Tulokset Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Gentofte
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 15, 4X50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma 1 | 2006 | 2:11.27 | |||||||
Sigma Swim | 2:12.24 | |||||||||
Agnete Boelt | 2006 | 31.98 | 31.98 | |||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 31.92 | 1:03.90 | |||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 32.63 | 1:36.53 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 34.74 | 2:11.27 | |||||||
2 | A6 Piger 1 | 2006 | 2:15.07 | |||||||
A6 | 2:13.40 | |||||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 32.28 | 32.28 | |||||||
SIF Bramm | 2006 | 33.33 | 1:05.61 | |||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 34.87 | 1:40.48 | |||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 34.59 | 2:15.07 | |||||||
3 | Gsc Piger 1 | 2006 | 2:16.73 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.99 | |||||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 33.55 | 1:08.16 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 34.01 | 1:42.17 | |||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 34.56 | 2:16.73 | |||||||
4 | Lyngby Royal Canaries | 2006 | 2:18.14 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:19.78 | |||||||||
Mathilde Severs | 2006 | 32.88 | 32.88 | |||||||
Emily Reuter | 2006 | 35.49 | 1:08.37 | |||||||
Rebecca Bell | 2007 | 35.42 | 1:43.79 | |||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 34.35 | 2:18.14 | |||||||
5 | Gentofte Piger 1 | 2006 | 2:18.59 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:16.12 | |||||||||
Alba Mantoni | 2006 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 35.28 | 1:08.69 | |||||||
Anna E.e. Balle | 2006 | 35.74 | 1:44.43 | |||||||
Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 34.16 | 2:18.59 | |||||||
6 | Sigma 2 | 2006 | 2:24.75 | |||||||
Sigma Swim | 2:29.59 | |||||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 35.54 | 35.54 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 37.58 | 1:13.12 | |||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 37.40 | 1:50.52 | |||||||
Julie Hovmand | 2007 | 34.23 | 2:24.75 | |||||||
7 | Gentofte Piger 2 | 2006 | 2:24.78 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:21.49 | |||||||||
Stella Demuth Andersen | 2006 | 37.26 | 37.26 | |||||||
Nina Griffin | 2007 | 36.60 | 1:13.86 | |||||||
Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 36.87 | 1:50.73 | |||||||
Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 34.05 | 2:24.78 | |||||||
8 | Hils Piger | 2006 | 2:24.85 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:23.94 | |||||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 35.25 | 35.25 | |||||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 34.87 | 1:10.12 | |||||||
Amalie Lythcke | 2006 | 38.21 | 1:48.33 | |||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | 36.52 | 2:24.85 | |||||||
9 | Helsingør Piger 1 | 2006 | 2:25.81 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:28.51 | |||||||||
Sofie Anker Nielsen | 2006 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | 37.34 | 1:12.95 | |||||||
Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 37.76 | 1:50.71 | |||||||
Caroline Haugland | 2007 | 35.10 | 2:25.81 | |||||||
10 | Gsc Piger 2 | 2006 | 2:26.18 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:27.48 | |||||||||
Bianca Roos | 2006 | 36.54 | 36.54 | |||||||
Henriette Roos | 2006 | 36.50 | 1:13.04 | |||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 36.25 | 1:49.29 | |||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 36.89 | 2:26.18 | |||||||
11 | Triton Piger 1 | 2006 | 2:26.89 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:21.13 | |||||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 35.99 | 35.99 | |||||||
Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 36.93 | 1:12.92 | |||||||
Andrea Strandby | 2007 | 37.13 | 1:50.05 | |||||||
Daniella Li West | 2006 | 36.84 | 2:26.89 | |||||||
12 | A6 Piger 2 | 2006 | 2:27.23 | |||||||
A6 | 2:25.61 | |||||||||
Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 36.01 | 36.01 | |||||||
K-Lee Hansen | 2007 | 36.34 | 1:12.35 | |||||||
Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 36.74 | 1:49.09 | |||||||
Anna Merl Larsen | 2006 | 38.14 | 2:27.23 | |||||||
13 | Herlev Tøser | 2006 | 2:27.93 | |||||||
Herlev Svømning | 2:27.75 | |||||||||
Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 38.91 | 38.91 | |||||||
Luna Larsson | 2006 | 35.13 | 1:14.04 | |||||||
Sofija Rønne | 2006 | 36.50 | 1:50.54 | |||||||
Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 37.39 | 2:27.93 | |||||||
14 | Sigma 3 | 2006 | 2:32.20 | |||||||
Sigma Swim | 2:35.19 | |||||||||
Christine Dalsgaard | 2007 | 38.44 | 38.44 | |||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 37.15 | 1:15.59 | |||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 37.08 | 1:52.67 | |||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 39.53 | 2:32.20 | |||||||
15 | Red Stags | 2006 | 2:32.97 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:30.69 | |||||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 36.78 | 36.78 | |||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | 37.21 | 1:13.99 | |||||||
Thilde Hjortshøj | 2006 | 38.75 | 1:52.74 | |||||||
Anna Bruun-Møller | 2007 | 40.23 | 2:32.97 | |||||||
16 | Herlev Tøser 2 | 2006 | 2:33.63 | |||||||
Herlev Svømning | 2:33.67 | |||||||||
Liv Waag Kallesøe | 2006 | 38.12 | 38.12 | |||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 39.38 | 1:17.50 | |||||||
Ellen Simoni Alfast | 2006 | 37.31 | 1:54.81 | |||||||
Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 38.82 | 2:33.63 | |||||||
17 | Helsingør Piger 2 | 2006 | 2:34.04 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:41.71 | |||||||||
Andrea Søeborg | 2006 | 37.58 | 37.58 | |||||||
Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 37.43 | 1:15.01 | |||||||
Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | 39.44 | 1:54.45 | |||||||
Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 39.59 | 2:34.04 | |||||||
18 | Søllerød Girls | 2006 | 2:34.50 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:35.60 | |||||||||
Signe Munk Hvid | 2006 | 38.97 | 38.97 | |||||||
Dina Shapley | 2006 | 38.17 | 1:17.14 | |||||||
Mathilde Kristensen | 2007 | 39.13 | 1:56.27 | |||||||
Molly Borchorst | 2007 | 38.23 | 2:34.50 | |||||||
19 | Gsc Piger 3 | 2006 | 2:39.70 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:41.26 | |||||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 39.23 | 39.23 | |||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 39.40 | 1:18.63 | |||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 42.17 | 2:00.80 | |||||||
Laura Kaysfeld | 2007 | 38.90 | 2:39.70 | |||||||
20 | Herlev Tøser 3 | 2006 | 2:40.29 | |||||||
Herlev Svømning | 2:41.32 | |||||||||
Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 39.80 | 39.80 | |||||||
Kristine Dupont | 2007 | 39.65 | 1:19.45 | |||||||
Helena Honore | 2007 | 40.47 | 1:59.92 | |||||||
Katharina Zobel | 2007 | 40.37 | 2:40.29 | |||||||
- | Gentofte Piger 3 | 2006 | DSQ | Tyvstart 1 skifte | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:27.25 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:10 |