Resultater for Malmö Open 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Breaststr. Women, SB1-SB14, DS, Ö - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborg Sim |
|
|
38.93 |
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lina Nilsson |
2002 |
Osby Simsällskap |
|
|
40.72 |
+1.79 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
|
|
42.23 |
+3.30 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Denmark |
|
|
45.48 |
+6.55 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla Hansen |
1997 |
Denmark |
|
|
47.12 |
+8.19 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Denmark |
|
|
48.05 |
+9.12 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
|
50.02 |
+11.09 |
|
SB10 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emelía Ýr Gunnarsdóttir |
2005 |
Fjördur |
|
|
51.06 |
+12.13 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilie Beer |
1998 |
Denmark |
|
|
51.85 |
+12.92 |
|
DS |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Dige From |
2004 |
Denmark |
|
|
52.40 |
+13.47 |
|
SB8 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
52.89 |
+13.96 |
|
SB6 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Rósa Þrastardóttir |
2004 |
Fjördur |
|
|
53.99 |
+15.06 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Andersson |
1982 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
54.18 |
+15.25 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
|
|
54.32 |
+15.39 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Louise Olsson |
1992 |
Spårvägen Simförening |
|
|
56.31 |
+17.38 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Steinunn Ella Sigurðardóttir |
2006 |
Fjördur |
|
|
56.51 |
+17.58 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Katrín Erla Kristjánsdóttir |
2003 |
Fjördur |
|
|
59.78 |
+20.85 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maria Karlsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
|
|
59.88 |
+20.95 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
India Buska |
1997 |
Krokom Parasport IF |
|
|
1:00.38 |
+21.45 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Stina Rothoff |
1985 |
Krokom Parasport IF |
|
|
1:00.62 |
+21.69 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jennie Eskilsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
|
|
1:01.27 |
+22.34 |
|
DS |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Védís Harðardóttir |
2002 |
Fjördur |
|
|
1:01.27 |
+22.34 |
|
DS |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vanja Färdig |
1993 |
Nacka Handikappidrottsförening |
|
|
1:03.11 |
+24.18 |
|
DS |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:03.37 |
+24.44 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Victoría Lind Karenardóttir |
2002 |
Fjördur |
|
|
1:03.62 |
+24.69 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kristrún Helga Þórðardóttir |
2005 |
Fjördur |
|
|
1:05.07 |
+26.14 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sigrún Kjartansdóttir |
2003 |
Fjördur |
|
|
1:05.17 |
+26.24 |
|
DS |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
|
|
1:07.30 |
+28.37 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
|
|
1:09.84 |
+30.91 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Katrín Anna Heiðarsdóttir |
1997 |
ÖSP |
|
|
1:11.17 |
+32.24 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:11.71 |
+32.78 |
|
DS |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
|
|
1:14.51 |
+35.58 |
|
DS |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Stina Gustafsson |
1989 |
Varbergs Parasportförening |
|
|
1:15.37 |
+36.44 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:19.93 |
+41.00 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Denmark |
|
|
1:27.10 |
+48.17 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sigrún Berglind Pálsdóttir |
2002 |
ÖSP |
|
|
1:49.03 |
+1:10.10 |
|
DS |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Rishika Jansson |
1999 |
För. Idrott För Handikappade |
|
|
2:34.24 |
+1:55.31 |
|
SB5 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
2:40.30 |
+2:01.37 |
|
SB3 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mathilda Einarsson |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
2:40.94 |
+2:02.01 |
|
SB3 |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Hana Silná |
2003 |
ABAK |
|
|
2:42.53 |
+2:03.60 |
|
SB3 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Glódís Erla Ólafsdóttir |
1998 |
ÖSP |
|
|
DSQ |
|
|
DS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Brandt |
1984 |
Varbergs Parasportförening |
|
|
DSQ |
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malin Andersson |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
|
|
DSQ |
|
|
DS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hrefna María Heiðarsdóttir |
2005 |
ÖSP |
|
|
DNS |
|
|
Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-02-09 09:24:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-09 09:42:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|