2021-10-22   02:37:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för NUSS yngre

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Gren 1-17; insim 07:00-08:15

Document
Resultat
NUSS Yngre (25m)
Plats: Linköpings Simhall Arrangör: LASS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020
Gren 2, 50m Bröstsim FL 13 - Final
nussyf13 33.30 Linnéa Englund 2003 Karlstads SS 2016-02-07
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Rohman 2007 Strömstads Simförening +0.68 452 37.30
25m: 17.53
50m: 37.30
(19.77)
2 Elvira Muhr 2007 Västerås Simsällskap +0.63 438 37.70 +0.40
25m: 17.60
50m: 37.70
(20.10)
3 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg +0.64 436 37.76 +0.46
25m: 17.42
50m: 37.76
(20.34)
4 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap +0.73 428 37.98 +0.68
25m: 17.62
50m: 37.98
(20.36)
5 Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.75 424 38.10 +0.80
25m: 17.63
50m: 38.10
(20.47)
6 Freja Malmgren 2007 S 71 +0.50 420 38.22 +0.92
25m: 17.74
50m: 38.22
(20.48)
7 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap +0.62 417 38.33 +1.03
25m: 17.67
50m: 38.33
(20.66)
8 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap +0.61 398 38.92 +1.62
25m: 17.97
50m: 38.92
(20.95)
9 Althaea Süsskind 2007 Linköpings Allmänna SS +0.64 395 39.02 +1.72
25m: 17.75
50m: 39.02
(21.27)
10 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap +0.59 393 39.07 +1.77
25m: 18.14
50m: 39.07
(20.93)
11 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 387 39.29 +1.99
25m: 18.01
50m: 39.29
(21.28)
12 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap +0.54 380 39.51 +2.21
25m: 18.18
50m: 39.51
(21.33)
13 Emma Bergqvist 2007 Jönköpings Simsällskap 364 40.09 +2.79
25m: 18.46
50m: 40.09
(21.63)
14 Nellie Westerlund 2007 Karlstads Simsällskap +0.60 361 40.21 +2.91
25m: 18.28
50m: 40.21
(21.93)
15 Angelica Hietanen 2007 Linköpings Allmänna SS 359 40.29 +2.99
25m: 18.29
50m: 40.29
(22.00)
16 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians 354 40.48 +3.18
25m: 18.65
50m: 40.48
(21.83)
17 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg +0.65 351 40.58 +3.28
25m: 18.21
50m: 40.58
(22.37)
18 Viola Högberg 2007 Linköpings Allmänna SS +0.61 351 40.59 +3.29
25m: 18.90
50m: 40.59
(21.69)
19 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap +0.58 339 41.04 +3.74
25m: 19.05
50m: 41.04
(21.99)
20 Majken Olsson 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.58 339 41.06 +3.76
25m: 19.03
50m: 41.06
(22.03)
21 Stina Röhss 2007 S 77 Stenungsund 332 41.33 +4.03
25m: 19.04
50m: 41.33
(22.29)
22 Alicia Wallberg 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 331 41.40 +4.10
25m: 19.07
50m: 41.40
(22.33)
23 Fanny Ivarsson 2007 Linköpings Allmänna SS +0.73 326 41.61 +4.31
25m: 19.35
50m: 41.61
(22.26)
24 Hailey Larsson 2007 S 77 Stenungsund 318 41.95 +4.65
25m: 18.78
50m: 41.95
(23.17)
25 Hedvig Lycke 2007 S 77 Stenungsund +0.78 317 41.98 +4.68
25m: 19.17
50m: 41.98
(22.81)
26 Vilma Olsson 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.65 313 42.18 +4.88
25m: 19.07
50m: 42.18
(23.11)
27 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap 295 42.99 +5.69
25m: 19.65
50m: 42.99
(23.34)
28 Saga Wallin 2007 S 77 Stenungsund 282 43.65 +6.35
25m: 20.20
50m: 43.65
(23.45)
29 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians +0.59 280 43.76 +6.46
25m: 20.41
50m: 43.76
(23.35)
30 Elsa Vikarand 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.83 271 44.23 +6.93
25m: 20.65
50m: 44.23
(23.58)
Grenen officiell:  2020-02-01 09:01:05
2020-02-01 09:01:31 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Linköpings Allmänna SS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner