Results for Arena Lyngby Open 2020 Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stvne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stvne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangr | Lyngby Svmmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 17 januar 2020 |
Lb 22, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Joakim Brnnum | 1997 | Sigma Swim Allerd | 2:24.66 | ||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | Holbk Svmme Klub | 2:30.67 | ||||||
3 | Elliot Olsson | 1999 | Team West | 2:31.27 | ||||||
4 | Gustav Englund | 2001 | Malm Kappsimningsklubb | 2:31.68 | ||||||
5 | Rasmus Steenberg | 2000 | Hrsholm Svmmeforening | 2:37.34 | ||||||
6 | Erik Nicklasson | 1998 | Malm Kappsimningsklubb | 2:42.04 | ||||||
7 | Gustav Nissen | 2001 | Nstved IF | 2:46.40 | ||||||
Lb 22, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Richard Ekholm | 2002 | Team West | 2:31.86 | ||||||
2 | Mns Evertsson | 2003 | Team West | 2:32.73 | ||||||
3 | Oskar Gustafson | 2002 | Team West | 2:34.53 | ||||||
4 | David Arneskov | 2002 | Holbk Svmme Klub | 2:34.82 | ||||||
5 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:36.81 | ||||||
6 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbk Svmme Klub | 2:39.71 | ||||||
7 | Kri Snr Halldrsson | 2004 | rttabandalag Reykjanesbjar | 2:40.70 | ||||||
8 | Alexander Logi Jnsson | 2004 | rttabandalag Reykjanesbjar | 2:40.75 | ||||||
9 | Matias Munkholm | 2004 | VAT Copenhagen | 2:41.71 | ||||||
10 | Oskar Lvberg | 2003 | Malm Kappsimningsklubb | 2:42.02 | ||||||
11 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hrsholm Svmmeforening | 2:42.54 | ||||||
12 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:44.02 | ||||||
13 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | Herlev Svmning | 2:44.09 | ||||||
14 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:46.39 | ||||||
15 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svmmeklub | 2:46.62 | ||||||
16 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | VAT Copenhagen | 2:48.80 | ||||||
17 | Frederik Emil Bkgaard | 2002 | VG 17 | 2:49.43 | ||||||
18 | Jakob Strmland | 2003 | Malm Kappsimningsklubb | 2:49.97 | ||||||
19 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 2:51.47 | ||||||
20 | Marcus Sktt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svmmeklub | 2:52.26 | ||||||
21 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbk Svmme Klub | 2:57.79 | ||||||
22 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svmme Klub | 2:59.04 | ||||||
- | Asbjrn Floor-Bjden | 2002 | VG 17 | DSQ | SW 7.6 ESB 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |