Resultat för Køge Open Køge
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag finale
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 24 november 2019 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 november 2019 |
Løb 36, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 99 år og yngre |
99 år og yngre: Køge (2000) 1:49.83 2018-11-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Køge Damer 1 | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:48.28 | 0-99 Aldersgruppe Rekord | |||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 27.12 | 27.12 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 27.06 | 54.18 | |||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 27.55 | 1:21.73 | |||||||
Naya Modin Thomsen | 2003 | 26.55 | 1:48.28 | |||||||
2 | Simklubben Laxen | 2002 | Simklubben Laxen | 1:49.22 | ||||||
Wilma Svensson | 2002 | 27.87 | 27.87 | |||||||
Petronella Ottosson | 2002 | 27.37 | 55.24 | |||||||
Emilia Karlberg | 2002 | 27.90 | 1:23.14 | |||||||
Tilde Morin | 2002 | 26.08 | 1:49.22 | |||||||
3 | Mk´s Kometer 1 | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:50.36 | ||||||
Filippa Eiler | 2005 | 28.05 | 28.05 | |||||||
Cille Kirketerp | 2005 | 27.54 | 55.59 | |||||||
Kajsa Salomonsen | 2005 | 28.22 | 1:23.81 | |||||||
Sofie Bruun Høvring | 2004 | 26.55 | 1:50.36 | |||||||
4 | Køge Damer 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:54.32 | ||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 29.35 | 29.35 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 28.60 | 57.95 | |||||||
Olivia Lildballe Møller | 2004 | 28.36 | 1:26.31 | |||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 28.01 | 1:54.32 | |||||||
5 | Simklubben Laxen Lag 2 | 2002 | Simklubben Laxen | 1:57.88 | ||||||
Maja Ljungdahl | 2006 | 30.49 | 30.49 | |||||||
Elsa Jonsson | 2004 | 28.44 | 58.93 | |||||||
Olivia Laaksonen | 2006 | 28.74 | 1:27.67 | |||||||
Elicia Allard | 2005 | 30.21 | 1:57.88 | |||||||
6 | Køge Damer 3 | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:59.66 | ||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 29.55 | 29.55 | |||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 29.89 | 59.44 | |||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 29.97 | 1:29.41 | |||||||
Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 30.25 | 1:59.66 | |||||||
7 | Mk´s Kometer 2 | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:59.97 | ||||||
Hannah B. Pedersen | 2005 | 28.35 | 28.35 | |||||||
Maja Zastrojevic | 2006 | 30.61 | 58.96 | |||||||
Laura Kristensen | 2004 | 29.95 | 1:28.91 | |||||||
Johanna Rasmussen | 2006 | 31.06 | 1:59.97 | |||||||
8 | Mk´s Kometer 3 | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:01.50 | ||||||
Caroline Hansen | 2007 | 30.45 | 30.45 | |||||||
Nadia Walløe | 2007 | 30.46 | 1:00.91 | |||||||
Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 30.45 | 1:31.36 | |||||||
Ella Emilia Soelberg | 2007 | 30.14 | 2:01.50 | |||||||
9 | Vsk Smells Like Team Spirit | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 2:03.36 | ||||||
Freja Petersen | 2000 | 29.87 | 29.87 | |||||||
Madoka Christensen | 1977 | 30.87 | 1:00.74 | |||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 32.14 | 1:32.88 | |||||||
Maya Nykjær | 2001 | 30.48 | 2:03.36 | |||||||
10 | Simklubben Laxen Lag 3 | 2002 | Simklubben Laxen | 2:04.12 | ||||||
Hanne Nielsen | 2006 | 31.22 | 31.22 | |||||||
Josephine Andersson | 2007 | 31.28 | 1:02.50 | |||||||
Nikita Reljanovic | 2004 | 30.27 | 1:32.77 | |||||||
Beatrice Andersson | 2005 | 31.35 | 2:04.12 | |||||||
11 | Triton Damer 1 | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:04.37 | ||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 31.41 | 31.41 | |||||||
Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 31.53 | 1:02.94 | |||||||
Andrea Strandby | 2007 | 31.35 | 1:34.29 | |||||||
Daniella Li West | 2006 | 30.08 | 2:04.37 | |||||||
12 | Køge Damer 5 | 2006 | Køge Svømmeklub | 2:06.45 | ||||||
Anna Steen Petersen | 2007 | 31.54 | 31.54 | |||||||
Mathilde Pedersen | 2007 | 31.39 | 1:02.93 | |||||||
Amalie Mønster Birk | 2007 | 31.54 | 1:34.47 | |||||||
Amanda Liechti | 2008 | 31.98 | 2:06.45 | |||||||
13 | Køge Damer 4 | 2004 | Køge Svømmeklub | 2:06.59 | ||||||
Anna Hjorth Christensen | 2006 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 30.40 | 1:01.51 | |||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | 32.24 | 1:33.75 | |||||||
Rebekka Roed | 2007 | 32.84 | 2:06.59 | |||||||
14 | Hs Marollurnar | 2000 | Havnar Svimjifelag | 2:07.95 | ||||||
Sólja Sigmundardóttir | 2005 | 31.84 | 31.84 | |||||||
Oddvá Sedea D. Nattestad | 2006 | 32.75 | 1:04.59 | |||||||
Bára D. Nattestad | 2004 | 33.14 | 1:37.73 | |||||||
Maria Bjarnastein Antoft | 2000 | 30.22 | 2:07.95 | |||||||
15 | Simklubben Laxen Lag 4 | 2004 | Simklubben Laxen | 2:08.45 | ||||||
Alice Fransson | 2007 | 31.82 | 31.82 | |||||||
Nellie Lindell | 2006 | 33.59 | 1:05.41 | |||||||
Emmalina Ottosson | 2005 | 32.05 | 1:37.46 | |||||||
Emilia Pålsson | 2005 | 30.99 | 2:08.45 | |||||||
16 | Vsk 2½ Tunfisk | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 2:10.70 | ||||||
Signe Gyldenkærne | 2006 | 31.34 | 31.34 | |||||||
Laura Friis Justesen | 2006 | 33.74 | 1:05.08 | |||||||
Malou Danefred Nielsen | 2007 | 33.99 | 1:39.07 | |||||||
Mille-Mai Krog | 2007 | 31.63 | 2:10.70 | |||||||
17 | Mk´s Kometer 4 | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:11.62 | ||||||
Anna Piao Bergendorff | 2007 | 33.43 | 33.43 | |||||||
Freja Rosenlund Menné | 2007 | 33.40 | 1:06.83 | |||||||
Caroline Bjerre | 2007 | 32.68 | 1:39.51 | |||||||
Emma Kestenholz | 2007 | 32.11 | 2:11.62 | |||||||
18 | Piger Ægir | 2006 | Ægir Klaksvik | 2:13.34 | ||||||
Durita M. Askham | 2008 | 34.82 | 34.82 | |||||||
Lea Osberg Højsted | 2008 | 33.86 | 1:08.68 | |||||||
Róa Trygvadóttir | 2008 | 33.43 | 1:42.11 | |||||||
Sofía Toftegaard | 2006 | 31.23 | 2:13.34 | |||||||
19 | Fs Fs | 2007 | Fuglafjarðar Svimjifelag | 2:16.13 | ||||||
Jóhanna Ólavsdóttir | 2007 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Rebekka Róðinsdóttir | 2007 | 33.91 | 1:06.48 | |||||||
Birita Vesturtún | 2007 | 35.45 | 1:41.93 | |||||||
Margit Højbro | 2007 | 34.20 | 2:16.13 | |||||||
20 | Piger Susvim 2 | 2010 | Suðuroyar Svimjifelag | 3:08.74 | ||||||
Emma Debes | 2010 | 45.93 | 45.93 | |||||||
Eva Debess | 2010 | 53.62 | 1:39.55 | |||||||
Diana Bech | 2010 | 45.46 | 2:25.01 | |||||||
Bjarta Í Lágabø | 2009 | 43.73 | 3:08.74 | |||||||
21 | Piger Susvim 1 | 2008 | Suðuroyar Svimjifelag | 3:13.19 | ||||||
Jórun Winther | 2011 | 51.24 | 51.24 | |||||||
Lilja Strøm Winther | 2009 | 52.34 | 1:43.58 | |||||||
Talita Johannesen | 2010 | 47.05 | 2:30.63 | |||||||
Silja Bech | 2008 | 42.56 | 3:13.19 | |||||||
- | Vsk Gi Den Noget Rebekka | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | SW 10.13 | |||||
Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 33.76 | 33.76 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 24 november 2019 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:48 |