Resultat för Fynske Kortbanemesterskaber
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fynske kortbanemesterskaber 19 | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2019 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | 441 | 28.03 | 59.04 | |||||
Tommerup Svømme Klub | 1:00.32 | |||||||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 432 | 28.54 | 59.44 | |||||
Ringe Svømme Klub | 59.77 | |||||||||
3 | Kasper Cludts | 2006 | 355 | 31.03 | 1:03.46 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.92 | |||||||||
4 | Mads Kristensen | 2005 | 331 | 30.44 | 1:04.92 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:04.70 | |||||||||
5 | Peter Kristensen | 2007 | 323 | 32.29 | 1:05.49 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:05.64 | |||||||||
6 | Marcus Berg | 2007 | 266 | 33.42 | 1:09.83 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:12.19 | |||||||||
7 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | 249 | 34.55 | 1:11.43 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.94 | |||||||||
8 | Thor Nymark Pedersen | 2006 | 240 | 35.36 | 1:12.27 | |||||
Frem Odense | 1:13.28 | |||||||||
9 | Tobias Hansen | 2005 | 214 | 35.45 | 1:15.10 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:15.14 | |||||||||
10 | Rasmus Brenøe Jensen | 2005 | 190 | 35.46 | 1:18.08 | |||||
H2Odense | 1:25.09 | |||||||||
11 | Andrew Wilstrup | 2006 | 184 | 37.21 | 1:18.88 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:18.76 | |||||||||
12 | Kristoffer S. Haue | 2006 | 171 | 37.39 | 1:20.82 | |||||
Frem Odense | 1:21.11 | |||||||||
13 | Phillip Gram | 2006 | 159 | 39.20 | 1:22.83 | |||||
H2Odense | 1:26.22 | |||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sander Linde | 2002 | 557 | 26.25 | 54.59 | |||||
Ringe Svømme Klub | 53.25 | |||||||||
2 | August B Bjerregaard | 2003 | 552 | 26.73 | 54.77 | |||||
H2Odense | 54.62 | |||||||||
3 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 519 | 27.06 | 55.91 | |||||
H2Odense | 55.08 | |||||||||
4 | Oliver Hallenborg | 2002 | 476 | 27.10 | 57.53 | |||||
H2Odense | 55.75 | |||||||||
5 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 458 | 28.11 | 58.26 | |||||
H2Odense | 58.40 | |||||||||
6 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 258 | 32.85 | 1:10.55 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.31 | |||||||||
- | Gustav Jørgensen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tommerup Svømme Klub | 1:00.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 10:41 |