2021-10-16   08:40:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Roslagsmästerskapen 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Insim 08:00-08:50

Document
Resultat
Roslagsmästerskapen
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 1 feb 2020
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Björklund 2006 Täby Sim +0.66 435 1:12.59
50m: 34.74
100m: 1:12.59
(37.85)
2 Rose Li 2006 Täby Sim +0.76 423 1:13.28 +0.69
50m: 35.45
100m: 1:13.28
(37.83)
3 Tuva Lundberg 2006 Täby Sim +0.69 401 1:14.60 +2.01
50m: 35.95
100m: 1:14.60
(38.65)
4 Stina Pedersen 2007 Täby Sim +0.52 398 1:14.77 +2.18
50m: 36.32
100m: 1:14.77
(38.45)
5 Ida Osund-Ireland 2007 Täby Sim +0.84 359 1:17.37 +4.78
50m: 38.26
100m: 1:17.37
(39.11)
6 Olivia Allert 2007 Täby Sim +0.80 351 1:17.96 +5.37
50m: 38.11
100m: 1:17.96
(39.85)
7 Rebecka Barkvall 2007 Danderyds Simförening +0.67 349 1:18.10 +5.51
50m: 38.11
100m: 1:18.10
(39.99)
8 Nicole Dvali 2007 Täby Sim +0.82 327 1:19.87 +7.28
50m: 37.97
100m: 1:19.87
(41.90)
9 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb +0.88 305 1:21.70 +9.11
50m: 39.15
100m: 1:21.70
(42.55)
10 Nova Larsson 2007 Ålands Simförening +0.69 302 1:22.01 +9.42
50m: 40.92
100m: 1:22.01
(41.09)
11 Linnea Wiberg 2006 Täby Sim +0.68 279 1:24.19 +11.60
50m: 41.11
100m: 1:24.19
(43.08)
12 Hanna Wickström 2007 Danderyds Simförening +0.65 250 1:27.32 +14.73
50m: 41.96
100m: 1:27.32
(45.36)
13 Molly Ju 2007 Täby Sim +0.79 232 1:29.50 +16.91
50m: 43.97
100m: 1:29.50
(45.53)
13 Bea Hellborg 2006 Täby Sim +0.86 232 1:29.50 +16.91
50m: 45.58
100m: 1:29.50
(43.92)
15 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim +0.73 232 1:29.55 +16.96
50m: 44.51
100m: 1:29.55
(45.04)
16 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb +0.32 230 1:29.73 +17.14
50m: 44.37
100m: 1:29.73
(45.36)
17 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim +0.82 212 1:32.17 +19.58
50m: 45.48
100m: 1:32.17
(46.69)
18 Sara Norman Widell 2006 Norrtälje Simklubb +0.75 173 1:38.61 +26.02
50m: 49.00
100m: 1:38.61
(49.61)
19 Astrid Enbom 2006 Täby Sim +0.78 166 1:40.04 +27.45
50m: 48.79
100m: 1:40.04
(51.25)
20 Milou Rönnbro 2006 Åkersberga Simsällskap +0.82 159 1:41.51 +28.92
50m: 48.97
100m: 1:41.51
(52.54)
21 Matilda Elofsson 2007 Täby Sim +0.77 158 1:41.63 +29.04
50m: 48.40
100m: 1:41.63
(53.23)
22 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb +0.74 155 1:42.38 +29.79
50m: 48.30
100m: 1:42.38
(54.08)
23 Matilda Von Scherling 2007 Åkersberga Simsällskap +0.84 153 1:42.74 +30.15
50m: 51.23
100m: 1:42.74
(51.51)
24 Beatrice Haddleton 2007 Åkersberga Simsällskap +0.81 152 1:43.05 +30.46
50m: 50.06
100m: 1:43.05
(52.99)
25 Embla Thorgrimsdottir 2006 Täby Sim +0.51 149 1:43.61 +31.02
50m: 51.36
100m: 1:43.61
(52.25)
26 Amelia Fricker 2007 Ålands Simförening +0.84 138 1:46.27 +33.68
50m: 54.70
100m: 1:46.27
(51.57)
27 Vilma Rejås 2007 Norrtälje Simklubb +0.92 98 1:59.12 +46.53
50m: 56.25
100m: 1:59.12
(1:02.87)
- Hanna Gong 2007 Täby Sim +0.70 DSQ
Grenen officiell:  2020-02-01 10:37:49
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb 441 1:12.26
50m: 34.71
100m: 1:12.26
(37.55)
2 Louise Franks 2005 Täby Sim +0.60 414 1:13.83 +1.57
50m: 36.16
100m: 1:13.83
(37.67)
3 Linnea Sjöström 2005 Norrtälje Simklubb +0.73 412 1:13.90 +1.64
50m: 36.02
100m: 1:13.90
(37.88)
4 Jessica Lindholm 2001 Ålands Simförening +0.77 398 1:14.77 +2.51
50m: 35.48
100m: 1:14.77
(39.29)
5 Ellen Woivalin 2001 Ålands Simförening +0.82 397 1:14.82 +2.56
50m: 36.62
100m: 1:14.82
(38.20)
6 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap +0.81 382 1:15.79 +3.53
50m: 36.89
100m: 1:15.79
(38.90)
7 Filippa Bonorden 2005 Danderyds Simförening +0.58 378 1:16.10 +3.84
50m: 37.72
100m: 1:16.10
(38.38)
8 Clara Westerdahl 2005 Täby Sim +0.58 363 1:17.13 +4.87
50m: 37.71
100m: 1:17.13
(39.42)
9 Hannah Haux 2004 Täby Sim +0.85 344 1:18.48 +6.22
50m: 38.74
100m: 1:18.48
(39.74)
10 Felicia Malkan-Juvelin 2005 Danderyds Simförening +0.68 343 1:18.56 +6.30
50m: 37.18
100m: 1:18.56
(41.38)
11 Elina Szeplaky 2004 Åkersberga Simsällskap +0.67 335 1:19.22 +6.96
50m: 38.36
100m: 1:19.22
(40.86)
12 Alice Davies 2004 Täby Sim +0.77 333 1:19.32 +7.06
50m: 38.02
100m: 1:19.32
(41.30)
13 Lova Åhlén 2004 Norrtälje Simklubb +0.68 325 1:19.99 +7.73
50m: 38.42
100m: 1:19.99
(41.57)
14 Signe Kling 2005 Åkersberga Simsällskap +0.69 322 1:20.26 +8.00
50m: 37.66
100m: 1:20.26
(42.60)
15 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim +0.77 320 1:20.38 +8.12
50m: 38.92
100m: 1:20.38
(41.46)
16 Ebba Rosander 2005 Danderyds Simförening +0.63 318 1:20.57 +8.31
50m: 39.44
100m: 1:20.57
(41.13)
17 Nora Lundberg 2003 Åkersberga Simsällskap +0.54 295 1:22.62 +10.36
50m: 40.17
100m: 1:22.62
(42.45)
18 Embla Stendrake 2005 Åkersberga Simsällskap +0.70 283 1:23.76 +11.50
50m: 39.43
100m: 1:23.76
(44.33)
19 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim +0.80 280 1:24.10 +11.84
50m: 41.39
100m: 1:24.10
(42.71)
20 Frida Wilmo Johansson 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.85 273 1:24.81 +12.55
50m: 42.13
100m: 1:24.81
(42.68)
21 Leah Schöneberg 2004 Norrtälje Simklubb +0.74 264 1:25.71 +13.45
50m: 40.00
100m: 1:25.71
(45.71)
22 Ella Olsson 2004 Åkersberga Simsällskap +0.72 244 1:27.97 +15.71
50m: 42.27
100m: 1:27.97
(45.70)
23 Tindra Sjöström 2005 Ålands Simförening +0.86 243 1:28.16 +15.90
50m: 43.45
100m: 1:28.16
(44.71)
24 Julia Eriksson 2005 Ålands Simförening +0.76 229 1:29.90 +17.64
50m: 45.85
100m: 1:29.90
(44.05)
25 Lisa  Palo 2004 Åkersberga Simsällskap +0.81 207 1:32.98 +20.72
50m: 44.22
100m: 1:32.98
(48.76)
26 Denise Frejd 2003 Åkersberga Simsällskap +0.99 184 1:36.58 +24.32
50m: 47.44
100m: 1:36.58
(49.14)
27 Belma Obradovac 2005 Norrtälje Simklubb +0.75 116 1:52.80 +40.54
50m: 56.26
100m: 1:52.80
(56.54)
- Ella Bäckman 2005 Ålands Simförening DSQ
Grenen officiell:  2020-02-01 10:37:49
2020-02-01 10:38:13 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner