Results for DM Ã…rgang Kortbane 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag 15.30
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K Årgang Kortbane | Udskriftsdato | 01 februar 2020 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 19:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 713 | 32.07 | 1:07.91 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.61 | |||||||||
2 | Sean Petersen | 2006 | 655 | 32.61 | 1:09.84 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.12 | |||||||||
3 | Hector Kaltoft | 2006 | 641 | 32.85 | 1:10.37 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.05 | |||||||||
4 | Kasper Cludts | 2006 | 606 | 33.74 | 1:11.68 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.60 | |||||||||
5 | Magnus Jacobsen | 2006 | 603 | 33.70 | 1:11.81 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.69 | |||||||||
6 | Magnus Rasmussen | 2006 | 596 | 33.64 | 1:12.09 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.35 | |||||||||
7 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 595 | 33.64 | 1:12.12 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:12.47 | |||||||||
8 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 594 | 33.49 | 1:12.17 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.24 | |||||||||
9 | Simon Hejbroch | 2006 | 574 | 34.78 | 1:12.98 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.46 | |||||||||
10 | Johan H Brorson | 2006 | 560 | 34.24 | 1:13.61 | |||||
Swim Team Neptun | 1:18.14 | |||||||||
11 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 554 | 34.07 | 1:13.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.68 | |||||||||
12 | Kasper Petersen | 2006 | 511 | 35.83 | 1:15.88 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:19.07 | |||||||||
13 | Ludvig L. Møller | 2006 | 502 | 36.04 | 1:16.32 | |||||
H2Odense | 1:19.85 | |||||||||
13 | William Larsen | 2006 | 502 | 35.53 | 1:16.32 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:17.56 | |||||||||
15 | Andreas Mølbak | 2006 | 501 | 34.98 | 1:16.40 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:18.61 | |||||||||
15 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 501 | 35.67 | 1:16.40 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:20.13 | |||||||||
17 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 496 | 36.45 | 1:16.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.38 | |||||||||
18 | Joachim Poulsen | 2006 | 494 | 36.01 | 1:16.72 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
19 | Jasper Balle West | 2006 | 490 | 34.62 | 1:16.92 | |||||
Bjerre Herreds Svømmeklub | 1:20.23 | |||||||||
20 | Villads Seneca | 2006 | 487 | 36.29 | 1:17.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.20 | |||||||||
21 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 479 | 36.28 | 1:17.50 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:21.88 | |||||||||
22 | David Johannes Dahl | 2006 | 478 | 36.81 | 1:17.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.85 | |||||||||
23 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 476 | 36.35 | 1:17.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.09 | |||||||||
24 | Mads Jeppesen | 2006 | 473 | 36.31 | 1:17.84 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:19.10 | |||||||||
25 | Christian Stilling | 2006 | 472 | 35.98 | 1:17.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:20.93 | |||||||||
26 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 468 | 37.03 | 1:18.11 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:19.47 | |||||||||
27 | Jakob Kristensen | 2006 | 464 | 35.70 | 1:18.36 | |||||
DeltaSwim | 1:20.47 | |||||||||
28 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | 461 | 37.02 | 1:18.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.49 | |||||||||
29 | Emil Espinoza | 2006 | 460 | 36.32 | 1:18.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.97 | |||||||||
30 | Elias Jensen | 2006 | 448 | 37.65 | 1:19.30 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:18.92 | |||||||||
31 | Johannes Framke | 2006 | 444 | 37.69 | 1:19.53 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.50 | |||||||||
32 | Martin Christensen | 2006 | 439 | 37.34 | 1:19.82 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:20.79 | |||||||||
33 | Laurits Poulsen | 2006 | 437 | 37.67 | 1:19.91 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.33 | |||||||||
34 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 430 | 37.21 | 1:20.38 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.53 | |||||||||
35 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 413 | 38.25 | 1:21.45 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.13 | |||||||||
36 | Sebastian Eliasen | 2006 | 361 | 40.51 | 1:25.18 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:24.57 | |||||||||
37 | Gustav R. Christiansen | 2006 | 342 | 39.24 | 1:26.74 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.95 | |||||||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Rosengaard | 2005 | 815 | 30.96 | 1:04.96 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.88 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 777 | 30.30 | 1:05.98 | |||||
Roskilde Svømning | 1:06.04 | |||||||||
3 | August Arup Neergaard | 2005 | 686 | 31.72 | 1:08.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.32 | |||||||||
4 | August Høy | 2005 | 673 | 32.52 | 1:09.23 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.86 | |||||||||
5 | Jonas Gaur | 2005 | 671 | 32.59 | 1:09.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:10.78 | |||||||||
6 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 665 | 32.62 | 1:09.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.65 | |||||||||
7 | Mads Drechsler | 2005 | 663 | 32.38 | 1:09.57 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:10.20 | |||||||||
8 | Theis Nelander | 2005 | 646 | 33.10 | 1:10.17 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:11.66 | |||||||||
9 | Anders Sanggaard | 2005 | 642 | 31.98 | 1:10.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.71 | |||||||||
10 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 634 | 32.93 | 1:10.62 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:10.53 | |||||||||
11 | Daniel Busk | 2005 | 631 | 33.62 | 1:10.73 | |||||
Kolding SK | 1:14.40 | |||||||||
12 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 623 | 33.74 | 1:11.03 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:12.09 | |||||||||
13 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 620 | 32.45 | 1:11.15 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.33 | |||||||||
14 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 596 | 34.01 | 1:12.10 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:13.59 | |||||||||
15 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 595 | 33.14 | 1:12.13 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.09 | |||||||||
16 | Thor Majgård | 2005 | 593 | 34.34 | 1:12.21 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:16.51 | |||||||||
17 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 591 | 33.81 | 1:12.29 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.19 | |||||||||
18 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 588 | 33.33 | 1:12.42 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 1:14.01 | |||||||||
19 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 587 | 34.07 | 1:12.46 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.68 | |||||||||
20 | Andreas Nikolajsen | 2005 | 586 | 34.10 | 1:12.50 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.12 | |||||||||
21 | Laurits Boserup | 2005 | 584 | 33.90 | 1:12.56 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.93 | |||||||||
22 | Inas Ilic | 2005 | 583 | 33.75 | 1:12.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.05 | |||||||||
23 | Lucas Svej | 2005 | 579 | 33.99 | 1:12.79 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.56 | |||||||||
24 | Marius Mains | 2005 | 575 | 33.72 | 1:12.96 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:16.92 | |||||||||
25 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 565 | 34.40 | 1:13.37 | |||||
Roskilde Svømning | 1:15.14 | |||||||||
26 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 564 | 34.55 | 1:13.42 | |||||
DeltaSwim | 1:13.63 | |||||||||
27 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 562 | 34.55 | 1:13.53 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.95 | |||||||||
28 | Matti Andersen | 2005 | 556 | 34.26 | 1:13.76 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:16.18 | |||||||||
29 | Magnus Tullberg | 2005 | 553 | 34.55 | 1:13.89 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:16.44 | |||||||||
30 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 553 | 34.20 | 1:13.90 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:15.91 | |||||||||
31 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | 547 | 35.01 | 1:14.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.63 | |||||||||
32 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 543 | 34.35 | 1:14.35 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:11.42 | |||||||||
33 | Oliver Lassen | 2005 | 540 | 35.39 | 1:14.48 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.76 | |||||||||
34 | Frederik Vernersen | 2005 | 526 | 34.71 | 1:15.13 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:16.09 | |||||||||
35 | Carl Clausen | 2005 | 526 | 34.86 | 1:15.16 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.12 | |||||||||
36 | Bertram Olesen | 2005 | 526 | 34.19 | 1:15.17 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:14.31 | |||||||||
37 | Illia Bulba | 2005 | 525 | 34.66 | 1:15.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.48 | |||||||||
38 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 519 | 34.92 | 1:15.49 | |||||
H2Odense | 1:16.46 | |||||||||
39 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 511 | 35.73 | 1:15.88 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.44 | |||||||||
40 | Sigurd Wemmelund | 2005 | 508 | 35.85 | 1:16.02 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:16.03 | |||||||||
41 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 499 | 35.71 | 1:16.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.50 | |||||||||
42 | Emil Gram Peters | 2005 | 494 | 35.58 | 1:16.73 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:12.44 | |||||||||
43 | Daniel Landbo | 2005 | 493 | 36.33 | 1:16.81 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.87 | |||||||||
44 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 482 | 36.36 | 1:17.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.22 | |||||||||
45 | Theodor Møller | 2005 | 480 | 36.44 | 1:17.48 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.16 | |||||||||
46 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 478 | 36.28 | 1:17.58 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.51 | |||||||||
47 | Kristian Svenstrup | 2005 | 457 | 36.81 | 1:18.76 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.83 | |||||||||
47 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 457 | 36.34 | 1:18.76 | |||||
Roskilde Svømning | 1:19.21 | |||||||||
49 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 454 | 37.11 | 1:18.90 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:18.72 | |||||||||
50 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 450 | 35.93 | 1:19.18 | |||||
Roskilde Svømning | 1:15.82 | |||||||||
51 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 445 | 36.34 | 1:19.44 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.16 | |||||||||
52 | Mikkel Nyvang Thorngreen | 2005 | 410 | 37.30 | 1:21.67 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:19.79 | |||||||||
- | Malthe Foged | 2005 | DSQ | SW4.4 | ||||||
Næstved IF | 1:15.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 februar 2020 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:48 |