Resultat för HVIDOVRE Medley Cup 2 - 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
1-dags stævne fra kl. 11
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hvidovre Medley Cup 1 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | Hvidovre Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian K Olesen | 2008 | 1:15.38 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.71 | |||||||||
2 | Mathias B Mortensen | 2008 | 1:17.83 | OD1 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.32 | |||||||||
3 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 1:17.83 | OD2 | ||||||
Herlev Svømning | 1:23.47 | |||||||||
4 | Nick Nielsen | 2008 | 1:24.45 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 1:28.04 | |||||||||
5 | Frederik Kindberg | 2008 | 1:25.07 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:34.60 | |||||||||
6 | Louis Nielsen | 2008 | 1:33.52 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Shai Bitton | 2008 | 1:40.09 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:38.58 | |||||||||
8 | Sebastian Meilvang | 2008 | 2:05.20 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 1:24.70 | |||||||
Herlev Svømning | 1:26.43 | |||||||||
2 | Marcus Albjerg | 2009 | 1:26.78 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.74 | |||||||||
3 | Gustav Holm | 2009 | 1:52.71 | |||||||
Albertslund IF | 2:05.17 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silas Argueta Andersen | 2010 | 1:37.90 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:37.63 | |||||||||
2 | Ozan Efe Usta | 2010 | 1:38.33 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:50.64 | |||||||||
3 | Peter Gude Tang Bregnsholm | 2010 | 1:40.71 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:45.65 | |||||||||
4 | Valdemar Hvid | 2010 | 1:43.52 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:43.65 | |||||||||
5 | Felix Erlendsson | 2010 | 1:44.88 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:41.12 | |||||||||
6 | Bjørn Olesen | 2010 | 1:49.39 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:50.06 | |||||||||
7 | Mathias Eriksen | 2010 | 1:54.39 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jeppe Denholt | 2010 | 2:11.06 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Benjamin K Olesen | 2011 | 1:30.82 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:38.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:20 |