2021-06-13   22:10:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for FynRundt 3

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

FynRundt 3

Resultat Lb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:36   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  18 januar 2020         
 
 
Lb 17, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Emilie Hemmelff  2008  Ringe Svmme Klub    35.92        1:19.15   
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe Svmme Klub    38.75        1:19.47   
Victoria Juul Larsen  2006  Frem Odense    1:23.64        1:23.64   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense    38.62        1:25.31   
Sille Grnfeldt  2008  Nyborg Svmmeklub    41.05        1:27.26   
Monica Munkebjerg  2006  Frem Odense    40.34        1:27.43   
Sofie Bak  2008  Ringe Svmme Klub    42.84        1:27.55   
Eszter Vad  2007  Nyborg Svmmeklub    40.98        1:28.26   
Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense    42.04        1:29.02   
10  Freja Trasbo Vestergaard  2006  Nyborg Svmmeklub    41.83        1:29.30   
11  Katrine Elholm Juliussen  2006  Nyborg Svmmeklub    41.52        1:29.57   
12  Maya Kirstine Alstrup-Lop  2007  Frem Odense    41.98        1:29.82   
13  Sarah Qvist  2007  Nyborg Svmmeklub    45.12        1:30.27   
14  Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense    42.39        1:30.99   
15  Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg Svmme Klub    42.04        1:31.41   
16  Laura Rasmussen  2005  Nyborg Svmmeklub    45.37        1:32.79   
17  Emma Christensen  2002  Tommerup Svmme Klub    44.38        1:32.82   
18  Freja Zaugg Rasmussen  2008  Ringe Svmme Klub    45.11        1:35.54   
19  Frederikke Wood  2007  Frem Odense    44.37        1:35.77   
20  Elvira Kstner Kristensen  2008  Frem Odense    47.45        1:35.94   
21  Caroline Sgaard  2006  Ringe Svmme Klub    45.37        1:36.15   
22  Dicte S. Falkenstrm  2008  Nyborg Svmmeklub    50.53        1:38.62   
23  Meryem Ercaliskan  2007  Frem Odense    47.70        1:39.30   
24  Luka Rose Svabo  2008  Nyborg Svmmeklub    46.71        1:39.40   
25  Sara Lund Larsen  2008  Ringe Svmme Klub    49.76        1:41.81   
26  Ida Marie Bo Nielsen  2008  Nyborg Svmmeklub    49.98        1:42.76   
27  Amalie Jrgensen  2010  Frem Odense    49.47        1:44.78   
28  Signe Christiansen  2008  Nyborg Svmmeklub    50.20        1:49.65   
29  Luna Tanggaard  2006  Frem Odense    56.76        1:49.88   
30  Ida Friis Mikkelsen  2010  Nyborg Svmmeklub    52.68        1:54.64   
31  Caroline B. Guldborg  2009  Nyborg Svmmeklub    1:55.70        1:55.70   
32  Ellen Gramstrup Madsen  2010  Nyborg Svmmeklub    1:02.29        2:04.64   
33  Julie Dyrelund Rasmussen  2010  Ringe Svmme Klub    59.60        2:05.51   
34  Mille Lundgreen  2010  Ringe Svmme Klub    2:18.74        2:18.74   
Andrea Wagner  2008  H2Odense            DSQ  Tyvstart 
Anna Lindstedt  2010  Nyborg Svmmeklub            DSQ  Indadv. fd. v. 60m 
Ella Krogshede  2009  Nyborg Svmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Frida Krogh Kristiansen  2011  Nyborg Svmmeklub            DSQ  Ej samt. berr. v75m 
Karla Krog  2011  Nyborg Svmmeklub            DSQ  Asynkron ben v.60m 
Tilde Lundsgaard Rov Andreasen  2009  Nyborg Svmmeklub            DSQ  crawlben v. start 
Trine Larsen  2009  Frem Odense            DSQ  Svm p. mave v. 26m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner