2023-02-06   22:29:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för ICA Supermarket Cup 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
ICA Supermarket Cup 2020
Plats: Arrangör: Osby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 1, 50m Frisim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thyra Hopp 2010 Kristianstads SLS 191 39.75
2 Maja Eriksson 2010 Lönsboda Simsällskap 191 39.76 +0.01
3 Minela Causevic 2010 Simsällskapet Delfin 180 40.57 +0.82
4 Aiyana Svensson 2011 Kristianstads SLS 163 41.92 +2.17
5 Alma Hallqvist 2010 Föreningen Österlen-Sim 148 43.30 +3.55
6 Alice Erlandsson 2010 Simsällskapet Delfin 120 46.37 +6.62
7 Ella Lövenkjaer 2010 Simklubben Stimmet 106 48.38 +8.63
8 Thea Axelsson Orvegren 2011 Kristianstads SLS 89 51.28 +11.53
9 Filippa Bovie 2010 Simklubben Stimmet 48 1:02.69 +22.94
10 Amanda Olsson 2011 Simsällskapet Delfin 31 1:12.76 +33.01
- Julia Eriksson 2011 Simsällskapet Delfin DSQ
Grenen officiell:  2020-02-22 09:24:33
Gren 1, 50m Frisim Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Nord 2009 Osby Simsällskap 272 35.38
2 Astrid Persson 2009 Simsällskapet Delfin 257 36.04 +0.66
3 Lee Strunk 2009 Kristianstads SLS 246 36.57 +1.19
4 Agnes Nilsson 2009 Osby Simsällskap 235 37.15 +1.77
5 Ella Thim 2009 Kristianstads SLS 231 37.34 +1.96
6 Hedda Bergendorff 2009 Simklubben Stimmet 177 40.82 +5.44
7 Pixie Bertilsson 2009 Simsällskapet Delfin 167 41.57 +6.19
8 Klara Levin 2009 Simklubben Stimmet 166 41.72 +6.34
9 Noelle Månsson Hultgren 2009 Kristianstads SLS 116 46.99 +11.61
Grenen officiell:  2020-02-22 09:24:33
Gren 1, 50m Frisim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Simona Gunnarsson 2007 Simklubben Stimmet 431 30.35
2 Tilda Widerfors 2008 Kristianstads SLS 372 31.86 +1.51
3 Sofia Svensson 2007 Kristianstads SLS 348 32.57 +2.22
4 Alma Gummesson 2008 Föreningen Österlen-Sim 342 32.76 +2.41
5 Ronja Bjerg 2007 Osby Simsällskap 341 32.80 +2.45
6 Agnes Ohlsson 2007 Föreningen Österlen-Sim 336 32.96 +2.61
7 Alma Persson 2008 Föreningen Österlen-Sim 336 32.97 +2.62
8 Ellen Bernhardsson 2008 Osby Simsällskap 318 33.57 +3.22
9 Signe Malmberg 2008 Osby Simsällskap 315 33.67 +3.32
10 Moa Nameus 2007 Kristianstads SLS 293 34.50 +4.15
11 Signe Nilsson 2008 Simklubben Stimmet 287 34.73 +4.38
12 Fideli Ekstrand 2007 Osby Simsällskap 284 34.85 +4.50
13 Nicole Persson 2008 Kristianstads SLS 270 35.45 +5.10
14 Julia Thorsén 2008 Kristianstads SLS 247 36.51 +6.16
15 Maja Burø Redke 2007 Ringsted Svømme Klub 239 36.90 +6.55
16 Freja Hallqvist 2007 Föreningen Österlen-Sim 236 37.07 +6.72
17 Tilde Nyborg 2008 Osby Simsällskap 230 37.39 +7.04
18 Molly Ohlsson-Zärnholm 2008 Kristianstads SLS 230 37.42 +7.07
19 Sofie Persson 2008 Kristianstads SLS 228 37.53 +7.18
20 Emely Karlsson 2007 Simklubben Spiggarna 186 40.11 +9.76
21 Rebecca Wendel 2007 Kristianstads SLS 172 41.18 +10.83
22 Alma Johansson 2008 Lönsboda Simsällskap 158 42.39 +12.04
23 Jackie Olsson-Zärnholm 2007 Kristianstads SLS 145 43.61 +13.26
24 Elsa Wall 2008 Kristianstads SLS 144 43.69 +13.34
25 Hanna Svensson 2008 Kristianstads SLS 123 46.01 +15.66
Grenen officiell:  2020-02-22 09:24:33
Gren 1, 50m Frisim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Johansson 2005 Osby Simsällskap 552 27.95
2 Selma Seipp 2005 Osby Simsällskap 491 29.05 +1.10
3 Siri Norman 2006 Osby Simsällskap 468 29.53 +1.58
4 Elsa Pettersson 2005 Simklubben Stimmet 425 30.48 +2.53
5 Thea Ekstrand 2006 Osby Simsällskap 351 32.49 +4.54
6 Kajsa Eskilsson 2006 Osby Simsällskap 284 34.87 +6.92
7 Nora Levin 2005 Simklubben Stimmet 253 36.22 +8.27
8 Chili Fløe Jensen 2006 Ringsted Svømme Klub 238 37.00 +9.05
9 Ebba Olsson 2006 Simklubben Spiggarna 208 38.70 +10.75
10 Cornelia Reimer 2005 Kristianstads SLS 196 39.45 +11.50
11 Katarina Eskilsson 2005 Osby Simsällskap 187 40.05 +12.10
12 Emma Holmberg 2005 Simklubben Spiggarna 185 40.22 +12.27
- Emie Svensson 2006 Simklubben Spiggarna DNS
- Csenge Balogh 2006 Simklubben Spiggarna DNS
Grenen officiell:  2020-02-22 09:24:33
2020-02-22 09:24:54 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Osby Simsällskap
Document
Resultat
ICA Supermarket Cup 2020
Plats: Arrangör: Osby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 2, 50m Frisim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adrian Claëson 2010 Osby Simsällskap 158 37.40
2 Esbjörn Leppänen 2010 Simklubben Stimmet 111 42.14 +4.74
3 Charlie Hallberg 2010 Osby Simsällskap 93 44.57 +7.17
4 Lucas Nyborg 2010 Osby Simsällskap 90 45.05 +7.65
5 Abdulrahman Haj Ibrahim 2010 Osby Simsällskap 74 48.06 +10.66
6 Kalle Nordborg 2010 Osby Simsällskap 71 48.89 +11.49
7 Oscar Bendz Lundberg 2011 Osby Simsällskap 55 53.14 +15.74
- Vilde Gummesson 2010 Föreningen Österlen-Sim DSQ
- Axel Lövgren 2010 Simklubben Stimmet DSQ
Grenen officiell:  2020-02-22 09:31:46
Gren 2, 50m Frisim Herrar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Bendz Lundberg 2009 Osby Simsällskap 178 35.98
2 Axel Balte 2009 Osby Simsällskap 133 39.68 +3.70
- Charles Ekstedt 2009 Kristianstads SLS DSQ
Grenen officiell:  2020-02-22 09:31:46
Gren 2, 50m Frisim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kim Strunk 2007 Kristianstads SLS 177 36.07
2 Isak Andersson 2007 Osby Simsällskap 141 38.91 +2.84
3 Melvin Persson 2007 Simsällskapet Delfin 139 39.04 +2.97
4 Albin Hedvall 2007 Simsällskapet Delfin 129 40.05 +3.98
5 Lucas Larsson Jarl 2008 Kristianstads SLS 99 43.65 +7.58
Grenen officiell:  2020-02-22 09:31:46
Gren 2, 50m Frisim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Nord 2006 Osby Simsällskap 318 29.68
2 Erik Moberg 2006 Osby Simsällskap 295 30.41 +0.73
3 Morgan Engberg 2005 Simklubben Spiggarna 265 31.51 +1.83
4 Adam Hansson 2006 Simklubben Spiggarna 261 31.70 +2.02
5 Samuel Nilsson 2006 Simklubben Stimmet 259 31.78 +2.10
6 Sam Johansson 2005 Simklubben Spiggarna 244 32.42 +2.74
- Benjamin Olsson 2006 Simsällskapet Delfin DNS
- Leo Karlsson 2005 Simklubben Spiggarna DNS
Grenen officiell:  2020-02-22 09:31:46
2020-02-22 09:31:51 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Osby Simsällskap
Document
Resultat
ICA Supermarket Cup 2020
Plats: Arrangör: Osby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 3, 400m Medley Herrar Öppen Alla åldrar - Final
ISC 4:51.03 Anton Andersson 1993 2008-01-20
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Wahl 2005 Osby Simsällskap 330 5:40.61
50m: 32.05
100m: 1:11.76
(39.71)
150m: 1:55.22
(43.46)
200m: 2:38.28
(43.06)
250m: 3:30.54
(52.26)
300m: 4:24.13
(53.59)
350m: 5:03.18
(39.05)
400m: 5:40.61
(37.43)
2 Vincent Johnson 2006 Osby Simsällskap 321 5:43.79 +3.18
50m: 34.27
100m: 1:17.81
(43.54)
150m: 2:02.52
(44.71)
200m: 2:46.41
(43.89)
250m: 3:34.11
(47.70)
300m: 4:22.38
(48.27)
350m: 5:05.89
(43.51)
400m: 5:43.79
(37.90)
3 Andreas Nordh 1991 Osby Simsällskap 318 5:44.84 +4.23 SM14
50m: 34.40
100m: 1:21.39
(46.99)
150m: 2:06.79
(45.40)
200m: 2:50.73
(43.94)
250m: 3:39.24
(48.51)
300m: 4:27.39
(48.15)
350m: 5:07.68
(40.29)
400m: 5:44.84
(37.16)
4 Benjamin Olsson 2006 Simsällskapet Delfin 214 6:33.17 +52.56
50m: 36.40
100m: 1:24.68
(48.28)
150m: 2:14.63
(49.95)
200m: 3:03.81
(49.18)
250m: 4:04.40
(1:00.59)
300m: 5:02.71
(58.31)
350m: 5:48.09
(45.38)
400m: 6:33.17
(45.08)
- Fabian Claeson 2002 Osby Simsällskap DSQ SM9
Grenen officiell:  2020-02-22 09:46:23
2020-02-22 09:46:34 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Osby Simsällskap
Document
Resultat
ICA Supermarket Cup 2020
Plats: Arrangör: Osby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 4, 50m Ryggsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Hallqvist 2010 Föreningen Österlen-Sim 158 47.48
2 Thyra Hopp 2010 Kristianstads SLS 153 47.97 +0.49
3 Maja Eriksson 2010 Lönsboda Simsällskap 133 50.17 +2.69
4 Minela Causevic 2010 Simsällskapet Delfin 131 50.53 +3.05
5 Alice Erlandsson 2010 Simsällskapet Delfin 117 52.40 +4.92
6 Ella Lövenkjaer 2010 Simklubben Stimmet 81 59.14 +11.66
7 Filippa Bovie 2010 Simklubben Stimmet 40 1:14.99 +27.51
8 Amanda Olsson 2011 Simsällskapet Delfin 32 1:20.66 +33.18
- Julia Eriksson 2011 Simsällskapet Delfin DSQ
- Aiyana Svensson 2011 Kristianstads SLS DSQ
Grenen officiell:  2020-02-22 10:20:42
Gren 4, 50m Ryggsim Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Nord 2009 Osby Simsällskap 227 42.08
2 Ella Thim 2009 Kristianstads SLS 197 44.11 +2.03
3 Lee Strunk 2009 Kristianstads SLS 184 45.11 +3.03
4 Astrid Persson 2009 Simsällskapet Delfin 174 45.97 +3.89
5 Agnes Nilsson 2009 Osby Simsällskap 166 46.65 +4.57
6 Hedda Bergendorff 2009 Simklubben Stimmet 140 49.42 +7.34
7 Pixie Bertilsson 2009 Simsällskapet Delfin 123 51.57 +9.49
8 Klara Levin 2009 Simklubben Stimmet 118 52.23 +10.15
9 Noelle Månsson Hultgren 2009 Kristianstads SLS 98 55.67 +13.59
Grenen officiell:  2020-02-22 10:20:42
Gren 4, 50m Ryggsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Persson 2008 Föreningen Österlen-Sim 354 36.26
2 Simona Gunnarsson 2007 Simklubben Stimmet 308 37.99 +1.73
3 Agnes Ohlsson 2007 Föreningen Österlen-Sim 308 38.01 +1.75
4 Signe Malmberg 2008 Osby Simsällskap 307 38.02 +1.76
5 Alma Gummesson 2008 Föreningen Österlen-Sim 292 38.65 +2.39
6 Ellen Bernhardsson 2008 Osby Simsällskap 290 38.78 +2.52
7 Tilda Widerfors 2008 Kristianstads SLS 286 38.93 +2.67
8 Ronja Bjerg 2007 Osby Simsällskap 284 39.04 +2.78
9 Fideli Ekstrand 2007 Osby Simsällskap 252 40.61 +4.35
10 Sofia Svensson 2007 Kristianstads SLS 238 41.37 +5.11
11 Molly Ohlsson-Zärnholm 2008 Kristianstads SLS 225 42.15 +5.89
12 Moa Nameus 2007 Kristianstads SLS 222 42.35 +6.09
13 Nicole Persson 2008 Kristianstads SLS 207 43.37 +7.11
14 Maja Burø Redke 2007 Ringsted Svømme Klub 205 43.47 +7.21
15 Tilde Nyborg 2008 Osby Simsällskap 205 43.51 +7.25
16 Sofie Persson 2008 Kristianstads SLS 190 44.59 +8.33
17 Rebecca Wendel 2007 Kristianstads SLS 135 50.00 +13.74
18 Elsa Wall 2008 Kristianstads SLS 117 52.36 +16.10
19 Jackie Olsson-Zärnholm 2007 Kristianstads SLS 85 58.30 +22.04
20 Hanna Svensson 2008 Kristianstads SLS 72 1:01.70 +25.44
- Signe Nilsson 2008 Simklubben Stimmet DSQ
- Julia Thorsén 2008 Kristianstads SLS DSQ
Grenen officiell:  2020-02-22 10:20:42
Gren 4, 50m Ryggsim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Johansson 2005 Osby Simsällskap 505 32.22
2 Selma Seipp 2005 Osby Simsällskap 438 33.80 +1.58
3 Siri Norman 2006 Osby Simsällskap 420 34.27 +2.05
4 Alice Öberg 2005 Simklubben Stimmet 393 35.04 +2.82
5 Elsa Pettersson 2005 Simklubben Stimmet 387 35.22 +3.00
6 Thea Ekstrand 2006 Osby Simsällskap 249 40.78 +8.56
7 Kajsa Eskilsson 2006 Osby Simsällskap 216 42.73 +10.51
8 Nora Levin 2005 Simklubben Stimmet 198 44.02 +11.80
9 Katarina Eskilsson 2005 Osby Simsällskap 166 46.66 +14.44
10 Cornelia Reimer 2005 Kristianstads SLS 131 50.42 +18.20
11 Emma Holmberg 2005 Simklubben Spiggarna 130 50.58 +18.36
- Emie Svensson 2006 Simklubben Spiggarna DNS
Grenen officiell:  2020-02-22 10:20:42
2020-02-22 10:20:50 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Osby Simsällskap
Document
Resultat
ICA Supermarket Cup 2020
Plats: Arrangör: Osby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adrian Claëson 2010 Osby Simsällskap 134 43.42
2 Vilde Gummesson 2010 Föreningen Österlen-Sim 132 43.56 +0.14
3 Axel Lövgren 2010 Simklubben Stimmet 102 47.49 +4.07
4 Esbjörn Leppänen 2010 Simklubben Stimmet 95 48.64 +5.22
5 Abdulrahman Haj Ibrahim 2010 Osby Simsällskap 83 50.75 +7.33
6 Kalle Nordborg 2010 Osby Simsällskap 67 54.60 +11.18
7 Lucas Nyborg 2010 Osby Simsällskap 55 58.13 +14.71
8 Charlie Hallberg 2010 Osby Simsällskap 53 58.82 +15.40
9 Oscar Bendz Lundberg 2011 Osby Simsällskap 43 1:03.39 +19.97
Grenen officiell:  2020-02-22 10:29:22
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Bendz Lundberg 2009 Osby Simsällskap 168 40.22
2 Axel Balte 2009 Osby Simsällskap 94 48.72 +8.50
Grenen officiell:  2020-02-22 10:29:22
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melvin Persson 2007 Simsällskapet Delfin 117 45.36
2 Kim Strunk 2007 Kristianstads SLS 99 48.01 +2.65
3 Isak Andersson 2007 Osby Simsällskap 79 51.78 +6.42
4 Albin Hedvall 2007 Simsällskapet Delfin 76 52.39 +7.03
5 Lucas Larsson Jarl 2008 Kristianstads SLS 76 52.44 +7.08
Grenen officiell:  2020-02-22 10:29:22
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Johnson 2006 Osby Simsällskap 323 32.38
2 Oscar Wahl 2005 Osby Simsällskap 288 33.64 +1.26
3 Erik Moberg 2006 Osby Simsällskap 254 35.04 +2.66
4 Morgan Engberg 2005 Simklubben Spiggarna 244 35.52 +3.14
5 Oscar Nord 2006 Osby Simsällskap 239 35.78 +3.40
6 Samuel Nilsson 2006 Simklubben Stimmet 193 38.40 +6.02
7 Benjamin Olsson 2006 Simsällskapet Delfin 181 39.25 +6.87
- Sam Johansson 2005 Simklubben Spiggarna DSQ
- Leo Karlsson 2005 Simklubben Spiggarna DNS
Grenen officiell:  2020-02-22 10:29:22
2020-02-22 10:29:25 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Osby Simsällskap
Document
Resultat
ICA Supermarket Cup 2020
Plats: Arrangör: Osby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 6, 800m Frisim Damer Alla åldrar - Final
9:20.71 Emilia Rönningdal 2002 2017-02-25
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Johansson 2005 Osby Simsällskap 540 9:48.44
50m: 32.08
100m: 1:08.10
(36.02)
150m: 1:45.75
(37.65)
200m: 2:23.25
(37.50)
250m: 3:00.52
(37.27)
300m: 3:37.71
(37.19)
350m: 4:15.29
(37.58)
400m: 4:52.89
(37.60)
450m: 5:31.09
(38.20)
500m: 6:09.11
(38.02)
550m: 6:46.83
(37.72)
600m: 7:23.51
(36.68)
650m: 7:59.82
(36.31)
700m: 8:36.58
(36.76)
750m: 9:12.76
(36.18)
800m: 9:48.44
(35.68)
2 Astrid Nilsson 2004 Osby Simsällskap 523 9:54.89 +6.45
50m: 32.57
100m: 1:08.50
(35.93)
150m: 1:45.15
(36.65)
200m: 2:21.87
(36.72)
250m: 2:59.42
(37.55)
300m: 3:36.84
(37.42)
350m: 4:14.83
(37.99)
400m: 4:53.03
(38.20)
450m: 5:31.30
(38.27)
500m: 6:09.21
(37.91)
550m: 6:47.19
(37.98)
600m: 7:24.98
(37.79)
650m: 8:02.97
(37.99)
700m: 8:41.12
(38.15)
750m: 9:19.09
(37.97)
800m: 9:54.89
(35.80)
3 Selma Seipp 2005 Osby Simsällskap 497 10:04.75 +16.31
50m: 33.22
100m: 1:10.25
(37.03)
150m: 1:47.96
(37.71)
200m: 2:25.76
(37.80)
250m: 3:03.40
(37.64)
300m: 3:41.55
(38.15)
350m: 4:19.67
(38.12)
400m: 4:58.12
(38.45)
450m: 5:36.92
(38.80)
500m: 6:15.94
(39.02)
550m: 6:54.70
(38.76)
600m: 7:33.51
(38.81)
650m: 8:11.67
(38.16)
700m: 8:49.93
(38.26)
750m: 9:28.43
(38.50)
800m: 10:04.75
(36.32)
4 Siri Norman 2006 Osby Simsällskap 463 10:19.47 +31.03
50m: 34.72
100m: 1:12.72
(38.00)
150m: 1:51.52
(38.80)
200m: 2:30.55
(39.03)
250m: 3:09.95
(39.40)
300m: 3:49.15
(39.20)
350m: 4:28.32
(39.17)
400m: 5:07.57
(39.25)
450m: 5:47.20
(39.63)
500m: 6:26.45
(39.25)
550m: 7:05.80
(39.35)
600m: 7:45.93
(40.13)
650m: 8:25.41
(39.48)
700m: 9:05.39
(39.98)
750m: 9:43.23
(37.84)
800m: 10:19.47
(36.24)
5 Jacqlyne Jersov 2004 Osby Simsällskap 359 11:13.91 +1:25.47
50m: 35.11
100m: 1:14.84
(39.73)
150m: 1:58.46
(43.62)
200m: 2:40.90
(42.44)
250m: 3:24.41
(43.51)
300m: 4:07.93
(43.52)
350m: 4:51.15
(43.22)
400m: 5:32.86
(41.71)
450m: 6:15.46
(42.60)
500m: 6:58.97
(43.51)
550m: 7:41.85
(42.88)
600m: 8:24.68
(42.83)
650m: 9:07.62
(42.94)
700m: 9:50.47
(42.85)
750m: 10:32.42
(41.95)
800m: 11:13.91
(41.49)
6 Signe Nilsson 2008 Simklubben Stimmet 290 12:03.81 +2:15.37
50m: 39.19
100m: 1:22.67
(43.48)
150m: 2:07.43
(44.76)
200m: 2:52.68
(45.25)
250m: 3:38.49
(45.81)
300m: 4:24.76
(46.27)
350m: 5:10.98
(46.22)
400m: 5:57.21
(46.23)
450m: 6:44.17
(46.96)
500m: 7:30.24
(46.07)
550m: 8:18.03
(47.79)
600m: 9:03.88
(45.85)
650m: 9:50.82
(46.94)
700m: 10:37.74
(46.92)
750m: 11:22.36
(44.62)
800m: 12:03.81
(41.45)
7 Thea Ekstrand 2006 Osby Simsällskap 279 12:12.86 +2:24.42
50m: 37.58
100m: 1:21.42
(43.84)
150m: 2:07.16
(45.74)
200m: 2:53.96
(46.80)
250m: 3:40.30
(46.34)
300m: 4:28.33
(48.03)
350m: 5:15.61
(47.28)
400m: 6:01.81
(46.20)
450m: 6:47.85
(46.04)
500m: 7:34.99
(47.14)
550m: 8:21.87
(46.88)
600m: 9:09.03
(47.16)
650m: 9:54.30
(45.27)
700m: 10:41.78
(47.48)
750m: 11:27.33
(45.55)
800m: 12:12.86
(45.53)
8 Ronja Bjerg 2007 Osby Simsällskap 273 12:18.89 +2:30.45
50m: 39.73
100m: 1:25.67
(45.94)
150m: 2:13.22
(47.55)
200m: 3:00.55
(47.33)
250m: 3:47.61
(47.06)
300m: 4:35.39
(47.78)
350m: 5:22.53
(47.14)
400m: 6:10.83
(48.30)
450m: 6:57.86
(47.03)
500m: 7:45.04
(47.18)
550m: 8:31.11
(46.07)
600m: 9:18.01
(46.90)
650m: 10:04.28
(46.27)
700m: 10:51.07
(46.79)
750m: 11:37.02
(45.95)
800m: 12:18.89
(41.87)
9 Kajsa Eskilsson 2006 Osby Simsällskap 255 12:35.69 +2:47.25
50m: 39.21
100m: 1:25.20
(45.99)
150m: 2:13.39
(48.19)
200m: 3:03.40
(50.01)
250m: 3:49.98
(46.58)
300m: 4:38.21
(48.23)
350m: 5:26.39
(48.18)
400m: 6:15.58
(49.19)
450m: 7:03.74
(48.16)
500m: 7:52.38
(48.64)
550m: 8:40.40
(48.02)
600m: 9:29.36
(48.96)
650m: 10:18.20
(48.84)
700m: 11:06.09
(47.89)
750m: 11:53.35
(47.26)
800m: 12:35.69
(42.34)
10 Nora Levin 2005 Simklubben Stimmet 235 12:56.12 +3:07.68
50m: 41.63
100m: 1:28.44
(46.81)
150m: 2:17.02
(48.58)
200m: 3:05.40
(48.38)
250m: 3:54.29
(48.89)
300m: 4:43.00
(48.71)
350m: 5:33.97
(50.97)
400m: 6:23.96
(49.99)
450m: 7:12.92
(48.96)
500m: 8:03.33
(50.41)
550m: 8:52.78
(49.45)
600m: 9:41.32
(48.54)
650m: 10:31.13
(49.81)
700m: 11:19.89
(48.76)
750m: 12:08.97
(49.08)
800m: 12:56.12
(47.15)
11 Katarina Eskilsson 2005 Osby Simsällskap 197 13:43.43 +3:54.99
50m: 44.19
100m: 1:32.81
(48.62)
150m: 2:24.12
(51.31)
200m: 3:16.46
(52.34)
250m: 4:08.77
(52.31)
300m: 5:02.96
(54.19)
350m: 5:57.09
(54.13)
400m: 6:50.12
(53.03)
450m: 7:44.07
(53.95)
500m: 8:38.74
(54.67)
550m: 9:28.47
(49.73)
600m: 10:20.16
(51.69)
650m: 11:12.33
(52.17)
700m: 12:04.84
(52.51)
750m: 12:55.70
(50.86)
800m: 13:43.43
(47.73)
12 Ebba Olsson 2006 Simklubben Spiggarna 157 14:47.44 +4:59.00
50m: 46.57
100m: 1:39.37
(52.80)
150m: 2:35.15
(55.78)
200m: 3:31.63
(56.48)
250m: 4:28.98
(57.35)
300m: 5:28.63
(59.65)
350m: 6:27.21
(58.58)
400m: 7:25.47
(58.26)
450m: 8:23.66
(58.19)
500m: 9:21.24
(57.58)
550m: 10:18.44
(57.20)
600m: 11:15.60
(57.16)
650m: 12:12.44
(56.84)
700m: 13:04.94
(52.50)
750m: 13:58.87
(53.93)
800m: 14:47.44
(48.57)
- Csenge Balogh 2006 Simklubben Spiggarna DNS
Grenen officiell:  2020-02-22 11:19:04
2020-02-22 11:19:07 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Osby Simsällskap
Document
Resultat
ICA Supermarket Cup 2020
Plats: Arrangör: Osby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thyra Hopp 2010 Kristianstads SLS 176 50.89
2 Maja Eriksson 2010 Lönsboda Simsällskap 165 52.04 +1.15
3 Thea Axelsson Orvegren 2011 Kristianstads SLS 127 56.76 +5.87
4 Minela Causevic 2010 Simsällskapet Delfin 126 56.87 +5.98
5 Alice Erlandsson 2010 Simsällskapet Delfin 110 59.43 +8.54
6 Alma Hallqvist 2010 Föreningen Österlen-Sim 108 59.96 +9.07
7 Ella Lövenkjaer 2010 Simklubben Stimmet 102 1:01.05 +10.16
8 Filippa Bovie 2010 Simklubben Stimmet 82 1:05.68 +14.79
9 Ellen Johansson 2010 Lönsboda Simsällskap 66 1:10.45 +19.56
10 Amanda Olsson 2011 Simsällskapet Delfin 36 1:26.11 +35.22
- Julia Eriksson 2011 Simsällskapet Delfin DSQ
Grenen officiell:  2020-02-22 14:10:01
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Nord 2009 Osby Simsällskap 278 43.72
2 Pixie Bertilsson 2009 Simsällskapet Delfin 194 49.29 +5.57
3 Astrid Persson 2009 Simsällskapet Delfin 164 52.09 +8.37
4 Lee Strunk 2009 Kristianstads SLS 156 53.00 +9.28
5 Ella Thim 2009 Kristianstads SLS 154 53.21 +9.49
6 Hedda Bergendorff 2009 Simklubben Stimmet 130 56.31 +12.59
7 Agnes Nilsson 2009 Osby Simsällskap 106 1:00.21 +16.49
Grenen officiell:  2020-02-22 14:10:01
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Simona Gunnarsson 2007 Simklubben Stimmet 341 40.87
2 Alma Gummesson 2008 Föreningen Österlen-Sim 338 40.99 +0.12
3 Tilda Widerfors 2008 Kristianstads SLS 311 42.13 +1.26
4 Fideli Ekstrand 2007 Osby Simsällskap 305 42.42 +1.55
5 Ellen Bernhardsson 2008 Osby Simsällskap 270 44.16 +3.29
6 Ronja Bjerg 2007 Osby Simsällskap 269 44.24 +3.37
7 Signe Malmberg 2008 Osby Simsällskap 266 44.39 +3.52
8 Julia Thorsén 2008 Kristianstads SLS 258 44.86 +3.99
9 Moa Nameus 2007 Kristianstads SLS 240 45.91 +5.04
10 Sofia Svensson 2007 Kristianstads SLS 239 45.98 +5.11
11 Nicole Persson 2008 Kristianstads SLS 239 46.00 +5.13
12 Signe Nilsson 2008 Simklubben Stimmet 236 46.18 +5.31
13 Maja Burø Redke 2007 Ringsted Svømme Klub 227 46.78 +5.91
14 Freja Hallqvist 2007 Föreningen Österlen-Sim 218 47.39 +6.52
15 Tilde Nyborg 2008 Osby Simsällskap 216 47.59 +6.72
16 Molly Ohlsson-Zärnholm 2008 Kristianstads SLS 200 48.79 +7.92
17 Alma Johansson 2008 Lönsboda Simsällskap 193 49.39 +8.52
18 Sofie Persson 2008 Kristianstads SLS 189 49.72 +8.85
19 Emely Karlsson 2007 Simklubben Spiggarna 174 51.07 +10.20
20 Jackie Olsson-Zärnholm 2007 Kristianstads SLS 146 54.19 +13.32
21 Hanna Svensson 2008 Kristianstads SLS 101 1:01.31 +20.44
Grenen officiell:  2020-02-22 14:10:01
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Selma Seipp 2005 Osby Simsällskap 459 37.01
2 Alice Öberg 2005 Simklubben Stimmet 384 39.29 +2.28
3 Elsa Pettersson 2005 Simklubben Stimmet 349 40.55 +3.54
4 Thea Ekstrand 2006 Osby Simsällskap 312 42.09 +5.08
5 Chili Fløe Jensen 2006 Ringsted Svømme Klub 272 44.05 +7.04
6 Kajsa Eskilsson 2006 Osby Simsällskap 204 48.51 +11.50
7 Katarina Eskilsson 2005 Osby Simsällskap 184 50.18 +13.17
8 Cornelia Reimer 2005 Kristianstads SLS 162 52.33 +15.32
- Ebba Olsson 2006 Simklubben Spiggarna DSQ
Grenen officiell:  2020-02-22 14:10:01
2020-02-22 14:10:06 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Osby Simsällskap
Document
Resultat
ICA Supermarket Cup 2020
Plats: Arrangör: Osby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adrian Claëson 2010 Osby Simsällskap 101 54.06
2 Abdulrahman Haj Ibrahim 2010 Osby Simsällskap 84 57.50 +3.44
3 Charlie Hallberg 2010 Osby Simsällskap 80 58.37 +4.31
4 Esbjörn Leppänen 2010 Simklubben Stimmet 55 1:06.25 +12.19
5 Kalle Nordborg 2010 Osby Simsällskap 48 1:09.10 +15.04
- Vilde Gummesson 2010 Föreningen Österlen-Sim DSQ
- Oscar Bendz Lundberg 2011 Osby Simsällskap DSQ
- Axel Lövgren 2010 Simklubben Stimmet DSQ
Grenen officiell:  2020-02-22 14:19:07
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Bendz Lundberg 2009 Osby Simsällskap 135 49.20
2 Axel Balte 2009 Osby Simsällskap 76 59.44 +10.24
Grenen officiell:  2020-02-22 14:19:07
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Hedvall 2007 Simsällskapet Delfin 148 47.71
2 Kim Strunk 2007 Kristianstads SLS 146 47.91 +0.20
3 Isak Andersson 2007 Osby Simsällskap 127 50.18 +2.47
4 Melvin Persson 2007 Simsällskapet Delfin 124 50.63 +2.92
Grenen officiell:  2020-02-22 14:19:07
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Johnson 2006 Osby Simsällskap 405 34.11
2 Erik Moberg 2006 Osby Simsällskap 254 39.87 +5.76
3 Morgan Engberg 2005 Simklubben Spiggarna 214 42.18 +8.07
4 Samuel Nilsson 2006 Simklubben Stimmet 205 42.80 +8.69
5 Benjamin Olsson 2006 Simsällskapet Delfin 176 45.01 +10.90
Grenen officiell:  2020-02-22 14:19:07
2020-02-22 14:19:11 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Osby Simsällskap
Document
Resultat
ICA Supermarket Cup 2020
Plats: Arrangör: Osby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 9, 400m Medley Damer  Öppen Alla åldrar - Final
5:02.68 Moa Olofsson 2002 2019-02-23
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Nilsson 2004 Osby Simsällskap 534 5:19.02
50m: 33.78
100m: 1:11.85
(38.07)
150m: 1:54.63
(42.78)
200m: 2:36.19
(41.56)
250m: 3:22.75
(46.56)
300m: 4:09.10
(46.35)
350m: 4:45.16
(36.06)
400m: 5:19.02
(33.86)
2 Clara Johansson 2005 Osby Simsällskap 528 5:20.33 +1.31
50m: 32.25
100m: 1:10.46
(38.21)
150m: 1:53.34
(42.88)
200m: 2:36.01
(42.67)
250m: 3:23.53
(47.52)
300m: 4:10.92
(47.39)
350m: 4:46.22
(35.30)
400m: 5:20.33
(34.11)
3 Selma Seipp 2005 Osby Simsällskap 471 5:32.79 +13.77
50m: 36.00
100m: 1:18.86
(42.86)
150m: 2:00.97
(42.11)
200m: 2:42.47
(41.50)
250m: 3:29.38
(46.91)
300m: 4:16.49
(47.11)
350m: 4:55.64
(39.15)
400m: 5:32.79
(37.15)
4 Jacqlyne Jersov 2004 Osby Simsällskap 428 5:43.42 +24.40
50m: 35.21
100m: 1:18.19
(42.98)
150m: 2:03.56
(45.37)
200m: 2:48.67
(45.11)
250m: 3:35.63
(46.96)
300m: 4:22.22
(46.59)
350m: 5:03.27
(41.05)
400m: 5:43.42
(40.15)
5 Siri Norman 2006 Osby Simsällskap 388 5:54.74 +35.72
50m: 35.63
100m: 1:20.00
(44.37)
150m: 2:07.34
(47.34)
200m: 2:51.83
(44.49)
250m: 3:44.10
(52.27)
300m: 4:39.37
(55.27)
350m: 5:18.58
(39.21)
400m: 5:54.74
(36.16)
6 Evelina Håkansson 2002 Osby Simsällskap 349 6:07.57 +48.55
50m: 39.26
100m: 1:25.44
(46.18)
150m: 2:11.12
(45.68)
200m: 2:55.83
(44.71)
250m: 3:48.65
(52.82)
300m: 4:41.92
(53.27)
350m: 5:26.24
(44.32)
400m: 6:07.57
(41.33)
7 Ronja Bjerg 2007 Osby Simsällskap 288 6:32.04 +1:13.02
50m: 42.71
100m: 1:36.28
(53.57)
150m: 2:24.60
(48.32)
200m: 3:12.10
(47.50)
250m: 4:09.64
(57.54)
300m: 5:08.21
(58.57)
350m: 5:52.03
(43.82)
400m: 6:32.04
(40.01)
8 Signe Malmberg 2008 Osby Simsällskap 287 6:32.29 +1:13.27
50m: 44.78
100m: 1:41.04
(56.26)
150m: 2:28.66
(47.62)
200m: 3:17.35
(48.69)
250m: 4:11.31
(53.96)
300m: 5:06.61
(55.30)
350m: 5:51.35
(44.74)
400m: 6:32.29
(40.94)
9 Thea Ekstrand 2006 Osby Simsällskap 263 6:43.70 +1:24.68
50m: 41.68
100m: 1:35.99
(54.31)
150m: 2:29.03
(53.04)
200m: 3:22.50
(53.47)
250m: 4:16.90
(54.40)
300m: 5:14.24
(57.34)
350m: 6:00.47
(46.23)
400m: 6:43.70
(43.23)
10 Kajsa Eskilsson 2006 Osby Simsällskap 225 7:05.25 +1:46.23
50m: 46.77
100m: 1:42.73
(55.96)
150m: 2:39.98
(57.25)
200m: 3:36.79
(56.81)
250m: 4:36.81
(1:00.02)
300m: 5:37.16
(1:00.35)
350m: 6:22.77
(45.61)
400m: 7:05.25
(42.48)
Grenen officiell:  2020-02-22 14:37:25
2020-02-22 14:37:28 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Osby Simsällskap
Document
Resultat
ICA Supermarket Cup 2020
Plats: Arrangör: Osby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 10, 25m Fjärilsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thyra Hopp 2010 Kristianstads SLS 19.84
2 Alma Hallqvist 2010 Föreningen Österlen-Sim 23.51 +3.67
3 Maja Eriksson 2010 Lönsboda Simsällskap 23.60 +3.76
4 Ella Lövenkjaer 2010 Simklubben Stimmet 23.83 +3.99
5 Thea Axelsson Orvegren 2011 Kristianstads SLS 24.70 +4.86
6 Minela Causevic 2010 Simsällskapet Delfin 25.93 +6.09
7 Filippa Bovie 2010 Simklubben Stimmet 37.88 +18.04
Grenen officiell:  2020-02-22 14:46:50
2020-02-22 14:46:58 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Osby Simsällskap
Document
Resultat
ICA Supermarket Cup 2020
Plats: Arrangör: Osby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 11, 25m Fjärilsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adrian Claëson 2010 Osby Simsällskap 18.20
2 Vilde Gummesson 2010 Föreningen Österlen-Sim 20.58 +2.38
3 Esbjörn Leppänen 2010 Simklubben Stimmet 23.45 +5.25
4 Charlie Hallberg 2010 Osby Simsällskap 23.73 +5.53
5 Lucas Nyborg 2010 Osby Simsällskap 29.05 +10.85
- Abdulrahman Haj Ibrahim 2010 Osby Simsällskap DSQ
- Kalle Nordborg 2010 Osby Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-02-22 14:50:31
2020-02-22 14:50:33 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Osby Simsällskap
Document
Resultat
ICA Supermarket Cup 2020
Plats: Arrangör: Osby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 feb 2020 till den 23 feb 2020
Gren 12, 50m Fjärilsim Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Nord 2009 Osby Simsällskap 210 40.98
2 Ella Thim 2009 Kristianstads SLS 139 47.02 +6.04
3 Lee Strunk 2009 Kristianstads SLS 121 49.27 +8.29
4 Astrid Persson 2009 Simsällskapet Delfin 109 50.89 +9.91
5 Pixie Bertilsson 2009 Simsällskapet Delfin 106 51.36 +10.38
6 Agnes Nilsson 2009 Osby Simsällskap 85 55.33 +14.35
Grenen officiell:  2020-02-22 15:18:11
Gren 12, 50m Fjärilsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff