Results for DM-H 2019 1. Division
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM Hold - 1. DIVISION |
|
Udskriftsdato |
14 december 2019 |
|
|
Stævne by |
Kastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
21:30 |
|
|
Arrangør |
KVIK Kastrup & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 december 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:50.43 12-08-2017 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 15-12-2013 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 27-11-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernille Blume |
1994 |
|
806 |
26.57 |
55.86 |
1:27.07 |
|
1:58.66 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
794 |
29.04 |
59.24 |
1:29.18 |
|
1:59.21 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Snæfridur Sol |
2000 |
|
787 |
27.68 |
57.56 |
1:28.19 |
|
1:59.60 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
|
776 |
27.49 |
57.80 |
1:28.94 |
|
2:00.15 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Signe Bro |
1999 |
|
773 |
27.74 |
58.48 |
1:29.71 |
|
2:00.31 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maria Grandt |
1998 |
|
772 |
29.03 |
1:00.27 |
1:30.67 |
|
2:00.33 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
763 |
27.70 |
57.79 |
1:28.87 |
|
2:00.84 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
750 |
28.20 |
59.20 |
1:30.25 |
|
2:01.49 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sara Sylvest |
2000 |
|
750 |
28.86 |
59.13 |
1:30.20 |
|
2:01.49 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Liva Stjernholm |
2004 |
|
743 |
28.43 |
59.36 |
1:30.64 |
|
2:01.87 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tine Petersen |
2003 |
|
729 |
28.65 |
59.90 |
1:31.39 |
|
2:02.69 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
721 |
29.65 |
1:01.15 |
1:32.36 |
|
2:03.12 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
|
691 |
28.91 |
1:00.18 |
1:32.21 |
|
2:04.88 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Julie K Rose |
2003 |
|
687 |
29.58 |
1:00.68 |
1:32.32 |
|
2:05.15 |
|
|
Sigma Swim |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marie Christensen |
2002 |
|
653 |
29.49 |
1:01.46 |
1:34.34 |
|
2:07.24 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
|
649 |
29.48 |
1:01.89 |
1:34.87 |
|
2:07.54 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
|
632 |
29.69 |
1:02.46 |
1:35.72 |
|
2:08.66 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Søs Freund |
2004 |
|
581 |
30.54 |
1:04.35 |
1:38.55 |
|
2:12.28 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
14 december 2019 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
Udskriftstidspunkt |
21:30 |
|