Results for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Kehlet | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:41.38 | 3:27.37 | 5:24.84 | 6:54.86 | |||
2 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:44.18 | 3:34.48 | 5:32.31 | 7:12.68 | |||
3 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 1:51.30 | 3:34.32 | 5:42.10 | 7:24.56 | |||
4 | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:53.32 | 3:52.93 | 5:54.46 | 7:38.05 | |||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frida Damm Thorsell | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:30.12 | 3:08.21 | 4:56.61 | 6:18.98 | |||
2 | Júlía Gunnlaugsdóttir | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:41.09 | 3:13.94 | 4:57.70 | 6:20.60 | |||
3 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 1:30.24 | 3:06.78 | 4:57.28 | 6:21.05 | |||
4 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:27.02 | 3:07.99 | 4:57.19 | 6:24.27 | |||
5 | Julie Ravn Holst | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:36.74 | 3:16.54 | 5:00.08 | 6:26.46 | |||
6 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Lyseng IF | 1:30.94 | 3:01.48 | 5:03.60 | 6:26.57 | |||
7 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 1:37.88 | 3:18.24 | 5:15.84 | 6:51.08 | |||
8 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 1:41.74 | 3:23.04 | 5:13.71 | 6:52.39 | |||
9 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:50.15 | 3:35.78 | 5:28.16 | 6:58.79 | |||
10 | Clara Hjuler Mikkelsen | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:47.88 | 3:37.44 | 5:33.66 | 7:11.35 | |||
- | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | afs mave v200m i ryk | |||||
- | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej fortsat b. 175m | |||||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Katrine Dige | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:15.07 | 2:36.94 | 4:12.89 | 5:27.79 | |||
2 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:16.64 | 2:42.72 | 4:16.50 | 5:31.80 | |||
3 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 1:16.57 | 2:45.12 | 4:18.21 | 5:35.69 | |||
4 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:17.52 | 2:40.64 | 4:20.91 | 5:35.84 | |||
5 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 1:14.21 | 2:46.59 | 4:26.05 | 5:47.17 | |||
6 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 1:23.32 | 2:50.19 | 4:32.81 | 5:50.94 | |||
7 | Maria Lysgaard | 2006 | Lyseng IF | 1:32.65 | 3:04.45 | 4:41.19 | 6:05.52 | |||
8 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 1:27.19 | 3:01.03 | 4:47.79 | 6:10.26 | |||
9 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 1:38.05 | 3:05.08 | 4:47.51 | 6:13.02 | |||
10 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:26.37 | 3:07.68 | 4:57.59 | 6:17.05 | |||
11 | Dagmar Keller | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:44.68 | 3:20.59 | 4:58.68 | 6:21.71 | |||
12 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:36.84 | 3:11.65 | 5:07.93 | 6:33.72 | |||
13 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:46.26 | 3:36.76 | 5:41.45 | 7:22.91 | |||
- | Marie Bertram | 2006 | Lyseng IF | DSQ | afs ryk på mave | |||||
- | Marie Storm Pedersen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | asynkron flyben | |||||
- | Melissa Stoltenborg | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | asynkron flyben | |||||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:19.13 | 2:44.32 | 4:17.50 | 5:33.32 | |||
2 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:20.19 | 2:43.63 | 4:20.83 | 5:33.91 | |||
3 | Caden Halle | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:28.99 | 3:06.18 | 4:56.70 | 6:20.08 | |||
Løb 8, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julia Harpøth | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:14.42 | 2:43.05 | 4:18.71 | 5:38.49 | |||
2 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:16.48 | 2:43.43 | 4:26.18 | 5:47.30 | |||
3 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:37.61 | 3:19.70 | 5:07.90 | 6:33.51 | |||
- | Dicte Lund | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | afs ikke på ryk v200 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:33 |