2021-10-26   03:12:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för NUSS Äldre (25m) 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag den 31/1 Klockan 17.30 (Insim kl. 16.30-17.20)

Document
Resultat
NUSS Äldre (25m) 2020
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 31 jan 2020 till den 2 feb 2020
Gren 5, 4x100m Frisim Pojkar 16-20 - Final
3:25.10 LASS LASS SWE 2002-01-01
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Jönköpings Simsällskap 18 Jönköpings Simsällskap 592 3:37.90
Job Sanders 2003 AF2703 +0.70 26.07 54.73 54.73
Peter Jivanov 2002 AV8902 +0.01 25.20 53.36 1:48.09
Gabriel Eriksson 2004 AT2504 +0.34 26.43 56.04 2:44.13
Dennis Partanen 2003 AI5703 +0.02 25.36 53.77 3:37.90
2 Örebro Simallians 18 Örebro Simallians 592 3:37.92 +0.02
Simon Baastad 2002 AC2102 +0.67 26.32 56.10 56.10
Hannes Börjel 2002 AO4502 +0.32 25.45 54.39 1:50.49
Oscar Wilhelmsson 2002 AM3902 +0.34 25.53 53.48 2:43.97
Adrijan Danqi 2002 AS2502 +0.12 25.44 53.95 3:37.92
3 Linköpings Allmänna SS 20 Linköpings Allmänna SS 568 3:40.95 +3.05
Nicola Lundqvist 2002 AM0302 +0.49 25.73 54.43 54.43
Igor Blagojevic 2000 AG5700 +0.35 25.98 55.04 1:49.47
Naevid Kiasat 2001 AF6501 +0.29 26.67 56.01 2:45.48
William Barkehed 2003 AH3903 -.-- 26.10 55.47 3:40.95
4 Simklubben Elfsborg 19 Simklubben Elfsborg 564 3:41.50 +3.60
Albin Svenneby 2001 AL4301 +0.73 26.05 55.23 55.23
Linus Holmdahl 2001 AE4101 +0.15 25.96 54.20 1:49.43
Viktor Sjöström 2001 AB2101 +0.29 26.62 55.88 2:45.31
Gustav Askengren 2004 AA9904 +0.36 26.57 56.19 3:41.50
5 Jönköpings Simsällskap lag 2 18 Jönköpings Simsällskap 515 3:48.20 +10.30
Felix Wrakén 2003 AB8903 +0.53 26.60 56.02 56.02
Patrik Petkoczi 2002 AG3702 +0.15 27.04 57.08 1:53.10
Daniel Agestav 2002 AB7102 +0.51 26.40 56.67 2:49.77
Victor Ekblad 2004 AJ5304 +0.52 27.94 58.43 3:48.20
6 Linköpings Allmänna SS lag 2 18 Linköpings Allmänna SS 488 3:52.37 +14.47
Ruben Staaf 2002 AI2702 +0.62 27.90 57.20 57.20
Gustav Edlund 2004 AG7504 +0.28 27.16 57.29 1:54.49
Olle Almén 2003 AH3503 +0.53 27.69 58.01 2:52.50
David Axelsson 2004 AC3704 +0.43 28.43 59.87 3:52.37
7 Simklubben S02 18 Simklubben S02 480 3:53.72 +15.82
Oscar Sjöström 2003 AA2103 +0.47 26.95 57.13 57.13
Philip Zasowski 2002 AM5302 +0.16 26.85 57.52 1:54.65
Linus Olofsson 2003 AL6503 +0.38 27.37 59.18 2:53.83
Maximus Murray 2003 AB0903 -.-- 27.92 59.89 3:53.72
8 Karlstads Simsällskap 17 Karlstads Simsällskap 477 3:54.20 +16.30
Marcus Bülund 2004 AE4304 +0.75 27.29 56.71 56.71
Ludvig Mathisen 2003 AD7903 +0.27 27.98 59.01 1:55.72
Elias Sjölander 2003 AO3903 +0.27 27.68 58.92 2:54.64
Filip Hedin 2003 AS1503 +0.05 27.79 59.56 3:54.20
9 Simklubben Laxen 16 Simklubben Laxen 462 3:56.63 +18.73
Alexander McAdam 2004 AE7504 +0.71 27.06 59.27 59.27
Petter Bergdahl 2005 AM3105 +0.18 28.79 1:00.82 2:00.09
Jonah Hullegård 2006 AN1306 +0.02 28.62 1:00.25 3:00.34
Erik Olsson 2004 AI0504 +0.22 26.13 56.29 3:56.63
10 Örebro Simallians Lag 2 18 Örebro Simallians 406 4:07.08 +29.18
William Forsström 2002 AM0902 +0.44 28.63 1:01.07 1:01.07
Nathaniel Miles 2004 AV3504 +0.45 28.86 1:01.74 2:02.81
Axel Skoglund 2004 AN6904 +0.14 29.13 1:01.83 3:04.64
Gustav Larsson 2005 AQ0105 +0.29 29.21 1:02.44 4:07.08
- Väsby Simsällskap 20 Väsby Simsällskap DSQ
Jonathan Douib 2000 AS8100 +0.68 25.70 54.31 54.31
William Lernå 2002 AF4102 +0.21 26.03 55.36 1:49.67
Carl Göransson 2000 AQ8300 -0.08
Eric Hansson 2002 AD0302 +0.32
- Upsala Simsällskap 17 Upsala Simsällskap DSQ
Adi Ramovic 2004 AG9304 +0.46 26.12 55.04 55.04
Oskar Andersson 2003 AG6503 +0.24 29.92 1:03.21 1:58.25
Lukas  Höglund 2004 AK0904 +0.38 28.65 1:00.71 2:58.96
Mikael Söderberg 2003 AA9303 -0.07
Grenen officiell:  2020-01-31 19:45:42
2020-01-31 19:45:51 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner