Results for Höstsimiaden 2019, Karlstad
Below are all results from the competition shown by session.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4x50m Medley Mixed 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Karlstads Simsällskap |
10 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Patricia Andersson Johansson |
2009 |
AT2409 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Mathisen |
2009 |
AA4509 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
AB4211 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Stenmark |
2009 |
AB8709 |
|
3:06.26 |
|
|
|
|
3:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Örebro Simallians Mix 10 oy |
10 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Johansson |
2009 |
AE5809 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Boris Fernandez |
2010 |
AC4310 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Petersson |
2009 |
AO0609 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Måns Eriksson |
2009 |
AD1109 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 10:15:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4x100m Medley Mixed 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Karlstads Simsällskap lag 1 |
12 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Elin Segerström |
2007 |
AF7407 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ektoras Vasileios Blithikiotis |
2008 |
AM3308 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lex Albringer |
2007 |
AA0907 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Lindberg |
2008 |
AJ5608 |
|
|
5:14.41 |
|
|
|
5:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Örebro Simallians Mix 11-12 |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
5:51.09 |
+36.68 |
|
|
|
|
|
Emil Jörstad |
2008 |
AB7508 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Petersson |
2007 |
AQ4407 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Rilvén |
2008 |
AG4408 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Norlander |
2007 |
AO1907 |
|
|
5:51.09 |
|
|
|
5:51.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Grums Simsällskap lag 1 |
12 |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:58.32 |
+43.91 |
|
|
|
|
|
Vilhelm Otnem |
2007 |
AF3907 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebbastina Gunnberg |
2008 |
AJ7408 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Englund |
2008 |
AA1408 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Andersson |
2007 |
AH4107 |
|
|
5:58.32 |
|
|
|
5:58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karlstads Simsällskap lag 2 |
12 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
6:10.71 |
+56.30 |
|
|
|
|
|
Moa Granzell |
2008 |
AB9808 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Wilde |
2008 |
AG8608 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Albringer |
2007 |
AB1907 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Pellfolk |
2007 |
AC3507 |
|
|
6:10.71 |
|
|
|
6:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 10:20:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor 10 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Englund |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
|
18.59 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dina Muminovic |
2010 |
Karlskoga Simförening |
|
|
20.84 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
|
|
21.28 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Grip |
2010 |
Örebro Simallians |
|
|
23.58 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
27.14 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Ullefors |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
31.71 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emmy Koskela |
2010 |
Örebro Simallians |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Majken Lindqvist |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Pettersson |
2010 |
Örebro Simallians |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 10:28:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor 10 oy 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Parkow |
2009 |
Örebro Simallians |
|
|
18.28 |
|
|
TL-Beslut |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Johansson |
2009 |
Örebro Simallians |
|
|
18.79 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iris Petersson |
2009 |
Örebro Simallians |
|
|
19.47 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Spjut |
2009 |
Arvika Simsällskap |
|
|
27.83 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emmalie Alm |
2009 |
Örebro Simallians |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Prytz |
2009 |
Örebro Simallians |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patricia Andersson Johansson |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 10:28:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 10:30:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Frisim Pojkar 10 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Fernandez |
2010 |
Örebro Simallians |
|
140 |
38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Mulikov |
2010 |
Säffle Simsällskap |
|
88 |
45.38 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olof Lindberg |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
73 |
48.44 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 10:32:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Frisim Pojkar 10 oy 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
187 |
35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Mathisen |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
184 |
35.59 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Stenmark |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
84 |
46.25 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Måns Eriksson |
2009 |
Örebro Simallians |
|
79 |
47.05 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
|
75 |
47.95 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
Örebro Simallians |
|
71 |
48.72 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 10:32:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 10:33:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Flickor 11-12 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yosra Al Shaikh |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
285 |
1:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilde Rilvén |
2008 |
Örebro Simallians |
|
279 |
1:16.88 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
267 |
1:17.94 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Lindberg |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
267 |
1:17.96 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Bohlemark |
2008 |
Filipstads Simklubb |
|
262 |
1:18.51 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lova Jansson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
244 |
1:20.38 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
|
243 |
1:20.48 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
239 |
1:20.90 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Lindqvist |
2008 |
Örebro Simallians |
|
200 |
1:25.85 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexandra Bergman |
2008 |
Örebro Simallians |
|
158 |
1:32.90 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sally Löthgren |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
157 |
1:33.02 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Tenor |
2008 |
Örebro Simallians |
|
153 |
1:33.77 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alice Åsberg |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
147 |
1:35.06 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cassandra Norlander |
2008 |
Örebro Simallians |
|
111 |
1:44.52 |
+28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 10:39:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Flickor 11-12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
453 |
1:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
374 |
1:09.73 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Jörstad |
2007 |
Örebro Simallians |
|
356 |
1:10.88 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Koskela |
2007 |
Örebro Simallians |
|
313 |
1:13.97 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
Örebro Simallians |
|
278 |
1:16.98 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Pettersson |
2007 |
Örebro Simallians |
|
266 |
1:18.12 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Fröding |
2007 |
Örebro Simallians |
|
219 |
1:23.29 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
|
218 |
1:23.38 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Lem |
2007 |
Örebro Simallians |
|
209 |
1:24.64 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sadie Ford |
2007 |
Örebro Simallians |
|
160 |
1:32.44 |
+27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sunniva Lundqvist |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
145 |
1:35.58 |
+30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Avander |
2007 |
Karlskoga Simförening |
|
141 |
1:36.35 |
+30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 10:39:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 10:40:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar 11 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Straubhaar |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
225 |
35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ektoras Vasileios Blithikiotis |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
206 |
36.79 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
|
153 |
40.59 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milton Karlsson Linander |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 10:41:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 10:43:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Flickor 11 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Rilvén |
2008 |
Örebro Simallians |
|
255 |
2:54.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lova Jansson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
249 |
2:55.41 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebbastina Gunnberg |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
248 |
2:55.63 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
Örebro Simallians |
|
241 |
2:57.40 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Lindqvist |
2008 |
Örebro Simallians |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 10:45:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 10:49:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Frisim Pojkar 12 12 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
371 |
4:55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
213 |
5:55.32 |
+59.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
177 |
6:17.46 |
+1:22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
171 |
6:22.17 |
+1:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
168 |
6:24.22 |
+1:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilhelm Otnem |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
167 |
6:24.95 |
+1:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Norlander |
2007 |
Örebro Simallians |
|
152 |
6:37.50 |
+1:42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 10:58:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 10:59:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Medley Flickor 11 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
230 |
1:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Englund |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
151 |
1:45.91 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
|
130 |
1:51.42 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
93 |
2:04.63 |
+32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Grip |
2010 |
Örebro Simallians |
|
89 |
2:06.27 |
+34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 11:25:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Medley Flickor 11 oy 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Johansson |
2009 |
Örebro Simallians |
|
184 |
1:39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Parkow |
2009 |
Örebro Simallians |
|
180 |
1:39.96 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Spjut |
2009 |
Arvika Simsällskap |
|
99 |
2:01.83 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emmalie Alm |
2009 |
Örebro Simallians |
|
96 |
2:03.37 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iris Petersson |
2009 |
Örebro Simallians |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Prytz |
2009 |
Örebro Simallians |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 11:25:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Medley Flickor 11 oy 11 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Rilvén |
2008 |
Örebro Simallians |
|
278 |
1:26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Lindberg |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
257 |
1:28.83 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Bohlemark |
2008 |
Filipstads Simklubb |
|
245 |
1:30.21 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
|
242 |
1:30.63 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
241 |
1:30.75 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Yosra Al Shaikh |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
220 |
1:33.47 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Wilde |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
219 |
1:33.63 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
Örebro Simallians |
|
211 |
1:34.90 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lova Jansson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
191 |
1:38.07 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Lindqvist |
2008 |
Örebro Simallians |
|
190 |
1:38.21 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexandra Bergman |
2008 |
Örebro Simallians |
|
162 |
1:43.65 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ewelina Lantz |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
145 |
1:47.33 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilma Tenor |
2008 |
Örebro Simallians |
|
110 |
1:57.65 |
+31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cassandra Norlander |
2008 |
Örebro Simallians |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 11:25:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 11:26:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Pojkar 11-12 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ektoras Vasileios Blithikiotis |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
242 |
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
|
200 |
1:23.54 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
153 |
1:31.28 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Eriksson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
71 |
1:58.01 |
+39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milton Karlsson Linander |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
53 |
2:09.35 |
+50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 11:33:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Pojkar 11-12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
299 |
1:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
157 |
1:30.45 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilhelm Otnem |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
151 |
1:31.61 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aron Widström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
146 |
1:32.74 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sam Shehadeh |
2007 |
Örebro Simallians |
|
138 |
1:34.57 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eldin Sakambet |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
125 |
1:37.71 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
113 |
1:40.91 |
+27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Norlander |
2007 |
Örebro Simallians |
|
112 |
1:41.31 |
+28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Love Kjellberg Lundmark |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
109 |
1:42.11 |
+29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Borgström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
101 |
1:44.76 |
+31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 11:33:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 11:34:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor 11-12 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebbastina Gunnberg |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
262 |
1:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
261 |
1:37.46 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
|
226 |
1:42.26 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Åsberg |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
209 |
1:44.95 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Lindqvist |
2008 |
Örebro Simallians |
|
204 |
1:45.89 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
204 |
1:45.93 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Wilde |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
201 |
1:46.32 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Bohlemark |
2008 |
Filipstads Simklubb |
|
199 |
1:46.74 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
Örebro Simallians |
|
179 |
1:50.53 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexandra Bergman |
2008 |
Örebro Simallians |
|
162 |
1:54.22 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lova Jansson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
158 |
1:55.34 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sally Löthgren |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
144 |
1:58.80 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cassandra Norlander |
2008 |
Örebro Simallians |
|
119 |
2:06.58 |
+29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ewelina Lantz |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
107 |
2:11.08 |
+33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wilma Tenor |
2008 |
Örebro Simallians |
|
90 |
2:19.12 |
+41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 11:47:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor 11-12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
408 |
1:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Jörstad |
2007 |
Örebro Simallians |
|
351 |
1:28.33 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
342 |
1:29.14 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Koskela |
2007 |
Örebro Simallians |
|
332 |
1:30.03 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
Örebro Simallians |
|
287 |
1:34.51 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Lem |
2007 |
Örebro Simallians |
|
271 |
1:36.32 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Petersson |
2007 |
Örebro Simallians |
|
229 |
1:41.90 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Pettersson |
2007 |
Örebro Simallians |
|
205 |
1:45.71 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Fröding |
2007 |
Örebro Simallians |
|
203 |
1:45.96 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alva Avander |
2007 |
Karlskoga Simförening |
|
158 |
1:55.32 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sunniva Lundqvist |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
149 |
1:57.47 |
+33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sadie Ford |
2007 |
Örebro Simallians |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 11:47:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 11:47:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar 10 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Fernandez |
2010 |
Örebro Simallians |
|
115 |
51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Mulikov |
2010 |
Säffle Simsällskap |
|
60 |
1:04.27 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olof Lindberg |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 11:50:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar 10 oy 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Mathisen |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
165 |
46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
122 |
50.81 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Måns Eriksson |
2009 |
Örebro Simallians |
|
68 |
1:01.75 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
|
64 |
1:02.93 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
Örebro Simallians |
|
54 |
1:06.51 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Stenmark |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 11:50:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 11:51:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor 10 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
189 |
44.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dina Muminovic |
2010 |
Karlskoga Simförening |
|
189 |
44.72 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Englund |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
160 |
47.26 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
|
135 |
50.01 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Grip |
2010 |
Örebro Simallians |
|
95 |
56.21 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Walterdahl |
2011 |
Örebro Simallians |
|
94 |
56.39 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
91 |
56.96 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Majken Lindqvist |
2011 |
Örebro Simallians |
|
86 |
58.15 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saga Ullefors |
2011 |
Örebro Simallians |
|
83 |
58.78 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Pettersson |
2010 |
Örebro Simallians |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 11:56:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor 10 oy 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Parkow |
2009 |
Örebro Simallians |
|
174 |
45.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iris Petersson |
2009 |
Örebro Simallians |
|
167 |
46.53 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Prytz |
2009 |
Örebro Simallians |
|
158 |
47.42 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Spjut |
2009 |
Arvika Simsällskap |
|
97 |
55.83 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmalie Alm |
2009 |
Örebro Simallians |
|
95 |
56.23 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patricia Andersson Johansson |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
86 |
58.10 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 11:56:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 11:57:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Medley Pojkar 12 12 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
324 |
2:39.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
194 |
3:09.36 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
162 |
3:20.78 |
+41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sam Shehadeh |
2007 |
Örebro Simallians |
|
155 |
3:23.81 |
+44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
144 |
3:28.82 |
+49.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilhelm Otnem |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
134 |
3:33.89 |
+54.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aron Widström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Norlander |
2007 |
Örebro Simallians |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eldin Sakambet |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 12:06:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 12:07:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Flickor 12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
328 |
1:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
271 |
1:24.33 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Koskela |
2007 |
Örebro Simallians |
|
270 |
1:24.39 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Jörstad |
2007 |
Örebro Simallians |
|
223 |
1:30.02 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
Örebro Simallians |
|
206 |
1:32.32 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
|
188 |
1:35.18 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 12:09:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 12:10:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 4x50m Frisim Flickor 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Örebro Simallians Tjejer Lag 1 |
10 |
Örebro Simallians |
|
|
176 |
|
|
2:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Klara Parkow |
2009 |
AI4409 |
|
38.82 |
|
|
|
|
38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Prytz |
2009 |
AJ5809 |
|
43.85 |
|
|
|
|
1:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Johansson |
2009 |
AE5809 |
|
43.81 |
|
|
|
|
2:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Petersson |
2009 |
AO0609 |
|
41.00 |
|
|
|
|
2:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Örebro Simallians Tjejer Lag 3 |
10 |
Örebro Simallians |
|
|
91 |
|
|
3:28.29 |
+40.81 |
|
|
|
|
|
Emilia Grip |
2010 |
AE7410 |
|
55.14 |
|
|
|
|
55.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmalie Alm |
2009 |
AL9409 |
|
52.65 |
|
|
|
|
1:47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
AB3811 |
|
56.77 |
|
|
|
|
2:44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laila Pietsch |
2010 |
AB1410 |
|
43.73 |
|
|
|
|
3:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Örebro Simallians Tjejer Lag 2 |
9 |
Örebro Simallians |
|
|
71 |
|
|
3:46.05 |
+58.57 |
|
|
|
|
|
Emmy Koskela |
2010 |
AI9810 |
|
54.80 |
|
|
|
|
54.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Lindqvist |
2011 |
AB4011 |
|
55.04 |
|
|
|
|
1:49.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Ullefors |
2011 |
AD2611 |
|
54.91 |
|
|
|
|
2:44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Pettersson |
2010 |
AJ2010 |
|
1:01.30 |
|
|
|
|
3:46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 12:32:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 4x50m Medley Pojkar 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Karlstads Simsällskap lag 1 |
12 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
201 |
|
|
2:34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Albringer |
2007 |
AB1907 |
|
42.01 |
|
|
|
|
42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ektoras Vasileios Blithikiotis |
2008 |
AM3308 |
|
39.82 |
|
|
|
|
1:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lex Albringer |
2007 |
AA0907 |
|
34.61 |
|
|
|
|
1:56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Pellfolk |
2007 |
AC3507 |
|
37.80 |
|
|
|
|
2:34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Örebro Simallians Killar |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
146 |
|
|
2:51.62 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
Boris Fernandez |
2010 |
AC4310 |
|
46.73 |
|
|
|
|
46.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Norlander |
2007 |
AO1907 |
|
48.63 |
|
|
|
|
1:35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Jörstad |
2008 |
AB7508 |
|
40.54 |
|
|
|
|
2:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sam Shehadeh |
2007 |
AU8307 |
|
35.72 |
|
|
|
|
2:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karlstads Simsällskap lag 2 |
12 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
142 |
|
|
2:52.95 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
Love Kjellberg Lundmark |
2007 |
AM1907 |
|
46.14 |
|
|
|
|
46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Zander Holmgren |
2007 |
AF5907 |
|
49.75 |
|
|
|
|
1:35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aron Widström |
2007 |
AK9907 |
|
40.22 |
|
|
|
|
2:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Mathisen |
2009 |
AA4509 |
|
36.84 |
|
|
|
|
2:52.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 12:36:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 4x50m Medley Flickor 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Örebro Simallians Tjejer Lag 1 |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
281 |
|
|
2:36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Koskela |
2007 |
BD2407 |
|
40.74 |
|
|
|
|
40.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Wernersson |
2007 |
AQ6407 |
|
44.72 |
|
|
|
|
1:25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Rilvén |
2008 |
AG4408 |
|
37.12 |
|
|
|
|
2:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Jörstad |
2007 |
AK3407 |
|
33.59 |
|
|
|
|
2:36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Örebro Simallians Tjejer Lag 3 |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
207 |
|
|
2:52.84 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
Amanda Fröding |
2007 |
AV0607 |
|
43.44 |
|
|
|
|
43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Larsson |
2008 |
AJ8608 |
|
48.03 |
|
|
|
|
1:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Forsström |
2007 |
AN2407 |
|
41.77 |
|
|
|
|
2:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Bergman |
2008 |
AI7208 |
|
39.60 |
|
|
|
|
2:52.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Örebro Simallians Tjejer Lag 2 |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
159 |
|
|
3:08.69 |
+32.52 |
|
|
|
|
|
Wilma Tenor |
2008 |
AT7808 |
|
50.64 |
|
|
|
|
50.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Petersson |
2007 |
AQ4407 |
|
47.80 |
|
|
|
|
1:38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rut Kämblad |
2008 |
AG3408 |
|
47.72 |
|
|
|
|
2:26.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sadie Ford |
2007 |
AT4207 |
|
42.53 |
|
|
|
|
3:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Örebro Simallians Tjejer Lag 4 |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Lindqvist |
2008 |
AJ9608 |
|
44.65 |
|
|
|
|
44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Lem |
2007 |
AV3607 |
|
44.33 |
|
|
|
|
1:28.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Pettersson |
2007 |
BA1607 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Parkow |
2009 |
AI4409 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 12:52:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 4x50m Frisim Mixed 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Grums Simsällskap lag 3 |
10 |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Englund |
2010 |
AA6410 |
|
40.06 |
|
|
|
|
40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Larsson |
2011 |
AA0811 |
|
51.81 |
|
|
|
|
1:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elly Andersson |
2011 |
AA4411 |
|
47.41 |
|
|
|
|
2:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Gustafsson |
2009 |
AE1909 |
|
39.30 |
|
|
|
|
2:58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Örebro Simallians Mix 10 oy |
10 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
3:29.63 |
+31.05 |
|
|
|
|
|
Boris Fernandez |
2010 |
AC4310 |
|
40.56 |
|
|
|
|
40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Ullefors |
2011 |
AD2611 |
|
54.60 |
|
|
|
|
1:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
AL0309 |
|
51.27 |
|
|
|
|
2:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Pettersson |
2010 |
AJ2010 |
|
1:03.20 |
|
|
|
|
3:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 16:01:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 4x100m Frisim Mixed 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Karlstads Simsällskap lag 1 |
12 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Ektoras Vasileios Blithikiotis |
2008 |
AM3308 |
|
32.61 |
1:13.53 |
|
|
|
1:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Segerström |
2007 |
AF7407 |
|
31.41 |
1:06.72 |
|
|
|
2:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Westerlund |
2007 |
AO0807 |
|
33.40 |
1:10.46 |
|
|
|
3:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lex Albringer |
2007 |
AA0907 |
|
31.29 |
1:05.42 |
|
|
|
4:36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karlstads Simsällskap lag 2 |
12 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:25.78 |
+49.65 |
|
|
|
|
|
Moa Granzell |
2008 |
AB9808 |
|
36.92 |
1:18.57 |
|
|
|
1:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Wilde |
2008 |
AG8608 |
|
39.73 |
1:24.16 |
|
|
|
2:42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Albringer |
2007 |
AB1907 |
|
37.12 |
1:17.91 |
|
|
|
4:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Pellfolk |
2007 |
AC3507 |
|
40.23 |
1:25.14 |
|
|
|
5:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Örebro Simallians Mix 11-12 |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
5:59.80 |
+1:23.6 |
|
|
|
|
|
Sam Shehadeh |
2007 |
AU8307 |
|
36.79 |
1:23.29 |
|
|
|
1:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sadie Ford |
2007 |
AT4207 |
|
44.04 |
1:31.03 |
|
|
|
2:54.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Bergman |
2008 |
AI7208 |
|
41.22 |
1:31.52 |
|
|
|
4:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Norlander |
2007 |
AO1907 |
|
44.76 |
1:33.96 |
|
|
|
5:59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 16:08:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar 10 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Fernandez |
2010 |
Örebro Simallians |
|
|
24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olof Lindberg |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
27.35 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Mulikov |
2010 |
Säffle Simsällskap |
|
|
33.62 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:10:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 25m Fjärilsim Pojkar 10 oy 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
|
17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Stenmark |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
24.65 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
Örebro Simallians |
|
|
27.44 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:10:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 16:11:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Frisim Flickor 10 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
266 |
35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dina Muminovic |
2010 |
Karlskoga Simförening |
|
252 |
36.30 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Englund |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
194 |
39.59 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
98 |
49.59 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Grip |
2010 |
Örebro Simallians |
|
88 |
51.50 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emmy Koskela |
2010 |
Örebro Simallians |
|
75 |
54.20 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
73 |
54.73 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saga Ullefors |
2011 |
Örebro Simallians |
|
69 |
55.75 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Majken Lindqvist |
2011 |
Örebro Simallians |
|
68 |
56.09 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Selma Walterdahl |
2011 |
Örebro Simallians |
|
61 |
57.97 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Pettersson |
2010 |
Örebro Simallians |
|
38 |
1:08.20 |
+32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:15:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Frisim Flickor 10 oy 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Parkow |
2009 |
Örebro Simallians |
|
226 |
37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iris Petersson |
2009 |
Örebro Simallians |
|
180 |
40.60 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Prytz |
2009 |
Örebro Simallians |
|
134 |
44.76 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Spjut |
2009 |
Arvika Simsällskap |
|
120 |
46.46 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hedvig Stang |
2009 |
Örebro Simallians |
|
50 |
1:01.88 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:15:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 16:15:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Frisim Pojkar 11-12 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ektoras Vasileios Blithikiotis |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
291 |
1:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Straubhaar |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
279 |
1:08.76 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
|
228 |
1:13.52 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
206 |
1:16.04 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milton Karlsson Linander |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
49 |
2:02.54 |
+54.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
John Törnberg |
2008 |
Örebro Simallians |
|
44 |
2:06.89 |
+59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:21:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Frisim Pojkar 11-12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
350 |
1:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilhelm Otnem |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
203 |
1:16.45 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
202 |
1:16.52 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aron Widström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
181 |
1:19.39 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
181 |
1:19.41 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Norlander |
2007 |
Örebro Simallians |
|
176 |
1:20.10 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sam Shehadeh |
2007 |
Örebro Simallians |
|
166 |
1:21.68 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
157 |
1:23.15 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eldin Sakambet |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
149 |
1:24.76 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
143 |
1:25.83 |
+22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Love Kjellberg Lundmark |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
138 |
1:26.80 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Borgström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
112 |
1:33.20 |
+29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:21:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 16:22:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Fjärilsim Flickor 11 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Rilvén |
2008 |
Örebro Simallians |
|
283 |
37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Yosra Al Shaikh |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
265 |
37.91 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
263 |
38.05 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebbastina Gunnberg |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
222 |
40.21 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Bohlemark |
2008 |
Filipstads Simklubb |
|
219 |
40.41 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lova Jansson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
178 |
43.31 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
|
175 |
43.56 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Lindberg |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
161 |
44.73 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
Örebro Simallians |
|
154 |
45.44 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
146 |
46.21 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Lindqvist |
2008 |
Örebro Simallians |
|
130 |
48.11 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elin Wilde |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
128 |
48.28 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexandra Bergman |
2008 |
Örebro Simallians |
|
114 |
50.17 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sally Löthgren |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
88 |
54.76 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:24:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 16:25:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Frisim Pojkar 11 11 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ektoras Vasileios Blithikiotis |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
263 |
2:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
|
235 |
2:40.84 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:28:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 16:35:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 400m Frisim Flickor 12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
445 |
5:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Jörstad |
2007 |
Örebro Simallians |
|
324 |
5:40.36 |
+34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
Örebro Simallians |
|
293 |
5:51.85 |
+45.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Pettersson |
2007 |
Örebro Simallians |
|
291 |
5:52.63 |
+46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Fröding |
2007 |
Örebro Simallians |
|
237 |
6:17.93 |
+1:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
|
236 |
6:18.36 |
+1:12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:34:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 16:35:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Medley Pojkar 11 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Fernandez |
2010 |
Örebro Simallians |
|
84 |
1:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:39:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Medley Pojkar 11 oy 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
124 |
1:40.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Stenmark |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
69 |
2:02.40 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:39:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Medley Pojkar 11 oy 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ektoras Vasileios Blithikiotis |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
262 |
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Straubhaar |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
233 |
1:21.66 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
|
223 |
1:22.87 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
164 |
1:31.76 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milton Karlsson Linander |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:39:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 16:40:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Ryggsim Flickor 11-12 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Englund |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
270 |
1:25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilde Rilvén |
2008 |
Örebro Simallians |
|
255 |
1:26.71 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
240 |
1:28.44 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Yosra Al Shaikh |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
240 |
1:28.52 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Larsson |
2008 |
Örebro Simallians |
|
206 |
1:33.16 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Lindberg |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
204 |
1:33.33 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Lindqvist |
2008 |
Örebro Simallians |
|
197 |
1:34.55 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rut Kämblad |
2008 |
Örebro Simallians |
|
188 |
1:35.97 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lova Jansson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
177 |
1:37.89 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ebbastina Gunnberg |
2008 |
Grums Simsällskap |
|
175 |
1:38.28 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ewelina Lantz |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
155 |
1:42.32 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexandra Bergman |
2008 |
Örebro Simallians |
|
138 |
1:46.31 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cassandra Norlander |
2008 |
Örebro Simallians |
|
101 |
1:57.94 |
+32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 17:02:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Ryggsim Flickor 11-12 12 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
370 |
1:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Koskela |
2007 |
Örebro Simallians |
|
281 |
1:23.94 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Pettersson |
2007 |
Örebro Simallians |
|
247 |
1:27.65 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Petersson |
2007 |
Örebro Simallians |
|
240 |
1:28.46 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Fröding |
2007 |
Örebro Simallians |
|
212 |
1:32.26 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
|
204 |
1:33.44 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Lem |
2007 |
Örebro Simallians |
|
156 |
1:42.19 |
+25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Avander |
2007 |
Karlskoga Simförening |
|
149 |
1:43.65 |
+27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sadie Ford |
2007 |
Örebro Simallians |
|
143 |
1:45.04 |
+28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 17:02:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 17:02:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Bröstsim Pojkar 11-12 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ektoras Vasileios Blithikiotis |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
|
270 |
1:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Straubhaar |
2008 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
238 |
1:29.71 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Winge |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
140 |
1:47.04 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
John Törnberg |
2008 |
Örebro Simallians |
|
43 |
2:38.35 |
+1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Eriksson |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milton Karlsson Linander |
2008 |
Karlskoga Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 17:08:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Bröstsim Pojkar 11-12 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
302 |
1:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
188 |
1:36.99 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Norlander |
2007 |
Örebro Simallians |
|
152 |
1:44.05 |
+21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
139 |
1:47.16 |
+24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zander Holmgren |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
129 |
1:49.82 |
+26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
129 |
1:49.89 |
+27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Love Kjellberg Lundmark |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
100 |
1:59.45 |
+36.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sam Shehadeh |
2007 |
Örebro Simallians |
|
92 |
2:02.77 |
+39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eldin Sakambet |
2007 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 17:08:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 17:09:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Bröstsim Flickor 10 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nefeli Maria Blithikiotis |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
223 |
47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dina Muminovic |
2010 |
Karlskoga Simförening |
|
157 |
52.83 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
123 |
57.39 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Grip |
2010 |
Örebro Simallians |
|
112 |
59.24 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
110 |
59.50 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Englund |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
105 |
1:00.49 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emmy Koskela |
2010 |
Örebro Simallians |
|
100 |
1:01.50 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Walterdahl |
2011 |
Örebro Simallians |
|
86 |
1:04.65 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saga Ullefors |
2011 |
Örebro Simallians |
|
75 |
1:07.50 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Majken Lindqvist |
2011 |
Örebro Simallians |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Pettersson |
2010 |
Örebro Simallians |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laila Pietsch |
2010 |
Örebro Simallians |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 17:15:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Bröstsim Flickor 10 oy 10 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Parkow |
2009 |
Örebro Simallians |
|
172 |
51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hedvig Stang |
2009 |
Örebro Simallians |
|
118 |
58.18 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Spjut |
2009 |
Arvika Simsällskap |
|
99 |
1:01.56 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iris Petersson |
2009 |
Örebro Simallians |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Prytz |
2009 |
Örebro Simallians |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 17:15:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 17:16:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Fernandez |
2010 |
Örebro Simallians |
|
97 |
48.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Mulikov |
2010 |
Säffle Simsällskap |
|
73 |
53.08 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olof Lindberg |
2011 |
Karlstads Simsällskap |
|
35 |
1:07.82 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 17:17:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Gustafsson |
2009 |
Grums Simsällskap |
|
113 |
45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonatan Sundström Sjöholm |
2009 |
Örebro Simallians |
|
61 |
56.18 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Stenmark |
2009 |
Karlstads Simsällskap |
|
61 |
56.29 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 17:17:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 17:18:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Medley Flickor 12 12 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
391 |
2:46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
374 |
2:49.12 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Jörstad |
2007 |
Örebro Simallians |
|
333 |
2:55.76 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
Örebro Simallians |
|
304 |
3:01.09 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
|
220 |
3:21.80 |
+35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Fröding |
2007 |
Örebro Simallians |
|
188 |
3:32.72 |
+46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Lem |
2007 |
Örebro Simallians |
|
187 |
3:32.86 |
+46.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sadie Ford |
2007 |
Örebro Simallians |
|
157 |
3:45.64 |
+59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Avander |
2007 |
Karlskoga Simförening |
|
155 |
3:46.70 |
+1:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Koskela |
2007 |
Örebro Simallians |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Pettersson |
2007 |
Örebro Simallians |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 17:28:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 17:29:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Fjärilsim Pojkar 12 12 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
236 |
1:17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
133 |
1:33.97 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
98 |
1:44.01 |
+26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aron Widström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 17:30:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 17:30:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 4x50m Medley Flickor 10 oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Örebro Simallians Tjejer Lag 1 |
10 |
Örebro Simallians |
|
|
126 |
|
|
3:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Majken Lindqvist |
2011 |
AB4011 |
|
59.26 |
|
|
|
|
59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Stang |
2009 |
AU0809 |
|
56.89 |
|
|
|
|
1:56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Parkow |
2009 |
AI4409 |
|
43.26 |
|
|
|
|
2:39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Prytz |
2009 |
AJ5809 |
|
44.67 |
|
|
|
|
3:24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Örebro Simallians Tjejer Lag 2 |
10 |
Örebro Simallians |
|
|
102 |
|
|
3:38.63 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Emilia Grip |
2010 |
AE7410 |
|
55.07 |
|
|
|
|
55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Walterdahl |
2011 |
AB3811 |
|
1:04.25 |
|
|
|
|
1:59.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Petersson |
2009 |
AO0609 |
|
47.87 |
|
|
|
|
2:47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Koskela |
2010 |
AI9810 |
|
51.44 |
|
|
|
|
3:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 17:46:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 4x50m Frisim Flickor 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Karlstads Simsällskap |
12 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
300 |
|
|
2:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Moa Granzell |
2008 |
AB9808 |
|
34.59 |
|
|
|
|
34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Segerström |
2007 |
AF7407 |
|
29.98 |
|
|
|
|
1:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Wilde |
2008 |
AG8608 |
|
37.89 |
|
|
|
|
1:42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Lindberg |
2008 |
AJ5608 |
|
37.80 |
|
|
|
|
2:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Örebro Simallians Tjejer Lag 4 |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
257 |
|
|
2:27.63 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Meja Wernersson |
2007 |
AQ6407 |
|
35.23 |
|
|
|
|
35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rut Kämblad |
2008 |
AG3408 |
|
37.16 |
|
|
|
|
1:12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Petersson |
2007 |
AQ4407 |
|
37.10 |
|
|
|
|
1:49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Lem |
2007 |
AV3607 |
|
38.14 |
|
|
|
|
2:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Örebro Simallians Tjejer Lag 1 |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
251 |
|
|
2:28.78 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Ebba Koskela |
2007 |
BD2407 |
|
35.27 |
|
|
|
|
35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Jörstad |
2007 |
AK3407 |
|
33.51 |
|
|
|
|
1:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sadie Ford |
2007 |
AT4207 |
|
41.33 |
|
|
|
|
1:50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Bergman |
2008 |
AI7208 |
|
38.67 |
|
|
|
|
2:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Örebro Simallians Tjejer lag 3 |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
229 |
|
|
2:33.30 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
Matilda Larsson |
2008 |
AJ8608 |
|
36.56 |
|
|
|
|
36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Forsström |
2007 |
AN2407 |
|
39.50 |
|
|
|
|
1:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Parkow |
2009 |
AI4409 |
|
38.94 |
|
|
|
|
1:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Pettersson |
2007 |
BA1607 |
|
38.30 |
|
|
|
|
2:33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Örebro Simallians Tjejer Lag 2 |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
193 |
|
|
2:42.49 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
Amanda Fröding |
2007 |
AV0607 |
|
39.79 |
|
|
|
|
39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Cassandra Norlander |
2008 |
AX7808 |
|
47.31 |
|
|
|
|
1:27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Lindqvist |
2008 |
AJ9608 |
|
40.17 |
|
|
|
|
2:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Rilvén |
2008 |
AG4408 |
|
35.22 |
|
|
|
|
2:42.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 17:49:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Karlstad
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 4x50m Frisim Pojkar 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Karlstads Simsällskap lag 1 |
12 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
218 |
|
|
2:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Ektoras Vasileios Blithikiotis |
2008 |
AM3308 |
|
31.70 |
|
|
|
|
31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Pellfolk |
2007 |
AC3507 |
|
39.04 |
|
|
|
|
1:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Albringer |
2007 |
AB1907 |
|
34.46 |
|
|
|
|
1:45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lex Albringer |
2007 |
AA0907 |
|
30.51 |
|
|
|
|
2:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karlstads Simsällskap lag 2 |
12 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
134 |
|
|
2:39.65 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
Love Kjellberg Lundmark |
2007 |
AM1907 |
|
38.77 |
|
|
|
|
38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zander Holmgren |
2007 |
AF5907 |
|
37.66 |
|
|
|
|
1:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aron Widström |
2007 |
AK9907 |
|
35.54 |
|
|
|
|
1:51.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Stenmark |
2009 |
AB8709 |
|
47.68 |
|
|
|
|
2:39.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Örebro Simallians Killar |
12 |
Örebro Simallians |
|
|
99 |
|
|
2:56.67 |
+40.96 |
|
|
|
|
|
Sam Shehadeh |
2007 |
AU8307 |
|
35.73 |
|
|
|
|
35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Boris Fernandez |
2010 |
AC4310 |
|
42.63 |
|
|
|
|
1:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John Törnberg |
2008 |
AM9108 |
|
58.71 |
|
|
|
|
2:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Norlander |
2007 |
AO1907 |
|
39.60 |
|
|
|
|
2:56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 17:57:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap |
|
|
|
|