Results for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Region Midtjylland og Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 18, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 39.16 | 1:22.88 | |||||
2 | Julie Olsen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 39.61 | 1:25.20 | |||||
3 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 41.50 | 1:25.97 | |||||
4 | Maja Sloth | 2008 | Viborg Svømme Klub | 41.60 | 1:27.03 | |||||
5 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 44.15 | 1:30.72 | |||||
6 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 44.96 | 1:33.34 | |||||
7 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 45.65 | 1:33.73 | |||||
8 | Lærke Svenstrup | 2008 | Viborg Svømme Klub | 44.55 | 1:33.82 | |||||
9 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 46.78 | 1:36.81 | |||||
10 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | Odder Svømmeklub | 46.26 | 1:37.03 | |||||
11 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 47.69 | 1:38.73 | |||||
12 | Astrid Dindler | 2009 | Odder Svømmeklub | 48.26 | 1:40.75 | |||||
13 | Mynte Haaning | 2009 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.35 | 1:41.15 | |||||
14 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 46.19 | 1:41.39 | |||||
15 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 46.45 | 1:41.61 | |||||
16 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 45.79 | 1:43.08 | |||||
17 | Astrid V. Petersen | 2009 | Odder Svømmeklub | 51.52 | 1:43.54 | |||||
18 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 49.38 | 1:43.55 | |||||
19 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 49.90 | 1:43.64 | |||||
20 | Andrea Grøndal | 2009 | Horsens Svømmeklub | 49.14 | 1:44.22 | |||||
21 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | Horsens Svømmeklub | 50.29 | 1:48.00 | |||||
22 | Sundus Aden Hussein Nuur | 2008 | Struer Svømmeklub | 54.14 | 1:56.18 | |||||
23 | Lærke Djernes | 2009 | IHF Svømning | 1:00.61 | 2:01.04 | |||||
24 | Sille Stenderup | 2008 | Lyseng IF | 56.84 | 2:03.08 | |||||
- | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
- | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
- | Cecilie Kehlet | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
- | Christina Quist | 2008 | IHF Svømning | DSQ | flere armtag u vand | |||||
- | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | afs ryg på maven | |||||
- | Laura Kibsgaard | 2008 | Viborg Svømme Klub | DSQ | afs på maven | |||||
- | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | DSQ | brystsvømning v 77m | |||||
- | Victoria Guldberg | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | afs ryg på mave v50m | |||||
Løb 18, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 36.30 | 1:14.66 | |||||
2 | Isabella Nørgaard | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.00 | 1:17.41 | |||||
3 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.71 | 1:18.71 | |||||
4 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 38.80 | 1:18.83 | |||||
5 | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.47 | 1:19.21 | |||||
6 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.40 | 1:21.99 | |||||
7 | Julie Ravn Holst | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.41 | 1:22.16 | |||||
8 | Frida Damm Thorsell | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.24 | 1:22.41 | |||||
9 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 38.66 | 1:22.57 | |||||
10 | Júlía Gunnlaugsdóttir | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.74 | 1:22.90 | |||||
11 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 37.56 | 1:23.14 | |||||
12 | Natasha Do Jespersen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 38.70 | 1:24.06 | |||||
13 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 40.82 | 1:24.11 | |||||
14 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | Lyseng IF | 36.67 | 1:24.94 | |||||
15 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Lyseng IF | 40.58 | 1:25.12 | |||||
16 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 40.56 | 1:27.33 | |||||
17 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 42.89 | 1:27.70 | |||||
18 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 42.46 | 1:28.14 | |||||
19 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 44.26 | 1:29.25 | |||||
20 | Ingeborg Foged Have | 2007 | Holstebro Svømme Club | 42.19 | 1:29.99 | |||||
21 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 41.31 | 1:30.11 | |||||
22 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 41.34 | 1:30.57 | |||||
23 | Ida Holm Mathiassen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 43.81 | 1:31.92 | |||||
24 | Caroline Christensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | 43.10 | 1:32.09 | |||||
25 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 44.08 | 1:32.56 | |||||
26 | Filippa Juul Jensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 48.66 | 1:33.01 | |||||
27 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 45.54 | 1:33.67 | |||||
28 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 45.78 | 1:33.76 | |||||
29 | Clara Hjuler Mikkelsen | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.75 | 1:33.83 | |||||
30 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 44.30 | 1:35.21 | |||||
31 | Ellen Højsgaard Jensen | 2007 | Odder Svømmeklub | 43.20 | 1:35.36 | |||||
32 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.38 | 1:35.93 | |||||
33 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 46.22 | 1:36.34 | |||||
34 | Lærke Scheffmann | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 47.50 | 1:36.93 | |||||
35 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 45.65 | 1:37.21 | |||||
36 | Clara Møller Skatka | 2007 | Viborg Svømme Klub | 46.23 | 1:39.07 | |||||
37 | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 50.90 | 1:41.48 | |||||
38 | Agnes Kaae Lunde | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 51.54 | 1:42.62 | |||||
39 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 50.10 | 1:43.21 | |||||
40 | Zenia Toft | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 50.64 | 1:47.63 | |||||
41 | Carla Vangsaae | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 55.99 | 1:48.52 | |||||
42 | Anna Dicte Pedersen | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 54.22 | 1:49.19 | |||||
43 | Regitze Timm Siggard | 2007 | Herning Svømmeklub | 51.67 | 1:52.29 | |||||
44 | Astrid Møberg | 2007 | Holstebro Svømme Club | 56.84 | 1:54.78 | |||||
45 | Nicoline H. Ridings | 2007 | Horsens Svømmeklub | 56.14 | 2:00.69 | |||||
- | Maja Mejls Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Paula Lindberg | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Dicte Olsen | 2007 | IHF Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
- | Ida-Marie K. Pind | 2007 | Viborg Svømme Klub | DSQ | afs ryk på maven | |||||
- | Isabella L Christoffersen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1 hånd i vending v75 | |||||
Løb 18, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 33.06 | 1:10.35 | |||||
2 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.77 | 1:11.81 | |||||
3 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 33.66 | 1:11.95 | |||||
4 | Anne Katrine Dige | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.86 | 1:13.49 | |||||
5 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 32.66 | 1:13.55 | |||||
6 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 34.16 | 1:13.81 | |||||
7 | Anna Rosendahl Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 35.13 | 1:14.18 | |||||
8 | Marie Bertram | 2006 | Lyseng IF | 35.24 | 1:14.19 | |||||
9 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.87 | 1:15.74 | |||||
10 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.67 | 1:15.82 | |||||
11 | Karoline Hansfort | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 36.08 | 1:15.83 | |||||
12 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 34.20 | 1:16.34 | |||||
13 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.52 | ||||||
14 | Maria Lysgaard | 2006 | Lyseng IF | 38.82 | 1:19.28 | |||||
15 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 36.18 | 1:19.32 | |||||
16 | Dagmar Keller | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.88 | 1:20.15 | |||||
17 | Caroline Marx | 2006 | Odder Svømmeklub | 38.25 | 1:21.00 | |||||
18 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 36.97 | 1:21.39 | |||||
19 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.95 | 1:22.04 | |||||
20 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 37.00 | 1:22.26 | |||||
21 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.34 | 1:23.31 | |||||
22 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 38.62 | 1:23.86 | |||||
23 | Emma Stabel | 2006 | Viborg Svømme Klub | 40.02 | 1:25.02 | |||||
24 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 39.92 | 1:25.22 | |||||
25 | Freya Ellebye | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.05 | 1:27.94 | |||||
26 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 40.44 | 1:27.99 | |||||
27 | Emma Sloth | 2006 | Viborg Svømme Klub | 43.62 | 1:29.34 | |||||
28 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 40.94 | 1:30.82 | |||||
29 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 42.63 | 1:31.04 | |||||
30 | Freja Kvist | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.50 | 1:33.71 | |||||
31 | Marie V. Petersen | 2006 | Odder Svømmeklub | 45.92 | 1:38.46 | |||||
32 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | Viborg Svømme Klub | 50.47 | 1:45.13 | |||||
33 | Karoline Søe Axelsen | 2006 | Holstebro Svømme Club | 47.58 | 1:49.43 | |||||
34 | Thilde Nørfjand | 2006 | Holstebro Svømme Club | 56.83 | 1:51.46 | |||||
35 | Elinor Høyer Rasmussen | 2006 | IHF Svømning | 59.54 | 1:59.29 | |||||
36 | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | 1:02.62 | 2:09.63 | |||||
- | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Melissa Stoltenborg | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 18, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 34.47 | 1:13.86 | |||||
2 | Laura G. Nedergaard | 2005 | Odder Svømmeklub | 33.48 | 1:13.95 | |||||
3 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.47 | 1:15.53 | |||||
4 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 35.33 | 1:17.33 | |||||
5 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.59 | 1:17.46 | |||||
6 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.47 | 1:19.89 | |||||
7 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 36.92 | 1:20.11 | |||||
8 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 38.07 | 1:21.22 | |||||
9 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.03 | 1:23.05 | |||||
10 | Lærke Lauritsen | 2005 | Struer Svømmeklub | 47.01 | 1:40.27 | |||||
Løb 18, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 32.31 | 1:10.84 | |||||
2 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 31.83 | 1:11.90 | |||||
3 | Anne Terp | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.46 | 1:13.71 | |||||
4 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 35.10 | 1:14.95 | |||||
5 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 37.32 | 1:17.55 | |||||
6 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 38.48 | 1:17.91 | |||||
7 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.59 | 1:19.09 | |||||
8 | Gro Sørensen | 2002 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.62 | 1:19.38 | |||||
9 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | IHF Svømning | 37.24 | 1:22.01 | |||||
10 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 38.47 | 1:22.49 | |||||
11 | Leonora Holst Jensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 40.52 | 1:25.57 | |||||
12 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 40.79 | 1:31.36 | |||||
- | Dicte Lund | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | afs på maven i ryg | |||||
- | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | DSQ | afs på maven v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:30 |