Tulokset Mikropolix-Uinnit 16.11.2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | MIKROPOLIX-UINNIT 16.11.2019 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 18:08 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Elina Malinen | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 35.57 | 1:13.80 | |||||
2 | Siiri Attola | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 36.65 | 1:17.84 | |||||
3 | Maisa Vihola | 2009 | Helsingin Uimarit | 38.89 | 1:24.19 | |||||
4 | Luna Lauhava-Kääriäinen | 2009 | Cetus Espoo | 41.88 | 1:24.30 | |||||
5 | Ylva Holmberg | 2009 | Cetus Espoo | 41.43 | 1:25.44 | |||||
6 | Vilma Päivärinta | 2009 | Cetus Espoo | 41.91 | 1:25.73 | |||||
7 | Emma Kaivola | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 39.27 | 1:26.40 | |||||
8 | Emma Grönberg | 2010 | Cetus Espoo | 42.26 | 1:30.14 | |||||
9 | Stella Lahtinen | 2009 | Helsingin Uimarit | 43.28 | 1:30.79 | |||||
10 | Aada Tuononen | 2009 | Cetus Espoo | 43.51 | 1:31.45 | |||||
11 | Venni Niemi | 2009 | Riihimäen Uimaseura | 45.61 | 1:35.26 | |||||
12 | Tara Hallia | 2010 | Järvenpään Uintiklubi | 47.06 | 1:36.85 | |||||
13 | Elsa Idman | 2009 | Cetus Espoo | 47.42 | 1:38.10 | |||||
14 | Kertu Ploompuu | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 47.64 | 1:40.95 | |||||
15 | Elissa Ylikopsa | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 47.62 | 1:41.10 | |||||
16 | Lumi Riikonen | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 48.16 | 1:41.78 | |||||
17 | Viivi Paavola | 2009 | Järvenpään Uintiklubi | 47.79 | 1:43.44 | |||||
18 | Melania Smirnova | 2010 | Järvenpään Uintiklubi | 46.61 | 1:43.54 | |||||
19 | Elsaliisa Mänttäri | 2009 | Cetus Espoo | 53.88 | 1:50.87 | |||||
20 | Almaleena Mänttäri | 2009 | Cetus Espoo | 54.39 | 1:51.97 | |||||
21 | Hilla Soppi | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 55.46 | 1:57.95 | |||||
22 | Sanni Arvonen | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 1:01.06 | 1:59.45 | |||||
23 | Sara Kultaranta | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 57.30 | 2:02.31 | |||||
24 | Minea Kallio | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 57.55 | 2:06.28 | |||||
25 | Sofia Tiainen | 2010 | Riihimäen Uimaseura | 1:11.98 | 2:34.31 | |||||
- | Eeva Montonen | 2009 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Neela Pekkala | 2009 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Eedi Imppola | 2008 | Uinti Hyvinkää | 35.74 | 1:15.02 | |||||
2 | Teela Saarentaus | 2007 | Helsingin Uimarit | 36.32 | 1:16.38 | |||||
3 | Aino Leipijärvi | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 36.93 | 1:16.65 | |||||
4 | Emma Pellikka | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 38.37 | 1:20.36 | |||||
5 | Venla Hämäläinen | 2007 | HTU Stadi | 37.91 | 1:20.46 | |||||
6 | Emmi Pernaa | 2008 | Cetus Espoo | 39.69 | 1:23.67 | |||||
7 | Emilia Elizaveta Karulina | 2008 | Cetus Espoo | 42.55 | 1:23.73 | |||||
8 | Helmi Olander | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 40.96 | 1:24.08 | |||||
9 | Moona Anttila | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 41.41 | 1:24.39 | |||||
10 | Lumi Arajuuri | 2007 | Tuusulan Uimaseura | 41.34 | 1:27.04 | |||||
11 | Vieno Niemi | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 42.40 | 1:27.63 | |||||
12 | Susanne Hein | 2008 | Järvenpään Uintiklubi | 42.19 | 1:28.27 | |||||
13 | Aino Lindholm | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 43.80 | 1:30.03 | |||||
14 | Leonie Hildén | 2008 | Cetus Espoo | 42.76 | 1:30.34 | |||||
15 | Aino Nokikuru | 2007 | Riihimäen Uimaseura | 43.22 | 1:31.35 | |||||
16 | Luisa Sofia Zurban | 2008 | Cetus Espoo | 42.96 | 1:32.35 | |||||
17 | Elle Pekkarinen | 2008 | Cetus Espoo | 44.82 | 1:33.45 | |||||
18 | Aada Salovaara | 2007 | Cetus Espoo | 43.92 | 1:33.78 | |||||
19 | Sofie Apajasalo | 2007 | Helsingin Uimarit | 43.44 | 1:34.08 | |||||
20 | Raakel Rihte | 2008 | Cetus Espoo | 45.00 | 1:34.53 | |||||
21 | Kristina Lindroos | 2008 | Cetus Espoo | 44.27 | 1:34.82 | |||||
22 | Lumia Malmström | 2008 | Simmis Wanda | 44.88 | 1:35.46 | |||||
23 | Fanni Laakkio | 2008 | Cetus Espoo | 44.73 | 1:37.02 | |||||
24 | Kaisla Paalanen | 2008 | Riihimäen Uimaseura | 47.89 | 1:39.50 | |||||
25 | Enni Falk | 2008 | Tuusulan Uimaseura | 45.56 | 1:41.12 | |||||
26 | Anna Sofia Korhonen | 2007 | Simmis Wanda | 49.68 | 1:45.69 | |||||
27 | Helena Kujamo | 2008 | Cetus Espoo | 51.58 | 1:46.26 | |||||
- | Hazel Liuska | 2008 | Helsingin Uimarit | DNS | ||||||
- | Rosa Perikangas | 2007 | Riihimäen Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Siiri Ruponen | 2005 | Riihimäen Uimaseura | 32.35 | 1:06.78 | |||||
2 | Iiris Soilevaara | 2006 | Cetus Espoo | 34.25 | 1:10.93 | |||||
3 | Selma Korhonen | 2006 | Helsingin Uimarit | 34.70 | 1:12.62 | |||||
4 | Kukka-Sofia Lievonen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 34.96 | 1:13.21 | |||||
4 | Senni Hokkanen | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 35.17 | 1:13.21 | |||||
6 | Lumi Öller | 2006 | Helsingin Uimarit | 36.17 | 1:14.09 | |||||
7 | Suvi Keskimäki | 2006 | Riihimäen Uimaseura | 36.69 | 1:17.93 | |||||
- | Elizabete Naumcika | 2005 | Riihimäen Uimaseura | DNS | ||||||
- | Ronja Weckström | 2005 | Helsingin Uimarit | DNS | ||||||
- | Vilja Saarinen | 2005 | Uinti Hyvinkää | DNS | ||||||
Laji 29, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Pinja Peippo | 1999 | Simmis Wanda | 28.62 | 59.40 | |||||
2 | Aino Jussila | 2000 | Uinti Tampere | 29.10 | 1:01.26 | |||||
3 | Mikaela Kulmala | 2001 | Riihimäen Uimaseura | 29.36 | 1:01.56 | |||||
4 | Janette Setälä | 2001 | Aurajoen Uinti | 29.65 | 1:02.15 | |||||
5 | Aida Pasma | 2003 | Riihimäen Uimaseura | 30.10 | 1:02.75 | |||||
6 | Erin Ekroos | 2002 | Riihimäen Uimaseura | 30.59 | 1:04.62 | |||||
7 | Peppi-Stiina Ahti | 2003 | Hämeenlinnan Uimaseura | 31.69 | 1:09.45 | |||||
8 | Laura Valonen | 2003 | Uinti Tampere | 34.82 | 1:12.84 | |||||
9 | Saga Peltolehto | 2003 | Uinti Tampere | 39.56 | 1:23.43 | |||||
10 | Patrisia Kaisla | 1998 | Tuusulan Uimaseura | 47.15 | 1:39.08 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.12 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 18:08 |