Resultater for HVIDOVRE Christmas Race 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 30/11
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2019 | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:54 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2019 |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Owais Hamid | 2000 | 32.41 | 1:09.22 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:08.33 | |||||||||
2 | Oliver Jacobsen | 1997 | 33.37 | 1:11.78 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:10.05 | |||||||||
- | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:11.19 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Jørgensen | 2003 | 34.53 | 1:11.00 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:08.49 | |||||||||
2 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 33.60 | 1:12.87 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:32.82 | |||||||||
3 | Mathias Parkhøi | 2003 | 34.99 | 1:14.20 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:14.31 | |||||||||
4 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 35.31 | 1:14.62 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:16.27 | |||||||||
5 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 35.26 | 1:15.45 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.29 | |||||||||
6 | Xander Pontoppidan | 2003 | 36.27 | 1:17.54 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:23.60 | |||||||||
7 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 41.08 | 1:27.13 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:30.45 | |||||||||
- | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | DSQ | ESB 25m | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.86 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 36.11 | 1:17.91 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.89 | |||||||||
2 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 38.46 | 1:21.88 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:21.99 | |||||||||
3 | Andy Nguyen | 2006 | 38.57 | 1:22.07 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:20.60 | |||||||||
4 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | 40.13 | 1:25.61 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:30.94 | |||||||||
5 | Frederik Rasmussen | 2005 | 41.60 | 1:28.11 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:25.73 | |||||||||
6 | Jakob Bagge Møller | 2006 | 43.74 | 1:32.58 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:34.16 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | 46.27 | 1:36.66 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:36.30 | |||||||||
2 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | 47.15 | 1:40.66 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:42.98 | |||||||||
3 | Mikkel Rasmussen | 2007 | 50.65 | 1:46.22 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:53.15 | |||||||||
4 | Jacob Hwaiz | 2007 | 49.53 | 1:46.45 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:45.44 | |||||||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 2 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thomas Rønne | 2009 | 57.64 | 2:02.00 | ||||||
Herlev Svømning | 2:02.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:54 |