luomaranta  2007    243  47.89        1:40.38   
  Ilmajoen Kisailijat  1:38.73                 
                     
12  Friida Koski  2007    225  48.91        1:43.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:52.21                 
                     
13  Arina Karasonova  2007    192  49.96        1:48.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:50.32                 
                     
14  Emilia Kalliokoski  2007    190  51.47        1:49.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:51.71                 
                     
15  Aino Tolonen  2007    185  51.23        1:50.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:50.55                 
                     
16  Minea Kynns  2007    184  50.90        1:50.08   
  Kokkolan Uimaseura  1:50.42                 
                     
17  Lumi Hautasaari-Mckie  2007    173  52.51        1:52.40   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
18  Sara Krki  2007    165  54.51        1:54.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:57.97                 
                     
19  Anja Stephens  2006    148  55.88        1:58.28   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:54.83                 
                     
20  Marika Thors  2007    101  1:01.79        2:14.61   
  Ilmajoen Kisailijat  2:09.91                 
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Enni Kinnunen  2005    535  36.49        1:17.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:17.05                 
                     
Veera Vlivainio  2005    449  37.77        1:21.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:21.74                 
                     
Vilma Rintala  2005    441  38.26        1:22.34   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.10                 
                     
Alina Kangas  2005    422  37.56        1:23.55   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.26                 
                     
Pirita Hautala  2004    404  40.08        1:24.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:20.05                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    403  40.45        1:24.87   
  Kokkolan Uimaseura  1:18.00                 
                     
Matilda Holmlund  2005    387  41.08        1:25.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:23.84                 
                     
Ida Helena Ekebohm  2005    387  40.98        1:26.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:25.97                 
                     
Aamu Kannosto  2005    386  41.18        1:26.06   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:26.58                 
                     
10  Tessa Tattari  2004    347  43.36        1:29.20   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.98                 
                     
11  Henna Knskangas  2004    335  42.80        1:30.24   
  Kokkolan Uimaseura  1:27.22                 
                     
12  Siiri Tiilikka  2004    331  43.24        1:30.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:29.90                 
                     
13  Ellen Arvo  2005    311  45.21        1:32.46   
  Kokkolan Uimaseura  1:26.68                 
                     
14  Veera Hautamki  2005    244  46.39        1:40.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:36.05                 
                     
15  Jenna Pivrinta  2005    240  47.06        1:40.87   
  Kokkolan Uimaseura  1:36.55                 
                     
16  Oosa Paavola  2005    226  48.72        1:42.91   
  Kokkolan Uimaseura  1:39.57                 
                     
17  Ronya Rajala  2005    223  45.63        1:43.35   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
18  Sofia Heiskanen  2005    219  48.67        1:43.95   
  Kokkolan Uimaseura  1:47.30                 
                     
19  Sanni Porkkala  2004    183  51.22        1:50.34   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:47.48                 
                     
20  Jonna Knskangas  2004    158  56.19        1:55.78   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Fanny Granvik  2004              DNS   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:45.24                 
                     
 
Laji 4, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Jerohin  2003    394  39.90        1:25.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:23.07                 
                     
Tinja Harju  2002    384  41.38        1:26.23   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.36                 
                     
Emilia Hrknen  2001    375  42.28        1:26.89   
  Kokkolan Uimaseura  1:25.42                 
                     
Erika Yli-Yrjninen  2001    369  40.56        1:27.34   
  Kokkolan Uimaseura  1:24.55                 
                     
Maria Hautala  2003    346  41.51        1:29.30   
  Kurikan Ryhti  1:30.71                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  11:56 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Minimani Games 2020    Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  12:21   
  Jrjestj  KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 tammikuu 2020         
 
 
Laji 5, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konstantinos Karagiannis  2009    194  45.02  1:33.08  2:26.74    3:09.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:21.53                 
                     
Topias Ruuska  2009    123  48.81  1:46.65  2:51.96    3:40.30   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  3:54.84                 
                     
Herman Sandbacka  2008    74  1:03.43  2:12.08  3:20.26    4:20.21   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilari Hatunen  2006    373  34.88  1:15.19  1:57.50    2:32.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:33.00                 
                     
Lauri Korpi  2006    311  33.02  1:15.50  2:05.46    2:41.76   
  Ilmajoen Kisailijat  2:41.24                 
                     
Andras Galos  2006    292  36.53  1:18.23  2:09.13    2:45.19   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  2:44.45                 
                     
Iivari Kautiainen  2006    246  41.01  1:27.97  2:15.28    2:54.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:16.07                 
                     
Adam Westerker  2007    168  44.27  1:36.99  2:34.46    3:18.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:15.38                 
                     
Iivari Launonen  2007    136  46.54  1:42.23  2:44.85    3:32.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:22.39                 
                     
 
Laji 5, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Joensuu  2005    329  35.35  1:17.71  2:02.95    2:38.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:45.03                 
                     
Mikko Karjalainen  2004    310  33.77  1:17.38  2:05.07    2:41.89   
  Kokkolan Uimaseura  2:43.29                 
                     
Rasmus Saarimaa  2004    266  36.36  1:18.82  2:10.03    2:50.28   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  2:53.44                 
                     
Totti Juho Tapani Laukkala  2004    257  34.81  1:18.64  2:13.85    2:52.23   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  2:56.82                 
                     
Akseli Klutas  2004    250  37.88  1:25.54  2:16.29    2:53.92   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  2:54.85                 
                     
Ilari Raninen  2004    191  44.33  1:30.73  2:29.95    3:10.17   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  3:12.71                 
                     
Salomo Pihlaja  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:41.28                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Ahola  2001    297  34.92  1:17.99  2:07.66    2:44.15   
  Lapuan Virki  2:38.93                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  12:21 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Minimani Games 2020    Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  12:25   
  Jrjestj  KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 tammikuu 2020         
 
 
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liina Ylinen  2008    222  45.58  1:39.67  2:41.61    3:25.57   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  3:21.62                 
                     
Laura Isabel Bjrkstrand  2009    185  45.09  1:38.37  2:47.29    3:38.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  4:03.08                 
                     
Oona Alanko  2008    165  48.72  1:47.08  2:55.51    3:46.82   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  4:06.35                 
                     
Aada Paavola  2008    134  48.95  1:52.76  3:06.90    4:03.02   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Meimi Heikell  2009    119  59.19  2:07.81  3:15.29    4:12.77   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Neea Paavola  2008    111  56.63  2:03.12  3:19.34    4:18.80   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Krkkinen  2006    487  34.88  1:17.43  2:03.35    2:38.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:42.76                 
                     
Anni Turunen  2006    452  34.76  1:17.43  2:05.76    2:42.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:45.19                 
                     
Noora-Maria Linna  2006    428  34.88  1:19.42  2:09.61    2:45.32   
  Vieskan Uimarit  3:07.52                 
                     
Aina Keiski  2007    393  38.69  1:21.15  2:12.82    2:50.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:51.24                 
                     
Michelle Fellman  2007    378  39.79  1:25.62  2:14.57    2:52.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:55.41                 
                     
Olivia Kivel  2006    344  38.29  1:25.71  2:17.66    2:57.67   
  Kokkolan Uimaseura  3:06.74                 
                     
Kristina Helsing  2007    330  42.48  1:30.49  2:20.00    3:00.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:00.50                 
                     
Alma Holmlund  2007    274  42.35  1:33.36  2:27.47    3:11.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:12.88                 
                     
Minerva Sorvisto  2007    253  45.25  1:35.60  2:33.73    3:16.75   
  Vieskan Uimarit  3:44.87                 
                     
10  Nelly Korvakangas  2006    242  38.29  1:28.71  2:31.52    3:19.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:41.53                 
                     
11  Evelina Myllykoski  2006    229  48.72  1:40.84  2:40.85    3:23.55   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  3:30.90                 
                     
12  Arina Karasonova  2007    223  45.13  1:40.55  2:40.64    3:25.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:24.96                 
                     
13  Lovisa Karlsson  2006    219  47.04  1:40.54  2:42.01    3:26.61   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  3:23.52                 
                     
14  Lumi Hautasaari-Mckie  2007    187  48.26  1:43.89  2:46.42    3:37.63   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Enni Kinnunen  2005    569  34.04  1:11.71  1:55.43    2:30.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:32.54                 
                     
Henna Knskangas  2004    505  35.78  1:14.12  2:01.44    2:36.40   
  Kokkolan Uimaseura  2:40.09                 
                     
Veera Vlivainio  2005    468  34.26  1:16.95  2:03.65    2:40.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:35.16                 
                     
Matilda Holmlund  2005    468  35.64  1:16.35  2:04.31    2:40.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:35.55                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    449  35.85  1:17.50  2:04.37    2:42.66   
  Kokkolan Uimaseura  2:32.70                 
                     
Tessa Tattari  2004    414  37.98  1:21.00  2:09.92    2:47.17   
  Kokkolan Uimaseura  2:41.32                 
                     
Vilma Rintala  2005    408  37.76  1:20.94  2:08.63    2:47.86   
  Kokkolan Uimaseura  2:40.02                 
                     
Laura Oksakari  2005    408  35.51  1:19.64  2:10.70    2:47.95   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:43.65                 
                     
Ida Helena Ekebohm  2005    404  36.26  1:22.61  2:09.94    2:48.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:50.65                 
                     
10  Oosa Paavola  2005    291  42.04  1:30.88  2:25.90    3:07.90   
  Kokkolan Uimaseura  3:04.56                 
                     
11  Jenna Pivrinta  2005    277  32.33  1:31.53  2:29.14    3:11.04   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Sofia Heiskanen  2005    267  42.74  1:34.20  2:32.19    3:13.31   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
13  Ronya Rajala  2005    255  41.16  1:32.01  2:31.59    3:16.32   
  Kokkolan Uimaseura  3:10.01                 
                     
14  Jonna Knskangas  2004    242  43.15  1:34.56  2:35.86    3:19.88   
  Kokkolan Uimaseura  3:20.72                 
                     
15  Sanni Porkkala  2004    181  51.32  1:48.50  2:49.34    3:40.11   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  3:26.92                 
                     
Ellen Arvo  2005              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Mirella Hakala  2005              DSQ   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  3:16.74                 
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 6, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Liina Salin  2002    567  33.20  1:10.09  1:55.60    2:30.53   
  Kokkolan Uimaseura  2:29.67                 
                     
Wilma Lakanen  2003    508  32.58  1:11.23  1:58.51    2:36.14   
  Swimming Club Vuokatti  2:33.14                 
                     
Annukka Jouppila  2003    372  34.85  1:20.65  2:13.70    2:53.13   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  2:46.88                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  12:25 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Minimani Games 2020    Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  12:55   
  Jrjestj  KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 tammikuu 2020         
 
 
Laji 7, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Lmps  2010    96          49.21   
  Vieskan Uimarit  50.76                 
Emil Jungner  2010    80          52.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  51.51                 
Carl-Victor Tidstrm  2010    78          52.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  48.34                 
Alfons Vuollet  2010    74          53.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  53.75                 
Leevi Koskela  2010    71          54.59   
  Vieskan Uimarit  59.70                 
Kasper Nyholm  2010    58          58.20   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  57.37                 
 
Laji 7, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tommi Kangas  2008    120          45.78   
  Vieskan Uimarit                   
Johannes Nikko  2009    118          46.08   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  44.48                 
Elis Luomala  2009    109          47.20   
  Kokkolan Uimaseura  1:01.11                 
Anton Qvisn  2009    96          49.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  52.00                 
Markus Rantamki  2009    55          59.16   
  Kurikan Ryhti                   
Ilmari Kluukeri  2008    48          1:02.16   
  Kokkolan Uimaseura  57.08                 
Kristian Perl  2008    43          1:04.32   
  Lapuan Virki  1:06.02                 
Michail Angelos Karagiannis  2009              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  43.61                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
 
Laji 7, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viljo Varsanp  2006    318          33.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  33.76                 
Ivar Eklund  2006    266          35.13   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  36.53                 
Iivari Kautiainen  2006    176          40.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  42.09                 
Kasper Ikonen  2007    165          41.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  42.39                 
Nicky Rajala  2007    132          44.34   
  Kokkolan Uimaseura  42.45                 
Hannes Strmbck  2007    127          44.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  45.42                 
Atte Kiviniemi  2007    122          45.55   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  48.57                 
Justus Saarimaa  2007    119          45.84   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  47.79                 
Seeti Uusi-Panula  2007    102          48.39   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  49.95                 
 
Laji 7, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Filip Jfs  2004    390          30.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  29.08                 
Pietari Puutio  2004    321          32.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  32.50                 
 
Laji 7, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hugo Mattola  2001    477          28.93   
  Kokkolan Uimaseura  28.78                 
Teemu Oksakari  2003    457          29.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  28.98                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  12:55 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Minimani Games 2020    Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  13:04   
  Jrjestj  KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 tammikuu 2020         
 
 
Laji 8, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Molly Riska  2011    169          46.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  48.30                 
Emma Hertsbacka  2010    153          47.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  45.49                 
Seela Ristimki  2010    136          49.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  48.98                 
Maija Karjalainen  2010    97          55.91   
  Kokkolan Uimaseura  53.76                 
Anna Kotanen  2010              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  56.76                 
  SW 6.4 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
Peppi Tuohimaa  2010              DSQ   
  Vieskan Uimarit                   
  SW 6.4 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
 
Laji 8, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Neea Junttila  2009    187          44.87   
  Vieskan Uimarit  44.77                 
Siiri Karhulahti  2009    186          44.98   
  Kokkolan Uimaseura  47.87                 
Ava Hannula  2008    176          45.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  45.76                 
Anna Korpi  2008    160          47.28   
  Ilmajoen Kisailijat  48.53                 
Mona Maria Amanda Sarja  2009    153          48.01   
  Vieskan Uimarit  51.27                 
Isabelle Fellman  2009    130          50.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  50.69                 
Iida Eskola  2008    114          53.00   
  Vieskan Uimarit                   
Juulia Koskela  2009    113          53.05   
  Vieskan Uimarit                   
 
Laji 8, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Turunen  2006    381          35.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  35.73                 
Ellen Williamsson  2006    365          35.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  36.72                 
Peppi Ojakippola  2006    295          38.60   
  Vieskan Uimarit  38.40                 
Iina Hulkki  2006    283          39.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  39.51                 
Tilda Saarela  2006    265          39.98   
  Vieskan Uimarit  43.83                 
Eeva Luomaranta  2007    245          41.04   
  Ilmajoen Kisailijat  42.71                 
Friida Koski  2007    210          43.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  42.30                 
Arina Karasonova  2007    209          43.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  44.38                 
Lumi Hautasaari-Mckie  2007    194          44.34   
  Kokkolan Uimaseura  43.33                 
10  Emilia Kalliokoski  2007    187          44.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  44.02                 
11  Aino Tolonen  2007    170          46.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
12  Emma Koskela  2007    140          49.44   
  Vieskan Uimarit  53.94                 
Tiia Reini  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  39.55                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 8, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henna Knskangas  2004    477          32.88   
  Kokkolan Uimaseura  31.36                 
Veera Varsanp  2004    441          33.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  34.32                 
Jaana Nevala  2005    436          33.88   
  Vieskan Uimarit  33.89                 
Pirita Hautala  2004    410          34.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  34.60                 
Sofia Nurkkala  2004    361          36.08   
  Kokkolan Uimaseura                   
Siiri Tiilikka  2004    359          36.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  34.72                 
Vilma Rintala  2005    340          36.79   
  Kokkolan Uimaseura  34.42                 
Sofia Heiskanen  2005    253          40.62   
  Kokkolan Uimaseura  42.96                 
Oosa Paavola  2005    233          41.73   
  Kokkolan Uimaseura                   
 
Laji 8, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milla Laiteenmki  2001    544          31.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  31.37                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  13:04 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Minimani Games 2020    Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  13:23   
  Jrjestj  KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 tammikuu 2020         
 
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alfons Vuollet  2010    102  45.32        1:35.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:38.38                 
                     
Tuomas Lmps  2010    100  45.03        1:36.54   
  Vieskan Uimarit  1:35.56                 
                     
Emil Jungner  2010    92  46.67        1:39.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:41.56                 
                     
Eino Hirvilammi  2010    87  47.10        1:41.39   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:46.01                 
                     
Leevi Koskela  2010    74  50.86        1:46.59   
  Vieskan Uimarit  1:37.67                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konstantinos Karagiannis  2009    203  36.42        1:16.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:18.25                 
                     
Anton Qvisn  2009    164  39.51        1:21.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:27.32                 
                     
Topias Ruuska  2009    139  43.21        1:26.60   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:24.54                 
                     
Elis Luomala  2009    107  43.71        1:34.42   
  Kokkolan Uimaseura  1:46.49                 
                     
Tatu Korpi-Halkola  2009    107  44.12        1:34.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:39.22                 
                     
Lenni Salmenkangas  2009    106  43.91        1:34.86   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:45.31                 
                     
Johannes Nikko  2009    101  45.01        1:36.37   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:32.81                 
                     
Sylvester Pihlaja  2009    96  46.19        1:37.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:41.34                 
                     
Miko Niemel  2009    91  44.81        1:39.84   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:45.24                 
                     
10  Johannes Ventsas  2009    88  46.86        1:40.80   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:43.88                 
                     
11  Julius Jokiaho  2009    57  53.08        1:56.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:57.81                 
                     
Matias Torppa  2009              DSQ   
  Lapuan Virki  1:50.73                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Turunen  2008    248  34.06        1:11.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:11.95                 
                     
Frej Kaslin  2008    166  38.10        1:21.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:21.18                 
                     
Topias Myllykoski  2008    162  37.83        1:22.39   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:21.71                 
                     
Karl Wik  2008    138  42.57        1:26.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:34.24                 
                     
Wili Laiho  2008    136  41.93        1:27.30   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:23.09                 
                     
Teppo Turtiainen  2008    124  42.55        1:30.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:35.74                 
                     
Lukas Friman  2008    115  45.34        1:32.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:34.57                 
                     
Eemil Sytchak  2008    106  43.90        1:34.77   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Olli Korvakangas  2008    106  44.86        1:34.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:35.97                 
                     
10  Matias Ahonp  2008    104  43.74        1:35.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:38.36                 
                     
11  Edvin Pulkkinen  2008    83  47.56        1:42.83   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Ilmari Kluukeri  2008    52  50.87        1:59.91   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaron Qvisn  2007    319  31.73        1:05.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:06.62                 
                     
Samu Herronen  2007    316  31.99        1:05.95   
  Kokkolan Uimaseura  1:04.73                 
                     
Aapo Ponsiluoma  2007    210  35.72        1:15.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:17.89                 
                     
Oskar Sderlund  2007    209  35.77        1:15.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:20.65                 
                     
Hannes Strmbck  2007    208  36.54        1:15.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:16.53                 
                     
Nicky Rajala  2007    206  36.53        1:16.01   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.37                 
                     
Veka Arosarka  2007    205  34.63        1:16.21   
  Lapuan Virki  1:16.61                 
                     
Kie Roukus  2007    199  37.24        1:16.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:23.64                 
                     
Netanel Hong  2007    194  36.97        1:17.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:17.95                 
                     
10  Kasper Ikonen  2007    185  39.16        1:18.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:13.39                 
                     
11  Verneri Viljanen  2007    164  39.66        1:21.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:29.22                 
                     
12  Leo Leskinen  2007    141  40.19        1:26.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:29.53                 
                     
13  Justus Saarimaa  2007    138  40.79        1:26.92   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:52.01                 
                     
14  Seeti Uusi-Panula  2007    138  42.14        1:26.94   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:34.31                 
                     
15  Atte Kiviniemi  2007    137  41.13        1:27.13   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:30.12                 
                     
16  Vili Lahtinen  2007    111  42.99        1:33.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:41.92                 
                     
17  Lukas Hmlinen  2007    79  47.03        1:44.70   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilari Hatunen  2006    340  31.05        1:04.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:02.45                 
                     
Torsti Saarela  2006    339  31.12        1:04.44   
  Vieskan Uimarit  1:04.35                 
                     
Viljo Varsanp  2006    320  31.44        1:05.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:06.04                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Filip Jfs  2004    460  27.72        58.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  54.51                 
                     
Ville Ikola  2005    443  28.58        58.95   
  Kokkolan Uimaseura  59.45                 
                     
Riku Mttl  2005    439  28.60        59.11   
  Kokkolan Uimaseura  59.85                 
                     
Pietari Puutio  2004    410  29.28        1:00.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  59.63                 
                     
Salomo Pihlaja  2005    383  29.44        1:01.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  58.93                 
                     
Konsta Joensuu  2005    351  30.91        1:03.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:04.54                 
                     
Roy Nukala  2005    334  31.04        1:04.74   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:03.94                 
                     
Joel Jokiaho  2004    325  31.02        1:05.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:03.89                 
                     
Matias Pikkala  2004    311  31.24        1:06.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:02.12                 
                     
10  Sohneel Mandpe  2004    301  31.10        1:07.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:06.98                 
                     
11  Lassi Lahtinen  2004    291  32.23        1:07.81   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
12  Eskil Halmelinna  2005    260  33.52        1:10.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:08.99                 
                     
13  Ilari Raninen  2004    256  34.94        1:10.69   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:09.98                 
                     
14  Alex Koskela  2004    245  34.91        1:11.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:09.49                 
                     
15  Arttu Syrj  2005    234  34.95        1:12.83   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:13.11                 
                     
16  Linus Vuollet  2004    221  34.66        1:14.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:11.38                 
                     
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Korri  1992    522  26.89        55.78   
  Kokkolan Uimaseura  55.77                 
                     
Teemu Oksakari  2003    483  27.64        57.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  56.62                 
                     
Eeli Hanka  2003    391  29.93        1:01.41   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:01.03                 
                     
Matias Ylipelkonen  2003    270  33.76        1:09.47   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:08.06                 
                     
Andreas Lindqvist  1991    1:43.76        3:52.00   
  Kokkolan Uimaseura  3:56.51                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  13:23 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Minimani Games 2020    Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  13:48   
  Jrjestj  KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 tammikuu 2020         
 
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Laiho  2010    162  44.02        1:33.40   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:29.57                 
                     
Molly Riska  2011    157  44.91        1:34.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:40.10                 
                     
Seela Ristimki  2010    154  44.55        1:35.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:34.73                 
                     
Alma Jms  2011    135  47.10        1:39.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:38.73                 
                     
Peppi Tuohimaa  2010    98  50.97        1:50.49   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Vilma Latvala  2011    85  55.08        1:55.61   
  Ilmajoen Kisailijat  1:47.14                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Neea Junttila  2009    200  40.33        1:27.15   
  Vieskan Uimarit  1:28.88                 
                     
Minea Kangas  2009    197  41.61        1:27.52   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:32.36                 
                     
Lina Koivulahti  2009    196  40.32        1:27.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:26.11                 
                     
Kerttu Ylinen  2009    194  41.44        1:28.08   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:22.94                 
                     
Laura Isabel Bjrkstrand  2009    192  41.34        1:28.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:28.96                 
                     
Mona Maria Amanda Sarja  2009    192  42.17        1:28.40   
  Vieskan Uimarit  1:36.85                 
                     
Meimi Heikell  2009    177  42.77        1:30.82   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Siiri Karhulahti  2009    176  42.36        1:30.91   
  Kokkolan Uimaseura  1:36.40                 
                     
Enni Kataja  2009    132  48.19        1:40.14   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:44.01                 
                     
10  Isabelle Fellman  2009    114  49.27        1:45.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:05.66                 
                     
11  Juulia Koskela  2009    106  49.87        1:47.49   
  Vieskan Uimarit  1:48.75                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Lmps  2008    282  36.37        1:17.76   
  Vieskan Uimarit  1:28.56                 
                     
Senja Pakkanen  2008    241  38.94        1:21.94   
  Kankaanpn Uimarit  1:19.98                 
                     
Aino Jms  2008    217  39.98        1:24.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:24.56                 
                     
Aada Vataja  2008    217  41.12        1:24.82   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:27.71                 
                     
Ava Hannula  2008    206  41.31        1:26.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:24.18                 
                     
Peppi Lintil  2008    198  42.12        1:27.50   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:27.48                 
                     
Oona Alanko  2008    180  43.10        1:30.23   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:35.30                 
                     
Emma Girod  2008    158  42.89        1:34.33   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Tessa Herronen  2008    157  45.03        1:34.49   
  Kokkolan Uimaseura  1:37.86                 
                     
10  Fanni Perl  2008    151  43.96        1:35.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:35.36                 
                     
11  Mai Hirvilammi  2008    146  46.08        1:36.74   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:56.34                 
                     
12  Emma Palola  2008    77  1:00.23        1:59.59   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Liina Ylinen  2008              DNS   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:20.09                 
                     
Lilja Latvala  2008              DNS   
  Ilmajoen Kisailijat  1:25.67                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joanna Hgback  2007    473  30.90        1:05.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:04.65                 
                     
Aina Keiski  2007    447  32.38        1:06.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:06.94                 
                     
Michelle Fellman  2007    444  32.18        1:06.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:07.99                 
                     
Siiri Rantala  2007    400  33.60        1:09.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:09.34                 
                     
Elsi Vedenjuoksu  2007    388  33.12        1:09.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:12.29                 
                     
Aada Antila  2007    386  33.14        1:10.00   
  Lapuan Virki  1:11.66                 
                     
Tiia Reini  2007    326  35.47        1:14.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:13.79                 
                     
Eeva Luomaranta  2007    313  36.73        1:15.08   
  Ilmajoen Kisailijat  1:14.69                 
                     
Lizette Jakobsson  2007    299  35.94        1:16.26   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:18.84                 
                     
10  Minerva Sorvisto  2007    288  36.68        1:17.22   
  Vieskan Uimarit  1:16.71                 
                     
11  Ilona Potinkara  2007    250  37.91        1:20.94   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:29.88                 
                     
12  Lumi Hautasaari-Mckie  2007    245  39.21        1:21.50   
  Kokkolan Uimaseura  1:21.30                 
                     
13  Ida Koivulahti  2007    235  38.55        1:22.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:22.32                 
                     
14  Minea Kynns  2007    199  40.90        1:27.32   
  Kokkolan Uimaseura  1:30.18                 
                     
15  Mikaela Ainassaari  2007    189  41.53        1:28.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:28.29                 
                     
16  Emma Koskela  2007    179  42.81        1:30.49   
  Vieskan Uimarit  1:33.19                 
                     
17  Joanna Kivimki  2007    173  44.03        1:31.48   
  Ilmajoen Kisailijat  1:28.71                 
                     
18  Marika Thors  2007    164  44.74        1:33.15   
  Ilmajoen Kisailijat  1:33.64                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hannah Lamminmki  2006    497  31.12        1:04.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:03.03                 
                     
Noora-Maria Linna  2006    463  32.25        1:05.89   
  Vieskan Uimarit  1:05.95                 
                     
Olivia Kivel  2006    420  32.75        1:08.09   
  Kokkolan Uimaseura  1:08.14                 
                     
Pinja Pakkanen  2006    394  32.79        1:09.56   
  Kankaanpn Uimarit  1:10.89                 
                     
Tilda Saarela  2006    374  33.79        1:10.74   
  Vieskan Uimarit  1:11.11                 
                     
Siiri Suominen  2006    271  37.99        1:18.79   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:14.49                 
                     
Sohvi Kiviluoma  2006    241  39.15        1:21.95   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:21.79                 
                     
Anja Stephens  2006    170  43.52        1:32.05   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:36.10                 
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henna Knskangas  2004    575  29.99        1:01.33   
  Kokkolan Uimaseura  59.56                 
                     
Enni Kinnunen  2005    570  30.05        1:01.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:00.32                 
                     
Tuulia Harju  2005    568  29.79        1:01.58   
  Kokkolan Uimaseura  1:02.51                 
                     
Veera Vlivainio  2005    555  30.12        1:02.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  59.54                 
                     
Matilda Holmlund  2005    551  30.40        1:02.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:01.25                 
                     
Tessa Tattari  2004    484  31.20        1:04.94   
  Kokkolan Uimaseura  1:01.89                 
                     
Vilma Rintala  2005    465  30.96        1:05.82   
  Kokkolan Uimaseura  1:04.61                 
                     
Laura Oksakari  2005    460  31.02        1:06.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:05.56                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    436  32.30        1:07.27   
  Kokkolan Uimaseura  1:03.79                 
                     
10  Ida Helena Ekebohm  2005    406  32.76        1:08.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:06.40                 
                     
11  Hanna Hietanen  2005    391  34.48        1:09.75   
  Lapuan Virki  1:10.94                 
                     
12  Emma Lng  2004    384  33.41        1:10.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:09.63                 
                     
13  Sofia Heiskanen  2005    356  34.52        1:11.94   
  Kokkolan Uimaseura  1:08.48                 
                     
14  Oosa Paavola  2005    341  34.63        1:12.99   
  Kokkolan Uimaseura  1:10.96                 
                     
15  Veera Hautamki  2005    328  35.81        1:13.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:12.74                 
                     
16  Senni Syvnen  2005    327  34.83        1:14.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
                     
17  Ellen Arvo  2005    300  36.79        1:16.17   
  Kokkolan Uimaseura  1:11.75                 
                     
18  Ronya Rajala  2005    297  36.17        1:16.44   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.81                 
                     
19  Jonna Knskangas  2004    289  37.65        1:17.13   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.30                 
                     
20  Jenna Pivrinta  2005    288  36.54        1:17.18   
  Kokkolan Uimaseura  1:13.91                 
                     
21  Aino Lhelm  2005    257  37.04        1:20.19   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:21.33                 
                     
Fanny Granvik  2004              DNS   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:15.55                 
                     
Elina Koskela  2005              DSQ   
  Vieskan Uimarit  1:29.71                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
 
Laji 10, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Hrknen  2001    448  32.62        1:06.66   
  Kokkolan Uimaseura  1:05.37                 
                     
Salla-Maaria Kauppinen  2002    436  32.69        1:07.24   
  Kokkolan Uimaseura  1:07.25                 
                     
Annukka Jouppila  2003    408  32.62        1:08.75   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:04.15                 
                     
Maria Hautala  2003    408  32.90        1:08.75   
  Kurikan Ryhti  1:08.68                 
                     
Aada Koskela  2003    398  32.49        1:09.29   
  Vieskan Uimarit  1:09.47                 
                     
Hanna Virtanen  2002    353  34.27        1:12.12   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:12.45                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  13:48 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Minimani Games 2020    Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  13:55   
  Jrjestj  KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 tammikuu 2020         
 
 
Laji 11, 200m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ivar Eklund  2006    272  38.28  1:20.00  2:02.71    2:43.58   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  2:54.09                 
                     
Lauri Korpi  2006    249  39.55  1:22.96  2:07.19    2:48.56   
  Ilmajoen Kisailijat  2:54.63                 
                     
Iivari Kautiainen  2006    201  44.00  1:30.35  2:16.08    3:01.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:10.60                 
                     
 
Laji 11, 200m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Visa Nissinen  2004    357  34.94  1:12.92  1:51.87    2:29.49   
  Kokkolan Uimaseura  2:32.77                 
                     
Ilari Raninen  2004    226  42.97  1:26.74  2:11.36    2:54.18   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  2:53.09                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  13:55 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Minimani Games 2020    Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  13:59   
  Jrjestj  KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 tammikuu 2020         
 
 
Laji 12, 200m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Turunen  2006    397  38.71  1:19.51  2:01.94    2:43.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:38.60                 
                     
Ellen Williamsson  2006    361  39.85  1:23.36  2:07.14    2:48.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:44.51                 
                     
Elsi Vedenjuoksu  2007    304  41.50  1:27.54  2:14.92    2:58.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:10.79                 
                     
Michelle Fellman  2007    301  43.85  1:29.12  2:14.96    2:59.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
                     
Tiia Reini  2007    283  43.51  1:30.10  2:17.18    3:02.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:04.91                 
                     
Olivia Kivel  2006    280  42.97  1:29.20  2:17.12    3:03.38   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, 200m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henna Knskangas  2004    482  36.40  1:15.26  1:54.77    2:32.99   
  Kokkolan Uimaseura  2:24.72                 
                     
Veera Varsanp  2004    446  36.34  1:16.38  1:57.01    2:37.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:38.26                 
                     
Vilma Rintala  2005    375  38.46  1:20.02  2:03.73    2:46.36   
  Kokkolan Uimaseura  2:35.16                 
                     
Tessa Tattari  2004    366  40.07  1:23.19  2:06.63    2:47.80   
  Kokkolan Uimaseura  2:38.53                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    364  40.76  1:23.19  2:05.78    2:48.03   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Aamu Kannosto  2005    350  39.91  1:22.91  2:07.05    2:50.31   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  2:59.88                 
                     
Oosa Paavola  2005    272  44.26  1:32.36  2:20.16    3:05.12   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Ronya Rajala  2005    271  42.21  1:30.85  2:19.21    3:05.43   
  Kokkolan Uimaseura  3:06.60                 
                     
Ellen Arvo  2005    243  46.20  1:35.71  2:25.79    3:12.10   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
10  Jenna Pivrinta  2005    233  46.79  1:37.10  2:26.56    3:14.94   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
11  Sofia Heiskanen  2005    221  46.87  1:38.35  2:30.27    3:18.27   
  Kokkolan Uimaseura  3:14.86                 
                     
12  Jonna Knskangas  2004    209  48.17  1:39.25  2:31.14    3:21.96   
  Kokkolan Uimaseura  3:21.02                 
                     
Fanny Granvik  2004              DNS   
  Seinjoen Uimarit -58 ry                   
                     
 
Laji 12, 200m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milla Laiteenmki  2001    530  35.23  1:13.15  1:51.36    2:28.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:27.08                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  13:59 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Minimani Games 2020    Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  14:30   
  Jrjestj  KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 tammikuu 2020         
 
 
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alfons Vuollet  2010    103          53.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  53.10                 
Emil Jungner  2010    87          56.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  55.62                 
Tuomas Lmps  2010    86          57.00   
  Vieskan Uimarit  55.47                 
Carl-Victor Tidstrm  2010    85          57.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  55.81                 
Eino Hirvilammi  2010    58          1:04.95   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:04.41                 
Leevi Koskela  2010    57          1:05.44   
  Vieskan Uimarit  1:01.47                 
Hermanni Huhta-Koivisto  2010    55          1:06.00   
  Kurikan Ryhti  1:04.13                 
Kasper Nyholm  2010              DSQ   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  59.46                 
  SW 7.1 P ei rikkonut veden pintaa ennen toisen ksivedon leveint kohtaa lhdn / knnksen jlkeen               
 
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Michail Angelos Karagiannis  2009    131          49.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  52.55                 
Sylvester Pihlaja  2009    125          50.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  49.31                 
Topias Myllykoski  2008    121          51.04   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  52.20                 
Herman Sandbacka  2008    118          51.35   
  Kokkolan Uimaseura  54.05                 
Topias Ruuska  2009    109          52.85   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  53.66                 
Tatu Korpi-Halkola  2009    106          53.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:00.46                 
Wili Laiho  2008    105          53.51   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  51.97                 
Matias Ahonp  2008    90          56.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  56.06                 
Johannes Nikko  2009    89          56.52   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  51.79                 
10  Johannes Ventsas  2009    73          1:00.28   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:00.25                 
11  Lenni Salmenkangas  2009    72          1:00.68   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:01.25                 
12  Julius Jokiaho  2009    66          1:02.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:06.20                 
13  Miko Niemel  2009    65          1:02.58   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:03.53                 
14  Kristian Perl  2008    49          1:08.76   
  Lapuan Virki  1:04.72                 
15  Aleksi Kentta  2009    47          1:09.84   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  1:07.07                 
Markus Rantamki  2009              DSQ   
  Kurikan Ryhti                   
  SW 7.2 Eriaikaisia ksiliikkeit               
 
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilari Hatunen  2006    349          35.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
Torsti Saarela  2006    324          36.73   
  Vieskan Uimarit  38.68                 
Erik Kotanen  2006    322          36.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  39.32                 
Iivari Kautiainen  2006    224          41.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  43.50                 
Lauri Korpi  2006    223          41.58   
  Ilmajoen Kisailijat  44.31                 
Nicky Rajala  2007    210          42.48   
  Kokkolan Uimaseura  48.61                 
Oskar Sderlund  2007    204          42.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  42.98                 
Justus Saarimaa  2007    148          47.72   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  50.98                 
Adam Westerker  2007    134          49.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  54.33                 
10  Lukas Hmlinen  2007    125          50.38   
  Kokkolan Uimaseura  53.38                 
11  Seeti Uusi-Panula  2007    109          52.73   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  54.86                 
12  Ilari Grhn  2007    95          55.29   
  Lapuan Virki  54.78                 
13  Atte Kiviniemi  2007    81          58.34   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  57.08                 
Veka Arosarka  2007              DSQ   
  Lapuan Virki  53.03                 
  SW 7.2 Vr uintisykli (=1 ksiveto, 1 potku), paitsi knnkseen / maaliin tullessa               
 
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Joensuu  2005    342          36.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  34.88                 
Roy Nukala  2005    337          36.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  39.34                 
Mikko Karjalainen  2004    284          38.38   
  Kokkolan Uimaseura  37.55                 
Matias Pikkala  2004    281          38.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  38.85                 
Alex Koskela  2004    201          43.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
 
Laji 13, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jere Kotomki  1997    504          31.72   
  Kokkolan Uimaseura  32.23                 
Teppo Jestoi  2003    453          32.86   
  Kokkolan Uimaseura  32.87                 
Joona Oksakari  2000    452          32.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  30.62                 
Antti Ahola  2001    249          40.09   
  Lapuan Virki  40.72                 
Eeli Hanka  2003    223          41.63   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  39.76                 
Matias Ylipelkonen  2003    216          42.02   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  40.54                 
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura  Tulostusaika  14:30 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Minimani Games 2020    Tulostuspivmr  25 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Kokkola    Tulostusaika  14:48   
  Jrjestj  KUS-GSS         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 tammikuu 2020         
 
 
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anna Kotanen  2010    174          51.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  51.34                 
Molly Riska  2011    138          55.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  55.09                 
Fanny Laiho  2010    137          55.84   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  52.86                 
Seela Ristimki  2010    132          56.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  55.42                 
Emma Hertsbacka  2010    126          57.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  54.40                 
Vilma Latvala  2011    108          1:00.43   
  Ilmajoen Kisailijat  1:03.28                 
Maija Karjalainen  2010    94          1:03.30   
  Kokkolan Uimaseura  1:04.78                 
Peppi Tuohimaa  2010    73          1:08.90   
  Vieskan Uimarit                   
Emilia Liimatainen  2010    64          1:11.70   
  Haapajrven Kiilat                   
 
Laji 14, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senja Pakkanen  2008    258          45.20   
  Kankaanpn Uimarit  43.65                 
Anni Lmps  2008    248          45.83   
  Vieskan Uimarit  47.75                 
Mai Hirvilammi  2008    221          47.57   
  Seinjoen Uimarit -58 ry  49.64                 
Tessa Herronen  2008    204          48.87   
  Kokkolan Uimaseura  49.35