2021-10-25   22:52:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Höstsimiaden 2019, Öjebyn

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Inofficiella resultat
Efter 2 av 2 heat
Höstsimiaden 2019
Plats: Öjebyn Simhall Arrangör: Piteå Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer 13-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Wenden 2002 Bureå Simsällskap 1:11.75
25m: 14.63
50m: 32.16
(17.53)
75m: 51.25
(19.09)
100m: 1:11.75
(20.50)
2 Heidi Nilsson 2005 Piteå Sim 1:21.85 +10.10
25m: 16.75
50m: 36.94
(20.19)
75m: 57.39
(20.45)
100m: 1:21.85
(24.46)
3 Stina Koskenniemi 2006 Umeå Simsällskap 1:25.41 +13.66
25m: 17.49
50m: 38.68
(21.19)
75m: 1:01.99
(23.31)
100m: 1:25.41
(23.42)
4 Elin Öberg 2004 Umeå Simsällskap 1:29.43 +17.68
25m: 17.07
50m: 39.11
(22.04)
75m: 1:04.00
(24.89)
100m: 1:29.43
(25.43)
5 Fanny Landstedt Aldengren 2006 Luleå Simsällskap 1:33.07 +21.32
25m: 18.42
50m: 42.93
(24.51)
75m: 1:08.10
(25.17)
100m: 1:33.07
(24.97)
6 Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap 1:36.81 +25.06
25m: 18.75
50m: 43.13
(24.38)
75m: 1:10.95
(27.82)
100m: 1:36.81
(25.86)
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Millie Eriksson 2007 Skellefteå Simklubb 1:23.27
25m: 16.73
50m: 37.16
(20.43)
75m: 59.90
(22.74)
100m: 1:23.27
(23.37)
2 Felicia Svan 2007 Bureå Simsällskap 1:27.74 +4.47
25m: 17.89
50m: 40.23
(22.34)
75m: 1:03.95
(23.72)
100m: 1:27.74
(23.79)
3 Adina Persson 2007 Bureå Simsällskap 1:38.97 +15.70
25m: 20.60
50m: 45.07
(24.47)
75m: 1:11.94
(26.87)
100m: 1:38.97
(27.03)
2019-11-30 10:07:08 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Piteå Sim
Document
Inofficiella resultat
Efter 1 av 1 heat
Höstsimiaden 2019
Plats: Öjebyn Simhall Arrangör: Piteå Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Andersson 2006 Luleå Simsällskap 1:12.17
25m: 15.20
50m: 33.37
(18.17)
75m: 52.75
(19.38)
100m: 1:12.17
(19.42)
2 Johan Dellbring 2005 Umeå Simsällskap 1:16.81 +4.64
25m: 16.39
50m: 36.13
(19.74)
75m: 56.40
(20.27)
100m: 1:16.81
(20.41)
3 Björn Risberg 2004 Skellefteå Simklubb 1:19.83 +7.66
25m: 16.15
50m: 36.90
(20.75)
75m: 58.88
(21.98)
100m: 1:19.83
(20.95)
2019-11-30 10:09:54 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Piteå Sim
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019
Plats: Öjebyn Simhall Arrangör: Piteå Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kitty Högdahl 2010 Piteå Sim 51.82
25m: 24.91
50m: 51.82
(26.91)
2 Elin Ekström 2010 IKSU Simning 53.08 +1.26
25m: 26.34
50m: 53.08
(26.74)
3 Ottilia Persson 2010 Bureå Simsällskap 54.82 +3.00
25m: 26.27
50m: 54.82
(28.55)
4 Julia Pettersson 2010 Luleå Simsällskap 55.46 +3.64
25m: 26.17
50m: 55.46
(29.29)
5 Sigrid Heintz 2010 Luleå Simsällskap 58.19 +6.37
25m: 27.00
50m: 58.19
(31.19)
6 Stina Ahlström 2010 Luleå Simsällskap 1:00.23 +8.41
50m: 1:00.23
(1:00.23)
7 Lisa Gotthold 2010 Piteå Sim 1:02.08 +10.26
25m: 31.65
50m: 1:02.08
(30.43)
8 Elin Wollter 2010 Skellefteå Simklubb 1:02.88 +11.06
25m: 30.27
50m: 1:02.88
(32.61)
9 Edith Danielsson 2010 Umeå Simsällskap 1:03.55 +11.73
25m: 31.93
50m: 1:03.55
(31.62)
10 Enya Holmström 2010 Piteå Sim 1:13.40 +21.58
25m: 34.26
50m: 1:13.40
(39.14)
- Alexia Henriksson 2010 Luleå Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 10:35:41
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Miranda Henriksson 2009 Piteå Sim 40.16
25m: 19.43
50m: 40.16
(20.73)
2 Hanna Svan 2009 Bureå Simsällskap 42.68 +2.52
25m: 21.48
50m: 42.68
(21.20)
3 Nelly Brevemark 2009 Luleå Simsällskap 45.73 +5.57
25m: 22.76
50m: 45.73
(22.97)
4 Vera Pettersson 2009 Dorotea IF 46.36 +6.20
25m: 21.83
50m: 46.36
(24.53)
5 Olivia Granberg 2009 Burträsk Simpolare 50.88 +10.72
25m: 24.84
50m: 50.88
(26.04)
6 Signe Åström 2009 Umeå Simsällskap 52.16 +12.00
25m: 25.86
50m: 52.16
(26.30)
- Viktoria Anerud 2009 Älvsby Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 10:35:41
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bella Prytz 2008 IKSU Simning 38.44
25m: 18.69
50m: 38.44
(19.75)
2 Sofia Izarra 2008 Umeå Simsällskap 39.68 +1.24
25m: 19.33
50m: 39.68
(20.35)
3 Nova-Lisa Halin Bergström 2008 IKSU Simning 42.20 +3.76
25m: 21.23
50m: 42.20
(20.97)
4 Molly Hahlin 2008 Dorotea IF 43.03 +4.59
25m: 20.17
50m: 43.03
(22.86)
5 Lo Hartvik 2008 IKSU Simning 46.07 +7.63
25m: 22.85
50m: 46.07
(23.22)
6 Nanna Åström 2008 Burträsk Simpolare 48.56 +10.12
25m: 24.44
50m: 48.56
(24.12)
7 Lilly Marklund 2008 Piteå Sim 49.02 +10.58
50m: 49.02
(49.02)
8 Ellen Gotthold 2008 Piteå Sim 49.69 +11.25
25m: 23.83
50m: 49.69
(25.86)
9 Selma Berggren 2008 Piteå Sim 50.33 +11.89
25m: 25.60
50m: 50.33
(24.73)
10 Wilma Mostén 2008 Umeå Simsällskap 50.80 +12.36
25m: 25.28
50m: 50.80
(25.52)
11 Jonna Westin 2008 IKSU Simning 54.57 +16.13
25m: 25.97
50m: 54.57
(28.60)
12 Viktoria Andersson 2008 Burträsk Simpolare 56.06 +17.62
25m: 28.89
50m: 56.06
(27.17)
13 Emelie Wiberg 2008 Umeå Simsällskap 56.29 +17.85
25m: 27.99
50m: 56.29
(28.30)
14 Ebba Synnes 2008 Luleå Simsällskap 59.49 +21.05
25m: 28.48
50m: 59.49
(31.01)
- Amanda Synnes 2008 Luleå Simsällskap DSQ
- Elin Bäcklund 2008 Piteå Sim DNS
Grenen officiell:  2019-11-30 10:35:41
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alva Stenerås Strand 2007 Umeå Simsällskap 37.28
25m: 18.78
50m: 37.28
(18.50)
2 Ida Mannberg 2007 Piteå Sim 38.43 +1.15
25m: 18.83
50m: 38.43
(19.60)
3 Ebba  Böttcher Åström 2007 Bodens BK Simklubb 42.58 +5.30
25m: 21.03
50m: 42.58
(21.55)
4 Stina  Westerlund 2007 Skellefteå Simklubb 43.47 +6.19
50m: 43.47
(43.47)
5 Molly Nilsson 2007 Piteå Sim 47.44 +10.16
25m: 23.14
50m: 47.44
(24.30)
6 Hanna Berglönn Persson 2007 Bodens BK Simklubb 50.96 +13.68
25m: 25.08
50m: 50.96
(25.88)
7 Astrid Dalberg 2007 Piteå Sim 55.89 +18.61
50m: 55.89
()
8 Agnes Axheim 2007 Luleå Simsällskap 58.15 +20.87
25m: 27.46
50m: 58.15
(30.69)
9 Freja Sahlin 2007 Luleå Simsällskap 1:03.66 +26.38
25m: 29.76
50m: 1:03.66
(33.90)
- Irene Sanchez 2007 Umeå Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 10:35:41
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 13-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Olsson 2004 Bureå Simsällskap 34.21
25m: 17.17
50m: 34.21
(17.04)
2 Therese Skoglund 2005 Dorotea IF 36.16 +1.95
25m: 17.69
50m: 36.16
(18.47)
3 Cecilia Enbom 1991 Bodens BK Simklubb 36.50 +2.29
25m: 18.18
50m: 36.50
(18.32)
4 Petra Andersson 2001 Bureå Simsällskap 37.42 +3.21
25m: 18.21
50m: 37.42
(19.21)
5 Lisa Karlström 1986 Piteå Sim 38.72 +4.51
25m: 19.15
50m: 38.72
(19.57)
6 Kamilla Tedestedt 2006 Burträsk Simpolare 40.63 +6.42
25m: 20.04
50m: 40.63
(20.59)
7 Olivia Lindmark 2006 Bureå Simsällskap 41.48 +7.27
25m: 20.82
50m: 41.48
(20.66)
8 Matilda Österberg 2006 Luleå Simsällskap 44.45 +10.24
25m: 21.88
50m: 44.45
(22.57)
9 Maja Westermark 2006 Burträsk Simpolare 44.59 +10.38
50m: 44.59
(44.59)
10 Nora Marklund 2006 Bureå Simsällskap 48.35 +14.14
50m: 48.35
(48.35)
11 Iris Grundberg 2006 IKSU Simning 48.40 +14.19
25m: 23.87
50m: 48.40
(24.53)
12 Alva Sahlin 2005 Luleå Simsällskap 50.16 +15.95
25m: 24.36
50m: 50.16
(25.80)
13 Hilma Bergman 2006 Skellefteå Simklubb 50.60 +16.39
25m: 25.36
50m: 50.60
(25.24)
14 Amanda Kling 2006 Umeå Simsällskap 52.86 +18.65
25m: 26.40
50m: 52.86
(26.46)
Grenen officiell:  2019-11-30 10:35:41
2019-11-30 10:36:17 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Piteå Sim
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019
Plats: Öjebyn Simhall Arrangör: Piteå Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cewin Nilsson 2011 Piteå Sim 58.02
25m: 28.15
50m: 58.02
(29.87)
Grenen officiell:  2019-11-30 10:48:04
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theodore Brändström 2009 Umeå Simsällskap 44.95
25m: 22.35
50m: 44.95
(22.60)
2 Kevin Andersson 2009 Skellefteå Simklubb 49.66 +4.71
25m: 24.40
50m: 49.66
(25.26)
3 Edvard Waller 2009 Burträsk Simpolare 53.41 +8.46
50m: 53.41
(55.70)
Grenen officiell:  2019-11-30 10:48:04
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Henze 2008 Umeå Simsällskap 41.47
25m: 20.52
50m: 41.47
(20.95)
2 Malte Magnusson 2008 Skellefteå Simklubb 42.56 +1.09
25m: 20.91
50m: 42.56
(21.65)
3 Morgan Kemppe 2008 Umeå Simsällskap 47.01 +5.54
25m: 23.94
50m: 47.01
(23.07)
4 Emil Lundkvist 2008 Luleå Simsällskap 47.98 +6.51
25m: 23.79
50m: 47.98
(24.19)
5 Gunnar Ekström 2008 IKSU Simning 48.94 +7.47
25m: 23.34
50m: 48.94
(25.60)
6 Arne Björk 2008 IKSU Simning 49.54 +8.07
25m: 24.49
50m: 49.54
(25.05)
7 Malte Lindström 2008 Piteå Sim 59.43 +17.96
25m: 28.08
50m: 59.43
(31.35)
- Olle Grahn 2008 Umeå Simsällskap DSQ
- Johannes Persson 2008 Piteå Sim DSQ
- August Grundberg 2008 IKSU Simning DSQ
- Daniil Kivika 2008 Skellefteå Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 10:48:04
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Patrick Rojrung 2007 Luleå Simsällskap 43.05
25m: 21.74
50m: 43.05
(21.31)
2 Lucas Berg 2007 Piteå Sim 54.90 +11.85
25m: 27.29
50m: 54.90
(27.61)
Grenen officiell:  2019-11-30 10:48:04
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 13-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Sundman 1992 Piteå Sim 35.68
25m: 17.62
50m: 35.68
(18.06)
2 Björn Risberg 2004 Skellefteå Simklubb 38.84 +3.16
25m: 19.78
50m: 38.84
(19.06)
3 Philip Sandström 2006 Skellefteå Simklubb 41.45 +5.77
50m: 41.45
(41.45)
4 William Granberg 2005 Burträsk Simpolare 41.56 +5.88
25m: 20.62
50m: 41.56
(20.94)
5 Melwin Magnusson 2005 Skellefteå Simklubb 42.26 +6.58
25m: 20.50
50m: 42.26
(21.76)
6 Linus Eriksson 2006 Piteå Sim 45.30 +9.62
25m: 22.56
50m: 45.30
(22.74)
7 Hugo Westermark 2004 Burträsk Simpolare 45.86 +10.18
25m: 22.18
50m: 45.86
(23.68)
Grenen officiell:  2019-11-30 10:48:04
2019-11-30 10:48:33 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Piteå Sim
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019
Plats: Öjebyn Simhall Arrangör: Piteå Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 5, 200m Frisim Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Izarra 2008 Umeå Simsällskap 2:44.23
25m: 17.16
50m: 37.43
(20.27)
75m: 58.51
(21.08)
100m: 1:20.46
(21.95)
125m: 1:42.20
(21.74)
150m: 2:04.02
(21.82)
175m: 2:24.34
(20.32)
200m: 2:44.23
(19.89)
2 Kate Karlsson 2008 Dorotea IF 3:07.44 +23.21
25m: 19.27
50m: 42.75
(23.48)
75m: 1:07.91
(25.16)
100m: 1:33.69
(25.78)
125m: 1:59.86
(26.17)
150m: 2:23.43
(23.57)
175m: 2:45.92
(22.49)
200m: 3:07.44
(21.52)
3 Molly Hahlin 2008 Dorotea IF 3:16.69 +32.46
25m: 18.88
50m: 41.79
(22.91)
75m: 1:06.46
(24.67)
100m: 1:32.11
(25.65)
125m: 1:57.97
(25.86)
150m: 2:23.19
(25.22)
175m: 2:49.15
(25.96)
200m: 3:16.69
(27.54)
4 Disa Bengtson 2008 Umeå Simsällskap 3:18.71 +34.48
25m: 19.33
50m: 43.58
(24.25)
75m: 1:07.78
(24.20)
100m: 1:33.87
(26.09)
125m: 2:00.64
(26.77)
150m: 2:27.96
(27.32)
175m: 2:52.90
(24.94)
200m: 3:18.71
(25.81)
Grenen officiell:  2019-11-30 11:12:46
Gren 5, 200m Frisim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Millie Eriksson 2007 Skellefteå Simklubb 2:25.03
25m: 15.65
50m: 32.94
(17.29)
75m: 51.18
(18.24)
100m: 1:09.82
(18.64)
125m: 1:28.84
(19.02)
150m: 1:47.66
(18.82)
175m: 2:07.03
(19.37)
200m: 2:25.03
(18.00)
2 Ebba  Andersson 2007 Luleå Simsällskap 3:03.70 +38.67
25m: 19.07
50m: 42.89
(23.82)
75m: 1:05.23
(22.34)
100m: 1:30.56
(25.33)
125m: 1:53.74
(23.18)
150m: 2:17.99
(24.25)
175m: 2:41.26
(23.27)
200m: 3:03.70
(22.44)
Grenen officiell:  2019-11-30 11:12:46
Gren 5, 200m Frisim Damer 13-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Olsson 2004 Bureå Simsällskap 2:18.39
25m: 14.72
50m: 31.15
(16.43)
75m: 48.46
(17.31)
100m: 1:06.14
(17.68)
125m: 1:24.67
(18.53)
150m: 1:42.86
(18.19)
175m: 2:01.09
(18.23)
200m: 2:18.39
(17.30)
2 Felicia Hopkins 2005 Skellefteå Simklubb 2:39.24 +20.85
25m: 16.85
50m: 35.64
(18.79)
75m: 55.98
(20.34)
100m: 1:16.57
(20.59)
125m: 1:37.73
(21.16)
150m: 1:59.00
(21.27)
175m: 2:20.33
(21.33)
200m: 2:39.24
(18.91)
3 Elin Öberg 2004 Umeå Simsällskap 2:40.07 +21.68
25m: 17.05
50m: 36.88
(19.83)
75m: 56.89
(20.01)
100m: 1:17.88
(20.99)
125m: 1:38.90
(21.02)
150m: 2:00.39
(21.49)
175m: 2:20.66
(20.27)
200m: 2:40.07
(19.41)
4 Selma Westerlund 2004 Skellefteå Simklubb 2:40.49 +22.10
25m: 16.87
50m: 35.96
(19.09)
75m: 55.44
(19.48)
100m: 1:16.32
(20.88)
125m: 1:37.04
(20.72)
150m: 1:58.45
(21.41)
175m: 2:19.27
(20.82)
200m: 2:40.49
(21.22)
5 Kamilla Tedestedt 2006 Burträsk Simpolare 2:40.58 +22.19
25m: 18.41
50m: 40.14
(21.73)
75m: 1:02.86
(22.72)
100m: 1:26.76
(23.90)
125m: 1:51.38
(24.62)
150m: 3:03.44
(1:12.06)
175m: 2:40.58
()
6 Amanda Hedberg 2004 Bureå Simsällskap 2:44.60 +26.21
25m: 17.47
50m: 37.18
(19.71)
75m: 57.63
(20.45)
100m: 1:18.61
(20.98)
125m: 1:40.26
(21.65)
150m: 2:02.29
(22.03)
175m: 2:23.87
(21.58)
200m: 2:44.60
(20.73)
7 Marie Nilsson 2006 Umeå Simsällskap 2:50.10 +31.71
25m: 18.06
50m: 37.75
(19.69)
75m: 59.33
(21.58)
100m: 1:21.63
(22.30)
125m: 1:44.67
(23.04)
150m: 2:07.26
(22.59)
175m: 2:29.57
(22.31)
200m: 2:50.10
(20.53)
8 Klara Åström 2006 Luleå Simsällskap 2:54.20 +35.81
25m: 18.22
50m: 39.36
(21.14)
75m: 1:00.86
(21.50)
100m: 1:22.84
(21.98)
125m: 1:46.72
(23.88)
150m: 2:09.55
(22.83)
175m: 2:32.66
(23.11)
200m: 2:54.20
(21.54)
9 Ella Marklund 2006 Piteå Sim 2:54.83 +36.44
25m: 17.46
50m: 37.85
(20.39)
75m: 59.34
(21.49)
100m: 1:22.03
(22.69)
125m: 1:45.05
(23.02)
150m: 2:09.76
(24.71)
175m: 2:33.98
(24.22)
200m: 2:54.83
(20.85)
10 Amanda  Lindahl 2006 Luleå Simsällskap 2:56.25 +37.86
25m: 19.65
50m: 41.24
(21.59)
75m: 1:03.85
(22.61)
100m: 1:26.25
(22.40)
125m: 1:49.52
(23.27)
150m: 2:12.57
(23.05)
200m: 2:56.25
(2:56.25)
11 Dahlia Skoglind 2006 Piteå Sim 2:58.83 +40.44
25m: 17.94
50m: 38.63
(20.69)
75m: 1:00.09
(21.46)
100m: 1:22.67
(22.58)
125m: 1:45.91
(23.24)
150m: 2:10.50
(24.59)
175m: 2:34.53
(24.03)
200m: 2:58.83
(24.30)
12 Maja Westermark 2006 Burträsk Simpolare 2:59.94 +41.55
25m: 18.50
50m: 40.03
(21.53)
75m: 1:03.33
(23.30)
100m: 1:27.61
(24.28)
125m: 1:52.24
(24.63)
150m: 2:16.78
(24.54)
175m: 2:39.66
(22.88)
200m: 2:59.94
(20.28)
13 Olivia Lindmark 2006 Bureå Simsällskap 3:02.64 +44.25
25m: 18.23
50m: 39.28
(21.05)
75m: 1:01.99
(22.71)
100m: 1:26.06
(24.07)
125m: 1:50.68
(24.62)
150m: 2:16.05
(25.37)
175m: 2:41.91
(25.86)
200m: 3:02.64
(20.73)
14 Nova Markstedt 2006 Piteå Sim 3:08.57 +50.18
25m: 18.86
50m: 39.91
(21.05)
75m: 1:02.82
(22.91)
100m: 1:26.61
(23.79)
125m: 1:52.07
(25.46)
150m: 2:17.53
(25.46)
200m: 3:08.57
(3:08.57)
15 Matilda Österberg 2006 Luleå Simsällskap 3:09.94 +51.55
25m: 18.98
50m: 41.36
(22.38)
75m: 1:05.34
(23.98)
100m: 1:30.37
(25.03)
125m: 1:55.94
(25.57)
150m: 2:21.37
(25.43)
175m: 2:46.77
(25.40)
200m: 3:09.94
(23.17)
- Tyra Eriksson 2005 Luleå Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 11:12:46
2019-11-30 11:13:23 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Piteå Sim
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019
Plats: Öjebyn Simhall Arrangör: Piteå Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 6, 200m Frisim Herrar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Henze 2008 Umeå Simsällskap 2:39.15
25m: 17.13
50m: 37.28
(20.15)
75m: 57.16
(19.88)
100m: 1:18.37
(21.21)
125m: 1:38.72
(20.35)
150m: 1:59.91
(21.19)
175m: 2:19.90
(19.99)
200m: 2:39.15
(19.25)
2 Per Lindqvist 2008 Luleå Simsällskap 2:58.95 +19.80
25m: 18.64
50m: 38.74
(20.10)
75m: 1:01.99
(23.25)
100m: 1:24.89
(22.90)
125m: 2:37.11
(1:12.22)
150m: 2:12.23
()
200m: 2:58.95
(2:58.95)
3 Malte Magnusson 2008 Skellefteå Simklubb 3:01.98 +22.83
25m: 18.67
50m: 40.73
(22.06)
75m: 1:04.54
(23.81)
100m: 1:28.11
(23.57)
125m: 1:52.71
(24.60)
150m: 2:16.98
(24.27)
175m: 2:41.00
(24.02)
200m: 3:01.98
(20.98)
4 Emil Taavo 2008 Luleå Simsällskap 3:14.39 +35.24
25m: 19.98
50m: 43.51
(23.53)
75m: 1:07.86
(24.35)
100m: 1:33.47
(25.61)
125m: 1:58.33
(24.86)
150m: 2:24.13
(25.80)
175m: 2:49.87
(25.74)
200m: 3:14.39
(24.52)
Grenen officiell:  2019-11-30 11:28:45
Gren 6, 200m Frisim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Khaled Ahmed 2007 Luleå Simsällskap 2:41.58
25m: 16.41
50m: 35.45
(19.04)
75m: 56.28
(20.83)
100m: 1:17.10
(20.82)
125m: 1:38.20
(21.10)
150m: 1:59.41
(21.21)
175m: 2:21.27
(21.86)
200m: 2:41.58
(20.31)
2 Emil Molander 2007 Bodens BK Simklubb 2:53.53 +11.95
25m: 18.96
50m: 40.25
(21.29)
75m: 1:02.62
(22.37)
100m: 1:24.75
(22.13)
125m: 1:47.40
(22.65)
150m: 2:10.95
(23.55)
175m: 2:33.73
(22.78)
200m: 2:53.53
(19.80)
3 Lucas Berg 2007 Piteå Sim 4:00.55 +1:18.97
25m: 24.87
50m: 54.00
(29.13)
75m: 1:24.75
(30.75)
100m: 1:57.56
(32.81)
125m: 2:29.87
(32.31)
150m: 3:02.57
(32.70)
175m: 3:32.79
(30.22)
200m: 4:00.55
(27.76)
Grenen officiell:  2019-11-30 11:28:45
Gren 6, 200m Frisim Herrar 13-99 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Andersson 2006 Luleå Simsällskap 2:23.07
25m: 15.36
50m: 32.08
(16.72)
75m: 50.32
(18.24)
100m: 1:08.72
(18.40)
125m: 1:27.46
(18.74)
150m: 1:46.65
(19.19)
175m: 2:05.47
(18.82)
200m: 2:23.07
(17.60)
2 Johan Dellbring 2005 Umeå Simsällskap 2:28.91 +5.84
25m: 16.17
50m: 34.24
(18.07)
75m: 53.01
(18.77)
100m: 1:12.02
(19.01)
125m: 1:31.54
(19.52)
150m: 1:51.12
(19.58)
175m: 2:10.32
(19.20)
200m: 2:28.91
(18.59)
3 Simon Eriksson 2004 Piteå Sim 2:31.16 +8.09
25m: 17.04
50m: 35.73
(18.69)
75m: 54.90
(19.17)
100m: 1:14.41
(19.51)
125m: 1:33.99
(19.58)
150m: 1:54.06
(20.07)
175m: 2:13.25
(19.19)
200m: 2:31.16
(17.91)
4 Emil Juuso 2006 Luleå Simsällskap 2:35.60 +12.53
25m: 16.43
50m: 34.62
(18.19)
75m: 54.36
(19.74)
100m: 1:14.39
(20.03)
125m: 1:33.86
(19.47)
150m: 1:54.55
(20.69)
175m: 2:15.36
(20.81)
200m: 2:35.60
(20.24)
5 Linus Eriksson 2006 Piteå Sim 3:02.57 +39.50
25m: 18.76
50m: 40.82
(22.06)
75m: 1:03.68
(22.86)
100m: 1:27.89
(24.21)
125m: 1:52.93
(25.04)
150m: 3:05.03
(1:12.10)
175m: 2:43.26
()
200m: 3:02.57
(57.56)
Grenen officiell:  2019-11-30 11:28:45
2019-11-30 11:29:58 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Piteå Sim
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019
Plats: Öjebyn Simhall Arrangör: Piteå Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stina Ahlström 2010 Luleå Simsällskap 22.46
2 Sigrid Heintz 2010 Luleå Simsällskap 22.57 +0.11
3 Ottilia Persson 2010 Bureå Simsällskap 23.04 +0.58
4 Nike Lindqvist 2010 Umeå Simsällskap 24.93 +2.47
5 Julia Pettersson 2010 Luleå Simsällskap 26.01 +3.55
- Edith Danielsson 2010 Umeå Simsällskap DSQ
- Alice Hofverberg 2010 Skellefteå Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 11:45:16
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Bäcklund 2008 Piteå Sim 19.02
2 Lilly Marklund 2008 Piteå Sim 19.40 +0.38
3 Kate Karlsson 2008 Dorotea IF 19.68 +0.66
4 Emelie Wiberg 2008 Umeå Simsällskap 20.35 +1.33
5 Selma Berggren 2008 Piteå Sim 20.97 +1.95
6 Ellen Gotthold 2008 Piteå Sim 21.30 +2.28
7 Molly Hahlin 2008 Dorotea IF 22.63 +3.61
8 Disa Bengtson 2008 Umeå Simsällskap 23.79 +4.77
9 Amanda Synnes 2008 Luleå Simsällskap 25.94 +6.92
10 Nanna Åström 2008 Burträsk Simpolare 27.16 +8.14
- Ebba Synnes 2008 Luleå Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 11:45:16
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Svan 2007 Bureå Simsällskap 15.70
2 Alva Stenerås Strand 2007 Umeå Simsällskap 16.12 +0.42
3 Adina Persson 2007 Bureå Simsällskap 19.09 +3.39
4 Ebba  Böttcher Åström 2007 Bodens BK Simklubb 20.37 +4.67
5 Astrid Dalberg 2007 Piteå Sim 22.92 +7.22
6 Molly Nilsson 2007 Piteå Sim 23.45 +7.75
7 Hanna Berglönn Persson 2007 Bodens BK Simklubb 23.86 +8.16
8 Agnes Axheim 2007 Luleå Simsällskap 24.56 +8.86
9 Irene Sanchez 2007 Umeå Simsällskap 25.43 +9.73
- Ida Mannberg 2007 Piteå Sim DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 11:45:16
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Miranda Henriksson 2009 Piteå Sim 17.04
2 Hanna Svan 2009 Bureå Simsällskap 18.71 +1.67
3 Vera Pettersson 2009 Dorotea IF 19.00 +1.96
4 Nelly Brevemark 2009 Luleå Simsällskap 19.89 +2.85
5 Tyra Vidman 2009 Luleå Simsällskap 20.48 +3.44
6 Nathalie Säfsten 2009 Umeå Simsällskap 20.69 +3.65
7 Elsa Nyberg 2009 Piteå Sim 21.10 +4.06
8 Olivia Granberg 2009 Burträsk Simpolare 24.19 +7.15
9 Leia Ekberg 2009 Piteå Sim 31.03 +13.99
- Wilma Wariaro 2009 Umeå Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 11:45:16
2019-11-30 11:45:39 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Piteå Sim
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019
Plats: Öjebyn Simhall Arrangör: Piteå Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Lundkvist 2008 Luleå Simsällskap 19.25
2 Olle Grahn 2008 Umeå Simsällskap 19.77 +0.52
3 Johannes Persson 2008 Piteå Sim 20.73 +1.48
4 Morgan Kemppe 2008 Umeå Simsällskap 22.31 +3.06
5 Joel Lindmark 2008 Burträsk Simpolare 25.19 +5.94
Grenen officiell:  2019-11-30 11:53:22
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Alm 2007 Luleå Simsällskap 16.73 S9
- Axel Fennander 2007 Skellefteå Simklubb DSQ
- Lucas Berg 2007 Piteå Sim DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 11:53:22
Gren 8, 25m Fjärilsim Herrar 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edvard Waller 2009 Burträsk Simpolare 21.25
2 Kevin Andersson 2009 Skellefteå Simklubb 28.31 +7.06
Grenen officiell:  2019-11-30 11:53:22
2019-11-30 11:54:03 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Piteå Sim
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019
Plats: Öjebyn Simhall Arrangör: Piteå Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 9, 50m Bröstsim Damer 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stina Ahlström 2010 Luleå Simsällskap 53.16
25m: 53.16
2 Julia Pettersson 2010 Luleå Simsällskap 57.62 +4.46
25m: 27.05
50m: 57.62
(30.57)
3 Kitty Högdahl 2010 Piteå Sim 57.99 +4.83
25m: 27.43
50m: 57.99
(30.56)
4 Elin Wollter 2010 Skellefteå Simklubb 1:00.15 +6.99
25m: 27.21
50m: 1:00.15
(38.07)
5 Ottilia Persson 2010 Bureå Simsällskap 1:00.63 +7.47
25m: 28.29
50m: 1:00.63
(32.34)
5 Alice Hofverberg 2010 Skellefteå Simklubb 1:00.63 +7.47
25m: 28.16
50m: 1:00.63
(32.47)
7 Nike Lindqvist 2010 Umeå Simsällskap 1:01.14 +7.98
25m: 26.94
50m: 1:01.14
(34.20)
8 Alexia Henriksson 2010 Luleå Simsällskap 1:01.70 +8.54
25m: 29.94
50m: 1:01.70
(31.76)
9 Sigrid Heintz 2010 Luleå Simsällskap 1:04.37 +11.21
25m: 29.18
50m: 1:04.37
(35.19)
10 Lisa Gotthold 2010 Piteå Sim 1:06.57 +13.41
25m: 30.25
50m: 1:06.57
(36.32)
11 Ewy Öström 2011 Skellefteå Simklubb 1:06.67 +13.51
25m: 31.74
50m: 1:06.67
(34.93)
12 Edith Danielsson 2010 Umeå Simsällskap 1:07.34 +14.18
25m: 29.45
50m: 1:07.34
(37.89)
13 Enya Holmström 2010 Piteå Sim 1:13.76 +20.60
25m: 34.72
50m: 1:13.76
(39.04)
- Elin Ekström 2010 IKSU Simning DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 12:33:28
Gren 9, 50m Bröstsim Damer 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Miranda Henriksson 2009 Piteå Sim 46.60
25m: 20.85
50m: 46.60
(25.75)
2 Astrid Sjölin 2009 Skellefteå Simklubb 50.00 +3.40
25m: 23.37
50m: 50.00
(26.63)
3 Elsa Nyberg 2009 Piteå Sim 50.79 +4.19
25m: 23.69
50m: 50.79
(27.10)
4 Vera Pettersson 2009 Dorotea IF 50.99 +4.39
25m: 24.03
50m: 50.99
(26.96)
5 Hanna Svan 2009 Bureå Simsällskap 51.57 +4.97
25m: 24.12
50m: 51.57
(27.45)
6 Tyra Vidman 2009 Luleå Simsällskap 52.33 +5.73
25m: 23.97
50m: 52.33
(28.36)
7 Nathalie Säfsten 2009 Umeå Simsällskap 55.42 +8.82
25m: 26.31
50m: 55.42
(29.11)
8 Viktoria Anerud 2009 Älvsby Simsällskap 59.34 +12.74
25m: 28.72
50m: 59.34
(30.62)
9 Signe Åström 2009 Umeå Simsällskap 59.43 +12.83
25m: 28.44
50m: 59.43
(30.99)
10 Leia Ekberg 2009 Piteå Sim 1:01.36 +14.76
25m: 29.49
50m: 1:01.36
(31.87)
- Wilma Wariaro 2009 Umeå Simsällskap DSQ
- Ida Viklund 2009 Älvsby Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 12:33:28
Gren 9, 50m Bröstsim Damer 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Izarra 2008 Umeå Simsällskap 43.66
25m: 19.22
50m: 43.66
(24.44)
2 Lilly Marklund 2008 Piteå Sim 44.42 +0.76
25m: 20.75
50m: 44.42
(23.67)
3 Bella Prytz 2008 IKSU Simning 46.09 +2.43
25m: 20.36
50m: 46.09
(25.73)
4 Lo Hartvik 2008 IKSU Simning 46.36 +2.70
25m: 21.70
50m: 46.36
(24.66)
5 Wilma Mostén 2008 Umeå Simsällskap 48.42 +4.76
25m: 21.48
50m: 48.42
(26.94)
6 Elin Bäcklund 2008 Piteå Sim 49.11 +5.45
25m: 22.54
50m: 49.11
(26.57)
7 Amanda Synnes 2008 Luleå Simsällskap 50.74 +7.08
25m: 23.10
50m: 50.74
(27.64)
8 Molly Hahlin 2008 Dorotea IF 51.06 +7.40
25m: 22.82
50m: 51.06
(28.24)
9 Nova-Lisa Halin Bergström 2008 IKSU Simning 52.03 +8.37
25m: 23.28
50m: 52.03
(28.75)
10 Kate Karlsson 2008 Dorotea IF 52.83 +9.17
25m: 24.66
50m: 52.83
(28.17)
11 Jonna Westin 2008 IKSU Simning 53.01 +9.35
25m: 25.25
50m: 53.01
(27.76)
12 Ellen Gotthold 2008 Piteå Sim 55.86 +12.20
25m: 25.75
50m: 55.86
(30.11)
13 Emelie Wiberg 2008 Umeå Simsällskap 56.91 +13.25
25m: 25.48
50m: 56.91
(31.43)
14 Nanna Åström 2008 Burträsk Simpolare 58.94 +15.28
25m: 25.76
50m: 58.94
(33.18)
15 Viktoria Andersson 2008 Burträsk Simpolare 1:00.67 +17.01
25m: 27.86
50m: 1:00.67
(32.81)
16 Ebba Synnes 2008 Luleå Simsällskap 1:02.56 +18.90
25m: 29.86
50m: 1:02.56
(32.70)
- Disa Bengtson 2008 Umeå Simsällskap DSQ
- Selma Berggren 2008 Piteå Sim DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 12:33:28
Gren 9, 50m Bröstsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Mannberg 2007