Resultater for Julestævne 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2019 | Udskriftsdato | 08 december 2019 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2019 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 37.15 | ||||||
2 | Isabella Hejlesen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 41.35 | ||||||
- | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 37.24 | ||||||
2 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 38.09 | ||||||
3 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 38.78 | ||||||
4 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.98 | ||||||
5 | Astamaja Rought | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 39.09 | ||||||
6 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 40.26 | ||||||
7 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 40.39 | ||||||
8 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.47 | ||||||
9 | Sophie Nielsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 41.39 | ||||||
10 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 42.26 | ||||||
11 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 44.23 | ||||||
12 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 48.97 | ||||||
13 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.28 | ||||||
- | Cecilie Engsted Larsen | 2006 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 39.89 | ||||||
2 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 40.30 | ||||||
3 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.07 | ||||||
4 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.11 | ||||||
5 | Silje Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.42 | ||||||
6 | Alex Rolder | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 48.15 | ||||||
7 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 48.92 | ||||||
8 | Katrine Romme | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.47 | ||||||
9 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.69 | ||||||
10 | Julie Torp-Lupnaav | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.74 | ||||||
11 | Lærke Andersen Haurslev | 2007 | Kalundborg SK | 50.08 | ||||||
12 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 50.64 | ||||||
13 | Chilli Nordahl Thompson | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 54.46 | ||||||
14 | Cecilie Heinsen | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 1:08.45 | ||||||
- | Lucca Skaarup Ulnits Jensen | 2008 | Næstved IF | DSQ | 3-4 flyben v 25m | |||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 55.22 | ||||||
2 | Filippa Würfel | 2010 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.80 | ||||||
3 | Ella Lindum Andersen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 55.97 | ||||||
4 | Sara Poulsgaard Sværke | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 57.08 | ||||||
5 | Line Silleborg | 2010 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.49 | ||||||
6 | Rosa Pico | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 1:08.74 | ||||||
7 | Laura Keller Thorgrimson | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 1:08.76 | ||||||
8 | Alba Mayland | 2010 | Næstved IF | 1:17.69 | ||||||
- | Ella Holm Elkjær | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alberte Hjarbæk | 2010 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Ej udadvent ben 40m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 december 2019 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:51 |