2021-06-22   01:35:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Region Syd Turnering 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

04-01-2020

Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 2    Udskriftsdato  04 januar 2020   
  Stvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangr  Region Syddanmark & Esbjerg Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  04 januar 2020         
 
 
Lb 5, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johan Krvel Srensen  1999    376          28.07   
  Blvandshuk Svmmeklub  29.36                 
Tobias Bjrnskov Pedersen  2000    350          28.73   
  Blvandshuk Svmmeklub  31.04                 
Oliver Buskbjerg  2000    229          33.10   
  Blvandshuk Svmmeklub  43.68                 
 
Lb 5, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Marbk Nielsen  2004    482          25.83   
  Esbjerg Svmmeklub  25.46                 
Simon Sandal  2003    425          26.94   
  Vejle Svmmeklub  26.45                 
Lasse Metz Mondrup  2004    383          27.89   
  Esbjerg Svmmeklub  27.61                 
Anders Mose  2004    377          28.03   
  Esbjerg Svmmeklub  28.09                 
Markus Jessen  2003    375          28.08   
  Esbjerg Svmmeklub  28.04                 
Esben Breum Lau  2003    348          28.79   
  Esbjerg Svmmeklub  29.26                 
 
Lb 5, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolas Duvander  2005    349          28.75   
  Esbjerg Svmmeklub  28.80                 
Karl Heeb  2005    332          29.23   
  Esbjerg Svmmeklub  28.08                 
Max Venborg Kromann  2005    330          29.31   
  Vejle Svmmeklub  29.23                 
Sofus Funder  2005    330          29.31   
  Vejle Svmmeklub  29.36                 
Rasmus Egebjerg Lauridsen  2005    321          29.56   
  Svmmeklubben Grindsted  28.86                 
Alexander Drachmann  2005    317          29.71   
  Esbjerg Svmmeklub  29.98                 
Nikolai Uekermann Olsen  2006    312          29.84   
  Vejle Svmmeklub  28.98                 
Christian Pedersen  2007    298          30.31   
  Esbjerg Svmmeklub  31.73                 
Jacob Timmermand  2006    291          30.57   
  Esbjerg Svmmeklub  30.73                 
10  Sigurd Salskov Iversen  2006    276          31.11   
  Esbjerg Svmmeklub  31.90                 
11  Frederik Mhring Madsen  2007    258          31.80   
  Esbjerg Svmmeklub  31.61                 
12  Martin Christensen  2006    254          31.99   
  Vejle Svmmeklub  31.19                 
13  Tobias Holt  2006    247          32.27   
  Svmmeklubben Grindsted  30.52                 
14  Toke Gormsen  2006    243          32.43   
  Vejen Svmmeklub  32.70                 
15  Felix Nielsen  2006    230          33.03   
  Errits Gymnastik Og IF  34.25                 
16  Villads Isko Pimenta  2007    230          33.04   
  Esbjerg Svmmeklub  34.03                 
17  Christian Christensen  2007    220          33.54   
  Vejle Svmmeklub  34.19                 
18  Sebastian Holt Poulsen  2007    220          33.55   
  Vejle Svmmeklub  34.56                 
19  Mikkel Bro Christensen  2007    208          34.15   
  Vejle Svmmeklub  35.38                 
20  Niels Peter E. Srensen  2007    188          35.34   
  Svmmeklubben Grindsted  35.69                 
21  Terkel Klinkowsky  2007    181          35.77   
  Vejle Svmmeklub  35.60                 
22  Jesper Grosse-Schtte  2007    162          37.13   
  Errits Gymnastik Og IF  39.29                 
23  Jonas Sandal  2007    137          39.23   
  Vejle Svmmeklub  38.91                 
24  Jakub Ciarcinski  2007    132          39.77   
  Esbjerg Svmmeklub  40.59                 
25  Gustav Fredsholt Svendsen  2007    88          45.50   
  Vejen Svmmeklub  48.03                 
Rasmus Thy  2007              DSQ  Tyvstart 
  Errits Gymnastik Og IF                   
 
Lb 5, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Noah Junior Grene  2008    231          33.01   
  Esbjerg Svmmeklub  33.36                 
Sebastian Schmidt  2008    224          33.35   
  Blvandshuk Svmmeklub  34.43                 
Hjalte Gregersen  2008    214          33.86   
  Esbjerg Svmmeklub  33.87                 
Frederik Jrgensen  2008    191          35.15   
  Vejle Svmmeklub  36.10                 
Nikolai Elgaard  2009    187          35.39   
  Esbjerg Svmmeklub  35.23                 
Toke Kousgaard  2008    180          35.86   
  Esbjerg Svmmeklub  35.66                 
Christian Opstrup Bjergbk  2009    178          35.96   
  Blvandshuk Svmmeklub  37.65                 
Simon Christensen  2009    176          36.12   
  Vejle Svmmeklub  35.82                 
Daniel Lyngbo  2008    175          36.18   
  Blvandshuk Svmmeklub  35.46                 
10  Simon Nissum  2008    173          36.32   
  Esbjerg Svmmeklub  37.01                 
11  Gustav Hansen  2008    166          36.83   
  Vejle Svmmeklub  36.45                 
12  Emil Asger Mller  2009    164          37.00   
  Esbjerg Svmmeklub  40.16                 
13  Theodor van Den Berg  2008    145          38.52   
  Vejle Svmmeklub  37.92                 
14  Rasmus Wadskjr  2008    144          38.65   
  Vejen Svmmeklub  40.83                 
15  Hektor Bjerre  2008    143          38.74   
  Vejle Svmmeklub  37.61                 
16  Alexander Breinholt  2008    137          39.24   
  Vejle Svmmeklub  39.65                 
17  Sebastian Drachmann  2008    122          40.80   
  Esbjerg Svmmeklub  39.78                 
18  Asbjrn Kousgaard  2008    112          42.00   
  Esbjerg Svmmeklub  41.23                 
19  Malthe Petersen  2009    105          42.86   
  DeltaSwim  43.91                 
20  Jens Reintoft  2008    91          44.88   
  Vejle Svmmeklub  48.30                 
21  Aksel Fredsholt Svendsen  2009    67          49.76   
  Vejen Svmmeklub  51.46                 
22  Daniel Schjdt Kristensen  2008    63          50.67   
  DeltaSwim                   
23  Tobias Mller Jespersen  2009    58          52.16   
  DeltaSwim  51.62                 
 
Lb 5, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Staghj Andersen  2010    170          36.54   
  Esbjerg Svmmeklub  40.03                 
Louie Lindblad  2010    104          42.95   
  Esbjerg Svmmeklub  43.96                 
Junior Jittipat Nielsen  2012    84          46.09   
  Esbjerg Svmmeklub  44.03                 
Nicklas Kampmann  2010    43          57.47   
  Vejen Svmmeklub  49.77                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  04 januar 2020 
Licens til Esbjerg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner