Resultater for Arena Lyngby Open 2020 Stadion
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Scandic Eremitage |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.12 | ||||||
2 | Elliot Olsson | 1999 | Team West | 1:08.24 | ||||||
3 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.25 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 1:10.34 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Rasmus Steenberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.44 | ||||||
6 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.68 | ||||||
7 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 1:11.24 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Erik Nicklasson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.06 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen | 1:12.98 | ||||||
10 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.68 | ||||||
11 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:14.60 | ||||||
12 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:16.60 | ||||||
13 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.71 | ||||||
14 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.58 | ||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Scandic Eremitage |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.42 | ||||||
2 | Richard Ekholm | 2002 | Team West | 1:09.31 | ||||||
3 | Måns Evertsson | 2003 | Team West | 1:11.09 | ||||||
4 | Oskar Gustafson | 2002 | Team West | 1:12.21 | ||||||
5 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | A6 | 1:12.46 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | Herlev Svømning | 1:12.63 | ||||||
7 | Kári Snær Halldórsson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:12.85 | ||||||
8 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:13.20 | ||||||
9 | Matias Munkholm | 2004 | VAT Copenhagen | 1:13.30 | ||||||
10 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:13.91 | ||||||
11 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.20 | ||||||
12 | Aron Fannar Kristínarson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:14.35 | ||||||
13 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.52 | ||||||
14 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen | 1:15.06 | ||||||
15 | Alexander Marcus Englev | 2004 | GTI | 1:15.85 | ||||||
16 | Alexander Johansson | 2004 | Team West | 1:16.11 | ||||||
17 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | VAT Copenhagen | 1:17.07 | ||||||
18 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.11 | ||||||
19 | Oskar Lövberg | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:17.12 | ||||||
20 | Asger Johansen | 2003 | VG 17 | 1:17.53 | ||||||
21 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.62 | ||||||
22 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | VAT Copenhagen | 1:17.97 | ||||||
23 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 1:18.69 | ||||||
24 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:20.05 | ||||||
25 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 1:20.23 | ||||||
26 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.93 | ||||||
27 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.07 | ||||||
28 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:22.32 | ||||||
29 | Oskar Skov Grell | 2002 | VG 17 | 1:23.56 | ||||||
30 | Anton Skov Grell | 2004 | VG 17 | 1:24.07 | ||||||
31 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 1:24.67 | ||||||
32 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:25.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:56 |