2022-12-07   15:27:33
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Speedo Carnival

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Speedo Carnival
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 50m Competition Date: Feb 1, 2020 to Feb 1, 2020
Event 1, 50m Selkäuinti Tytöt 10 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Iida Pahkala 2010 Gladius Kirkkonummi +0.74 260 42.27
2 Viktoria Tuominen 2010 Helsingfors Simsällskap +0.76 247 42.95 +0.68
3 Keneli Marybel Maranik 2010 Cetus Espoo +0.59 236 43.65 +1.38
4 Emma Grönberg 2010 Cetus Espoo +0.91 208 45.48 +3.21
5 Johanna Juntunen 2010 Cetus Espoo +0.65 207 45.55 +3.28
6 Tara Hallia 2010 Järvenpään Uintiklubi ry +0.67 198 46.26 +3.99
7 Susanna Ilina 2010 Cetus Espoo +0.75 195 46.51 +4.24
8 Eerika Miettinen 2010 Cetus Espoo +0.66 193 46.68 +4.41
9 Helmi Illukka 2010 Cetus Espoo +0.74 175 48.22 +5.95
10 Melania Smirnova 2010 Järvenpään Uintiklubi ry +0.66 158 49.85 +7.58
11 Venla Tolvanen 2010 Haminan Uimaseura +0.82 157 50.00 +7.73
12 Emelia Jormanainen 2010 Cetus Espoo +0.69 154 50.28 +8.01
13 Zoia Senko 2010 Stadin Delfiinit +0.73 149 50.83 +8.56
14 Aino Pirkkalainen 2010 Cetus Espoo +0.75 145 51.32 +9.05
15 Seera Kanerva 2010 Cetus Espoo +0.53 142 51.68 +9.41
16 Jade Vanhala 2010 Cetus Espoo +0.70 140 51.93 +9.66
17 Kaisli Ruha 2010 Cetus Espoo 138 52.12 +9.85
18 Saaga Vesterbacka 2010 Cetus Espoo +0.71 129 53.28 +11.01
19 Jemina Suomela 2010 Simmis Wanda ry +0.83 126 53.79 +11.52
20 Isabel Oravainen 2010 Cetus Espoo +0.62 119 54.75 +12.48
21 Elma Haunia 2010 Simmis Wanda ry +0.84 109 56.41 +14.14
22 Lily Pettersson 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.93 83 1:01.79 +19.52
23 Sara Pynnönen 2010 Simmis Wanda ry 69 1:05.66 +23.39
Event official at: 1.2.2020 10:04:23
Event 1, 50m Selkäuinti Tytöt 11 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo +0.57 293 40.62
2 Lilia Jyvä 2009 Vanders +0.69 263 42.10 +1.48
3 kirke nurmist 2009 Cetus Espoo +0.72 247 43.00 +2.38
4 Alisa Naskal 2009 Stadin Delfiinit +0.71 227 44.19 +3.57
5 Auli Hakkarainen 2009 Vanders +0.78 196 46.38 +5.76
6 Ellen Lundell 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.75 192 46.74 +6.12
7 Venny Snellman 2009 Cetus Espoo +0.75 190 46.87 +6.25
8 Aleksandra Lopatina 2009 Vanders +0.78 190 46.93 +6.31
9 Ava Herranen 2009 Gladius Kirkkonummi +0.81 177 47.99 +7.37
10 Viivi Paavola 2009 Järvenpään Uintiklubi ry +0.72 160 49.67 +9.05
11 Anna Pohjosenperä 2009 Cetus Espoo +0.74 147 51.07 +10.45
12 Sanni Ahvenniemi 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.63 142 51.67 +11.05
13 Ines Kuorilehto 2009 Gladius Kirkkonummi +0.97 129 53.32 +12.70
Event official at: 1.2.2020 10:04:23
Event 1, 50m Selkäuinti Tytöt 12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo +0.76 403 36.50
2 Riinu Hotulainen 2008 Cetus Espoo +0.74 322 39.36 +2.86
3 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura +0.68 312 39.77 +3.27
4 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo +0.62 282 41.12 +4.62
5 Jade Brelo 2008 Cetus Espoo +0.83 279 41.27 +4.77
6 Veera Ahvenainen 2008 Vanders +0.76 272 41.61 +5.11
7 Minni Kovalainen 2008 Cetus Espoo +0.65 252 42.66 +6.16
8 Helmi Olander 2008 Riihimäen Uimaseura +0.80 247 42.96 +6.46
9 Iiris Myllymäki 2008 Cetus Espoo +0.67 235 43.70 +7.20
10 Emilia Elizaveta Karulina 2008 Cetus Espoo +0.78 225 44.34 +7.84
11 Amanda Uusitalo 2008 Gladius Kirkkonummi 220 44.66 +8.16
12 Anna Ryhänen 2008 Cetus Espoo +0.75 207 45.56 +9.06
13 Lotta Martikainen 2008 Cetus Espoo +0.79 205 45.70 +9.20
14 Emma Palmos 2008 Vanders +0.73 202 45.94 +9.44
15 Eerika Savulahti 2008 Riihimäen Uimaseura +0.74 199 46.17 +9.67
16 Erika Lilja 2008 Cetus Espoo 198 46.23 +9.73
17 Sarisha Agarwal 2008 Cetus Espoo +0.73 157 49.91 +13.41
18 Pinja Kotakoski 2008 Cetus Espoo +0.79 157 49.94 +13.44
19 Louna Kiuru 2008 Cetus Espoo +0.73 151 50.57 +14.07
20 Linnea Stolt 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.68 149 50.83 +14.33
21 Ilona Lehtonen 2008 Gladius Kirkkonummi +0.94 127 53.64 +17.14
22 Siiri Pynnönen 2008 Simmis Wanda ry +0.87 126 53.68 +17.18
23 Kerttu Rusanen 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.73 126 53.74 +17.24
Event official at: 1.2.2020 10:04:23
2020-02-01 10:04:53 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Speedo Carnival
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 50m Competition Date: Feb 1, 2020 to Feb 1, 2020
Event 2, 50m Selkäuinti Pojat 11 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Severi Tammihovi 2009 Cetus Espoo +0.67 241 38.56
2 Niila Tukiala 2009 Helsingfors Simsällskap +0.73 177 42.69 +4.13
3 Kevin Kaznakov 2009 Stadin Delfiinit +0.63 169 43.40 +4.84
4 Konrad Bäckström 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.67 164 43.79 +5.23
5 Daniel Santala 2009 Stadin Delfiinit +0.75 163 43.85 +5.29
6 Timur Gerasimenko 2009 Stadin Delfiinit +0.66 153 44.87 +6.31
7 Joel Kontio 2009 Riihimäen Uimaseura +0.94 148 45.34 +6.78
8 Aarni Rahkonen 2009 Simmis Grani +0.77 138 46.35 +7.79
9 Antony Tran 2009 Stadin Delfiinit +0.71 138 46.40 +7.84
10 Joonas Walldén 2009 Cetus Espoo 136 46.57 +8.01
11 Adam Milczarek 2009 Cetus Espoo +0.98 133 46.92 +8.36
12 Artemiy Andreev 2009 Cetus Espoo 123 48.22 +9.66
13 Inokentij Kucharev 2009 Cetus Espoo +0.65 121 48.46 +9.90
14 Artur Hakala 2009 Simmis Grani +0.95 110 49.98 +11.42
15 Moritz Kull 2009 Cetus Espoo +0.86 102 51.30 +12.74
16 Kasper Salmi 2009 Simmis Grani +0.69 92 53.07 +14.51
17 Joona Silander 2009 Cetus Espoo +0.81 87 54.06 +15.50
18 Joonas Laurikainen 2009 Cetus Espoo 85 54.55 +15.99
Event official at: 1.2.2020 10:04:06
Event 2, 50m Selkäuinti Pojat 12 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap +0.67 336 34.52
2 Artemi Tsinjonnõi 2008 Cetus Espoo +0.58 268 37.21 +2.69
3 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo +0.75 198 41.17 +6.65
4 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo +0.76 192 41.53 +7.01
5 Alex Stickler 2008 Cetus Espoo +0.76 174 42.97 +8.45
6 Juho Risto 2008 Vanders +0.74 166 43.65 +9.13
7 Oliver Laitinen 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.57 165 43.67 +9.15
8 Adrian Banar 2008 Stadin Delfiinit +0.79 155 44.65 +10.13
9 Erik Lillandt 2008 Cetus Espoo 147 45.44 +10.92
10 Joel Wahlman 2008 Vanders +0.73 143 45.83 +11.31
11 Nico Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry 140 46.18 +11.66
12 Kaapo Piironen 2008 Vanders +0.75 128 47.56 +13.04
13 Oskar Huotari 2008 Järvenpään Uintiklubi ry 126 47.82 +13.30
14 Elias Manskinen 2008 Heinolan Isku +0.90 115 49.35 +14.83
15 Semen Karhu 2008 Järvenpään Uintiklubi ry +0.80 109 50.09 +15.57
16 Lauri Csere 2008 Cetus Espoo +0.72 104 50.92 +16.40
17 Ilkka Rantanen 2008 Cetus Espoo +0.90 93 52.79 +18.27
18 Marcus Lash 2008 Cetus Espoo 58 1:01.79 +27.27
- Saku Nyman 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.82 DSQ SW6.2
Event official at: 1.2.2020 10:04:06
Event 2, 50m Selkäuinti Pojat 13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.68 367 33.51
2 Leevi Pixa 2007 Helsingfors Simsällskap +0.72 359 33.75 +0.24
3 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo +0.70 266 37.31 +3.80
4 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo +0.79 248 38.16 +4.65
5 Jaakko Karppinen 2007 ORCA Helsinki +0.72 238 38.68 +5.17
6 Eljas Pekkola 2007 Cetus Espoo +0.60 227 39.29 +5.78
7 Lenni Nevalainen 2007 Cetus Espoo +0.64 208 40.47 +6.96
8 Joonas Keränen 2007 Cetus Espoo +0.70 203 40.78 +7.27
9 Julius Laitinen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.86 201 40.96 +7.45
10 Veikko Hautaniemi 2007 Cetus Espoo +0.68 193 41.49 +7.98
11 Tommy Palm 2007 Cetus Espoo +0.78 183 42.20 +8.69
12 Oka Silventoinen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.65 175 42.88 +9.37
13 Mikael Suni 2007 Cetus Espoo +0.65 172 43.08 +9.57
14 Noah El-Nagdy 2007 Cetus Espoo +0.77 170 43.29 +9.78
15 Leo Mannonen 2007 Cetus Espoo +0.68 168 43.42 +9.91
16 Elmeri Lajolinna 2007 Cetus Espoo +0.65 167 43.53 +10.02
17 Aapeli Fahlur 2007 Cetus Espoo +0.83 158 44.39 +10.88
18 Felix Enqvist 2007 Simmis Wanda ry +0.73 152 44.95 +11.44
19 Akseli Savolainen 2007 Cetus Espoo +0.79 151 45.06 +11.55
20 Artjom Andrejev 2007 Cetus Espoo +0.54 149 45.27 +11.76
21 Peik Pasanen 2007 Vanders +0.62 143 45.86 +12.35
22 Eskil Ehnholm 2007 Simmis Grani +0.95 139 46.30 +12.79
23 Kaspar Ragnar Markus Varik 2007 Gladius Kirkkonummi +0.84 132 47.11 +13.60
24 Vladimir Chubiev 2007 Simmis Wanda ry 124 48.11 +14.60
25 Henri Koskela 2007 Cetus Espoo +0.74 118 48.80 +15.29
26 Henri Varsamäki 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.74 116 49.07 +15.56
27 Mikael Kulay 2007 Cetus Espoo +0.80 111 49.91 +16.40
28 Eetu Lahtinen 2007 Gladius Kirkkonummi 107 50.52 +17.01
29 Vertti Stenfors 2007 Simmis Grani +0.74 101 51.38 +17.87
30 Aatu Airaksinen 2007 Simmis Wanda ry 101 51.44 +17.93
30 Emil Kokki 2007 Simmis Wanda ry 101 51.44 +17.93
32 Adolf Kaisla 2007 Cetus Espoo +0.81 60 1:01.06 +27.55
- Kasper Valkeeniemi 2007 Cetus Espoo DSQ SW6.5
- Aaro Ala-Hemmilä 2007 Cetus Espoo +0.82 DSQ SW6.5
Event official at: 1.2.2020 10:04:06
2020-02-01 10:06:05 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Speedo Carnival
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 50m Competition Date: Feb 1, 2020 to Feb 1, 2020
Event 3, 200m  Perhosuinti Tytöt 13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap 334 2:55.55
50m: 37.10
100m: 1:21.36
(44.26)
150m: 2:08.63
(47.27)
200m: 2:55.55
(46.92)
2 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo +0.76 303 3:01.31 +5.76
50m: 38.91
100m: 1:25.39
(46.48)
150m: 2:13.45
(48.06)
200m: 3:01.31
(47.86)
3 IIda Tawast 2007 Simmis Grani +0.81 288 3:04.30 +8.75
50m: 40.16
100m: 1:28.16
(48.00)
150m: 2:17.15
(48.99)
200m: 3:04.30
(47.15)
Event official at: 1.2.2020 10:13:35
Event 3, 200m  Perhosuinti Tytöt 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Louna Kasvio 2006 Cetus Espoo +0.76 569 2:26.99
50m: 33.00
100m: 1:10.77
(37.77)
150m: 1:49.25
(38.48)
200m: 2:26.99
(37.74)
2 Polina Timofejeva 2005 Viimsi Veeklubi +0.82 533 2:30.19 +3.20
50m: 33.71
100m: 1:12.94
(39.23)
150m: 1:51.57
(38.63)
200m: 2:30.19
(38.62)
3 Malin Lindblom 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.76 510 2:32.46 +5.47
50m: 33.62
100m: 1:12.69
(39.07)
150m: 1:53.04
(40.35)
200m: 2:32.46
(39.42)
4 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap +0.83 448 2:39.13 +12.14
50m: 34.28
100m: 1:14.96
(40.68)
150m: 1:57.24
(42.28)
200m: 2:39.13
(41.89)
5 Hilda Kupila 2006 Vanders +0.61 335 2:55.36 +28.37
50m: 36.08
100m: 1:19.73
(43.65)
150m: 2:06.83
(47.10)
200m: 2:55.36
(48.53)
6 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo +0.55 321 2:57.79 +30.80
50m: 36.81
100m: 1:21.45
(44.64)
150m: 2:09.64
(48.19)
200m: 2:57.79
(48.15)
7 Ninja Brelo 2006 Cetus Espoo +0.72 169 3:40.05 +1:13.06
50m: 43.69
100m: 1:41.09
(57.40)
150m: 2:41.13
(1:00.04)
200m: 3:40.05
(58.92)
Event official at: 1.2.2020 10:13:35
2020-02-01 10:13:47 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Speedo Carnival
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 50m Competition Date: Feb 1, 2020 to Feb 1, 2020
Event 4, 200m Perhosuinti Pojat 14 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo +0.72 332 2:39.76
50m: 34.84
100m: 1:16.47
(41.63)
150m: 1:59.88
(43.41)
200m: 2:39.76
(39.88)
Event official at: 1.2.2020 10:14:19
Event 4, 200m Perhosuinti Pojat 15-16 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Samuel Saari 2004 Cetus Espoo +0.74 411 2:28.93
50m: 32.73
100m: 1:09.54
(36.81)
150m: 1:48.80
(39.26)
200m: 2:28.93
(40.13)
2 Serhat Kalin 2005 ORCA Helsinki +0.70 299 2:45.52 +16.59
50m: 34.82
100m: 1:15.36
(40.54)
150m: 1:59.51
(44.15)
200m: 2:45.52
(46.01)
3 Ivan Gavrilov 2005 Cetus Espoo +0.73 274 2:50.40 +21.47
50m: 31.54
100m: 1:11.65
(40.11)
150m: 1:57.78
(46.13)
200m: 2:50.40
(52.62)
Event official at: 1.2.2020 10:14:19
2020-02-01 10:14:30 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Speedo Carnival
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 50m Competition Date: Feb 1, 2020 to Feb 1, 2020
Event 5, 100m Vapaauinti Tytöt 11 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Elina Malinen 2009 Riihimäen Uimaseura +0.91 360 1:12.67
50m: 34.81
100m: 1:12.67
(37.86)
2 Siiri Attola 2009 Riihimäen Uimaseura 322 1:15.44 +2.77
50m: 35.23
100m: 1:15.44
(40.21)
3 Ilona Kallio 2009 Vanders +0.76 317 1:15.82 +3.15
50m: 35.37
100m: 1:15.82
(40.45)
4 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo +0.68 315 1:15.95 +3.28
50m: 35.99
100m: 1:15.95
(39.96)
5 alisa myllykoski 2009 Simmis Wanda ry +0.78 284 1:18.60 +5.93
50m: 38.14
100m: 1:18.60
(40.46)
6 Amelie Hillers 2009 Helsingfors Simsällskap +0.85 278 1:19.18 +6.51
50m: 37.19
100m: 1:19.18
(41.99)
7 Aino Hakkarainen 2009 Helsingfors Simsällskap 270 1:19.94 +7.27
50m: 38.81
100m: 1:19.94
(41.13)
8 Lotta Jokinen 2009 Simmis Wanda ry 268 1:20.12 +7.45
50m: 38.64
100m: 1:20.12
(41.48)
9 Elle Liikkanen 2009 Cetus Espoo 259 1:21.07 +8.40
50m: 37.90
100m: 1:21.07
(43.17)
10 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap +0.75 255 1:21.48 +8.81
50m: 38.75
100m: 1:21.48
(42.73)
11 kirke nurmist 2009 Cetus Espoo +0.82 254 1:21.61 +8.94
50m: 38.50
100m: 1:21.61
(43.11)
12 Siiri Tapaninen 2009 HTU Stadi +0.68 252 1:21.81 +9.14
50m: 38.69
100m: 1:21.81
(43.12)
13 Venla Hoffren 2009 Simmis Wanda ry +0.78 236 1:23.65 +10.98
50m: 39.46
100m: 1:23.65
(44.19)
14 Kerttu Kiiski 2009 Helsingfors Simsällskap +0.79 222 1:25.35 +12.68
50m: 39.92
100m: 1:25.35
(45.43)
15 Lilia Jyvä 2009 Vanders +0.79 214 1:26.32 +13.65
50m: 39.66
100m: 1:26.32
(46.66)
16 Vilma Päivärinta 2009 Cetus Espoo +0.72 213 1:26.52 +13.85
50m: 41.49
100m: 1:26.52
(45.03)
17 Aada Tuononen 2009 Cetus Espoo +0.91 206 1:27.43 +14.76
50m: 41.17
100m: 1:27.43
(46.26)
18 Vivian Oker-Blom 2009 Helsingfors Simsällskap 200 1:28.36 +15.69
50m: 40.60
100m: 1:28.36
(47.76)
19 Auli Hakkarainen 2009 Vanders +0.87 198 1:28.59 +15.92
50m: 42.02
100m: 1:28.59
(46.57)
20 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda ry +0.92 198 1:28.63 +15.96
50m: 41.44
100m: 1:28.63
(47.19)
21 Vanessa Nylund 2009 Simmis Grani +0.78 197 1:28.73 +16.06
50m: 41.42
100m: 1:28.73
(47.31)
22 Emma Kaivola 2009 Riihimäen Uimaseura 195 1:29.07 +16.40
50m: 41.43
100m: 1:29.07
(47.64)
23 Aida Laukkanen 2009 Lahden Uimaseura +0.79 174 1:32.50 +19.83
50m: 41.82
100m: 1:32.50
(50.68)
24 Ida Lindström 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimari 170 1:33.26 +20.59
50m: 47.45
100m: 1:33.26
(45.81)
25 Aleksandra Lopatina 2009 Vanders +0.75 169 1:33.51 +20.84
50m: 42.59
100m: 1:33.51
(50.92)
26 Ella Liimatainen 2009 ORCA Helsinki +0.99 166 1:33.95 +21.28
50m: 44.02
100m: 1:33.95
(49.93)
27 Saga Korhonen 2009 Simmis Grani +0.79 164 1:34.40 +21.73
50m: 43.63
100m: 1:34.40
(50.77)
28 Noora Kuosmanen 2009 Simmis Wanda ry +0.72 163 1:34.48 +21.81
50m: 46.08
100m: 1:34.48
(48.40)
29 Ellen Lundell 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimari 152 1:36.81 +24.14
50m: 46.76
100m: 1:36.81
(50.05)
30 Sofia Sundell 2009 Helsingfors Simsällskap +0.72 151 1:37.04 +24.37
50m: 44.56
100m: 1:37.04
(52.48)
31 Ines Kuorilehto 2009 Gladius Kirkkonummi +0.84 149 1:37.34 +24.67
50m: 45.09
100m: 1:37.34
(52.25)
32 Venni Niemi 2009 Riihimäen Uimaseura 149 1:37.36 +24.69
50m: 45.92
100m: 1:37.36
(51.44)
33 Viivi Paavola 2009 Järvenpään Uintiklubi ry +0.85 142 1:39.01 +26.34
50m: 44.46
100m: 1:39.01
(54.55)
34 Sanni Ahvenniemi 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.84 138 1:39.90 +27.23
50m: 49.25
100m: 1:39.90
(50.65)
35 Elsaliisa Mänttäri 2009 Cetus Espoo 127 1:42.75 +30.08
50m: 48.12
100m: 1:42.75
(54.63)
36 Almaleena Mänttäri 2009 Cetus Espoo +0.85 124 1:43.46 +30.79
50m: 49.35
100m: 1:43.46
(54.11)
37 Nelma Vuorre 2009 Helsingfors Simsällskap +0.87 102 1:50.49 +37.82
50m: 47.85
100m: 1:50.49
(1:02.64)
- Alysa Saarelainen 2009 Vanders DNS
- Lila Eskola 2009 Cetus Espoo DNS
Event official at: 1.2.2020 11:18:59
Event 5, 100m Vapaauinti Tytöt 12-13 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo +0.74 538 1:03.56
50m: 30.59
100m: 1:03.56
(32.97)
2 Naomi Hillers 2007 Helsingfors Simsällskap +0.68 488 1:05.68 +2.12
50m: 31.22
100m: 1:05.68
(34.46)
3 Enna Äyrämöinen 2007 Cetus Espoo 476 1:06.20 +2.64
50m: 32.17
100m: 1:06.20
(34.03)
4 Dominika Stalinskaja 2007 Cetus Espoo +0.56 449 1:07.48 +3.92
50m: 32.43
100m: 1:07.48
(35.05)
5 Vieno Tikkanen 2007 Swimming Jyväskylä +0.68 449 1:07.50 +3.94
50m: 32.27
100m: 1:07.50
(35.23)
6 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo +0.75 442 1:07.84 +4.28
50m: 32.63
100m: 1:07.84
(35.21)
7 Ursula Ursin 2007 Helsingfors Simsällskap 425 1:08.74 +5.18
50m: 32.97
100m: 1:08.74
(35.77)
7 Ellen Lindell 2007 Cetus Espoo 425 1:08.74 +5.18
50m: 33.12
100m: 1:08.74
(35.62)
9 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo +0.79 420 1:09.04 +5.48
50m: 33.48
100m: 1:09.04
(35.56)
10 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo +0.70 410 1:09.55 +5.99
50m: 33.79
100m: 1:09.55
(35.76)
11 Esther Reunala 2007 Octopus Lohja +0.94 408 1:09.68 +6.12
50m: 33.29
100m: 1:09.68
(36.39)
12 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo 399 1:10.20 +6.64
50m: 33.32
100m: 1:10.20
(36.88)
13 Anna Salo 2007 Cetus Espoo 397 1:10.30 +6.74
50m: 33.39
100m: 1:10.30
(36.91)
14 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo +0.67 384 1:11.09 +7.53
50m: 33.58
100m: 1:11.09
(37.51)
15 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry +0.78 372 1:11.88 +8.32
50m: 34.22
100m: 1:11.88
(37.66)
16 Ella Haavisto 2007 Gladius Kirkkonummi +0.57 367 1:12.16 +8.60
50m: 33.99
100m: 1:12.16
(38.17)
17 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura 365 1:12.30 +8.74
50m: 35.25
100m: 1:12.30
(37.05)
18 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo +0.67 360 1:12.64 +9.08
50m: 34.10
100m: 1:12.64
(38.54)
19 Armi Hakkarainen 2008 Vanders +0.84 359 1:12.73 +9.17
50m: 34.67
100m: 1:12.73
(38.06)
20 Emma Tissari 2007 Nurmijärven Uinti 357 1:12.85 +9.29
50m: 34.30
100m: 1:12.85
(38.55)
21 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry +0.86 348 1:13.48 +9.92
50m: 34.99
100m: 1:13.48
(38.49)
22 Fiia Immonen 2008 Vanders +0.79 342 1:13.92 +10.36
50m: 35.21
100m: 1:13.92
(38.71)
23 Sanni Aarnivuo 2008 Simmis Wanda ry +0.85 331 1:14.73 +11.17
50m: 35.40
100m: 1:14.73
(39.33)
24 Helmi Kittelä 2008 Riihimäen Uimaseura +0.84 331 1:14.74 +11.18
50m: 35.51
100m: 1:14.74
(39.23)
25 Josefina Vainio 2007 Simmis Wanda ry +0.76 327 1:14.99 +11.43
50m: 34.57
100m: 1:14.99
(40.42)
26 Krista Kurvinen 2007 Heinolan Isku +0.77 326 1:15.13 +11.57
50m: 36.36
100m: 1:15.13
(38.77)
27 Viia Tossavainen 2007 Simmis Wanda ry 325 1:15.16 +11.60
50m: 35.37
100m: 1:15.16
(39.79)
28 Laura Lehtoila 2008 ORCA Helsinki +0.70 321 1:15.52 +11.96
50m: 36.04
100m: 1:15.52
(39.48)
29 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki 311 1:16.28 +12.72
50m: 36.70
100m: 1:16.28
(39.58)
30 Kea-Erin Saarinen 2008 ORCA Helsinki +0.79 308 1:16.54 +12.98
50m: 36.70
100m: 1:16.54
(39.84)
31 Alicia Gültekin 2007 Cetus Espoo +0.55 307 1:16.57 +13.01
50m: 36.16
100m: 1:16.57
(40.41)
32 Silvia Koskela 2007 Järvenpään Uintiklubi ry 301 1:17.08 +13.52
50m: 37.68
100m: 1:17.08
(39.40)
33 Lotta Martikainen 2008 Cetus Espoo +0.82 293 1:17.83 +14.27
50m: 38.11
100m: 1:17.83
(39.72)
34 Vilma Hyllinen 2007 Cetus Espoo +0.72 289 1:18.15 +14.59
50m: 37.51
100m: 1:18.15
(40.64)
35 Vuokko Larjomaa 2007 Cetus Espoo +0.83 286 1:18.40 +14.84
50m: 35.96
100m: 1:18.40
(42.44)
36 Saaga Tuominen 2007 Cetus Espoo 285 1:18.56 +15.00
50m: 37.56
100m: 1:18.56
(41.00)
37 Fanni Mäkelä 2007 Gladius Kirkkonummi +0.86 273 1:19.67 +16.11
50m: 38.62
100m: 1:19.67
(41.05)
38 Melissa Paukkunen 2008 Vanders 271 1:19.88 +16.32
50m: 37.08
100m: 1:19.88
(42.80)
39 Erika Lilja 2008 Cetus Espoo 268 1:20.16 +16.60
50m: 37.06
100m: 1:20.16
(43.10)
40 Olga Kaiser 2008 ORCA Helsinki +0.91 263 1:20.65 +17.09
50m: 37.87
100m: 1:20.65
(42.78)
41 Anna Ryhänen 2008 Cetus Espoo +0.62 261 1:20.84 +17.28
50m: 39.32
100m: 1:20.84
(41.52)
42 Irina Karvonen 2008 Simmis Wanda ry +0.81 261 1:20.87 +17.31
50m: 37.03
100m: 1:20.87
(43.84)
43 Alina Pesonen 2007 Octopus Lohja +0.84 261 1:20.89 +17.33
50m: 38.38
100m: 1:20.89
(42.51)
44 Aura Haunia 2007 Simmis Wanda ry 260 1:20.94 +17.38
50m: 38.58
100m: 1:20.94
(42.36)
45 Nea Vilén 2007 Simmis Wanda ry 259 1:21.09 +17.53
50m: 38.39
100m: 1:21.09
(42.70)
46 Jenna Rantanen 2008 Cetus Espoo +0.89 257 1:21.25 +17.69
50m: 37.70
100m: 1:21.25
(43.55)
47 Emilia Elizaveta Karulina 2008 Cetus Espoo 256 1:21.42 +17.86
50m: 40.30
100m: 1:21.42
(41.12)
48 Rosa Perikangas 2007 Riihimäen Uimaseura +0.90 255 1:21.49 +17.93
50m: 38.16
100m: 1:21.49
(43.33)
49 Anni Perälä 2007 Järvenpään Uintiklubi ry +0.91 253 1:21.67 +18.11
50m: 39.14
100m: 1:21.67
(42.53)
50 Iiris Kostiainen 2008 Helsingfors Simsällskap +0.75 253 1:21.70 +18.14
50m: 39.16
100m: 1:21.70
(42.54)
51 Riinu Hotulainen 2008 Cetus Espoo 248 1:22.21 +18.65
50m: 38.63
100m: 1:22.21
(43.58)
52 Aino Lindholm 2008 Riihimäen Uimaseura +0.83 247 1:22.34 +18.78
50m: 38.74
100m: 1:22.34
(43.60)
53 Emma Pellikka 2007 Riihimäen Uimaseura +0.88 247 1:22.35 +18.79
50m: 39.22
100m: 1:22.35
(43.13)
54 Minni Kovalainen 2008 Cetus Espoo 244 1:22.71 +19.15
50m: 40.06
100m: 1:22.71
(42.65)
55 Iiris Myllymäki 2008 Cetus Espoo +0.88 244 1:22.74 +19.18
50m: 39.79
100m: 1:22.74
(42.95)
56 Hilma Ahonen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimari 243 1:22.77 +19.21
50m: 39.39
100m: 1:22.77
(43.38)
57 Viivi Vainoniemi 2008 Vanders +0.72 243 1:22.82 +19.26
50m: 39.23
100m: 1:22.82
(43.59)
58 Kiti Nurmi 2007 Octopus Lohja +0.80 236 1:23.62 +20.06
50m: 39.47
100m: 1:23.62
(44.15)
59 Jade Jyrävä 2008 Vanders +0.63 236 1:23.66 +20.10
50m: 38.48
100m: 1:23.66
(45.18)
60 Leonie Hildén 2008 Cetus Espoo +0.92 236 1:23.67 +20.11
50m: 39.46
100m: 1:23.67
(44.21)
61 Jade Brelo 2008 Cetus Espoo +0.86 234 1:23.86 +20.30
50m: 39.22
100m: 1:23.86
(44.64)
62 Emma Palmos 2008 Vanders +0.74 234 1:23.90 +20.34
50m: 39.10
100m: 1:23.90
(44.80)
63 Veera Ahvenainen 2008 Vanders +0.81 231 1:24.27 +20.71
50m: 39.61
100m: 1:24.27
(44.66)
64 Ronja Taskinen 2008 Cetus Espoo +0.83 226 1:24.87 +21.31
50m: 39.46
100m: 1:24.87
(45.41)
65 Mea Ingram 2008 Simmis Wanda ry +0.69 225 1:24.91 +21.35
50m: 40.55
100m: 1:24.91
(44.36)
66 Eerika Savulahti 2008 Riihimäen Uimaseura 225 1:24.93 +21.37
50m: 39.91
100m: 1:24.93
(45.02)
67 Maija Sinisalo 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimari 216 1:26.11 +22.55
50m: 39.48
100m: 1:26.11
(46.63)
68 Aino Nokikuru 2007 Riihimäen Uimaseura 203 1:27.90 +24.34
50m: 41.55
100m: 1:27.90
(46.35)
69 Luisa Sofia Zurban 2008 Cetus Espoo 203 1:27.94 +24.38
50m: 41.75
100m: 1:27.94
(46.19)
70 Amanda Uusitalo 2008 Gladius Kirkkonummi 202 1:28.06 +24.50
50m: 40.78
100m: 1:28.06
(47.28)
71 Valeria Karppi 2007 Stadin Delfiinit +0.93 201 1:28.26 +24.70
50m: 40.88
100m: 1:28.26
(47.38)
72 Iina Hakulinen 2008 Cetus Espoo +0.63 199 1:28.48 +24.92
50m: 40.16
100m: 1:28.48
(48.32)
73 Anastasia-Aleksandra Peltone 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.87 197 1:28.83 +25.27
50m: 41.43
100m: 1:28.83
(47.40)
74 Pinja Kotakoski 2008 Cetus Espoo 191 1:29.70 +26.14
50m: 42.25
100m: 1:29.70
(47.45)
75 Lumia Malmström 2008 Simmis Wanda ry 191 1:29.77 +26.21
50m: 41.81
100m: 1:29.77
(47.96)
76 Adela Sundberg 2008 Cetus Espoo +0.79 189 1:30.00 +26.44
50m: 42.88
100m: 1:30.00
(47.12)
77 Shreshta Balajee 2008 Cetus Espoo +0.73 189 1:30.03 +26.47
50m: 41.25
100m: 1:30.03
(48.78)
78 Raakel Rihte 2008 Cetus Espoo +0.79 186 1:30.50 +26.94
50m: 41.80
100m: 1:30.50
(48.70)
79 Aurora Pimenoff 2008 Helsingfors Simsällskap +0.84 180 1:31.58 +28.02
50m: 43.08
100m: 1:31.58
(48.50)
80 Andrea Rokkanen 2007 Simmis Grani +0.78 178 1:31.92 +28.36
50m: 42.99
100m: 1:31.92
(48.93)
81 Kristina Lindroos 2008 Cetus Espoo 173 1:32.63 +29.07
50m: 42.47
100m: 1:32.63
(50.16)
82 Fanni Laakkio 2008 Cetus Espoo 170 1:33.29 +29.73
50m: 41.66
100m: 1:33.29
(51.63)
83 Sanni Hakulinen 2008 Cetus Espoo 163 1:34.58 +31.02
50m: 43.99
100m: 1:34.58
(50.59)
84 Sofia Lausala 2008 Cetus Espoo +0.79 162 1:34.67 +31.11
50m: 44.01
100m: 1:34.67
(50.66)
85 Ilona Lehtonen 2008 Gladius Kirkkonummi +0.99 158 1:35.49 +31.93
50m: 45.63
100m: 1:35.49
(49.86)
86 Helena Kujamo 2008 Cetus Espoo 143 1:38.79 +35.23
50m: 48.30
100m: 1:38.79
(50.49)
87 Sarisha Agarwal 2008 Cetus Espoo +0.58 138 1:39.99 +36.43
50m: 46.48
100m: 1:39.99
(53.51)
88 Kerttu Rusanen 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.85 130 1:41.95 +38.39
50m: 45.01
100m: 1:41.95
(56.94)
89 Ellen Kuusela 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.87 124 1:43.50 +39.94
50m: 46.77
100m: 1:43.50
(56.73)
90 Iiris Tuukkanen 2008 Riihimäen Uimaseura 123 1:43.74 +40.18
50m: 46.43
100m: 1:43.74
(57.31)
91 Veea Laakso 2007 Simmis Wanda ry 122 1:44.23 +40.67
50m: 48.96
100m: 1:44.23
(55.27)
92 Siiri Pynnönen 2008 Simmis Wanda ry 120 1:44.63 +41.07
50m: 46.90
100m: 1:44.63
(57.73)
93 Katariina Karvonen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.95 118 1:45.33 +41.77
50m: 47.93
100m: 1:45.33
(57.40)
94 Linnea Stolt 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimari 105 1:49.44 +45.88
50m: 50.37
100m: 1:49.44
(59.07)
- Lotte Borremans 2008 Nurmijärven Uinti DNS
- Sira Katavisto 2008 ORCA Helsinki DNS
- Ursula Tamminen 2008 Nurmijärven Uinti DNS
- Saara Holmberg 2008 Helsingfors Simsällskap DNS
Event official at: 1.2.2020 11:18:59
Event 5, 100m Vapaauinti Tytöt 14-15 years - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo +0.73 647 59.77
50m: 29.12
100m: 59.77
(30.65)
2 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo +0.74 645 59.84 +0.07
50m: 29.02
100m: 59.84
(30.82)
3 Louna Kasvio 2006 Cetus Espoo +0.49 605 1:01.13 +1.36
50m: 29.80
100m: 1:01.13
(31.33)
4 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo +0.73 595 1:01.48 +1.71
50m: 29.85
100m: 1:01.48
(31.63)
5 Elina Ryynänen 2005 Simmis Wanda ry +0.76 580 1:01.99 +2.22
50m: 29.63
100m: 1:01.99
(32.36)
6 Essi Ahvenainen 2005 Vanders +0.53 575 1:02.15 +2.38
50m: 30.10
100m: 1:02.15
(32.05)
7 Karla Tiainen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.69 562 1:02.65 +2.88
50m: 30.18
100m: 1:02.65
(32.47)
8 Meea Juntunen 2005 Tuusulan Uimaseura ry +0.79 560 1:02.73 +2.96
50m: 30.28
100m: 1:02.73
(32.45)
9 Aino Hankala 2005 Simmis Wanda ry +0.53 557 1:02.83 +3.06
50m: 30.23
100m: 1:02.83
(32.60)
10 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.61 553 1:02.97 +3.20
50m: 31.09
100m: 1:02.97
(31.88)
11 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo +0.48 544 1:03.32 +3.55
50m: 29.94
100m: 1:03.32
(33.38)
12 Kira Lindroos 2005 Cetus Espoo +0.69 542 1:03.40 +3.63
50m: 30.51
100m: 1:03.40
(32.89)
13 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo +0.73 536 1:03.62 +3.85
50m: 30.65
100m: 1:03.62
(32.97)
14 Veera Korsoff 2005 Helsingfors Simsällskap +0.76 528 1:03.96 +4.19
50m: 30.63
100m: 1:03.96
(33.33)
15 Malin Lindblom 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.65 524 1:04.10 +4.33
50m: 31.41
100m: 1:04.10
(32.69)
16 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo 513 1:04.56 +4.79
50m: 31.46
100m: 1:04.56
(33.10)
17 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo +0.71 506 1:04.89 +5.12
50m: 31.75
100m: 1:04.89
(33.14)
18 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani +0.79 504 1:04.95 +5.18
50m: 31.54
100m: 1:04.95
(33.41)
19 Lotta Nurminen 2005 Tuusulan Uimaseura ry +0.76 501 1:05.10 +5.33
50m: 31.23
100m: 1:05.10
(33.87)
20 Meri Elo 2006 Swimming Jyväskylä +0.73 500 1:05.13 +5.36
50m: 31.56
100m: 1:05.13
(33.57)
21 Liina Saario 2006 ORCA Helsinki +0.71 500 1:05.15 +5.38
50m: 31.18
100m: 1:05.15
(33.97)
22 Ella Kostiainen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.81 483 1:05.87 +6.10
50m: 32.29
100m: 1:05.87
(33.58)
23 Helmi Käkelä 2006 Tuusulan Uimaseura ry +0.74 474 1:06.28 +6.51
50m: 31.48
100m: 1:06.28
(34.80)
24 Susanna Ryynänen 2006 Simmis Wanda ry +0.87 466 1:06.69 +6.92
50m: 31.57
100m: 1:06.69
(35.12)
25 Säde Ryynänen 2005 Cetus Espoo +0.75 465 1:06.71 +6.94
50m: 32.24
100m: 1:06.71
(34.47)
26 Anna Hakkarainen 2005 Cetus Espoo +0.75 464 1:06.78 +7.01
50m: 31.73
100m: 1:06.78
(35.05)
27 Ellen Kettunen 2005 Cetus Espoo +0.74 464 1:06.79 +7.02
50m: 32.54
100m: 1:06.79
(34.25)
28 Sofia Rinne 2005 Cetus Espoo +0.55 448 1:07.56 +7.79
50m: 32.26
100m: 1:07.56
(35.30)
29 Hanna Martola 2005 Cetus Espoo +0.74 447 1:07.58 +7.81
50m: 33.20
100m: 1:07.58
(34.38)
30 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo +0.79 447 1:07.59 +7.82
50m: 32.19
100m: 1:07.59
(35.40)
31 Ronja Ristevirta 2005 Cetus Espoo +0.72 441 1:07.91 +8.14
50m: 33.22
100m: 1:07.91
(34.69)
32 Minea Partanen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.75 441 1:07.93 +8.16
50m: 32.53
100m: 1:07.93
(35.40)
33 Ronja Kero 2005 ORCA Helsinki +0.76 424 1:08.80 +9.03
50m: 32.28
100m: 1:08.80
(36.52)
34 Rebekka Ritmala 2006 Vanders 424 1:08.83 +9.06
50m: 33.40
100m: 1:08.83
(35.43)
35 Amanda Nilsson 2006 Cetus Espoo +0.61 423 1:08.85 +9.08
50m: 33.27
100m: 1:08.85
(35.58)
36 Emmi Halonen 2006 Vanders +0.70 423 1:08.87 +9.10
50m: 33.52
100m: 1:08.87
(35.35)
37 Lotta Nevalainen 2005 Cetus Espoo +0.64 420 1:09.02