Resultat för Lödde Cup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 start 09.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tolvåkersbadet |
Arrangör: |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2019 till den 6 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Ask |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
135 |
42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Markus Thorsson |
2008 |
Simklubben Hajen |
|
131 |
42.91 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henry Palm |
2008 |
Landskrona Simsällskap |
|
120 |
44.18 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Salih |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
113 |
45.08 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Björk |
2009 |
Simklubben Lödde |
|
106 |
45.99 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Jensen |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
105 |
46.19 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cristian Stefan Nicoara |
2008 |
Simklubben Sydsim |
|
103 |
46.39 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sam Askari Louyeh |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
102 |
46.57 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melvin Delfin |
2008 |
Simklubben Lödde |
|
102 |
46.59 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Melvin Falk |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
101 |
46.68 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liam Andersson |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
|
101 |
46.69 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alp Naoumov |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
100 |
46.94 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Teo Gustafsson |
2009 |
Simklubben Sydsim |
|
97 |
47.43 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nils Söderberg |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
97 |
47.43 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erik Knezovic-Potter |
2008 |
Simklubben Sydsim |
|
93 |
47.95 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Selim Cvrk |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
92 |
48.13 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Finn Nillund |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
90 |
48.50 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Axel Nihlén Miheller |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
86 |
49.36 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sigge Segerstéen Reinhag |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
84 |
49.69 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isak Darwich |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
82 |
50.11 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Olof Lembke |
2009 |
Ystads Simsällskap |
|
78 |
50.93 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gustav Vestgården Tukk |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
76 |
51.35 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ludvig Arfwidson |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
74 |
51.72 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oliver Hörnell |
2009 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
71 |
52.49 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Melker Thalin |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
66 |
53.94 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Noah Engström |
2008 |
Simklubben Hajen |
|
61 |
55.24 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jonathan Thomassen |
2008 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
55 |
57.10 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Marius Kruse |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
48 |
59.73 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Davud Dananovic |
2008 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-06 09:33:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-06 09:34:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|