Resultat för Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Gentofte
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag - Stævnestart kl. 10.00
Resultat Løb 130 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 21:06 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 130, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | 694 | 29.88 | 1:01.31 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:03.27 | |||||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 668 | 29.87 | 1:02.09 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.06 | |||||||||
3 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 623 | 30.88 | 1:03.55 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.66 | |||||||||
4 | Anders Junker | 2005 | 616 | 31.29 | 1:03.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.38 | |||||||||
5 | Louie Hansen | 2005 | 615 | 31.07 | 1:03.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.26 | |||||||||
6 | Tobias Rosengaard | 2005 | 604 | 30.91 | 1:04.22 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.97 | |||||||||
7 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 575 | 30.67 | 1:05.28 | |||||
Roskilde Svømning | 1:05.28 | |||||||||
8 | August Arup Neergaard | 2005 | 567 | 31.90 | 1:05.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.12 | |||||||||
9 | Erik Schmidt | 2005 | 553 | 32.45 | 1:06.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.99 | |||||||||
9 | William Bogø Andersen | 2005 | 553 | 32.08 | 1:06.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.65 | |||||||||
11 | Illia Bulba | 2005 | 552 | 31.96 | 1:06.18 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.84 | |||||||||
12 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 547 | 32.27 | 1:06.38 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.86 | |||||||||
13 | Emil Isaksen | 2005 | 516 | 32.70 | 1:07.66 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.39 | |||||||||
14 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 516 | 32.62 | 1:07.68 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.27 | |||||||||
15 | Oliver Lassen | 2005 | 510 | 32.28 | 1:07.96 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.65 | |||||||||
16 | Louie Uldall | 2005 | 496 | 33.31 | 1:08.58 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:09.59 | |||||||||
17 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 494 | 32.36 | 1:08.68 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.79 | |||||||||
18 | Magnus Løfquist | 2005 | 482 | 33.54 | 1:09.21 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.57 | |||||||||
19 | Laurits Boserup | 2005 | 478 | 33.95 | 1:09.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.18 | |||||||||
20 | Nicholas H. Hansen | 2005 | 475 | 33.82 | 1:09.55 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.56 | |||||||||
21 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 473 | 34.20 | 1:09.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.22 | |||||||||
22 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 459 | 34.32 | 1:10.35 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.94 | |||||||||
23 | Vincent Matras | 2005 | 456 | 34.16 | 1:10.50 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.25 | |||||||||
24 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 453 | 34.66 | 1:10.69 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.00 | |||||||||
25 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 443 | 35.21 | 1:11.22 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.11 | |||||||||
26 | Magnus Kiemer | 2005 | 442 | 35.27 | 1:11.26 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:10.30 | |||||||||
27 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 431 | 34.44 | 1:11.84 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.43 | |||||||||
28 | Bertram Olesen | 2005 | 395 | 35.64 | 1:14.00 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:11.94 | |||||||||
29 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | 394 | 36.22 | 1:14.05 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:15.59 | |||||||||
30 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 380 | 36.37 | 1:14.92 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.29 | |||||||||
Løb 130, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 526 | 32.94 | 1:07.24 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.38 | |||||||||
2 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 522 | 32.71 | 1:07.40 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.37 | |||||||||
3 | Elias Elmedyb | 2006 | 504 | 32.88 | 1:08.19 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.64 | |||||||||
4 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 482 | 33.69 | 1:09.25 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.38 | |||||||||
5 | Linus Heinrichsen | 2006 | 474 | 33.66 | 1:09.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.75 | |||||||||
6 | Frederik Gersby | 2006 | 466 | 33.85 | 1:10.00 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.67 | |||||||||
7 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | 462 | 34.25 | 1:10.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.77 | |||||||||
8 | Hector Kaltoft | 2006 | 459 | 34.53 | 1:10.39 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.81 | |||||||||
9 | Magnus Jacobsen | 2006 | 418 | 35.78 | 1:12.62 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.88 | |||||||||
10 | Noah Anker-Møller | 2006 | 403 | 35.82 | 1:13.46 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:17.75 | |||||||||
11 | Maximillian Udar | 2006 | 401 | 35.23 | 1:13.58 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.06 | |||||||||
12 | Christian Moefelt | 2006 | 397 | 35.98 | 1:13.88 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.77 | |||||||||
13 | Sven Ole H. Frederiksen | 2006 | 392 | 35.59 | 1:14.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.15 | |||||||||
14 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | 372 | 36.99 | 1:15.46 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.36 | |||||||||
15 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 360 | 36.66 | 1:16.30 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:17.08 | |||||||||
16 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 334 | 38.15 | 1:18.24 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.21 | |||||||||
17 | Johannes Framke | 2006 | 327 | 38.94 | 1:18.81 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.97 | |||||||||
18 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 278 | 39.22 | 1:23.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 21:06 |