2021-10-25   21:33:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Höstsimiaden 2019, Öjebyn

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Höstsimiaden 2019
Plats: Öjebyn Simhall Arrangör: Piteå Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Frans Hopkins 2010 Skellefteå Simklubb 56.91
25m: 25.95
50m: 56.91
(30.96)
2 Cewin Nilsson 2011 Piteå Sim 1:04.23 +7.32
25m: 28.46
50m: 1:04.23
(35.77)
3 Jens Gotthold 2010 Piteå Sim 1:23.25 +26.34
25m: 35.46
50m: 1:23.25
(47.79)
Grenen officiell:  2019-11-30 12:47:43
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theodore Brändström 2009 Umeå Simsällskap 50.41
25m: 24.01
50m: 50.41
(26.40)
Grenen officiell:  2019-11-30 12:47:43
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Henze 2008 Umeå Simsällskap 42.97
25m: 19.33
50m: 42.97
(23.64)
2 Per Lindqvist 2008 Luleå Simsällskap 48.06 +5.09
25m: 22.80
50m: 48.06
(25.26)
3 Emil Taavo 2008 Luleå Simsällskap 51.24 +8.27
25m: 24.22
50m: 51.24
(27.02)
4 Johannes Persson 2008 Piteå Sim 55.91 +12.94
25m: 26.82
50m: 55.91
(29.09)
5 Arne Björk 2008 IKSU Simning 55.97 +13.00
25m: 25.48
50m: 55.97
(30.49)
6 Emanuel Hammerin 2008 Piteå Sim 56.86 +13.89
25m: 25.67
50m: 56.86
(31.19)
7 Gunnar Ekström 2008 IKSU Simning 1:01.86 +18.89
25m: 28.81
50m: 1:01.86
(33.05)
8 Malte Lindström 2008 Piteå Sim 1:09.64 +26.67
25m: 33.02
50m: 1:09.64
(36.62)
- Joel Lindmark 2008 Burträsk Simpolare DSQ
- August Grundberg 2008 IKSU Simning DSQ
- Daniil Kivika 2008 Skellefteå Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 12:47:43
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Alm 2007 Luleå Simsällskap 47.70 SB9
25m: 21.35
50m: 47.70
(26.35)
2 Patrick Rojrung 2007 Luleå Simsällskap 49.71 +2.01
25m: 23.20
50m: 49.71
(26.51)
3 Khaled Ahmed 2007 Luleå Simsällskap 50.86 +3.16
25m: 23.86
50m: 50.86
(27.00)
4 Emil Molander 2007 Bodens BK Simklubb 53.16 +5.46
25m: 24.85
50m: 53.16
(28.31)
5 Lucas Berg 2007 Piteå Sim 1:03.28 +15.58
25m: 29.13
50m: 1:03.28
(34.15)
6 Axel Fennander 2007 Skellefteå Simklubb 1:13.93 +26.23
25m: 33.14
50m: 1:13.93
(40.79)
Grenen officiell:  2019-11-30 12:47:43
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar 13-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melwin Magnusson 2005 Skellefteå Simklubb 38.68
25m: 17.98
50m: 38.68
(20.70)
2 Victor Sundman 1992 Piteå Sim 39.40 +0.72
25m: 18.09
50m: 39.40
(21.31)
3 Philip Sandström 2006 Skellefteå Simklubb 39.99 +1.31
25m: 18.62
50m: 39.99
(21.37)
4 Emil Juuso 2006 Luleå Simsällskap 41.70 +3.02
25m: 19.37
50m: 41.70
(22.33)
5 Simon Eriksson 2004 Piteå Sim 42.33 +3.65
25m: 19.17
50m: 42.33
(23.16)
6 Hugo Westermark 2004 Burträsk Simpolare 45.99 +7.31
25m: 20.94
50m: 45.99
(25.05)
7 Linus Eriksson 2006 Piteå Sim 49.71 +11.03
25m: 23.16
50m: 49.71
(26.55)
8 William Granberg 2005 Burträsk Simpolare 56.04 +17.36
25m: 25.39
50m: 56.04
(30.65)
Grenen officiell:  2019-11-30 12:47:43
2019-11-30 12:48:37 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Piteå Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner